GoT 34 ПОСЛЕДЕН СЕЗОН - Нищо не е вечно

  • 16 140
  • 767
  •   1
Отговори
# 195
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Приятели, кажете ..., как така случайно изтече епизодът?

Сноу:

Скрит текст:
Пак ще го обсъдим, да сме живи и здрави!

Не се разочаровайте от сценария, моля ви! Кастът е топ, играта на повечето виртуозна. Наслада за окото си е отвсякъде.

# 196
  • Мнения: 18 377
Олеееее финала наистина ми изтъпя откъм мелодрама
Скрит текст
Скрит текст:
:
My name...my real name... Is Aegon Targarien!
(тук би трябвало да падне светкавица или да има звуков е]фект)[/spoiler
Почнаха силно, ама накрая се изложиха.

# 197
  • Вестерос
  • Мнения: 38 328
Скрит текст:
И не се сети да пита Егон, как Егон? Племенникът ми е бил Егон, защо двама Grinning Grinning

# 198
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Олеееее финала наистина ми изтъпя откъм мелодрама
Скрит текст:
:
My name...my real name... Is Aegon Targarien!
(тук би трябвало да падне светкавица или да има звуков е]фект)[/spoiler
Почнаха силно, ама накрая се изложиха.
Скрит текст:
Не им се получават сцените на Кит и Емито ... и това си е!

Не знам, дали е от сценария или те нещо го не могат.

Май са искали да го направят сензационно, а то стана пълна боза!

# 199
  • Мнения: 1 378
Значи, големи сте гадини!
За утре имаме организация отново с компания, у дома, на 55 инча....
Аз се пазя от спойлери като дявол от тамян.
Мъжът ми е нощна. Изкъпах децата, сложих ги да спят, приготвих им дрехите утре за градина, измих съдовете.... и както шетах из къщи, как стана, изобщо не разбрах, но за части от секундата вече дърпах епизода от Замундата.....Срам ме е от мен си и волята ми, но аз ако имах воля, нямаше да съм килограмите, на които ме изписаха от болницата след триплодна бременност!

Още дишам учестено ..... Утре ще го гледам заедно с останалите на голям екран, но емоцията си я изживях самичка, на дивана, с лаптопа на коленете.
Спойлери за другите епизоди обаче не искам и да чувам. Искам да си изживея ей тази, истинската емоция.

Скрит текст:
За мен този епизод беше подарък към зрителите. Едно сбогуване. Видяхме всичко, което седем сезона искахме да видим. Всички задружни, обичливи, заедно, шегуват се, прекланят се един пред друг. Видяхме и ДУХ!!! На тази сцена изкрещях така, че ходих набързо да проверя дали не събудих някое чаве.
Тази Данка....да вземат да я очеткат другия епизод, че много дразни вече. В очите й видях точно Лудия крал.
Когато разбра кой е Джон. Ще прави, ще струва, но ще гледа да се оттърве от него. За сметка на това Санса ми се вдигна една идея в очите. Пак заради Денерис. Книгите не съм ги завършила, седят си на етажерката откак са се родили децата (6 години), не мога да стигна до тях, до книга 2 съм. Та да питам - в книгите пак ли е толкова дразнеща Денерис???
Аря и Джендри .... все още я възприемам като дете и тази сцена ми дойде малко гнусна. Но пък тоя гъз Робърт....какъв пророк излезе. "Аз имам син, ти имаш дъщеря....." Дано оцелеят и двамата, за да има един готин отворен финал.
Хареса ми малкото Мормонче. Хареса ми сцената с меча на Тарли. Хареса ми сбогуването на Мисандей и Червейчето. Много добри режисьори, как улавят всеки детайл от една сцена. Погледът на Мисандей като се отдалечаваше той - поглед за "Сбогом"

Всичко ми хареса.
#teamtormud
Утре вече на голям екран, тъкмо ще се е поуталожило всичко, ще мога да се събера и да се наслаждавам на качество и на детайли, които от вълнение със сигурност съм изтървала сега.


И понеже мина полунощ, викам - преди да легна, да се разсея малко във Фейса. Излизат ми 'На този ден...". Цъкам, и какво да видя?


Значи, за 6 години - грам развитие няма в мен! Никаква еволюция, тотал щета. Само 'бебенцата' са вече на 6 и половина Sweat SmileSweat SmileSweat Smile

Последна редакция: пн, 22 апр 2019, 00:15 от Змимка

# 200
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Змимка, изпечени дяволчета сме!

Не казвай на мъжа ти, че си го гледала, а просто му спомени, какво си мислиш, че ще стане в тоя епизод. Сигурно ще те гледа странно.

Книгите не съм ги прочела и аз всичките, въпреки че не ми се налага да върша големи геройства (с 3 на една възраст трябва да имаш очи и на гърба!).

Чакам и аз за Данито инфо. Още повече ме дразни.
Скрит текст:
На нейния фон ... , Санса ми се издига супер много в очите.

Скрит текст:
Perhaps he trusted little brother to defend him! Right up to the moment he slitts my throat!

Яко я гони параноята ...

Хареса ми Джейми:

Скрит текст:
This goes beyond loyalty! This is about survival.

Последна редакция: пн, 22 апр 2019, 00:23 от Eleonora_27

# 201
  • Мнения: 8 285
Скрит текст:
Е, оказах се права за меча - Сам го даде на Джора, въпреки, че на някои не им се вярваше да стане.

Дух се появи, дори само като декор, а Джили/Гили ми се видя наедряла, с двойна брадичка. Актрисата да не е бременна?

# 202
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Скрит текст:
Джили/Гили ми се видя наедряла, с двойна брадичка. Актрисата да не е бременна?

Гили:

Скрит текст:
И на мене ми се видя като бременна актрисата. Лицето й бе точно като на бъдеща майка.

Варис:

Скрит текст:
Варис изчезна много подозрително. Както си беше там, и видя, че Данито е настроена срещу Тирион, и изчезна безследно!

Има нещо гнило!


BTW, скорошна снимка на Хана:

# 203
  • Мнения: 18 377
Оценката за  филма по сцени

Сцена
Скрит текст:
Джайм и Бран
- 6/6 Perfect

Първа сцена на
Скрит текст:
Аря с Джендри
5/6
Скрит текст:
малко романтика, малко младеженко свалки. гот!
Сцена на
Скрит текст:
Тирион и Джайм
в двора 5/6 - както казах
Скрит текст:
Николай Костър Валдау и Питър Дънклидж са уникални актьори, а ефекта как Тирион изезва е супер

Скрит текст:
Повечето масови  сцени с Тирион и Джайм,
- 4/6 над средното, но има какво да се работи
повечето сцени на Санса 3/6q
Скрит текст:
освен в мига в който се гушна с Теон, и накря като пиеха виното - 4/6 и за двете сцени заедно и поотделно
2/6
Скрит текст:
като цяло за Бриен, спасява я това че играе в масовката. Сцената как я посветиха особено ми изтъпя
 толкова давам и на  сцената с Хрътката и Аря
1/6  
Скрит текст:
сексуалната сцена на Аря и Денерис - като цяло
ЕМилия кларк е пълан катастрофа за 8 сезона няма грам развите. Дори Софето играе ако не добре - то поне прилично сцените си, а Али Алън направо блести.

Последна редакция: пн, 22 апр 2019, 00:54 от Джон Сняг

# 204
  • Мнения: 279
Отново благодаря за възможността да го гледам още в неделя вечер!
Всичко ми хареса. Не съм гледала критично никого, защото всички извървяха своя път, за да стигнат до тук, а ние да се сбогуваме подобаващо с тях. И с цялата великолепна история. Предполагам, че като излезе целият сезон, епизодът ще изглежда по-добре.
Скрит текст:
Не упреквам Денерис. И аз да се стремя цял живот към дома си и накрая да стигна там, па да ми дойде гаджето и да ми рече: "Бейби, всъщност аз съм твоят таен племенник/ лелинчо и май тоз дом е мой...", направо ще ми се иска да млатна с първата факла по главата. Разбира се - съвсем шеговито преразказвам тази нелека сцена. Нека и дадем време на Денерис. Джон изобщо не гледа на новото си 'аз' като на кралска особа. Да му дадем време и на него...
Теон и Санса са израснали заедно като брат и сестра, а после бедите ги сближиха още повече. Актьорът зад Теон е много добър (искаше ми се и на мен да го прегърна).
Аря е вече голямо момиче. Време е официално да и разрешим да прави секс Simple Smile). Джендри беше готин.
Всеки се готви за смъртта по своя начин и по всички познати на хората начини - като си спомнят миналото, мечтаят за бъдещето, прощават си, просто си разменят окуражително погледи.
И всеки е наясно, че някак се е озовал тук по силата на честта, но и на съдбата. Спомнят си, че често са воювали помежду си - но ето, сега са тук. И са просто хора, другари, обединени от предопределението да спрат смъртта и нощта. Не се бият за земя или власт - а за живота и за приятелите или семействата си.
Ще ми липсват!  Two Hearts
Не ангажирам никого с мнението си.
Споделям само как се чувствам след епизода.  Heart Eyes

# 205
  • Мнения: 18 377
Аря 
Скрит текст:
може да е голямо момиче, но нито физически порасна като Санса, нито характера й се промени. Още мисли в измеренията "Старк-Ланистър" (поне предният епизод мислеше), пък и се държи твърде студено.  Така че не мисля че  мога да я "видя" като девойка . Когато бе малка ми харесваше, че е дива и непитомена. След срещата с безликите тя е твърде хладнокръвна и пресметлива, че да ми допада

# 206
  • Мнения: 1 466
Хора, помните ли историята за Джени от Oldstone, която е предпочетена от тъмнокос таргариенски принц?
Скрит текст:
Подрик изпя песен точно за Джени от Oldstone. Следващият кадър е Санса, а тя от първи сезон носи водни кончета като бижута и бродерии. Джон май наистина ще има чуденката "Dragon or dragonflies?"

Прави ми впечатление, че и във втори епизод лорд Ройс взаимодейства със Санса и е много защитен. Имайте предвид, че в 5 сезон Кутрето казва, че последният път, когато Северът и Долината Арин са се обединили, са свалили Таргариен.

Сцената с Теон беше брилянтна, настина разкош. Тук си пролича разликата между модела Санса и модела Денерис. Теон коленичи пред Денерис, както изисква етикетът. Но към Санса изпитва обич и се разбра, че е тук зарадиа лейди Старк, а не заради кралица Денерис. If I am ever a queen, I'll make them love me.” Дори и Дани усети, че не е центърът на внимание.

 Те продължават да разгарят конфликт по оста Денерис, Джон, Санса. Санса отново зададе прост въпрос на Денерис. Това е ехо от речта на Кутрето непосредствено преди Бран да се прибере: Ако живите победят - тогава какво? Тя трябва да е подготвена.

Като цяло въобще не ми харесва видяното досега в 1 и 2 епизод - много холивудско, много просташки диалози. Много поамериканчено. Очаквам още по-големи тъпотии от D&D.Вече няма да ме учуди наистина Зимен хребет да падне и те да се принудят да бягат. Но тогава защо са тези сблъсъци, ако няма сериозни политически конфликти и Втори танц с дракони? Защо Подрик точно тази песен изпя?

# 207
  • Мнения: 18 377
 очаквам в 3 епизод да бъде голямото разчистване.

залагам че ще бъдат убити

1
Скрит текст:
Хрътката
2.
Скрит текст:
Бриен
3.
Скрит текст:
Джендри
4
Скрит текст:
Берик

колебая се за
Скрит текст:
Теон

Скрит текст:
Яра
Скрит текст:
Джора
и
Скрит текст:
Дани
, но на този етап по-скоро не вярвам

# 208
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Голямо преживяване си са Троновете. И аз мрънкам заради Емилия, но продължавам да се вълнувам.

Много ми е готина Емито като човек, като излъчване, красива ми е. Но актьорството й е ... тц!

Даже тия дни си мислех, че Натали Дормър щеше да е къде-къде по-добра Денерис. Да да да, знам, че вече го дъвчехме това, но боде очите Еми.

Много пъти съм се чудела, защо, по дяволите, мъжете са по-добри актьори от жените. Уж в реала се счита, че ние сме по-добри актриси, а на практика мъжете се справят много по-добре в изразяване на чувства и емоции само с очи, и в изразяване на долбоки преживявания като цяло (жена съм, не съм мъж под прикритие!).

Сноу, съгласна съм със спойлерите за затритите в 3-ти епизод, с изключение на:

Скрит текст:
Джендри

и както ти си написал

Скрит текст:
Дани

Аз ще плача!

Последна редакция: пн, 22 апр 2019, 01:01 от Eleonora_27

# 209
  • Мнения: 269
Хораааа, какво правите бе? Гледали сте 2 еп ли?


Аз ни в клин, ни в ръкав да се върна с един въпрос към онази сцена когато Сам и още двама бяха извън Вала и рогът свири три пъти, онези двамата се ометоха, а Сам не можа да ги настигне. Дойде армията на мъртвите и един бял бродник на кон, но нищо не му направиха на Сам? Защо не го превърнаха в един от тях, някой знае ли?

Аз мисля, че Данито няма да умре. Ма с тоя трон вече като мантра й стана - на всяка цена. Сигурно нещо ще се случи да преобърне цялата й същност.

Общи условия

Активация на акаунт