В МАЙската група настана оживление-всички се стягат за родилно отделение!

  • 33 359
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 826
Borislavabgmamma, какъв ти е резултатът от цитото, та не е ок?

# 706
  • София
  • Мнения: 4 011
С първата бременност пуснах месец след раждането, излезна ми трета група. Наплаши ме АГ-то, пусках разни специализирани изследвания. Оказа се фалшива тревога. Пуснах пак след шест месеца и резултата беше перфектен. Сега мисля да пусна направо след шест месеца, така ме посъветва и новото ми АГ.

# 707
  • Лондон
  • Мнения: 839
Аз цитонамазка си правих миналия юни,тук държат да се прави на всеки 3 години,та имам още време.
Ние с бебка вчера бяхме на 7-седмичен чек ( преглед) след раждането,мериха я,теглиха я,обсъдихме видове контрацепция за мен.Нещото,което ме изненада много,не само мен,а и сестрата,беше че за месец и 1 седмица Кристин е пораснала с 10  сантиметра ! Не бих го повярвала,но лично аз помогнах на сестрата средата на Май.Тогава малката беше 52 см.Вчера,20ти Юни,беше 62  см.Няма грешка,току що я измерих отново.Като килограми е 5.200.Понеже й нанасят данните на една крива,тя като ръст е малко над горната граница.Според вас има ли повод за притеснение?

# 708
  • Мнения: 179
Мари, а при теб имаше притеснения през бременноста, че не расте бебо добре. Виж как се въърти колелото. Според мен няма нищо притеснително първите 2-3 месеца растат бързо и с  различни темпове. Фонтанелата как е? Даваш ли вит.д?
Аз имам проблем в почистването на врата на беба, много гънки и се събира мъх и не успявам да го изчистя Sad какво ли не опитах. Някой с подобни проблем и решение?
За цито и на мен ми каза 5-6 месеца и ако нямам цикъл до 4 месеца да ида на преглед.

# 709
  • Мнения: 508
Включвам се и аз, че само чета напоследък.
Бях на контролен преглед на 45-тия ден и ми взеха цито. Имам пълно доверие на АГ-то си.
За гънките, и при моето детенце така се събират власинки по вратлето, по ръчичките също. Почиствам с тампон с бебешко олио или мицеларна бебешка вода. Наблягам на гънките и докато я къпем, но не се отмиват с вода.

# 710
  • Мнения: 988
The doors Август месец правих цитонамазка и беше 2-ра група,сега е 4-та...
_Soul_  ние като къпем Криси наблягам на гънките,че иначе и при него се натрупва мъхчета,аз не успявам да измия между пръстчетата и като е заспал по-дълбоко или е в добро настроение  чистя с тампонче и водичка.
DianaG защо 4 месеца?на мен ми казаха,че докато кърмиш е възможно да нямаш менструация.
MARY90, ако сте високи с таткото може и бебока да е тръгнал висок още от сега,а може и да е решила да дръпне сега повече и после да почне по-бавно на сантиметри.

# 711
  • Мнения: 529
Да се включа и аз Simple Smile
Относно растежа мисля,че няма нищо притеснително... моят син се роди 53 см и вече е 60 ... на 6 седмици е. Но при нас бащата е доста висок ,за това още по малко се притеснявам от това.
Аз съм на преглед след две седмици и ще видим какво ще правим. Лохии почти нямам вече. Цикъл все още нямам ,надявам се скоро да имам.
Относно занимаването на бебето... само дето на челна Стойка не заставаме 😄 всичко изброено и единственото ,което действа в момента е люлеене на крака (старомодния начин ,с възглавница 😄). Колики си имаме още и то в изобилие 😣

# 712
  • Мнения: 992
И при нашия гънки и чудо по вратлето, мъхчета колкото искаш, но при миене ги почиствам. Когато го кърмя също успявам да почистя, защото се открива хоризонта😂🤨
Според мен също е нормално сега да дърпат повече и после да влезнат в норми, все пак сега ядат и спят - нормално е да растат по-бързо.

# 713
  • Мнения: 95
Сигурна съм че го правите, но с тези гънки е хубаво да се мажат с кремче иначе може да се подсечат. Особено сега в жегите и като се потят, тече мляко и т.н. Борко има тройна гуша вече и ходи все с бял врат Simple Smile

# 714
  • Мнения: 574
Минавам и аз да се отчета. Всеки ден ви чета, намислям си какво искам да пиша. И после някой изпищява и всичко отива по дяволите.
Да не остана по-назад и аз ще си споделя графика и как изобщо се случват нещата в нас. Три пъти го коригирам тоя пост, но не мога да го скъся. Сори. Stuck Out Tongue Closed EyesStuck Out Tongue Closed Eyes
 Аз като цяло съм привърженик на средното положение - да има график, но той да е съобразен с нуждите и "вида" на бебето.
Тия 10-минутни кърмения, които видях, че са ги препоръчали на някои момичета не знам как ги изчислиха в болницата, че са универсални за всяко бебе FlushedFlushed
Истината е някъде там. Както и да е.
Накратко не го храня на поискване, защото бебето като заспи на гърда не означава, че се е нахранило. И после се буди отново, за да яде. И става едно целодневно хранене. Също и не всеки път като реве е гладно. Предпочитам да си го нахраня пълна порция и да не се занимавам около 3 часа с ново хранене, ако реве, знам, че е от друго, не от глад. За мен пълната порция е или 90-110 мл кърма от шише, или около 30 минути сучене (за моето бебе важи само, де), което трябва да приключи с пускане на гърдата докато е буден. Ако я пусне докато спи, сменям памперс, за да го събудя и пак давам да яде.
Храня го на около 2 до 3 часови интервали. Рядко са 2 часа. Само ако не е спал между храненията. Един вид тогава го храня с цел да заспи. Той самият си поисква в рамките на този интервал. Тоест съобразен е с него. Нямам дохранвания и сучене между храненията.  
Като се нахрани го  наблюдавам - като стане общо 1 час от събуждането му (този час включва и храната) и започне да е по-малко енергичен с крайниците, по-отнесен в  погледа значи е време да спи. Слагам го и пускам бял шум. Ако няма пристъп на колики, заспива само в леглото си с белия шум. Може и по корем (не го практикувах това с баткото, но . Ако има пристъп на колики, приспивам го както мога. Спи около 2 часа и после пак от начало. Чакам го да се събуди сам до третия час, ако не, будя го аз. През нощта сам си отказа едното хранене и прави 5 часова пауза. . За това го храня около 21ч и после го храня още веднъж преди да легна аз. Което в последно време е 23-24ч. И съответно той става в 4-5 часа да яде, след което заспива веднага. После пак в 7-8 ядене, пак спане и за двамата. И накрая ставам аз около 10 ч.
Ако не успея да го приспя след храненето при пристъп на колики, жална ми майка. ConfusedConfusedFlushedFlushedFlushedHead BandHead Band Може да реве до другото хранене без проблем. Имах даже няколко цели дни такива. ScreamScreamScreamScream  От опита в първото ми дете, а и със сегашното мога да кажа, че бебе на 1-2-3 месеца трябва да спи след всяко хранене (ако е на график, а не на поискване разбира се), защото иначе става страшно изнервено от това, че не успява да заспи. Плаче първо той, после и майка му. Stuck Out Tongue Closed EyesStuck Out Tongue Closed EyesStuck Out Tongue Closed EyesStuck Out Tongue Closed Eyes Понякога и комшиите. На тази възраст повече от 1 час будуване  на цикъл не се препоръчва според разните книги. И аз гледам да го спазвам, хем той е отпочинал, хем аз имам свободно време така.
Разходките са когато се падне, но обикновено са съчетани с ходене до куриера, банката, магазина и тн.

# 715
  • София
  • Мнения: 4 011
А как съчаваш с баткото? Или той си е на градина? При нас сутрин в 6 всички сме а линия и ревем за манджа едновременно. А вечер около 10 заспива малкия, около 11- баткото...5 часа пауза за бебето, после към 2,30-3, после към 6. Но спи добре поне между храненията нощем. Денем е пълна анархия, никакъв режим, ни за бате, ни за бебе...С това не мога да се преборя още. Понякога обаче им съвпада следобедния сън. Имаме и чудесни дни със спане след всяко ядене, но имаме и от другите. Разходки - сутрин с батко една от 10 до 12.30 и следобяд от към 5 до 7.30. После вечерно бодърстване...

# 716
  • Мнения: 574
Ditmade, прибрахме се с бебето от болницата преди 35-40 дни. От това време 2 седмици баткото е в нас болен. Иначе е на градина като цяло.
Когато е в нас, баткото идва сутрин да ме буди към 8-9. Ставам, започвам бързата закуска и така. Много трудно се съчетава. Понякога ходим до магазина заедно. Там е страшна работа - единия реве, другият "пазарува".
В общи линии гледам от сутрина да му планирам поне храната за деня на баткото. Той през другото време сам се занимава в по-голямата част. Все пак е почти на 4г.  А от 14 до 17ч спи. Така че зорът ми е само преди обед. Трябва да обмисля още от сутринта каква да е поредността на събитията. И в 13ч той яде и ляга.
Другата голяма организация е вечер. Баткото по принцип го слагам в 21ч, защото е на сутринта на градина. Но сега и бебето трябва тогава и става малко мазало. А и баткото като види, че коритото на бебето е пълно, се цопка вътре и не иска да излиза по половин час. SmileSmile За това съм решила вече бебето да го къпем в 20ч, за да може до 21 да го оправя и да отивам да чета приказка на другият. В този случай също от около 18ч трябва да се планира яденето. Защото като закъснее то и всичко друго закъснява. За момента още не сме постигнали Нирваната, която е  всички в леглата в 21ч. Но ще я постигнем.

# 717
  • София
  • Мнения: 4 011
Супер сте!

# 718
  • Мнения: 529
Здравейте мамчета Simple Smile
Аз минавам да ви кажа ,че вече имам цикъл. Струва ми се ,че малко раничко дойде сякаш. Има ли някоя от вас вече с цикъл?

# 719
  • София
  • Мнения: 4 011
Неприятно...На мен с първоти дете ми дойде на деветия месец, много се надявам и сега да не е по-рано. Не знам от какво зависи, дали има връзка с кърменето...

Общи условия

Активация на акаунт