Възможно ли е с годините семеен мъж да става все по-добър съпруг и баща

  • 4 352
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407

Както казват “мъж и куче както ги научиш” 😁

Ама разбира се, точно така е. Учиш, учиш, тъкмо решиш, че си ги научил, па току се окажеш в ситуация да им се чудиш на непредсказуемостта - и на кучетата, и на мъжете.
Simple Smile

# 16
  • Мнения: 15 960
Според мен е възможно един мъж да стане по-добър съпруг и баща, но не мисля, че се променя. По-скоро бих казала, че се научава да бъде по-добър.
Както казват “мъж и куче както ги научиш” 😁
Може да го научиш на полезни навици - да си прибира чорапите, да ти купува цветя и т.н., но характера няма как да му промениш. И зло куче не може да го направиш любвеобилно.

# 17
  • Мнения: 7 265
Не съм виждала такива случаи.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 489
20 пъти съм давала за пример моя мъж.
Много се промени, много.

# 19
  • Мнения: 3 732
Може и да може да се промени към по - добро, но аз в чудеса не вярвам. Не че не се случват, но са рядкост.

# 20
  • Мнения: 188
20 пъти съм давала за пример моя мъж.
Много се промени, много.

Това се отнася за всички мъже - моя бивш също се промени и то към по-лошо.

# 21
  • Мнения: 46 515
Възможно е. Видях го при баща ми. Никой не го е учил или натискал с времето сам усети кое е правилното.
Според мен в днешни дни е масова тази промяна, но не мога да твърдя за други семейства, в които не см реално вътре.
 

# 22
  • София
  • Мнения: 1 395
Да го научиш да си прибира чорапите е едно. Да се сеща сам за нещата, да забелязва - не мисля че можеш да го научиш. Но ето че моят започна. Може от годините да е (и килограмите 😂) - сега се чувства улегнал вече. Извод - охрани го хубаво и ако пак не се сеща го пускай да се търкаля.

# 23
  • Мнения: 61
Според мен някой от мъжете се променят.както жените се променят когато станат майки така и някой от тях също.Но зависи от човека на каква възраст е,ако е на 20 и стане родител много ще е трудно да се промени.Но ако са над 30 35 година тогава е друго.Вече са по улегнали и мислят за деца и семейство.Това е моето наблюдение.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 096
Моят мъж определено стана много добър и грижовен баща с времето. Първите 2-3 години малко се скатаваше по тъча. С времето нещата така се развиха, че в момента той почти изцяло се занимава с дъщеря ни. Води я и я взима от училище, чака я по час и половина докато е на плуване три пъти седмично. През уикендите карат колело, ходят да катерят планината. Дупе и гащи са си, което много ме радва, тъй като аз нямам баща и за мен е много вяжно дъщеря ми да има силна връзка с татко й.

# 25
  • София
  • Мнения: 971
Мисля, че не. Каквото е зададено като фабрична настройка от майка му/баща му, това е. Все едно да очакваме прахосмукачка да простира дрехи... Или пък охлюв да бъде спринтьор...

# 26
  • Мнения: X
Мисля, че не. Каквото е зададено като фабрична настройка от майка му/баща му, това е. Все едно да очакваме прахосмукачка да простира дрехи... Или пък охлюв да бъде спринтьор...
Точно.От гена си не можеш да избягаш....
Не съм срещала/виждала един егоист да се трансформира в самарянин.

Писала съм за себе си, че спадам към категорията "егоистично-нарцистични".И да, трудно е да излезеш от "кожата си".Предполагам, негативите се тушират (донякъде) от факта, че съм жена и майчинството, малко или много, ни е вродено чувство.Извън децата обаче, АЗ съм винаги на първо място.
А за мъж изобщо не мога да допусна, и не съм го виждала все още, да "изтрие" егоизма си и да се посвети на друго човешко същество.
И да има подобни индивиди, те сигурно са 1 на 1 000 000, направо да ги впишат в Рекордите на Гинес.  Smiley

# 27
  • София
  • Мнения: 38 489
Ами аз тотално се промених откакто съм майка. И аз бях егоист. Сега пак си имам моя територия, но тя е съвсем мъничко, в сравнение с тази на децата.
Мм не е станал съвсем различен човек. Примерно, не ни кара и води никъде по града. Но преди около 8 г започна да готви. Излиза с малкия, когато може. Преди около година си смени работата, дава го по-лежерно там и мисли много повече за подобряване на живота ни като цяло.

# 28
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Възможно е.Мисля, че възрастта има значение.Улягат, доколкото е възможно. Simple Smile
Ся, черна гарга, бяла няма да стане, но опита и шубето си дават своя дан.

# 29
  • София
  • Мнения: 38 489
Има си кусурите и както казах в една друга тема, го гледам да не се издъни. Ей сега ни предстои пътуване и ми е интересно как ще се държи.

Общи условия

Активация на акаунт