Протестите срещу проект на Стратегия за детето /2019-2030 г./

  • 132 960
  • 6 862
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Мнения: 3 632
БП го каза това в сутрешния блок.
По-късно премиерът му възложи да прави брифинги сутрин, обед и вечер, на които да казва, че такава стратегия няма. Слес 2 мин. 6 сек. в репортажа.
https://btvnovinite.bg/bulgaria/borisov-nacionalna-strategija-za … 9-2030-njama.html

Но molive  е права, че и без стратегия си вървят законодателните промени...

# 1 246
  • Мнения: 4 383
  Едните НПО-та искат да получават пари за изработването на стратегията, за приложението на стратегията, за контрола на мерките по стратегията и сигурно за изготвяне на докладите за отчитане на стратегията. Всъщност искат да получават едни пари на регулярна база.
  Другите НПО-та са против стратегията като цяло. Не получават пари нито за изработването, нито за контрол, нито за отчети. Те не са финансово обвързани с точно тази стратегия. Как се финансират е въпрос извън обсъждането тук.
 

Напротив, напротив. Финансирането на втората група е изключително важен въпрос. Защото тогава ще се види и кой плаща да се скача срещу мерки в защита на децата в риск и да се всява параноя у населението чрез лъжи и подвеждаща информация и какви точно интереси имат плащащите Simple Smile

Та кой финансира НПО-тата, организиращи протести и подклаждащи страх и параноя у хората?

Veni, ето за сектите да пусна пак линка, ако не си прочела статията: https://www.faktor.bg/bg/articles/petak-13/kak-strategiyata-za-d … -evangelski-sekti 
Точно секти са си сектите, за които се говори, с ''пасторите'', които ''лекуват'' Simple Smile Ето и нещо и забавно, и информационно за сектите. http://www.pravoslavieto.com/inoverie/sects/sreshtu_sektite.htm

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 15:04 от Fenris

# 1 247
  • Мнения: 2 013
Та кой финансира НПО-тата, организиращи протести и подклаждащи страх и параноя у хората?
Като претендираш за информираност - че НПОта организират протестите - напиши ги, посочи ги, докажи тезата си. В сайта на всяко НПО обикновено има секция 'партньори', 'дарители' и т.н. Иначе пак всичко това е в графа 'общи приказки'.

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 15:08 от Magdalena1978

# 1 248
  • Мнения: 12 309

Цитат
ЗБППМН урежда санкциониращи мерки за деца под 14 г., извършили нарушения (бягство от дома, просия, проституция), за които възрастните не носят наказателна отговорност.
Мен това ме шокира, не мога да си представя че по сега действащият закон на родител не му се търси никаква сметка ако детето му е малолетно и проституира.

Това няма нищо общо с родителите.  Става дума, че според ЗБППМН има санкциониращи мерки /например настаняване в дом/ за такива нарушения, които ако са извършени от пълнолетен, не се носи наказателна отговорност -   т.е. ако ги направи възрастен, няма да го накажат. Наричат се статусни нарушения.

# 1 249
  • Мнения: 5 425
Та кой финансира НПО-тата, организиращи протести и подклаждащи страх и параноя у хората?
Та казваш всички тези са заблудено стадо, поддаващо се на страх и параноя? Враждебни сили работели с хората? А къде ви отиде демократичната нагласа?
Или грантове се усвояват по-лесно с корупция и лобизъм? И затова НПО-тата ви работят не с "населението", а с чиновниците?

# 1 250
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Ежко,
Трябва да ти призная, че вярвам, че твоето участие е заради лично удовлетворение и отстояване на прибързано заета позиция. Не ти ли става кофти обаче да знаеш, че го правиш безплатно, в подкрепа на платени "съюзнички" за политическа кауза?

# 1 251
  • Мнения: 2 013
zemonti, когато аргументите се изчерпят, започват квалификациите на противника под формата на 'прибързано заета позиция' (ти случайно да си бил до Ежко, докато той е чел, ровил по сайтове, закони и т.н.?). Не е ли прибързана твоята квалификация спрямо него?
И хайде и ти моля те ми дай един линк, една информация общодостъпна кой стои зад това? Коя политическа партия?
И аз искам да съм информирана като вас.

# 1 252
  • Мнения: 12 309
Ежко,
Трябва да ти призная, че вярвам, че твоето участие е заради лично удовлетворение и отстояване на прибързано заета позиция. Не ти ли става кофти обаче да знаеш, че го правиш безплатно, в подкрепа на платени "съюзнички" за политическа кауза?

Пак да питам - коя е политическата кауза? Ако изобщо приемем /а аз съвсем не съм сигурна в това/, че ВМРО като партия е противник на Стратегията - казвам го чисто произволно, защото не виждам коя друга партия е възможно да бъде пришита към противниците, а ВМРО с някаква малка вероятност би могла поради личното участие на онзи адвокат /който някога си имал нещо общо с нея/ - сериозно ли някой мисли, че бих могла да гласувам в Европарламента да иде Джамбазки и да засили групата на защитниците на Европа на отечествата само защото съм противник на някаква конкретна стратегия в България?

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 15:54 от Vapor

# 1 253
  • Мнения: 4 383
Та кой финансира НПО-тата, организиращи протести и подклаждащи страх и параноя у хората?
Като претендираш за информираност - че НПОта организират протестите - напиши ги, посочи ги, докажи тезата си. В сайта на всяко НПО обикновено има секция 'партньори', 'дарители' и т.н. Иначе пак всичко това е в графа 'общи приказки'.

Не претендирам за информираност и не се притеснявай, търся информация и сама. Но в повечето случаи големите НПО интереси са скрити зад някакви имена на частни лица, които не са ми познати и които са прекалено обичайни като имена така, че актуалната информация се губи в океана друга информация. Всичко е добре покрито и се представя едва ли не за народно движение. Ти да не мислиш, че някой, който иска да остане в сянка, няма да направи всичко възможно да си покрие следите? Ако бях в България, със сигурност щеше да съм разбрала повече. Но се надявам да има будни българи като авторката на статията във фактор.бг, които да стигнат до истинските кукловоди. Чудя се дали потребителката Ина Бамбина най-после организира това НПО, за което тя самата писа в предната тема, но тя се покри и не ми отговори на въпроса, както и на въпроса кой го финансира. Най-информативната статия досега беше пусната от Глухарче и е от фактор.бг. Аз я пуснах преди няколко поста. Има много статии, където се споменават различни протестиращи НПО-та, но не поименно. Това затруднява много търсенето. На няколко места се споменават 35 НПО-та, които заедно с граждани са изпратили становище, но пак не се изброяват поименно да се види кои са тези 35 НПО-та. Защо си крият имената така усърдно?

Ежко, убедена съм, че много хора са заблудени и подведени. Аз търся кукловодите зад всичко това и кой плаща сметката. Демократичната нагласа няма общо със случая, когато интервюираните протестиращи излизат с нелепи твърдения за съдържанието на стратегията. Тоест не знаят срещу какво точно протестират, а повтарят заучени фрази. Като госпожата с ''ювеналния съд''. Още ми е смешно.

А, да - тази статия съм си я запазила специално. Обърнете внимание на 7-те искания в началото.
https://www.dnevnik.bg/detski_dnevnik/2019/05/11/3537782_rehav_p … htu_strategiiata/
Излизане на България от Норвежкия финансов механизъм!!! Simple Smile)) Разбрахте ли сега?

# 1 254
  • Мнения: 12 309
Ежко, убедена съм, че много хора са заблудени и подведени. Аз търся кукловодите зад всичко това и кой плаща сметката. Демократичната нагласа няма общо със случая, когато интервюираните протестиращи излизат с нелепи твърдения за съдържанието на стратегията. Тоест не знаят срещу какво точно протестират, а повтарят заучени фрази. Като госпожата с ''ювеналния съд''. Още ми е смешно.

Мисля, че упреците и в този случай трябва да са предимно към мъглявата стратегия. Дори авторката на информативната статия от факторбг не беше разбрала, че би трябвало да става дума за многопосочна стратегия, а смята, че е документ за въвеждане на "базисна рамка за защита на малтретираните деца" и "официален документ за превенция на децата в риск" /все едно нямаме цяло законодателство/.

Разбира се, в конкретния случай може да е съчетание от мъглявата стратегия и личната слаба информираност на журналистката.

# 1 255
  • Русе
  • Мнения: 11 921
Най-информативната статия досега беше пусната от Глухарче и е от фактор.бг.

Къде пък видя някаква информация в тази статия се чудя.

# 1 256
  • Мнения: 2 013
Чудя се дали потребителката Ина Бамбина най-после организира това НПО, за което тя самата писа в предната тема, но тя се покри и не ми отговори на въпроса, както и на въпроса кой го финансира.
Как точно е профила, за да го разгледам. Ще пробвам аз да я проуча.

# 1 257
  • Мнения: 12 309
Сигурно може да се приеме за политическа пропаганда, но лично аз в  много отношения подкрепям становището на омбудсмана ни.
https://www.ombudsman.bg/news/5074#middleWrapper

# 1 258
  • Мнения: 4 383
Не мисля, че стратегията е толкова мъглява, че да оправдава откровените заблуди, които се пробутват на хората. Къде в стратегията има ''ювенален съд''? Дори госпожата, отишла да протестира срещу него, не знаеше. С какво ли им пълнят главите на хората ''пасторите'' на тези сбирки? Това последното е риторичен въпрос. Някъде ми се мярна и оплакване на една госпожа, която организира протестите в София. Поли, забравих фамилното име сега. Та тя се оплака, че някой се опитвал да й забранява да организира протести и този някой - или по-точно тази някой - се оказва госпожа Рунтова, която подозирам е същата Христина Рунтова, която иначе е много дейна срещу стратегията. Формулировките за това какъв документ точно е стратегията може да не са 100% изпипани, но пък я, колко информация е събрала за протестиращите. Аз такава информация търся, но наличната с Гугъл е анонимизирана. Защо ли. Къде мога да намеря списъка 35 НПО-та, които са пратили становище до управляващите с искане за отхвърляне на стратегията? Намерих становището, но не и имената на НПО-тата?

Амбър, ако я прочетеш, ще видиш информацията. Там се споменават поименно 3 от НПО-тата. "Поход за семейството", "Справедливост" и "Общество и ценности". Споменават се и  евангелистите Ивайло Тончев и Михаела Джоргова, както и Петър Николов. Прочети я, ще научиш интересни неща.

Магдалена, INA BAMBINA. Има нейни постове в предишната тема по въпроса.

# 1 259
  • Мнения: 2 013
Сигурно може да се приеме за политическа пропаганда, но лично аз в  много отношения подкрепям становището на омбудсмана ни.
https://www.ombudsman.bg/news/5074#middleWrapper
Много се радвам, че сега излиза с такова становище. Защото четох старо становище на омбудсмана с дата 8ми Февруари (на сайта със становищата - по-рано давах линк). И там тя приветстваше стратегията. Явно си е променила мнението, което е добре.

Общи условия

Активация на акаунт