The Ordinarу + DECIEM (Тема № 3)

  • 45 765
  • 732
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 4 611
Може би слагаш по-голямо количество от нужното.

# 466
  • Мнения: 1 532
И при мен вечер след гликоловия тоник и ниацинамида ми е една лепкава кожата.Изчаквам след тоника малко и го слагам ,но пак същия ефект.Ползвах преди шипково масло ,но не попива в кожата след тези продукти  ,а и накрая и хидратиращ крем и то отиде 1 час да стоя да се мацотя(това беше първите 3 дни от използването на ТО)  .
Сега съм спряла шипковото ,но май ниацинамида ще го оставя само сутрин.Тогава нямам проблеми с него.
Все още не съм се престрашила да ползвам млчената к-на ,пробвах за алергична реакция на ръката ,всичко е ок.
Тя е без отмиване ,нали правилно съм разбрала?

# 467
  • Мнения: 702
Шипковото масло наистина попива трудно, но при мен има страхотен ефект. Ползвам в следната последователност: хиалуронова киселина, млечна киселина, шипково масло, като от първите две слагам по две капки на лицето и една на шията, а от маслото една капка е напълно достатъчна, мазничко ми стои лицето, но на сутринта кожата е мека, гладка, хидратирана. След всеки продукт изчаквам минимум 5 мин., откакто правя така, нямам кир ефект, също така нанасям с потупващи движения без да търкам.
Според мен най- добър ефект се постига с малко количество(2, максимум три капки за лицето и шията) и поне няколко минути след всеки серум, за да се абсорбира от кожата.

# 468
  • Мнения: 4 397
Моя приятелка ми каза, че изчаква няколко часа след гликоловия тоник, т.е. прибира се, почиства лицето, маже с гликоловия тоник и чак преди лягане маже други неща.
А да знаете, маслото от шипка на Алтея е по-евтино и съм чела много дробри отзиви за него. Имат 20 мл с пипета за 10 лева и за 15-тина лева имат 50 мл, но без пипета.

# 469
  • Мнения: 5 100
И аз изчаквам 30 мин след като се намажа с глюколовия тоник.

# 470
  • Мнения: X
Аз нищо не изчаквам и след като сложа останалите продукти и завърша масло и NMF, абсолютно никакво лепене няма.
Тези, на които маслата им попиват трудно да пробват Hemi-Squalane. Много е леко, но хидратира добре. Аз го ползвам и на влажна коса.

# 471
  • София
  • Мнения: 9 479
Пристигна ми доставката на ТО от Дъглас!  ooooh!
Засега не съм започнала с гликоловия тоник, защото изчакам да се върнем от последното ни гръцко море за 2019 Simple Smile.
Но започнах с нетърпение кофеиновия околоочен серум и съм възхитена!!!  Hug
Ехаааа! Толкова прибрани торбички под очите никога не съм имала!
Мигновено виждам резултат!
Установявам сега, че всъщност от всички измазани околоочни продукти за очи нямам сълзене и дразнене. Досега, отчита едва сега, всеки нанесен продукт около очите предизвиква сълзене и само допълнително подпухване, вместо подобряване, само подчертаване на проблема.  ooooh!
Другото, което открих пак в движение и то в следствие на моя грешка  Mr. Green, че по невнимание и бързане капнах серума директно в окото.  Sick. Обикновено ако направя подобна глупост с друг продукт следва сълзене и зачервяване и ужасно подпухване на окото! За моя изненада, капването в окото имаше ефект на капки за очи. Съдене и щипване, но никакво сълзене и подпухване. Дори обратно! Окото се усещаш избистрено и облекчени след това!
Не го правете, но да знаете, че е напълно безредно и ако ви се случи!  Hug

# 472
  • Мнения: 4 397
Ниацинамида ми предизвиква леко дразнене, ако го намажа твърде близо до окото, после ми сълзи през нощта.

# 473
  • Мнения: X
Забелязвам, че повечето тук правят някакво жестоко натрупване на продуктите... Тоник, пък няколко серума, пък крем. Това не товари ли излишно кожата? Не става ли доста тежко? Аз използвам само и единствено млечната киселина 2-3 пъти в седмицата вечер, като я оставям да си върши работата през нощта, в другите дни използвам серума с хиалуронова киселина и след него хидратиращ крем. Това е. И това усещам като напълно достатъчно към момента.

# 474
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Грижата за кожата е много индивидуална, дори две жени да имат сходен тип кожа.
При мен семплата рутина не върши вече работа. В началото на 20 - те ми години ексфолация + хидратация ми беше достатъчна, но сега вече има нужда от повече съставки. Като прибавя и живота в мръсния град, положението се влошава.
Освен това продуктите на ТО са на отделни компоненти. Ако човек иска да опрости рутината си, но да продължи с използването на активните съставки, може да премине към NIOD.
May_si,  чудесно е, че при Вас семплата рутина върши работа. Или сте под 30 г., или сте късметлийка!

# 475
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Какво е NIOD ?

# 476
  • Мнения: X
Друга марка на Deciem, доста по-луксозна и скъпа.

# 477
  • Мнения: 855
Пристигнаха продуктите, които ми препоръчаха при изготвяне на режима.
Скрит текст:
Получавам кир ефект от mandelic acid, но инапе чувствам кожата си страхотно - матирана, но същевременно хидратирана и приятна на допир.

# 478
  • София
  • Мнения: 913
Здравейте, момичета!

От вчера и аз съм в гилдията на ползващите TO Grinning

За сега имам Niacinamide + Zinc и Hyaluronic Acid + B5.

Все още се опитвам да ги наместя в рутината, но първите ми впечатления са доста добри. Снощи беше вечер без ретинол и сложих и двата серума, кожата беше мека и хидратирана на допир. HA при мен остави лепкав слой, но след нанасянето на Niacinamide изчезна.

Тази сутрин сложих vit C, след което и Niacinamide, но кожата ми седи някак... лепкаво-мазна. Според мен трябваше да ги нанеса в обратен ред, утре ще пробвам.

# 479
  • Мнения: 31 198
Не можеш да ползваш витамин С и Ниацинамид едновременно. Навсякъде го пише  с големи букви. Прочете си всичко подробно преди да се мажеш.

Общи условия

Активация на акаунт