Клиники в Истанбул - тема 8

  • 68 464
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 816
Здравейте, благодаря за отговора!
И аз съм в Надежда към момента. Не знаех че има етапна епикриза, аз към моме та имам само отделни за различните опити и пункции. Ще си поискам от информация следващия път.
А като отказахте Зарзио заместиха ли го с нещо др или не?!
[/quote]
Аз не бях взела някои епикризи и за това поисках етапната - на кратко са описани процедури и само имена на лекарствата . От момичето до входа може да си поискате.
За зарзиото(неупоген) аз не бях сигурна, че няма странични ефекти за мен или ембриона и го отказвах. Не знам да има и статистика при колко е помогнал при колко не.
Имам една бременнист с тризомия до 8 седмица без зарзио, иначе биохимични в Надежда или нищо от 4 инвитро и 2 ЗЕТ. Пила съм медрол 2 или 3 пъти при трансфер в Надежда, имах и опит с лепило.. В Мемориал от първият опит съм 4- ти месец - преди трансфер антибиотик и преднол(като медрола) , прогестерон и по- късно включих клексан.

# 706
  • Мнения: 26
Имам въпрос колко бързо се свърза с Вас координаторката и има ли друга освен Нериман за болница Мемориал

# 707
  • Мнения: 816
Имам въпрос колко бързо се свърза с Вас координаторката и има ли друга освен Нериман за болница Мемориал
Декември 2018 ходих за първи път . Може би след 1-2 седмици ми отговори .Първо й Бях писала по viber/whatsapp и тя изпрати после емайл с информация. Последно бяха 3 жени там , една се обучаваше. Те си разпределят пациентите или се редуват после при писане  или прегледи.

# 708
  • Мнения: 322
Здравейте момичета,
 
все още обмислям дали да направя опит в Турция, разглеждам различни сайтове, чета мнения...
Конкретно в сайта на Турмед ми направо впечатление, че в анкетата има въпрос дали при предишни опити сме слагали Зарзио. Знаете ли защо точно за Зарзио питат?
Благодаря за отговорите предварително!

Здравей , на 29 ще има безплатен транспорт с преглед в Турция . Клиниката е друга но може да се възползваш стига да имате възможност. Успех

# 709
  • Мнения: 135
Здравейте, от скоро и аз съм от насочилите се към Турция след 2 неуспешни инвитро опита в Адела, вторият дори не стигнал до трансфер. Изследванията и на двамата ни са перфекти като единственият проблем излязал при мен е ниско АМХ - 0,58 реф 0,57 -8,13 и малко завишено ФСХ около 10. Според д-р Калчев проблемът е в некачествените яйцеклетки, въпреки че съм на 31 г., а опити започнах на 28. Това, което той ми предлага тук е да събираме яйцеклетки на естесествен цикъл, което ми се струва една дълга игра на нерви, която по-скоро ще ни загуби ценно време. От известно време проучвам процедурата ПРП и мисля да я приложа преди каквито и да е последващи опити. Знам, че за Турция пионери са в Аджъбадем, но видях, че отскоро се практикува и в Бахчеджи. Тъй като има доста голяма разлика в цената от близо 600 евро ще съм благодарна на всякакви мнения от момичета подложили се на процедурата, в която и да е от двете клиники, а и било то и в клиника в други страни.

# 710
  • Мнения: 110
Здравейте момичета. Дежурните аптеки в неделя, 01.03.2020, в Шишли, са изброени по-долу. Пишете ни ако Ви се налага да намерите аптека в друг квартал или извън работно време през седмицата и с удоволствие ще Ви насочим. Уголемена карта в Гугъл Мапс с разположението на аптеките можете да видите тук:
 https://drive.google.com/open?id=16cPetPIwe3lpkAOSyZMRbsi1K7s&usp=sharing

EMİN ECZANESİ
Adres: Cumhuriyet Mahallesi Bilgiç Sokak1
İlçe / Semt: Şişli / Cumhuriyet
Bölge: Şişli
TEL: 0-212-343 96 37

TEŞVİKİYE ECZANESİ
Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi28A
İlçe / Semt: Şişli / Teşvikiye
Bölge: Şişli
 TEL: 0-212-230 21 10

SEVGİ ECZANESİ
Adres: Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Mithat Paşa Caddesi31/A
İlçe / Semt: Şişli / Okmeydanı
Bölge: Şişli
 TEL: 0-212-256 52 05

# 711
  • Мнения: 816
Здравейте, от скоро и аз съм от насочилите се към Турция след 2 неуспешни инвитро опита в Адела, вторият дори не стигнал до трансфер. Изследванията и на двамата ни са перфекти като единственият проблем излязал при мен е ниско АМХ - 0,58 реф 0,57 -8,13 и малко завишено ФСХ около 10. Според д-р Калчев проблемът е в некачествените яйцеклетки, въпреки че съм на 31 г., а опити започнах на 28. Това, което той ми предлага тук е да събираме яйцеклетки на естесествен цикъл, което ми се струва една дълга игра на нерви, която по-скоро ще ни загуби ценно време. От известно време проучвам процедурата ПРП и мисля да я приложа преди каквито и да е последващи опити....
И мен ме водиха с лоши яйцеклетки. Исках само да ти кажа,  че АМХ само не е достатъчно - по-важно да видят антралните фоликули на 2/3 ден. При  мен АМХ беше 1 (0,7-5) на около 33-34г. , миналата година ми е 1,4 (0,7-5) на 36г. При мен повечето ембриони след Пид бяха с генетични проблеми. Другите хормони са ми в норма . През това време съм свалила 6-8 кг. и вдигнах вит. Д поне до 30 , винаги ми беше нисък . Виж си ИР , витД да е в средни стойности и другите витамини, включи омега 3 и Q10(ubiquinol) . И за Турция или за тук бих обиколила няколко лекари да сравня мнения и кой какво предлага.

# 712
  • Мнения: 135
И мен ме водиха с лоши яйцеклетки. Исках само да ти кажа,  че АМХ само не е достатъчно - по-важно да видят антралните фоликули на 2/3 ден. При  мен АМХ беше 1 (0,7-5) на около 33-34г. , миналата година ми е 1,4 (0,7-5) на 36г. При мен повечето ембриони след Пид бяха с генетични проблеми. Другите хормони са ми в норма . През това време съм свалила 6-8 кг. и вдигнах вит. Д поне до 30 , винаги ми беше нисък . Виж си ИР , витД да е в средни стойности и другите витамини, включи омега 3 и Q10(ubiquinol) . И за Турция или за тук бих обиколила няколко лекари да сравня мнения и кой какво предлага.

И успяхте ли да стигнете по някакъв начин до здрави ембриони? Антралните ми фоликули са м-у 6 и 9 всеки месец, витамин Д ми е на горната граница, пия Q10, NAC, Vitex, DHEA и всякакви неща някога спрегнати, че подобряват качеството включително и безглутенова диета, но реагирам лошо при стимулация, а малкото извадени яйцеклетки не стигат до ден 5. За това търся някаква алтернатива, тъй като нямам вече нерви и психика, особено пък за събиране на яйцеклетки на естествен цикъл.
За ПРП процедурата има все повече положителни отзиви, дори да е експерементална все още на този етап, но при много жени води не само до количество, но и до качество....Точно за това имам желание да я изпробвам и искам да събера информация от хора минали през нея.

# 713
  • Мнения: 616
Merritu, вие сте млада, имате хубав брой антрални. Според мен не ви уцелват стимулацията. От 9 антрални би следвало да извадят яйцеклетки.
Изследвахте ли хомоцистеин и б12?
Хомоцистеина трябва да е нисък, под 6, защото високият уврежда течността във фоликулите и самите я., доколкото четох в книгата It starts with the eggs.
Ще успеете, убедена съм. Освен Адела, друго мнение чула ли сте? Понякога, за да стигнем до успеха изисква време. Има жени с невероятен късмет успяват от първи път,други минават по няколко процедури в Бг, в Турция. Скоро ми разказваха за дама на 39 г.с ин витро успех от първи път и то в Бг.

# 714
  • Мнения: 816
И мен ме водиха с лоши яйцеклетки. Исках само да ти кажа,  че АМХ само не е достатъчно - по-важно да видят антралните фоликули на 2/3 ден. При  мен АМХ беше 1 (0,7-5) на около 33-34г. , миналата година ми е 1,4 (0,7-5) на 36г. При мен повечето ембриони след Пид бяха с генетични проблеми. Другите хормони са ми в норма . През това време съм свалила 6-8 кг. и вдигнах вит. Д поне до 30 , винаги ми беше нисък . Виж си ИР , витД да е в средни стойности и другите витамини, включи омега 3 и Q10(ubiquinol) . И за Турция или за тук бих обиколила няколко лекари да сравня мнения и кой какво предлага.

И успяхте ли да стигнете по някакъв начин до здрави ембриони? Антралните ми фоликули са м-у 6 и 9 всеки месец, витамин Д ми е на горната граница, пия Q10, NAC, Vitex, DHEA и всякакви неща някога спрегнати, че подобряват качеството включително и безглутенова диета, но реагирам лошо при стимулация, а малкото извадени яйцеклетки не стигат до ден 5. За това търся някаква алтернатива, тъй като нямам вече нерви и психика, особено пък за събиране на яйцеклетки на естествен цикъл.
За ПРП процедурата има все повече положителни отзиви, дори да е експерементална все още на този етап, но при много жени води не само до количество, но и до качество....Точно за това имам желание да я изпробвам и искам да събера информация от хора минали през нея.
При мен при стимулация винаги е имало около 8-9 яйцеклетки /ембриона макс. , до 5-ти ден 3 или 4 . След ПИД ми оставаше по 1 здрав . Сега почвам 5-ти месец след трансфер в Мемориал , като там казват и качество на ембрионите - беше с много добро качество ембриона. Също проследяването ми беше по-добро според мен , а при мен се проточи доста , защото се бавеше овулацията и при стимулация и преди трансфер.
Имам позната успяла в Бахчеджи на 40 + години - при нея едвам успявали да извадят яйцеклетка и доколкото знам са решили да направят трансфер на 3-ти ден , за да дадат по-голям шанс на ембрионите. Не знам кое е по-добро , но за това е по-добре да чуете мнения на 2-3ма лекари и да усетите къде ви допада повече. Аз се бях заинатила да си седя при Стаменов , а  и последният ми опит там беше по фонда , но  резултат нямаше . Аз след Стаменов бях отишла да се консултирам със Семерджиева ,Шефкетова и др. ,  но бях решила вече , че следващ опит ще е в Турция... не се знае кой къде ще успее .   
Също след цветната снимка в Турция бях забременяла естествено  след 5 г. опити  (преди стимулацията там) , имаше проблем с прогестерона и стигнах до аборт в 11 с. , не можах да изследвам ембриона дали е бил ок .  Пиша го , за да  не спирате да опитвате и сами , че никога не се знае  Simple Smile

# 715
  • Мнения: 639
Ехее, ти си супер сравнение с мен. Не искам да се повтарям, но аз имах обикновено по 2,3 фоликула, максимум 4, 5 на месец. Имала съм и само по 1. И то винаги 1,2 от тях бяха с такава разлика в големината, че така и не стигаха до оплождане. За 3 стимулации едва успяха да оплодят 4 яйцеклетки. Изпратени 3 ембриона за ПИД. Само 1 без аномалии. Лигавица под 5,6 всеки месец. Обикновено между 4 и 5. Накрая ПРП на лигавицата с цел поне като качество да е ОК. АМХ - 0,3, години 37. Качество на яйцеклетките никакво. Но след 3 седмици живот и здраве ще се появи един малък мъж от този единствен ембрион.
На мен не са ми првдписвали никакви медроли и разни такива, които подтискат имунната система. Единствено държаха на витамин Д, и след трансфера искаха да приемам аспирин протект и витамин Б12 заедно с фолиева киселина.
И мен ме водиха с лоши яйцеклетки. Исках само да ти кажа,  че АМХ само не е достатъчно - по-важно да видят антралните фоликули на 2/3 ден. При  мен АМХ беше 1 (0,7-5) на около 33-34г. , миналата година ми е 1,4 (0,7-5) на 36г. При мен повечето ембриони след Пид бяха с генетични проблеми. Другите хормони са ми в норма . През това време съм свалила 6-8 кг. и вдигнах вит. Д поне до 30 , винаги ми беше нисък . Виж си ИР , витД да е в средни стойности и другите витамини, включи омега 3 и Q10(ubiquinol) . И за Турция или за тук бих обиколила няколко лекари да сравня мнения и кой какво предлага.

И успяхте ли да стигнете по някакъв начин до здрави ембриони? Антралните ми фоликули са м-у 6 и 9 всеки месец, витамин Д ми е на горната граница, пия Q10, NAC, Vitex, DHEA и всякакви неща някога спрегнати, че подобряват качеството включително и безглутенова диета, но реагирам лошо при стимулация, а малкото извадени яйцеклетки не стигат до ден 5. За това търся някаква алтернатива, тъй като нямам вече нерви и психика, особено пък за събиране на яйцеклетки на естествен цикъл.
За ПРП процедурата има все повече положителни отзиви, дори да е експерементална все още на този етап, но при много жени води не само до количество, но и до качество....Точно за това имам желание да я изпробвам и искам да събера информация от хора минали през нея.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте момичета, аз също съм се насочила към Меморил за ин витро процедура, принципно не защото не става по естествен път, а защото са единствената за момента клиника, която знам, че правят генетични тестове на ембрионите и селектират здравите, конкретно за моето заболяване говоря. Аз знам турски език  и може би ще ми бъде една идея по-лесно да се оправям в Истанбул, това не ме притеснява като цяло. Имам едно питане обаче, не ми става много ясно с цените, една стандартна процедура за ин витро (без лекарствата, защото те са индивидуални), може ли да ми кажете колко излиза + - ? С трансфер? Без трансфер? Като теглите чертата, дали излиза по-изгодно от България? Просто искам да бъда подготвена максимално преди дори още да звънна за преглед.
Благодаря и успех на всички!

# 717
  • Мнения: 639
Имате някакво заболяване, за което ембрионът се изследва само в Мемориал и никъде другаде? Това малко невероятно ми звучи.
Здравейте момичета, аз също съм се насочила към Меморил за ин витро процедура, принципно не защото не става по естествен път, а защото са единствената за момента клиника, която знам, че правят генетични тестове на ембрионите и селектират здравите, конкретно за моето заболяване говоря. Аз знам турски език  и може би ще ми бъде една идея по-лесно да се оправям в Истанбул, това не ме притеснява като цяло. Имам едно питане обаче, не ми става много ясно с цените, една стандартна процедура за ин витро (без лекарствата, защото те са индивидуални), може ли да ми кажете колко излиза + - ? С трансфер? Без трансфер? Като теглите чертата, дали излиза по-изгодно от България? Просто искам да бъда подготвена максимално преди дори още да звънна за преглед.
Благодаря и успех на всички!

# 718
  • София
  • Мнения: 1 056
За тази клиника знам 100%, вероятно има и друга, но просто тук знам че има успешно направено бебче с много идентичен случай на майката като моя и за това там съм се насочила.

# 719
  • Мнения: 816
Здравейте момичета, аз също съм се насочила към Меморил за ин витро процедура, принципно не защото не става по естествен път, а защото са единствената за момента клиника, която знам, че правят генетични тестове на ембрионите и селектират здравите, конкретно за моето заболяване говоря. Аз знам турски език  и може би ще ми бъде една идея по-лесно да се оправям в Истанбул, това не ме притеснява като цяло. Имам едно питане обаче, не ми става много ясно с цените, една стандартна процедура за ин витро (без лекарствата, защото те са индивидуални), може ли да ми кажете колко излиза + - ? С трансфер? Без трансфер? Като теглите чертата, дали излиза по-изгодно от България? Просто искам да бъда подготвена максимално преди дори още да звънна за преглед.
Благодаря и успех на всички!
Здравей, бях с момиче , което изследваше ембриони и трябваше да селектират без определени гени . Не помня вече стандартните цени за ин витро , ще ви ги изпратят още преди първичният преглед. Но още тогава може да си поискате или при първичен преглед цена за генетичните изследвания . При мен излезе примерно заболяване което може да се предаде на бебето и ми предложиха да селектират . Първо аз имах само 1 и знаех , че няма какво да се селектира. Но вече за тези процедури поне в нашият случай искаха кръв от мен и мъжът ми и родителите ни ... И вече цената щеше да е доста голяма към 3000 евро (но не помня със сигурност) Ако е само ПИД с отделяне на определени хромозоми , сигурни си е стандартната цена за ПИД 
Цени от емайла ми от 12.2018 - Цената на Ин витро процедурата е 2.475 EUR. В нея са включени всички прегледи и хормонални изследвания по време на стимулацията, пункция, оплождане и трансфер. Лекарствата се купуват допълнително от аптека, цената варира между 500-700 евро в зависимост от дозите. ПИД -  295 долара за всеки ембрион по отделно

Общи условия

Активация на акаунт