The Ordinarу + DECIEM (Тема № 3)

  • 45 773
  • 732
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 49
Момичета, в кой мол имаше The Ordinary в Douglas, в The Mall ли беше?

В Парадайс има всички продукти, а конкретни продукти има в различните магазини, на техния сайт като цъкнеш някой продукт има опция за наличност и пише в кой магазин го има.
Само в Парадайз са налични и онлайн.
Като цъкнеш на Niacinamide примерно, пише че го има наличен и на други места, така е и за другите продукти.

# 241
  • София
  • Мнения: 1 781
bambinnah Grinning както се казва, да не сме вчерАшни в БГ мамата 😉😜🙃. Благодаря ти за обстойния разказ за ХК.

# 242
  • София
  • Мнения: 4 253
Гликоловата киселина май я няма в Дъглас или аз не търся както трябва.

# 243
  • Мнения: 2 874
Няма нищо в Дъглас. 5 продукта на кръст

# 244
  • София
  • Мнения: 4 253
Няма нищо в Дъглас. 5 продукта на кръст
Това видях и аз преди две седмици, но реших, че е временно.

# 245
  • Мнения: 31 206
Гликоловата киселина май я няма в Дъглас или аз не търся както трябва.

Имаше я, продуктите свършват много бързо.

# 246
  • Мнения: 1 725
Здравейте, следя ординари отдавна, но все не стигам до поръчка. Но вече поне има 10 продукта в нашите Дъглас, та ще карам по лесната процедура с пазаруването. Искам да си подпомогна кожата с продукти за разширени пори, избистряне на тена и като цяло подобряване на структурата. Та се спрях май само на пилинга АНА 30+ ВНА 2 и евентуално AZELAIC ACID SUSPENSION 10% флуид за избистряне на тена. Чудя се дали флуида трае компрометирано лице след пилинга?! За хидратация ще използвам Daywear на Есте Ладър. За бръчки не се и замислям, ползвам само масло от шипка. За сега искам изчистване на кожата и съпътсваща хидратация, за да се запазят и затвърдят резултатите. Дали е необходимо да добавя нещо повече?

# 247
  • Мнения: 2 874
А има ли в бг салицилова киселина, серума?

AZELAIC ACID SUSPENSION 10% също не я срещнах

# 248
  • Мнения: 1 725
А има ли в бг салицилова киселина, серума?

AZELAIC ACID SUSPENSION 10% също не я срещнах



Има го в сайта на Дъглас.

# 249
  • Мнения: 2 323
Здравейте, следя ординари отдавна, но все не стигам до поръчка. Но вече поне има 10 продукта в нашите Дъглас, та ще карам по лесната процедура с пазаруването. Искам да си подпомогна кожата с продукти за разширени пори, избистряне на тена и като цяло подобряване на структурата. Та се спрях май само на пилинга АНА 30+ ВНА 2 и евентуално AZELAIC ACID SUSPENSION 10% флуид за избистряне на тена. Чудя се дали флуида трае компрометирано лице след пилинга?! За хидратация ще използвам Daywear на Есте Ладър. За бръчки не се и замислям, ползвам само масло от шипка. За сега искам изчистване на кожата и съпътсваща хидратация, за да се запазят и затвърдят резултатите. Дали е необходимо да добавя нещо повече?

Имам двата посочени продукта (плюс още десетина отгоре Laughing).
Понеже AHA + BHA в началото ще го ползваш веднъж в седмицата за по 3-4 минути докато свикнеш с него, аз бих взела и по-лека киселина за по-честа употреба. Много съм доволна от Lactic Acid 5%, от гликоловата също.
Azelaic Acid Suspension не е за избистряне на тена, с тази цел ползвам витамин Ц и Alpha Lipoic Acid. За добавяне: една хиалуронова киселина никога не вреди, вземи си Marine Hyaluronics, за да си улесниш живота.

# 250
  • Мнения: 3 632
...
Azelaic Acid Suspension не е за избистряне на тена...
Това не е точно така. Азелаиновата киселина може да се използва и при пигментации.

# 251
  • Мнения: X
Azelaic Acid Suspension не е за избистряне на тена

Точно за избистряне на тена е.

"It brightens the skin tone while visibly improving the evenness of skin texture and reducing the look of blemishes."

# 252
  • Мнения: 2 323
Хмммм. Честно казано, върнах се да прочета в сайта на Deciem и сте прави, но ми се струва, че определено таргетира повече пигментационни петна и текстура (но не така осезаемо като AHA киселините). Заглеждам и какви режими изписват на хората и като извод си вадя, че цялостно озаряване тип "уау, свежест след 10 часа сън" определено не се търси с нея (и аз поне не го получавам). Прочетете и тази статия:
https://www.paulaschoice-eu.com/everything-you-need-to-know-about-azelaic-acid

Особено това:
Цитат
Chemically, azelaic acid is a dicarboxylic acid. (Don't worry, this is a good kind of acid.) On the skin it has the same effect as a mild, leave-on exfoliant. It helps to unclog pores and refine the skin's surface. Azelaic acid is also rich in antioxidants and reduces the factors in the skin that cause sensitivity and bumps.

А видима свежест тип "спах 10 часа и бях на масаж" ми дава Alpha Lipoic и разбира се, витамин Ц. Затова ги препоръчвам на Петя Танева - смятам, Azelaic e бонус, но не е най-важният продукт, който ще отбележи напредък в озаряването.

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 19:55 от bambinnah

# 253
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
Здравейте! Нямах време да изчета цялата тема, може би е дискутирано преди, но искам да попитам, купих си Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres 2%, защото имам пигментни петна. Въпросът ми е само петната ли трябва да се мажат или цялото лице?

# 254
  • Мнения: 2 839
bambinnah смесваш ли витамин С с Аlpha   Lipoic или ги ползваш отделно?

Общи условия

Активация на акаунт