Хидротубация, цветна снимка, лапароскопия

  • 102 002
  • 484
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 7 201
1fairy, аз пуснах МБ и Хламидия  Peace
На мен ми искаха и ПКК. Peace

# 211
  • София
  • Мнения: 639
1fairy, док ми каза да си ги пусна  Peace
Мамче, ти беше с пълна упойка и сигурно затова са искали и ПКК  Heart Eyes   
 

# 212
  • София
  • Мнения: 980
Втори месец вече не ме приемах за хдротубация защото утайката ми е по-висока, тоест имала съм възпаление някъде по тялото. И пак ме прщат за другия месец. Ама докога така? Никой не търси възпалние. Ако този месец пак съм така незнам къде да ходя, че да търсим какво е това възпаление и къде. Други изследвания не са ми искали,. нормално ли е? Спермограма правихме, нормална е.

bibi76 и ние като вас, първия път от раз, а сега.... хич не очаквах, че ще се закучи.

# 213
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
 х_diabet_mama, имам три пункции, съответно три упойки, три трансфера със завишено СУЕ. Изобщо не го смятаха за проблем. Не знам защо ти отлагат хидротубацията newsm78

# 214
  • София
  • Мнения: 980
Това заради упойката ли се гледа? newsm78 Аз знам, че там където ще ми я правят, не се прави упойка.

# 215
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Не зная дали е заради упойката, но винаги по време на процедура са ми пускали пълни изследвания и въпреки високото СУЕ никой нищо не ми е казвал. На втората ми процедура дори беше оградено и лекарят отново нищо не коментира newsm78 Щом ти отлагат хидротубацията, тогава нека те ориентират на какъв лекар да отидеш, за да се установи от какво е високо СУЕ.

# 216
  • София
  • Мнения: 980
След два дни пак е време и ще видим този път. И двата пъти не се чуствах болна, а и след това не съм боледувала. Доколко разбрах утайката ми е 15 или беше 16, с една единица над максималната допустима стойност.

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Не мога да разбера за какво ти отлагат процедурата ooooh! Моята утайка на втората процедура беше 50 при норма 30, доста над референтните и никой нищо не спомена. Дано не те отлагат повече Peace

# 218
  • Мнения: 92
1fairy, доктор ме посъветва преди снимката да пусна микробиология и съм му благодарна за това.И ме извини за късния отговор,но сега намерих време да влезна   bouquet

# 219
  • Мнения: 236
Здравейте, момичета. Отдавна се подвизавам из форума, но ето че дойде време да се запиша и в тази тема.  Cry Този месец бяхме започнали стимулация за инсеминация, нооо уви - доктора прецени че фоликулите ми не реагират добре и я прекратихме. Назначи ми лапароскопия  Confused каквото и да значи това. Искам да ви помоля за малко разяснения. Знам, че много е изписано по темата, но ще се радвам да споделите от своя опит как точно протича операцията, колко време трае, мога ли да ходя на работа след нея и тн практични неща  Thinking Имам ПЯ и не съм наясно точно какво се цели с тази лапароскопия. Док спомена, че ще ми дупчат яйчниците за да се улесни овулирането, въпреки че самият той не бил привърженик на това. Моля, помогнете със съвет!   bouquet

# 220
  • Мнения: 2 677
Здравейте  Hug
Тъй като съвсем се обърках от много четене и ровене, моля за помощ от по-компетентни или минали вече по този път!
Бихте ли ми обяснили дали хидротубацията е по-добър метод от Цветната снимка или обратно, или и двете са еднакво добри методи за установяване на проходимост на тръбите.
Всички други изследвания са ни наред, само това остана  Praynig

# 221
  • София
  • Мнения: 980
така, утайката ми е 16, 17 и днес пак 16, пак не направихме хидротубация по тази причина. Ще търсим възпалението първо.

# 222
  • Мнения: 1 710
така, утайката ми е 16, 17 и днес пак 16, пак не направихме хидротубация по тази причина. Ще търсим възпалението първо.
Успех с търсенето! Казвам го, защото аз вече 4-та година не мога да се преборя с ускорената утайка, търся причината, ходя от лекар на лекар и нищо, никакъв ефект. Моята обаче е над 35, а твоята е съвсем леко увеличена.
На мен ми направиха хидротубация с доста по-ускорена утайка. Лекарят ме предупреди, че няма да я направим ако съм хремава, с кашлица и т.н., т.е. видими симптоми на заболяване. Утайката не го притесни и я направихме. Не ми е слагал утайка, дори не знаех, че я има тази опция. Ех, колко съм била залупена преди 3 години, когато минавах по този път - разчитах само на това, което докторът ми казва. Нито съм чела, нито съм проучвала. Сега вече имам повече акъл в главата.

fata_morgana, на мен ми препоръчаха хидротубацията, защото е по-щадящият вариант. При него се вкарва само вода и малко антибиотик, за да се предотврати инфекция. При цветната снимка химикалите са доста повече.

# 223
  • София
  • Мнения: 980
Ужас, как 35? Добре де някакви антибиотици с голям обсег на действие поне не са ли ти дали за възможна инфекция някъде? Аз си мислех, че това ще направят. Мен ми взеха секрет и го дадах в лаборатория за 4-5 инфекции. Гинеколога каза че ако са чисти да ходя при ГП той да търси по другите органи.

# 224
  • Мнения: 1 710
Ех, колко антибиотици съм изпила за 4 години... Но не, никаква промяна в утайката.
Дано при теб бързо влезе в норма и скоро да направите хидротубацията. При мен тази манипулация се оказа решението на проблема и много ме е яд, че поради една или друга причина я отлагах месеци наред.

А и като никъде не се открива причина вече съвсем ми е криво. не че е хубаво да има причина, ама така поне знаеш срещу какво се бориш.

Лекарят, при когото ходех заради липсата на бременност дълго време, все ми повтаряше - "Надявам се най-сетне да намерим някакъв проблем, защото знаейки проблема, ще намерим решение. Сега няма проблем, но няма и бременност." На мен първия път като го чух, ми прозвуча доста гадно, но това си е чистата истина. То естествено, че е най-добре да няма проблем и изведнъж теста да се окаже положителен, но за съжаление не винаги става така. Все пак пожелавам ти и да има проблем при вас, той да е незначителен и лесно преодолим.

Последна редакция: нд, 18 окт 2009, 01:29 от Margy

Общи условия

Активация на акаунт