Акушер - гинеколози Варна - 10

  • 83 510
  • 741
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 15
Оооо няма как да каже такова нещо. Почнаха на много велики да се правят...ама хич не са !
Аз имах огромна киста и по това се опитваха да се ориентират, дори скенер направих , на който ми казаха,че не е ЕМ киста. В крайна сметка пак стигнах до операция и все пак си беше ЕМ.


Аз се изненадах, че от ехографски преглед каза такава диагноза. Бях чела,че само с лапароскопия може да се "видят" сраствания на 100% .
Имам направена цветна снимка - според него всичко е наред при нея.

Никога не съм имала кисти (било то и шоколадови), задържани фоликули.. - ако съм разбрала правилно от всичко изчетено , това също би било повод за съмнение за ендометриоза.

Объркана съм, на кой доктор можеш да се довериш на пълно и няма да те пусне по пътеката ,само и само да си вземе парите.. Sad

# 316
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Наистинае трудно.. аз в крайна сметка направих лапарото в Плевен !
Сраствания с ехограф не се виждат !
Аз имах много ,които чак на лапарото ми казаха, че имам.
После по време на секциото също ми казаха, че имам много, ноо никой не си е позволявал от ехографски преглед да ми изръси такова нещо !

# 317
  • Мнения: 2 071
Първо др. Кирилова ми каза, че има съмнения за ендометриоза. Яков и Германов потвърдиха.
Направих лапарото и тогава и на мен ми казаха, че е имало сраствания. Преди това правих и скенер на малък таз.

# 318
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Първо др. Кирилова ми каза, че има съмнения за ендометриоза. Яков и Германов потвърдиха.
Направих лапарото и тогава и на мен ми казаха, че е имало сраствания. Преди това правих и скенер на малък таз.

А кой направи лапарото ?

# 319
  • Мнения: 2 071
Първо др. Кирилова ми каза, че има съмнения за ендометриоза. Яков и Германов потвърдиха.
Направих лапарото и тогава и на мен ми казаха, че е имало сраствания. Преди това правих и скенер на малък таз.

А кой направи лапарото ?

Д-р Германов в АГ Simple Smile

# 320
  • Мнения: 465
Здравейте!
Пиша ви с огромна молба, тъга, отчаяност и.... Sad
Моля за препоръка за добър специалист по проблемно забременяване..(за предпочитане жена) Такъв, който няма да неглижира нещата. Насочила съм се към д-р Наталия Юдова, но информацията е доста оскъдна и стара.
Накратко за мен повече от година неуспешни опити, нередовен цикъл, противоречива информация за състоянието ми от различни лекари, поне 5ма съм сменила. В момента съм на Бромокриптин, заради по-висок пролактин и Глюкофаж, заради ИР, но отново не ми идва.. Sad а ги пия от края на м. януари... Бременност няма и просто вече тотално едва се държа да не падна...
Извинявам се за дългия пост и благодаря предварително..

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 10:31 от BellAaAa

# 321
  • Мнения: 958
И в други теми съм писала за доктор Юдова, няма да сгрешите ! Благодарение на нея имаме син на 4 месеца Simple Smile Адекватно поведение във всеки един момент, бях с теудна бременност и трябваше бързо да се реагира в много моменти.

# 322
  • Варна
  • Мнения: 1 214
BellAaAa, освен добър АГ, се обърнете и към също толкова добър и отговорен ендокринолог, защото доколкото рабирам проблемът ви е по-скоро ендокринологичен, а вече проблемите с цикъла са последствие от това.  
Имах подобни проблеми и няколко години се лутах по различни аг специалисти, които бяха добри, но не ми помагаха и знам колко отчаян започва да се чувства човек. Съвета ми е да се обърнете към ендокринолог д-р Оля Сарджева. Тя в комбинация с добър гинеколог, може да ви помогне, както помогна на мен Simple Smile

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 08:43 от Lemons

# 323
  • Мнения: 465
BellAaAa, освен добър АГ, се обърнете и към също толкова добър и отговорен ендокринолог, защото доколкото рабирам проблемът ви е по-скоро ендокринологичен, а вече проблемите с цикъла са последствие от това. 
Имах подобни проблеми и няколко години се лутах по различни аг специалисти, които бяха добри, но не ми помагаха и знам колко отчаян започва да се чувства човек. Съвета ми е да се обърнете към ендокринолог д-р Оля Сарждева. Тя в комбинация с добър гинеколог, може да ви помогне, както помогна на мен Simple Smile

Сменила съм 3ма ендокринолози като Сарджева беше първият ми такъв.
Без да повтори и провери всички изследвания ми предписа достинекс, който и др ендокринолози продължиха с него, идваше ми все така оскъдно, до миналото лято... Сега съм при д-р М. Бъчварова, която реши да смени Достинекс с Бромокриптин и ми откри ИР, но... цикъл и бебе са си мираж..
Явно нямам търпение, пия си лекарствата, но си мисля че не ми помагат

# 324
  • Варна
  • Мнения: 2 748
BellAaAa, чела ли си в темите, коита са в " проблемно забременяване" ?
Преди четях редовнот там ( сещаш се защо) и има идруги момичета с подобни проблеми. Не мога да помогна за конкретен лекар за Варна, защото моите диагнози са други, но там може да питаш за препоръки за лекари, които са помогнали при подобни случаи.

# 325
  • Мнения: 21
Здравейте!
Пиша ви с огромна молба, тъга, отчаяност и.... Sad
Моля за препоръка за добър специалист по проблемно забременяване..(за предпочитане жена) Такъв, който няма да неглижира нещата. Насочила съм се към д-р Наталия Юдова, но информацията е доста оскъдна и стара.
Накратко за мен повече от година неуспешни опити, нередовен цикъл, противоречива информация за състоянието ми от различни лекари, поне 5ма съм сменила. В момента съм на Бромокриптин, заради по-висок пролактин и Глюкофаж, заради ИР, но отново не ми идва.. Sad а ги пия от края на м. януари... Бременност няма и просто вече тотално едва се държа да не падна...
Извинявам се за дългия пост и благодаря предварително..
Напълно те разбирам, аз бях така много дълго време, моя цикъл беше по няколко пъти на година. Смених сума ти ендрокринллози, какви ли не хапчета но нищо не ми помогна. При всеки е строго индивидуално разбира се, но ще споделя че при мен помогна смяна на хранителния режим и спортуване и сега очаквам първата си рожба живот и здраве април. Отне ми година и половина но всичко си влезе в норма и хормони и всичко. Пожелавам ти късмет и дано всичко се получи при теб, ако ли не от моя близка която не можа да забременее знам че е обиколила всички лекари които се занимават с репродуктивни проблеми и е категорична че ако се наложи ин витро трябва да се прави в София, и сега е майка на 2 момченца близмачета от първия опит.

# 326
  • Мнения: 15
BellAaAa, освен добър АГ, се обърнете и към също толкова добър и отговорен ендокринолог, защото доколкото рабирам проблемът ви е по-скоро ендокринологичен, а вече проблемите с цикъла са последствие от това. 
Имах подобни проблеми и няколко години се лутах по различни аг специалисти, които бяха добри, но не ми помагаха и знам колко отчаян започва да се чувства човек. Съвета ми е да се обърнете към ендокринолог д-р Оля Сарждева. Тя в комбинация с добър гинеколог, може да ви помогне, както помогна на мен Simple Smile

Сменила съм 3ма ендокринолози като Сарджева беше първият ми такъв.
Без да повтори и провери всички изследвания ми предписа достинекс, който и др ендокринолози продължиха с него, идваше ми все така оскъдно, до миналото лято... Сега съм при д-р М. Бъчварова, която реши да смени Достинекс с Бромокриптин и ми откри ИР, но... цикъл и бебе са си мираж..
Явно нямам търпение, пия си лекарствата, но си мисля че не ми помагат

Здравей, аз ходя при ендокринолог д-р Ангелова. Изключително доволна съм. Сестра ми ходи при нея, тя откри грешна доза на лекарството ,че са й давали и сега всичко се подобри

# 327
  • Мнения: 5 386
Наред с лекари е добре и емоционално балансиране, ако имате възможност, и към опитен терапевт се обърнете. Не зная за читави лекари, които наистина вникват в индивидуалното положение, а не да карат по заучени схеми. Дано има такива и Ви насочат към тях.

# 328
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Съгласна съм и аз с *Камея.
Щом имаш проблеми с пролактина, предполагам знаеш,че той е стресов хормон и наистина трябва да се постараеш да изчистиш стреса и напрежението по един или друг начин. Simple Smile

# 329
  • Мнения: 298
Аз посещавам др. Юдова, въпреки малкото информация и доста противоречиви мнения се насочих към нея, просто за консултация.След консултацията ми се почувствах толкова спокойна, вдъхна ми доверие,за това реших да продължа да я посещавам.Ние сме с неизяснен стерелитет все още, нейн колега от същата клиника ми беше казал че нямам овулация (без да са ме следили) поне от няколко години и за това не забременявам, така се бях наплашила, но тя ми предложи да направим фоликулометрия и се оказа че аз имам овулация, но просто е по-късна.Обеснява много подробно и спокойно и не претрупва нещата, можеш да я питаш за всичко което те интересува. Докато чаках първия път при нея се запознах и с три момичета които бяха заченали инвитро при нея и също много я похвалиха.

Общи условия

Активация на акаунт