МАC & Sephora и други магазини за селективна козметика и парфюмерия - 46 тема

  • 41 277
  • 775
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Ами трябва предварително да си отгатнал какво е насторението на консултантката, за да знаеш какво да облечеш...Grinning
Аз винаги съм любезна, усмихната и може би затова рядко съм попадала на кофти служителки...има си и изключения разбира се, но тогава аз се държа още по-гадно, защото ми натискат копчетата, макар че съм била дружелюбна.

Аз не говоря само за Сефора, а като цяло. Simple Smile Смешното е, че много клиенти, които служителките са ги оценили като клошари (примерно), могат да ги купят и продадат, но това си е друга тема. Просто нашите рядко имат око за човека срещу тях и как да се държат с него, за да го предразположат да им направи оборот. Simple Smile Недай си Боже пък някоя да се изцепи, че е твърде скъпо, в крайна сметка коя си ти, че ще ми мериш портфейла и възможностите?Grinning

Най-лесно ги хващам кога са ме преценили още с влизането в магазина...гледаш им очите и ще разбереш...за мен това работи най-много, нали те не лъжат. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 424
Това за облеклото и на мен ми се е случвало. Първо ме огледаха от -до и после никакво внимание не ми обърнаха. Явно прецениха, че щом не съм се наконтила за мола, няма смисъл да се занимават с мен Simple Smile

# 62
  • Мнения: 1 111
Преди години имах неприятна случка в Бюти зоун на Витошка, даже мисля я споделих тук. Намерих телефона на централата и ги уведомих за случилото се. Може би е случайност, но повече не видях въпросната персона в магазина, но факт е, че преди около година и половина спрях да минавам оттам регулярно, та може и все още да работи във веригата.

# 63
  • Бостън
  • Мнения: 13 565
Между другото на остров Корфу има в столицата Керкира две Сефори. Едната е малко магазинче (малко по-голяма от гаражите в зората на демокрацията), води се за бързо пазаруване с най-популярните марки. И там също обслужват с внимание, така че не е до големината, а до професионализма.
Ето за това иде реч - кратко, точно и ясно!
"По дрехите посрещат.." е поговорка, която се среща в повече от една страна, така е, случвало ми се е Simple Smile))
Скрит текст:
Вчера покрай разговора ни за различните Сефори се сетих, че бях попадала на клиповете на една украинска MUA, която пътувайки тук и так си прави и грим в местната Сефора/Мак най-често (има и няколко изключения), като единствено и условие е да я гримират така, както гримьорът мисли, че ще е най-удачно и красиво за нейното лице. Ъммм, мда, има забавни интерпретации - гледам 30 сек в началото и после в края резултата:
https://www.youtube.com/results?search_query=VISAGE+TRAVEL

# 64
  • София
  • Мнения: 3 868
След всичко, което съм видяла като обслужване в белите държави, имам максима: "Не се доказвам на продавачки" . 
По темата за облеклото сме писали много пъти. ако някой иска - може да чете в старите теми. В днешно време, когато парите са с големината на пластмасова банкова карта - дали имаш Шанел, Майкъл Корс, Фурла, Зара или НМ чанта, не е показател за възможностите на дамата, която я носи.


 

# 65
  • Мнения: 2 223
Тез неща са ясни,да четяха обаче експертките консултантки...
Един път така някаква ми обясни,че блузата,която съм избрала е тврде скъпа,та най—демонстративно си я взех и на касата отворих портфейла широко,който в тоя момент се пръскаше,щото трябваше да плащам на майсторите ремонта на банята. Пачицата остана потресена,аз се смях цял ден. Непрофесионални кокошки.

# 66
  • Мнения: 4 039
Включвам се и аз по повод на "по дрехите посрещат".
Аз също ходя супер невзрачна в мола, със стари дънки, маратонки, яке, въобще последна грижа. Има голяма разлика в отношението когато си нагласен и когато си обикновенно облечен. Преди 2-3 седмици когато ходих за крем за лице минах в неделя следобяд след като цял ден бях садила цветя в градината и бях уморена, целите ми ръце захабени и бях супер смачкана. Отношението в Сефора беше все едно съм клошарка.
От начало ми стана неприятно, но после ми мина, защото колко просто същество трябва да си за да съдиш по хората по дрехите. Докато бях студентка се издържах като оптик. В оптиките в моловете влизат страшно много хора и различни. НИКОГА не съм си позволявала да се държа зле, да разделям хората, да им казвам, че еди си какво е скъпо и прочие. И безброй пъти най невзрачно изглеждаите клиенти са правили поръчки за по хиляда и кусур лева. Защо човек изглежда лъскаво или обикновенно си е негова работа и няма нищо общо с портфейла, защото виждам много махани и със самочувствие девойки, който нямат една стотинка и всичко им е "подарено", но това им вдига самочувствието вместо да ги притеснява. Свят широк и цветен.

# 67
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Аз бях писала. Парижката Сефора е великолепна и прекрасна и абсолютно впечатляваща- Галери Лафайет също, но Френската Сефора е като никоя друга, особено в сравнение с родното магазинче.

Когато за първи път прекрачих прага на Сефора на Шанс Елизе не знаех откъде да започна, стъписана от мащаба. Бях като дете в магазин за играчки. Към мен се приближи консултантка, която ме попита имам ли нужда от помощ. Беше разгадала, че съм турист, попита ме от коя държава съм и какво най-много харесвам. Заведе ме точно, където трябва и от няколкото изречения, които вече разменихме, ме напръска здраво с един ексклузивен парфюм на Диор, който тогава се продаваше там само заради Ролан Гарос. С него открехна вратата към "пещерата на Аладин" и ми помогна с всичко, за което се сетих. Нищо не си купих. Това, което тук не искат да се научат е отношението към купувача. На другият ден бях пак там, най- веселото ми пазаруване с консултанта кубинец, за което съм разказвала вече. Кошницата наистина я носят до касата, дори той нещо им каза на девойките на френски, та в торбата имах освен мострите, които са комплимент, плажна чанта и някакви други дреболии.



Като човек, който бе там преди 2 седмици: същото чувство, колкото и пъти да се връщаш (дете в магазин за играчки)! Grinning
Изключително любезни, спрях до щанда на Becca да суочвам хайлайтъри и преди да съм посегнала една консултантка дойде, заприказва ме, тества на мен и започна да ме разхожда из магазина. Супер мила беше, споделяхме си съвети коя какво и как ползва... не знам дали стават по-мили ако говориш езика им, но забелязах, че и рускините с развален английски също получиха внимание.

От друга страна, в The Mall също са ОК откъм обслужване, но само ако ги викнеш с въпрос - това да дойдат с усмивка до теб още от влизането и да те обслужат така... никога Grinning

# 68
  • Мнения: 4 039
Момичета не знам дали проявявате интерес към козметиката на Sunday Riley, но Cult beauty са пуснали - 20% в момента. Като до сряда ако не се лъжа доставката е безплатна на всички поръчки независимо от стойността. Само дето и двете промоции работят с промо кодове и май не могат да се ползват едновременно, не съм сигурна.
Аз от доста време заглеждам Juno, но сега на последните намаления си купих толкова козметика, че ще ми стигне до края на 2021-ва. Grinning Grinning и ако поръчам и това вече ще мина всякакви граници.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 5 945
Благодаря за темата!
Още не съм разгледала летните колекции. Напоследък все бързам като минавам през Мола и не ми остава време да погледна какво ново.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 15 560
Благодаря за новата тема! Simple Smile

От намаленията се сдобих с червило на Fenty и продукт на M.A.C – доволна съм.

По въпроса с консултантките у нас съм с противоречиво мнение. Wink

# 71
  • Мнения: 2 696
Голяма глупост и непрофесионализъм е да съдиш за клиента по външния вид. Човек може да изкарва 5000лв на месец и да е склонен да даде максимум 20лв за червило. Може и да работи за малко пари и да спестява, за да си купи скъпа глезотийка за 100+лв. Колкото и да е готов да даде клиента, важното е да изхарчи парите с удоволствие.

# 72
  • Мнения: 7 577
А може дама да взима 5 хиляди, да ходи с дънки и кецове от разпродажба за по 20 лв. и да е склонна да купи червило за 50, палитра за 100 и парфюм за 200 лв. в рамките на едно пазаруване.

Както и нагласена "мадама" с маркови дрешки подарък да влиза в съответния магазин, само за да се гримира с тестерите.

За жалост втората ще получи по-добро отношение, а дамата с дънки и кецове ще бъде изгледана и определена като "прошляк". Когато всъщност всички клиенти в магазина трябва да бъдат третирани равно.
Аз поради тази причина избягвам всячески да пазарувам в нашите магазини за козметика и поръчвам по интернет. Там няма нужда нито да се доказвам на продавачки, нито получавам определено отношение на база облеклото ми.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Верно е мега тъпо да съдиш за човек по външния му вид,познавам хора с ужасно много пари и със съвсем обикновен външен вид.Дори никой не предполага,че точно тези хора са бъкани с мангизи.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Споделям мнението на Esmeralda! Не знам как ще се справям след Brexit, предвид неясната ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт