Естетична хирургия на гърди/Мамопластика - 2

  • 47 492
  • 762
  •   1
Отговори
# 165
  • Бургас
  • Мнения: 959
Здравейте!
Записвам се в темата и с летящ старт отивам на операция!
Бях на консултация с д-р Молов в петък, 3.05 и насрочихме дата 11.05. По случайност му беше празна, следващата дата беше вече в края на юни.
В шок съм от себе си, но може би това е по-добрия вариант, да нямам много време да мисля Simple Smile
Избрахме 430 сс анатомични. С нулев старт съм и това число ме шокира. Но както и DolliGi по-нагоре обясни, анаточимните особености предразполагали. Гръдният ми кош е широк и в средата изпъкнал, което още повече визуално скрива бюста.
Моля се само да не съм като крава!
Благодаря на Калея, че беше толкова мила и се срещна с мен Heartpulse

# 166
  • Мнения: 1 715
Алина,  честито.  С нулев старт няма как да станеш като крава- няма да можеш да събереш такъв размер.  Ще изглеждаш добре.  Действай бързо с изследванията и чакаме хубави резултати.

# 167
  • Мнения: X
Успех Алина, стискаме палци Hug

# 168
  • Бургас
  • Мнения: 959
Благодаря!
Може ли да ми кажете първите 3- 4 дни след операцията доколко ще съм ограничена в движенията- да си мия зъбите, да се сресвам, да се обличам...Ще мога ли да обличам детето и да помагам за храненето, например?

# 169
  • Мнения: X
Ами всичко е строго инндивидуално, има момичета тук, които са писали,че не са имали особена болка, дискомфорт и ограничения в движенията, но има и такива визирам себе си, първата седмица бях много зле след това стана само дискомфорт. Аз НЕ можех да си вдигам ръцете нито да си махна косата от лицето,нито да си взема дори чаша вода, нито да си стигна четката за зъби, нито да се облека сама, не можех първите 2 дни и да си вдигна долнището като ходя до тоалетна (с извинение), не можех вратата на колата да отворя като ме прибираха; просто не ставаше никакви сили в ръцете нямах. Може да съм от единичните случаи, в болницата наистина видяха примерно не можех да стигна телефона да звънна на сестрите те казаха че има и други така момичета. Но всичко отшумя на втората седмица вече. Колкото и да не ги боли някои все едно не е било, си е рязане и отлепяне на гръден мускул и поставяне на чуждо тяло. ( нека не съм ти критерии де мен ме боли и порязване на пръста от лист хартия Joy )

# 170
  • Мнения: 54
Katia подкрепям с две ръце и аз бях така, но имам приятелки които казват че почти не ги е боляло. Аз малко заради болката от първата операция се притеснявам за втора, но една две седмици ще изтрая. Другата седмица съм на консултация при Молов ще видим какво ще каже.

# 171
  • Мнения: 3 024
Аз имам мнооого нисък праг на болка. Хич не търпя и въпреки, че бях 2 в 1 и разрези котва единственото, което ме затрудняваше беше пускането на водата в тоалетната  Grinning
На 4-тия ден си мих косата на мивката, че не можех да се трая  Grinning Болка нямах никаква, но и си се пазех, обличане и събличане на дете е абсурд първите дни. Най добре е някой да ти помага поне първите 10 дни.
Дано всичко е наред, стискаме палци.

# 172
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Не е толкова до болката, колкото да се внимава с раните, да не се разхлопат джобовете и т.н.

Благодаря!
Може ли да ми кажете първите 3- 4 дни след операцията доколко ще съм ограничена в движенията- да си мия зъбите, да се сресвам, да се обличам...Ще мога ли да обличам детето и да помагам за храненето, например?

Всичко това аз го правех без проблеми, просто бях внимателна, без  резки движения, без претоварване.... 

# 173
  • Мнения: 21
Здравейте!
Записвам се в темата и с летящ старт отивам на операция!
Бях на консултация с д-р Молов в петък, 3.05 и насрочихме дата 11.05. По случайност му беше празна, следващата дата беше вече в края на юни.
В шок съм от себе си, но може би това е по-добрия вариант, да нямам много време да мисля Simple Smile
Избрахме 430 сс анатомични. С нулев старт съм и това число ме шокира. Но както и DolliGi по-нагоре обясни, анаточимните особености предразполагали. Гръдният ми кош е широк и в средата изпъкнал, което още повече визуално скрива бюста.
Моля се само да не съм като крава!
Благодаря на Калея, че беше толкова мила и се срещна с мен Heartpulse

Аз взех такова решение както нямаше да правя отидох в събота и в петък бях оперирана. Най бързото решение през живота ми и за щастие не съжалявам. За болката мен също много ме болеше, но уж има висок праг и мислех че ще гк сложат и ще се пркбера като пич. Защото ако другите ги е боляло аз търпя, да ама не.... Не беше изобщо така не можех да мръдна първия ден косата ми я върза сестрата, на третия ден се мъчих с прахосмукачката и разбрах, че няюа да стане така докато не мине време. Вече съм 3 месец и се пазя още не спортувам. Не ми се рискува, иска време.

# 174
  • Мнения: 97
Момичета вчера бях при доктор Молов за последно да обсъдим размера на имплантите, че 13ти е тук, та все пак ще съм с 425. Показа ми снимки на една девойка като с моите размери и с такива импланти и много ми хареса, големи са, но не седят грозно и неестествено. По принцип по таблицата с която изчислява (момичетата ходили при него знаят) излизам между 390 и 415 и съответно имплантите, които ми предложи бяха 400 и 425, каза, че под 375 ще е малко за мен. Естествено женската ми лакомия избра по големите, като той ме увери, че ще станат много хубави, така както ги искам. Нямам търпение вече, още не ме е обзела паника, но скоро ще стане сигурно. Единствено се притеснявам от възстановяването и болката. Извикала съм майка ми първата седмица да гледа децата, като се надявам след това да мога сама да се справям.

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Колко дни е престоят в болница?

# 176
  • Мнения: 97
Колко дни е престоят в болница?

1 ден е по принцип, но някой остават и повече, в Александровска ми бяха казали, че може и 2 да остана.

# 177
  • Мнения: X
Колко дни е престоят в болница?

При мен беше 1 ден, след операцията си в реанимацията и след това те качват в стаята мен с количка ме водиха до стаята, защото казах, че не мога да се движа Joy

Последна редакция: ср, 08 май 2019, 12:52 от Анонимен

# 178
  • Бургас
  • Мнения: 959
Благодаря на всички!
Алена,  точно това ме интересуваше - дали все пак , ако си внимателен и се съобразяваш, може все пак леко да се движиш. Иначе всичко е индивидуално, наистина.
Днес бях на консултация с анестезиолог и пак ме обхвана паниката - Стоя и си се чудя - защо си го причинявам това, досега хиляда години си карах без гърди и такива разни...
Аз ще имам и три мрежи добавени, за да не отиват настрани гърдите.

# 179
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Това с менмраните е добра практика и подпора. Ако някога реша да увеличавам - сигурно ще искам и аз.

Колко дни е престоят в болница?

Аз бях 3 дни - Тепавичарова изписваше според количеството течност в дренажните сакчета. Условието беше да е <30 мл за 24 часа на гърда. Не ми беше зле в болницата. В къщи нямам такова спокойствие. Липсва и вниманието от мед. лица.

Общи условия

Активация на акаунт