Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 49

  • 38 266
  • 740
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: X
Браво! Честито МиаЕлпида! Хайде отсега нататък само хубави новини!

На мен ми предстои другата седмица да ходя за цитонамазка след 3та месеца от операцията и толкова ме е страх, че няма да ви описвам. Д-р Стефанов ми се накара, че съм отишла на 2рия месец за колпоскоп, въпреки че точно той така каза да отида. И накрая на прегледа ми вика - и да дойдеш след два месеца за цитонамазка, което ще направи 4 месеца от конизацията, а не 3. Аз не искам на 4, искам на 3 и без това само за това мисля. Та сега се чудя дали да отида при него въпреки това което ми е казал или да си отида за цито при Крагаьозов. Вие какво бихте направили? Все пак бих искала доц. Милев да ми гледа цитото. А и от около две седмици имам леки болки ниско в ляво и ми закъсня с околи 5 дена цикъла та много се тревожа да не е нещо много по-лошо от киста.

# 616
  • София
  • Мнения: 17 775
Ако отидеш при първия, може да те претупа, след като не си "изпълнила" заръката. Иди при Карагьозов, ако вече имаш час. Според мен.
Успех, дано всичко е наред. : ))

# 617
  • Мнения: X
Имам за щастие. Simple Smile благодаря!

# 618
  • Мнения: 206
Толкова се радвам за теб Мия...браво момиче,сигурна бях в добрия резултат и дааа абсолютно си права за некадърността и незнанието на някои доктори, никога няма да забравя колко сълзи пролях заради патолога Ганчев,а Доцент Милев не спираше да ме успокоява и уверява,че абсолютно нищо ми няма,но достатъчно беше ,че вече ми беше изкарал акъла Ганчев...таа да е жив и здрав доцента и кадърни доктори като него!!!Дишай спокойно сега миличка и страха го изхвърли дълбоко в някое чекмедже ,което никога не отваряш...прегръдка!🍀🤗

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 19:44 от Gvendolin72

# 619
  • Мнения: 213
Мия, прегръщам те, момиче! Браво!
Днес д-р Димитров не ми се обади за коментар. Чакам, сигурно ще е утре. Благодаря, на всички, които се опитаха да коментират резултата ми и да ме успокоят! Змия, винаги се успокоявам след твой коментар и почвам да мисля малко по-трезво! Благодаря!

# 620
  • Благоевград
  • Мнения: 154
Благодаря ви, милички! Вашата подкрепа и съвети ми помогнаха много! Бъдете здрави и се радвайте на живота! 🤗😘

# 621
  • София
  • Мнения: 9 111
Здравейте, момичета.
При профилактичните прегледи и цитонамазка ми излезе 3 А Б група.
Консултирах се с д-р Еленчев от МБАЛ Надежда.
Родих преди половин година и още нямам цикъл заради кърменето.
Прегледа ме и с колпоскопия.
Каза, че има възпаление на влагалището, но това е характерно за кърмещи жени без цикъл. Няма нужда от терапия за възпалението. Вероятно от там е тази 3 А група. За 3 Б не вижда показания. Но ендометриозната киста трябва да се махне с неотложна спешност най-добре с яйчника и по време на лапароскопията да се кюртира шийката и да се изследва.
Ако не, като настъпи цикъл и мине още един, да се повтори цитонамазката.
Притесних се, защото ми се иска първо да приключа с кърменето, а това може да отнеме още година.
Веднъж вече имам лапароскопия и е махана ендометриозната киста в Майчин дом, но скоро след това отново се появи.
Исках да попитам за мнението ви за лекаря. Обърнах се към него, защото съм чела много добри отзиви за него, но не го видях на първа страница тук в темата.
Да търся ли второ мнение и към кого да се обърна за него?
Дали мога да си позволя да изчакам с лапароскопията, докато приключа с кърменето? А междувременно да повторя цитонамазката като настъпят 2 цикъла.
Какво да правя с това възпаление, защото усещам дискомфорт? Два пъти попитах за терапия, но отговорът беше, че терапията е лапароскопията. Реших да слагам няколко дни Лактажин. Едва ли ще навреди.
Благодаря ви Flowers Hibiscus !

# 622
  • София
  • Мнения: 17 775
Потърси второ мнение според мен, чувала съм, че Еленчев обича да реже. Успех! Peace

# 623
  • Мнения: 2 826
Аз винаги съм казвала, че преди интервенции трябва да се търси поне още едно мнение. Не знам дали ендометриозните кисти се махат с яйчника, не съм запозната? Такава ли е практиката? Малко странно ми звучи и 3Б да е от това... Абе, направи консултация с още един специалист.

Миа, минавам да те поздравя за добрите новини! Кога си пак на контрола? Какво стана с бактериите и цистита, успяхте ли с твоето момче нещо да направите вече Heart Eyes

# 624
  • София
  • Мнения: 11 987
Моя близка приятелка я вкараха в принудителна временна менопауза след операция заради ендометриоза. Мисля, че лекарството, което приемаше, бе Декапептил депо.

След това приятелката ми успя да роди.

Миа, много се радвам за теб.

Пейдж, вероятно няма да ти се обади Димитров, а колежката му - мисля, че се казва д-р Ануар или нещо подобно.

# 625
  • Мнения: 553
Аз съм с операция на ендометриозна киста ( още нямаше лапароскопска техника в тази болница тогава) -след следене 3 месеца и изписани лекарства, тя не само, че не се смали, но се увеличи от размер на грахче до размер на орех. Спасиха яйчника, за който се беше закачила- оставиха ми 2/3 от него, а другия перфорираха като сито, защото когата поеме функцията на първия и свръховулира, да не се „пръсне”'. За оперирания яйчник ми казаха, че може и да заработи, а може и да не.

Към днешна дата имам два здрави овулиращи яйчника ( с намален резерв, разбира се!).

Зазу1 потърси поне още две мнения и избери най-щадящото лечение. На последния ехограф лекарката ми снима кистата 5/5,5см от всички страни. Но не отлагай лечение!

# 626
  • Мнения: 19 296
Уф, мен ми закъснява 9 дни и така като чета най-вероятно имам киста.
По принцип съм с поликистозни яйчници. Покрай цитонамазките и раничката съм ходила през три месеца на гинеколог, но никой не ме е гледал на ехо в последната поне половин година.
В момента сме на почивка и чак в понеделник ще ходя да си вземам резултата от цитонамазка при проф Чакалова. Чудя се тя дали е добър вариант да ме погледне на ехо или да търся друг?

# 627
  • Мнения: 206
Уф, мен ми закъснява 9 дни и така като чета най-вероятно имам киста.
По принцип съм с поликистозни яйчници. Покрай цитонамазките и раничката съм ходила през три месеца на гинеколог, но никой не ме е гледал на ехо в последната поне половин година.
В момента сме на почивка и чак в понеделник ще ходя да си вземам резултата от цитонамазка при проф Чакалова. Чудя се тя дали е добър вариант да ме погледне на ехо или да търся друг?

Ако отидеш при Чакалова в онкологията,тя няма да те погледне на ехограф,но ако прецени и иска ще те изпрати на по-горен етаж в кабинет по образна диагностика,там прегледа го прави Иво Гергов мисля,че се казваше и според мнения е добър диагностик,аз също съм ходила при него!

# 628
  • София
  • Мнения: 7 035
Mia, много се радвам за теб и аз вече трябва да се ориентирам и да видя при кого да отида сега за цитонамазка. Часа ми за д-р Карагьозов е чак за ноември.

# 629
  • Мнения: 4 872
Mia,поздрави за доброто развитие на ситуацията.
Мисля си, че понякога не се касае толкова за непрофесионализъм, а за неясност относно историята на заболяването. Т.е. ако не се знае, че това не е профилактична цитонамазка, а такава от оперирана жена, може да се  направи невярна интерпретация. Имах подобен случай с моята по-предишна цитонамазка и потърсих коментар от лекаря. Като изясних, че съм с интервенция на шийката, се оказа, че и заради това ми е такъв резултата.

Дъждец, имаш ли оплаквания освен закъсняването? Цикъла може да реагира със закъснение при пътувания или смяна на климат и обстановка понякога.

Общи условия

Активация на акаунт