Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 55

  • 36 209
  • 769
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 369
Ваня, съжалявам да чуя това, което пишеш. И аз мисля, че трябва да отидеш веднага при лекар. Аз лично не бих стояла с твоите симптоми и ден. Колкото и сложен да ти е случая лекарите трябва да се погрижат за теб. Незнам защо така се е объркала организацията и отношението им.
А как си откри тумора? Защо е в 4-ти стадий? Ако съм нахална и любопитна може да не отговаряш на въпроса ми.

# 601
  • Мнения: 304
Защо смятате че Седлоев не е добър препоръчаха ми го.
Две мои познати са се оперирали при него. И двете бяха възмутени от отношението му а и от двете си беше искал пари . Но пък операциите са им без проблем. И двете са с махнати гърди. Може би ви подведох да не ходите при него.Извиням се. За вас е важно да е професионалист а той е такъв.

# 602
  • Мнения: 1 726
Седлоев е много алчен и груб. Преглежда докато пуши. На някого беше казал, че има "доброкачествен рак".

# 603
  • Мнения: 142
Да попитам, тъй като съм по майчинство още година и два, три месеца,  какво според вас трябва да правя с телковете и всички други подробности?  Ако имате идея пишете.

# 604
  • Мнения: X
Бони, ако не си много богата и не те мързи прекалено много си направи ТЕЛК. Ще взимаш допълнително едни около 200 лева, винетка за кола, карта за ГТ с намаление и разни други дребни неща. Мен ме мързЯ първата година, плюс нещо се бях вдъхновила, че е гадно да съм "пенсионер" и така пропуснах едни 12 броя пенсии, което не е много, но си е цифра.
Само с диагнозата ще вземеш минимум 72% първата година, после колкото - толкова. Не е сложно, не ти трябват допълнителни диагнози за други проблеми и болести, и без това не ги признават. Не вярвай на слуховете, че за ТЕЛК има много разправии, чакане и т.н., не е вярно, ако си организирана - е за два-три дни работа.

# 605
  • Мнения: 3 971
217лв пенсия
52лв помощи от социалните
Годишна винетка
Картата ми за градския транспорт е 14лв
Ми изобщо не са ми излишни.
Без тях не мога да се справя...
Уча...семестъра ми е 550лв
 Заплатата ми е 80% Защото още уча , та ...
Съветвам се да се възползваш. Хората здрави вземат инвалидна пенсия.... та не знам какво се замисляте изобщо 🤗

# 606
  • София
  • Мнения: 3 123
Ема,заради опасност от лимфедем.От там не трябва и кръв да се взима,защото се протяга ръката.

Ваня,а защо са отказвали,ако се махне цялата гърда,какво значение има броя тумори в нея?А не предложиха ли първо химия.Изобщо ми е странно такова поведение ,нали за това е лекар ,за да те насочи - ако си за операция - да оперира,ако не - да каже какво да правиш.

Нещо с този ТЕЛК не ми е ясно - защо се чакат тези 180 дни болничен.Ми аз може да не искам ги ползвам.

# 607
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
На мен ми обясниха че когато е венозно Херцептинат.е. вливат го със система може и да е генерик , а на инжекция подкожно си е оргиналното лекарство.Зависило самата болница за кое лекарство е сключила договор със ЗК. И при генериците имало повече странични ефекти.
За да не вкарваме хората, които са на Херцептин във филми, искам само да кажа, че генерик на \херцептин няма..Все още. Лекарството е само едно и се различава само по начина на слагане. Преди 10 години нямаше инжекции, а само със система. за хапчета не съм чувала и мисля, че да сега няма такъв продукт.
Не препоръчвам Седлоев в никакъв случай. Бих препоръчала Марков, но според мен Младенов е поел иск с тази операция. Може би първо и трябвало да направите химия. Така или иначе сега търсете хирург в Онкологията.

# 608
  • Мнения: 304

На мен ми обясниха че когато е венозно Херцептинат.е. вливат го със система може и да е генерик , а на инжекция подкожно си е оргиналното лекарство.Зависило самата болница за кое лекарство е сключила договор със ЗК. И при генериците имало повече странични ефекти.
За да не вкарваме хората, които са на Херцептин във филми, искам само да кажа, че генерик на \херцептин няма..Все още. Лекарството е само едно и се различава само по начина на слагане. Преди 10 години нямаше инжекции, а само със система. за хапчета не съм чувала и мисля, че да сега няма такъв продукт.
Не препоръчвам Седлоев в никакъв случай. Бих препоръчала Марков, но според мен Младенов е поел иск с тази операция. Може би първо и трябвало да направите химия. Така или иначе сега търсете хирург в Онкологията.
Това ми беше обяснено от сестрата в дневния стационар в ИСУЛ.Ако тя ме е подвела то и аз подвеждам вас.

# 609
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Аз съм оперирана от д-р Младенов. Човека цяла година се занимава с мен и си ме кърпеше редовно и без проблеми защото раната не заздравяваше. Идвал е заради мен и в уйкенда, и по празници, и вечер по спешност. За което не ми е вземал и една стотинка. Само че при мен имаше проблем с тъканта, но туморни клетки нямаше категорично. От него знам, че ако упорито не заздравява, тогава се гледа дали не е рецидив, дали няма туморни клетки на мястото. Щото ако има, хирурзите повече нищо не могат да направят и щафетата трябва да я поемат онколозите.
Ваня, мисля, че трябва сега първо да те види онколог и да ти каже какво трябва да направиш.
При мен ново двайсе. Обрив, уртикария от едната страна на шията и много силна болка под болната мишница. Чудя се какво е това сега, дали не е реакция от лъчето?

# 610
  • Мнения: 38
Здравейте, ще се опитам да отговоря на всички ви и много благодаря за отговорите. Аз съм с рак от 2012 септември месец.Тогава за 1месец след като баща ми почина от левкемия получих огромна буца в лавата гърда.
Казаха ми или операция веднага или химиотерапия. Аз съм оперирана от тумор с ракови клетки на яйчника преди 20 години и тогава лекарите едвам са ме спасили от алергия към упойката- било е много опасно  за мен, от тогава съм с проблеми със сърцето защото е било спряло. Освен това съм алергична към много лекарства и храни правила съм припадъци , задушавах се с отток на езика и гърлото. Храня се почти вегетариански и почти не пия никакви лекарства защото не знам от кое ще започна да се задушавам.

Ето затова толкова години не се оперирах . Туморите станаха много - отляво 5 някои излязоха отвън и кървяха ,другите вътре. Отдясно имах 1 -3,6 см. Минах 25 лъчетерапии в сити клиник на най висока доза - 50 и те намалиха обема си но останаха пак големи. Затова много лекари отказаха да ме оперират - бях тежък и нестандартен рядък случай- казаха ми някои лекари че през живота си не са срещали такова нещо.
    Ако се върна назад веднага бих се оперирала но страхът е много лош съветник .Съжалявам но не мога да върна времето.

# 611
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Ваня, твоята история е много ...хм...интересна..Все през годините съм чувала какво ли не, но такъм случай, не бях. Така или иначе не можеш да върнеш времето назад. Интересно ми е обаче, защо не си опитала с химиотерапия да ги смалиш. А още по - интересно ми как от 2012 до сега без никакво лечение /освен лъчето/ си жива и на крака. Доколкото разбирам само туморите се увеличават, а метастази нямаш. Това наистина  е случай, който не се среща всеки ден и та на фона на яйчников тумор преди 20 години. Бих казала само, че си доста силен и жилав организъм и бъди жива и здрава, но все пак направо онкокомисия трябва да си даде становището, а не само хирург или онколог. Кураж и бързо възстановяване ти желая.

# 612
  • Мнения: 38
При лъчетерапията и аз имах обрив и болките в туморите се засилиха.Бях в сити клиник при георгиев - невероятен лекар , даде ми да пия лекарство от рода на кортизоните и да се мажа с елоком- кортизонова паста и всичко бързо мина.

# 613
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
И аз съм при него. В понеделник ще отида по- рано и ще поискам консултация и да видим.
При мен всичко е чисто уж. Но под тази мишница е рязано.

# 614
  • Мнения: 38
От 2012 до сега се справях с пиене на сироп от бъз по димков и се хранех заради алергиите много ограничено. Работех много на 2 места и сама се оправях в къщи със всичко- имах тежки проблеми в семейството и нямах време и сили да мисля за себе си - но сега съжалявам за изгубеното време.Част от тумора отляво е под ребрата
и не може да се оперира- това са метастазите ми.

Общи условия

Активация на акаунт