The Ordinarу + DECIEM (Тема № 3)

  • 45 772
  • 732
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 467
Здравейте от скоро ползвам ТО, за момента имам Glycolic Acid 7% Toning Solution - като го нанасям вечер  2-3 пъти в седмицата , а след него HYALURONIC ACID 2% + B5 СЕРУМ. Искам да попитам правилна ли е тази комбинация и колко време трябва да изчакам между тоника и серума?
Харесала съм и околоочният CAFFEINE SOLUTION 5% + EGCG СЕРУМ той за каква възраст е подходящ?

# 616
  • Бургас
  • Мнения: 821
The Chemistry Brand
Hand Chemistry - 100ml
 Magnesium Ascorbyl Phosphate 10% - 30ml
100% Organic Cold-Pressed Borage Seed Oil - 30ml
Alpha Arbutin 2% + HA - 30ml
Granactive Retinoid 2% Emulsion (Previously Advanced Retinoid 2%) - 30ml
Caffeine Solution 5% + EGCG - 30ml
Marine Hyaluronics - 30ml
 Моля, помагайте. Пристигна ми поръчката. Може ли да ми кажете как да разпределя продуктите? Кои сутрин, кои вечер и в каква последователност. Кое може да се слага на клепачите и около очите?

# 617
  • Мнения: 2 323
Здравейте от скоро ползвам ТО, за момента имам Glycolic Acid 7% Toning Solution - като го нанасям вечер  2-3 пъти в седмицата , а след него HYALURONIC ACID 2% + B5 СЕРУМ. Искам да попитам правилна ли е тази комбинация и колко време трябва да изчакам между тоника и серума?
Харесала съм и околоочният CAFFEINE SOLUTION 5% + EGCG СЕРУМ той за каква възраст е подходящ?

Да, разбира се, няма причина комбинацията да е неправилна.
По принцип можеш да нанесеш серума веднага след тоника, той попива светкавично. Аз обаче предпочитам (а и бях чела някъде, мисля) да оставя 20-30 минути след тоника. Внушавам си, че така действа по-добре.

# 618
  • Мнения: 3 632
bzs,
Сутрин:
Marine Hyaluronics - 30ml
Alpha Arbutin 2% + HA - 30ml, може и вечер.
Magnesium Ascorbyl Phosphate 10% - 30ml

Вечер:
Granactive Retinoid 2% Emulsion (Previously Advanced Retinoid 2%) - 30ml
Hand Chemistry - 100ml
Caffeine Solution 5% + EGCG - 30ml - под очите, може и сутрин.
100% Organic Cold-Pressed Borage Seed Oil - 30ml

# 619
  • Бургас
  • Мнения: 821
Благодаря, около очите от другите продукти нищо ли не може да сложа?  bouquet

# 620
  • Мнения: 3 632
Всичките можеш и около очите да ползваш,  кафеинът е специално за подпухналост и торбички.
ред. Мисля, че не би трябвало да имаш проблем с едновременното им въвеждане. Евентуално ретиноида през вечер.

# 621
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Днес бях на лекар във връзка с едно петно на лицето, за което се тревожих да не е отново лаймска болест, слава богу не е, но се оказа,че съм с Розацея. предписаха ми крем за това. Въпроса е какво бих могла да ползвам от продуктите на ТО, гликоловият ми тоник отпада това разбрах само.

# 622
  • Мнения: 7 574
Момичета, кое масло мога да ползвам като основа под фон дьо тена?

# 623
  • Мнения: 3 632
Скинорен.
Азелаиновата киселина на Ординъри.
Днес бях на лекар във връзка с едно петно на лицето, за което се тревожих да не е отново лаймска болест, слава богу не е, но се оказа,че съм с Розацея. предписаха ми крем за това. Въпроса е какво бих могла да ползвам от продуктите на ТО, гликоловият ми тоник отпада това разбрах само.

# 624
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Благодаря мравчице !А кървавата маска, нианицимида и овлажняващият крем с хк не стават ли ?

# 625
  • Мнения: 3 632
Азелаиновата киселина специално помага при розацея.

"Кървавата маска" е AHA/BHA киселини (гликоловият тоник е АHA киселина).  Възможно е да дразни, възможно е да го ползваш на участъци, които не са засегнати от розацеята. Не съм сигурна, говори с лекар.
За ниацинамидът също  не съм сигурна, има нещо на което му казват "ниациново зачервяване", но то се получава и при орално приемане на вит. В3. Зачервяваш се, после ти минава. Не знам как се отразява на розацеята, доволна съм от него по други причини.
Факторите мисля, че са ОК.

# 626
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Благодаря ти отново !
Ще си купя тази киселина и ще пробвам вместо гликоловият тоник.

# 627
  • Мнения: 12 302
Благодаря ти отново !
Ще си купя тази киселина и ще пробвам вместо гликоловият тоник.

Режимът, който предлагат Deciem за розацея се покрива с препоръката на The ant.
https://www.deciemchatroom.com/the-ordinary-rosacea-regimen/

От друга страна съм чела, че при розацея по отношение на киселините най-важното е да не е чиста гликолова - т.е. или нещо като червената смес, или ако няма непоносимост към салицила, основно BHA.

# 628
  • Мнения: 633
Здравейте, наминавам да ви кажа, че в Дъглас в Паръдайс има доста по-голям асортимент, отколкото в сайта им. Приятно се изненадах 😉

# 629
  • Мнения: 4 401
Ха, а дано пуснат и в сайта, че от месец ги дебна.

Общи условия

Активация на акаунт