за алерголога д-р Мустаков

  • 33 955
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 051
Много съвестен и всеотдаен човек, не гледа на работата си като на бизнес.
Това между другото, ако има значение за теб.

# 16
  • Мнения: 1 341
моята приятелка вчера е била на преглед. казале, че ще направят теста. тя е очарована от вниманието му. даде ми този адрес: http://www.mustakov.com

# 17
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз съм с много лоши впечатления от Мустаков.   Imp
Синът ми беше с алергия към белтъка и на Фризопеп от три месечен. Когато стана на една годинка отидохме при прехваления Мустаков за консултация. Преди това много мами ме предупреждаваха да не си давам парите при него, ама аз - инат!  Imp И да ви кажа - хич не ми направи впечатление, че в краен случай препоръчва кръвния тест, даже напротив! 100 лв. беше тогава цената (преди три години). Ние бяхме в частния му кабинет на петте кьошета, където естествено той няма техниката за тестване на кръвния серум. Обработва епруветките в държавната клиника, където също работи, после ни взима парите без никаква разписка дори, направо в джобчето. Както и да е... Това да му беше проблема! Twisted Evil
Според него синът ми беше с алергия към почти ВСИЧКО - разбирайте - картофи, ориз, ябълки, глутен, млечен белтък, абе всичко! Трябвало само на Фризопеп да караме докато детето стане на две годинки и му изписа една година непрекъснато даване на антихистамини!  #Shocked  Imp Не можех да повярвам на ушите си!  Shocked Толкова се ядосах, че се прибрахме и аз започнах всеки ден по малко да си го захранвам със сирене и млечни продукти (ориз и картофи винаги си беше ял и нищо му нямаше, естествено!). Не показа никъква реакция. До ден днешен не се съобразявам с ТЕЖКАТА  му хранителна (според Мустаков) алергия!
Д-р Мустаков (поне в частния си кабинет) е абсолютен търгаш. За любезен, любезен е, естествено. И аз да взимах 120 лв. за десет минути, при това използвайки на аванта държавна апаратура и аз щях да съм прелюбезна!  Imp И още нещо - както по-късно вече се просветих, НЯМА ТЕСТВАНЕ ЗА АЛЕРГИИ ПРЕДИ ТРИ ГОДИШНА ВЪЗРАСТ НА ДЕТЕТО, КОЕТО ДА Е ДОСТОВЕРНО!!! Не си давайте парите и не хабете нерви. Консултирайте се за хранителни алергии на бебчетата си в Института по педиатрия, където специалистите са много добри и залагайте най-вече на майчинските си инстинкти!   Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 2 858
Цитат на: Зъхи
НЯМА ТЕСТВАНЕ ЗА АЛЕРГИИ ПРЕДИ ТРИ ГОДИШНА ВЪЗРАСТ НА ДЕТЕТО, КОЕТО ДА Е ДОСТОВЕРНО!!!
Цитат

аз също го чувам това от много места чета и тук с интерес защото сина ми има някаква алергия но още не се знае към какво (не е към храни)...та изчакваме още незнам....инак аз познавам съпругата на Мустаков която е много внимателна педиатърка Embarassed до него още не сме опрели Rolling Eyes

# 19
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: Зъхи
Аз съм с много лоши впечатления от Мустаков.   Imp
Синът ми беше с алергия към белтъка и на Фризопеп от три месечен. Когато стана на една годинка отидохме при прехваления Мустаков за консултация. Преди това много мами ме предупреждаваха да не си давам парите при него, ама аз - инат!  Imp И да ви кажа - хич не ми направи впечатление, че в краен случай препоръчва кръвния тест, даже напротив! 100 лв. беше тогава цената (преди три години). Ние бяхме в частния му кабинет на петте кьошета, където естествено той няма техниката за тестване на кръвния серум. Обработва епруветките в държавната клиника, където също работи, после ни взима парите без никаква разписка дори, направо в джобчето. Както и да е... Това да му беше проблема! Twisted Evil
Според него синът ми беше с алергия към почти ВСИЧКО - разбирайте - картофи, ориз, ябълки, глутен, млечен белтък, абе всичко! Трябвало само на Фризопеп да караме докато детето стане на две годинки и му изписа една година непрекъснато даване на антихистамини!  #Shocked  Imp Не можех да повярвам на ушите си!  Shocked Толкова се ядосах, че се прибрахме и аз започнах всеки ден по малко да си го захранвам със сирене и млечни продукти (ориз и картофи винаги си беше ял и нищо му нямаше, естествено!). Не показа никъква реакция. До ден днешен не се съобразявам с ТЕЖКАТА  му хранителна (според Мустаков) алергия!
Д-р Мустаков (поне в частния си кабинет) е абсолютен търгаш. За любезен, любезен е, естествено. И аз да взимах 120 лв. за десет минути, при това използвайки на аванта държавна апаратура и аз щях да съм прелюбезна!  Imp И още нещо - както по-късно вече се просветих, НЯМА ТЕСТВАНЕ ЗА АЛЕРГИИ ПРЕДИ ТРИ ГОДИШНА ВЪЗРАСТ НА ДЕТЕТО, КОЕТО ДА Е ДОСТОВЕРНО!!! Не си давайте парите и не хабете нерви. Консултирайте се за хранителни алергии на бебчетата си в Института по педиатрия, където специалистите са много добри и залагайте най-вече на майчинските си инстинкти!   Wink

Брей, аз имам записан преглед в частния му кабинет за 17.12. Дали пък да не отида по-добре в болницата???

# 20
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Evjeni
д-р Мустаков работи към Медицинска Академия (алергология). препоръчаха го на една моя приятелка като много добър специалист в тази област. Правил някакви специфични изследвания на кръвта преди детето да навърши три години. Ако някой е водил детето си при него, много моля да сподели впечетленията си за него. Предварително благодаря на всички

Супер е! Сигурна съм, че ще останат доволни. Дано се налага само еднократна консултация, че не е хубаво да ви трябва точно този тип доктор. Пък и който и да е друг, де.

# 21
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Valery
Цитат на: tedi_b
Цитат на: Valery
Този тест дали може да се направи на моето човече или сме много малки?

Мустаков пуска тест само в краен случай. Може при вас да не се налага.

Знаех си, че така ще кажеш  Thinking Искаше ми се просто да се установи изведнъж от какво му е алергията и да си го храня по -нормално детенце, а не да ме е страх сега да му дам каквото и да било. Sad


Този тест няма да ти помогне много в това отношение, към твърде малко алергени е. А и ако мога да си позволя да дам мнение, когато детето е с алергия е добра да е на диета по принцип, за да не се усложняват нещата и да развие алергия към други неща. Провокирането с въвеждането на определени храни, особено при алергични деца може да доведе до други реакции и не е добре.
В повечето случаи е до време. И, повярвай ми, диетата помага и то много! Аз лично предпочитам 1-2 години превенция и да се оправи детето, отколкото да бързам с някои не чак толкова важни храни, но да му хронифицирам проблема.
говоря от личен и от опита на няколко близки ми приятелки.

# 22
  • Мнения: 3 271
Цитат на: mam4e
Цитат на: Valery
Цитат на: tedi_b
Цитат на: Valery
Този тест дали може да се направи на моето човече или сме много малки?

Мустаков пуска тест само в краен случай. Може при вас да не се налага.

Знаех си, че така ще кажеш  Thinking Искаше ми се просто да се установи изведнъж от какво му е алергията и да си го храня по -нормално детенце, а не да ме е страх сега да му дам каквото и да било. Sad


Тестът може да бъде много подвеждащ и вместо да се установи алергията, може да ви обърка още повече - той затова го препоръчва в краен случай.


Харесвам те! Дето каза едно друга мама в друг форум, може ли направо да се подписвам под мненията ти   Grinning  Sunglasses

# 23
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Valery
Цитат на: mam4e

Тестът може да бъде много подвеждащ и вместо да се установи алергията, може да ви обърка още повече - той затова го препоръчва в краен случай.

АМи по-добре да не стигаме до тест въобще май.
Искам да е алергичен към праха за пране  Praynig (най-безобидно ми се вижда) Praynig


Дано да е само нещо контактно. Но така или иначе наличието на реакция показва, че детето е по-чувствително и аз бих внимавала.
И междудругото, алергията към прах за пране няма да се установи с този тест.

# 24
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Millena
Дето каза едно друга мама в друг форум, може ли направо да се подписвам под мненията ти   Grinning  Sunglasses

Добре, че снощи се включи mam4e да обясни с думи прости за какво става въпрос  Grinning ... щом за два кръвни теста взех да бълнувам, представи си как съм била  #Shocked

# 25
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Зъхи
Аз съм с много лоши впечатления от Мустаков.   Imp


Меко казано съм изумена! Не знам струва ли си въобще да коментирам особено, само няколко неща. Ако поискаш винаги дава фактура, така че - в джобчето  Rolling Eyes  При колко лекари си ходила на частен прием, които ти дават бележка? Кажи един.

Търгаш?!?!?! Хм.... доста мами са ми споделяли, че не им взима пари за повторна консултация. Винаги при 2-ро посещение взима половината такса, дори да не е в рамките на месец, както е обявено в ценоразписа.

Поела си голям риск с това захранване на своя глава. Само да отбележа, че това, че детето не реагира бурно и видимо не е показател. Случайно да има чести хреми примерно?

За теста кръвният сме го коментирали много пъти, включително тук, че е просто показател, не би могъл да е категоричен. И с абсолютна убеденост казвам, че той не го предписва на всеки. Маса народ наоколо (мои познати) настояваше за тест, за да се знае положението и той им казваше, че в даденият случай няма смисъл и т.н. И с моят син беше така, с Оги на Теди. Защо да не ни вземе парите, ако е търгаш?

Уф, айде да не пиша повече, че се ядосвам
Ти си отишла с предубеденост, която е видна дори по факта, че не си последвала съветите му. Дано да не е за сметка на детето ти.

# 26
  • Мнения: 3 271
Цитат на: tedi_b
Цитат на: Millena
Дето каза едно друга мама в друг форум, може ли направо да се подписвам под мненията ти   Grinning  Sunglasses

Добре, че снощи се включи mam4e да обясни с думи прости за какво става въпрос  Grinning ... щом за два кръвни теста взех да бълнувам, представи си как съм била  #Shocked


Разбираемо е предвид ваксината, знам какво е било в главата ти. Спокойно  Simple Smile

# 27
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Millena
Цитат на: Зъхи
Аз съм с много лоши впечатления от Мустаков.   Imp


Меко казано съм изумена! Не знам струва ли си въобще да коментирам особено, само няколко неща. Ако поискаш винаги дава фактура, така че - в джобчето  Rolling Eyes  При колко лекари си ходила на частен прием, които ти дават бележка? Кажи един.

Търгаш?!?!?! Хм.... доста мами са ми споделяли, че не им взима пари за повторна консултация. Винаги при 2-ро посещение взима половината такса, дори да не е в рамките на месец, както е обявено в ценоразписа.

Поела си голям риск с това захранване на своя глава. Само да отбележа, че това, че детето не реагира бурно и видимо не е показател. Случайно да има чести хреми примерно?

За теста кръвният сме го коментирали много пъти, включително тук, че е просто показател, не би могъл да е категоричен. И с абсолютна убеденост казвам, че той не го предписва на всеки. Маса народ наоколо (мои познати) настояваше за тест, за да се знае положението и той им казваше, че в даденият случай няма смисъл и т.н. И с моят син беше така, с Оги на Теди. Защо да не ни вземе парите, ако е търгаш?

Уф, айде да не пиша повече, че се ядосвам
Ти си отишла с предубеденост, която е видна дори по факта, че не си последвала съветите му. Дано да не е за сметка на детето ти.


За какво пък се ядосваш, не мога да разбера?!  Laughing Много лично си го приела нещо!  Confused Странна работа...
Аз съм си казала - АЗ съм с много лоши впечатления, не ти! Какво се репчиш?! Нужно ли е всички да сме доволни от един и същи лекар?!  Shocked За детето ми не се притеснявай. Мисля, че на мен ми пука за него повече от колкото на теб, така че споко!  Wink Затова и казах на майките - доверете се най-вече на собствената си интуиция!
А Мустаков наистина ЗА МЕН е търгаш!  Stuck Out Tongue

# 28
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Зъхи

За какво пък се ядосваш, не мога да разбера?!  Laughing Много лично си го приела нещо!  Confused Странна работа...


Аз съм на процент от приходите му, не знаеш ли  Money

# 29
  • Мнения: 470
Да , можеш да го маправиш, според мен за 104лв той и на зародиш ще го направи този тест. Добре, че не му се вързах на този човечец, та да сме му от редовната клиентела години наред. Досега да сме се нагълтали с антихистамини като за световно, пък и диетката ще разболее и възрастен човек, да не говорим за бебе. А подход към децата определено няма. Баща му може и да си е разбирал от работата, ама знания по съребрена линия не се предават...

Общи условия

Активация на акаунт