Внуци

  • 9 612
  • 415
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте, вече съм баба от няколко години. За съжаление синът ми тръгна по лош път и се разделиха със снахата. Доста усилия положих да му повлиая в положителна посока, но не успях. Тя не ми дава внучето да го виждам. Какво да направя

# 1
  • Мнения: 1 417
А преди да се разделят в какви отношения бяхте със снахата?

# 2
  • Melmak
  • Мнения: 3 057
В какви отношения сте с нея? А синът ви вижда ли децата? Ако да, няма ли възможност да виждате внуците, когато синът ви ги вземе за уикенд?

# 3
  • София
  • Мнения: 28 634
Тук има информация какво може да се направи -- https://www.womeninforce.eu/otnoshenia-dete-baba-diado/
Накратко - минавате през съд.

# 4
  • Мнения: 2 783
Ами нищо не може да направите особено ако сте се държала зле с нея преди,казвам го ,защото и моята свекърва се държи зле с мен и бих постъпила точно така

# 5
  • София
  • Мнения: 28 634
Не е вярно, че нищо не може да се направи. Дала съм линк конкретно какво може да се направи.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 553
Т.е. детето е при майката, така ли?
Ами опциите са две - или да говориш с майката, ама много кротко и благо или дело, което, разбира се, струва пари.

# 7
  • Мнения: 45
Благодаря Ви за съветите. Тя не желае да имаме
каквито и да било контакти. Не защото съм се държала лошо с нея, а защото искаше да и оставя апартамент, който е мой. Бих го дала въпросния апартамент на внучето си, но не сега.
Всичко да е с времето си. Ако нямаше къде да живее също щях да го отстъпя. Тя има жилище.
Ще потърся правна помощ

# 8
  • Melmak
  • Мнения: 3 057
Вижте, сигурно монетата има две страни. Не съдя никого, не знам какви са отношенията ви. Ако има как да минете без съд и да се разберете с нея, винаги е по-добре.

# 9
  • София
  • Мнения: 28 634
... Не защото съм се държала лошо с нея, а защото искаше да и оставя апартамент, който е мой. ...
Ау, доста нахално.

Бих предложила и да направите юридическа консултация за този апартамент -- какви са вариантите за наследство, дарение, прехвърляне... Това го казвам от гледна точка на проблемите със сина.

# 10
  • Deutschland
  • Мнения: 5 433
Разберете се човешки. Ако минете през съд, нещата ще се влошат още повече.

# 11
  • Мнения: 45
... Не защото съм се държала лошо с нея, а защото искаше да и оставя апартамент, който е мой. ...
Ау, доста нахално.

Бих предложила и да направите юридическа консултация за този апартамент -- какви са вариантите за наследство, дарение, прехвърляне... Това го казвам от гледна точка на проблемите със сина.

Да, ще го направя. Мисля че такава консултация ще ми е от полза.

# 12
  • Paris, France
  • Мнения: 14 046
Разберете се човешки. Ако минете през съд, нещата ще се влошат още повече.

Няма. Бабата и дядото имат право на контакти с внуците по закон, както и да прекарват време с тях. Колко повече да се влошат нещата?

За самите деца не е добре да нямат контакти с баби и дядовци или с роднините на родителя, с когото не живеят.

До съд може и да не се стигне ако майката получи призовка.

Yuliana74, бори се! Спомените с баба и дядо са едни от най-милите.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 5 702
Ами нищо не може да направите особено ако сте се държала зле с нея преди,казвам го ,защото и моята свекърва се държи зле с мен и бих постъпила точно така
Което няма нищо общо с отношенията баба - внуче. Докато жените не се научим, че децата ни имат нужда и от бащите си и от бабите си, независимо дали ни кефят, ще има много “повредени” деца. Като не дадете внучето на бабата, наказвате и нея и детето. Това не е редно. Детето вина за вашите емоции няма! Някой ден ще се чуди защо не го искат. Дали е достатъчно добро за тях? То ли е сгрешило. А, той отговора прост: Баба и мама не се харесват.
Еми, глупаво е.

# 14
  • Melmak
  • Мнения: 3 057
Не сме чули версията на майката, за да съдим толкова строго. Все пак медалът винаги има две страни. Какви баби има, някои наистина не заслужават да видят внуче. Не казвам, че авторката е такава, просто знаем твърде малко за случая.

Общи условия

Активация на акаунт