Случи ми се нещо потресаващо

  • 3 080
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 429
работата ми харесваше, но хората с които работех не. въпреки това се напънах и се постарах всичко да е ок. много усилия вложих явно за нищо......

Ако си напуснала вече "без бой", жалко за усилията. Ако все още си там, не бързай да се предаваш по най-удобния, за хората които са те натопили, начин. Написа ли мейл или докладна или както там го наричате до шефа си. Писмо, в което да изложиш официално твоите факти. После, за да те лишат от заплата, трябва да имат някакво законово основание, ако работиш на нормален договор, разбира се. И не на последно място, ако ще напускаш - по-добре си потърси друга работа преди това или се договори за обезщетение. Знам, че когато човек е наранен, иска да избяга колкото се може по-далеч. Но, това почти никога не е най-доброто решение. Вярвай ми, имам голяяям опит в това  Laughing

# 16
  • Мнения: 2 292
Франзела Калина - жертва на мобинг може да си на всякъде по света. Проблема е, че в БГ никой не обръща внимание и никой няма да ти помогне да изгладиш нещата. Не виж мненията - "напусни и не си хаби нервите", "съди ги " .. общо взето саморазправа. Лошата работа в екип не е неин проблем, а реален проблем на работодателя ... Който макар и европеец - в БГ , като българите  Wink що ли ще се коси, като си мисли, че у нас така си се постъпва?
А по повод нетолерантността - генерализациите съм си направила и за себе си настоявам на тях. Имам си достатъчно основания. Ако някой има друго мнение - ОК. Не ми пречи.
ей mi6onka  добри съвети и дава  Wink

# 17
  • Мнения: 1 975
Ами на това, че явно за тях си по-различна . Сама си го написала. Българина не търпи различните. Никаква толерантност. Също и на това, че вероятно искат мястото ти за някое тяхно приятелче, за да си направят пълна дружинка ... Също може и за това, че ако те няма може дружно да "работят колкот да не заспят" , докато ти си страничен човек и все пак не могат да си правят каквот си щат ...
Много са причините. НЕщата няма да престанат. Имаш един избор - теглиш им една майна и ако можеш им ставаш лидер или нещо такова и ги натикваш в миша дупка. Ако не може считай, че номерата няма да престанат. Ами седни си и ти на ушите и я подкарай през просото и само си взимай заплатката и си търси нова по-готина работа. Може и да опиташ да те прехвърлят в друг отдел.
Това което те правят се нарича мобинг . В европа е забранено със закон. Ако се оплаче човек и работодателя е с 1 крак в панделата.
newsm10 newsm10 newsm10

# 18
  • Мнения: 2 641
момичета аз напуснах - в петък ми беше последниа работен ден, а вчера ми тръснаха това. просто си взех платената отпуска за да не стоя повече в офиса бях излишна. не ми е за парите или работата - и двете не бяха добри, а за това че 4 момичета лъжат и се правят че не съм работила нито ден...голямо предателство е, а аз помагах на всяка от тях.............вчера опитах да се защитя, но те отново излъгаха и разбита се поварваха на тях........вече край с опитите ми за такава работа..........ще се насоча към частен бизнес, когато имаме възможност за това.
забравих да ви кажа че имам 3 висши и доста стаж, а те са с по 1 висше и почти нулев стаж....................сега сте се опитам да се успокоя защото несъзнателно ми е доста обидно от това което стана.......но човек се учи винаги нали така

# 19
  • Мнения: 2 641
да написах фактите, но никой не им повярва..................просто трябваше да напусна отдавна..........а аз не го правих по ред причини........
момичета благодаря ви за отговорите, много е трудно за хора като мен дето не правят интриги да работят групово...

# 20
  • Мнения: 2 274
Ех, Анайс, на теб май не ти върви с колективите.....

# 21
  • Мнения: 3 091
да написах фактите, но никой не им повярва..................просто трябваше да напусна отдавна..........а аз не го правих по ред причини........
момичета благодаря ви за отговорите, много е трудно за хора като мен дето не правят интриги да работят групово...
съжалявам, че така се чувстваш!
Но не всички НЕ интриганти не могат да работят в екип. Обикновено собственикът решава в полза на мнозинството, иначе е лошо...
успокой се и гледай напред!

# 22
  • Мнения: 2 641
годзила работила сам 3 години в една фирма и бяхме супер колектив - и до ден днешен се виждаме.........но фирмата беше ИТ и хората явно мислех акато мен........никога не е имало инциденти

# 23
  • Мнения: 2 274
Казах го, понеже си спомням, че беше споделила в отчетните, как си напуснала преди да забременееш, отново заради злобни хора....

# 24
  • Мнения: 2 292
не се ядосвай. успокой се и гледай да си щастлива.
Карай я леко и толкоз  Wink

# 25
  • Мнения: 2 641
така ще я карам..........годзи права си, тогава пак така стана но ме обвиниха в преработване  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт