В МАЙската група настана оживление-всички се стягат за родилно отделение!

  • 33 383
  • 726
  •   1
Отговори
# 675
  • Лондон
  • Мнения: 839
Тъкмо идвах тази сутрин да напиша същото.До мен Кристин спи много спокойно и продължително,но сложа ли я на нейното легло-върти се и е неспокойна.Снощи не можа да заспи дълго, за по-лесно я сложих до мен на спалнята и чудо-спа непробудно до 5 сутринта.Не искам да я уча така,но понякога съм адски изморена и просто нямам сили да я слагам,тя да се буди,пак да я слагам и така...

# 676
  • Мнения: 988
Този лекар не е с часове,при другия е било с часове,но се чакало много.Предпочитам да имам дата и час и като отида да влезна,отколкото да идем и да видим 2-3 часа пред кабинета.
П.п. И ние си спим заедно вечер,обаче ме е страх да не го натисна и да не се завие през глава,та е с възглавничка против обръщане и спално чувалче и ми е по-спокойно.То ние спим на ръба на спалнята,а Криси на средата,ама все пак да има застраховка.

Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 11:48 от borislavabgmamma

# 677
  • София
  • Мнения: 4 011
И аз мразя да съм без час..

# 678
  • Мнения: 2 461
Привет, майски мами. Май още не сме се преместили в родени 2019 Laughing
Ние с бебка сме добре - здравички, но ми спира тока. Първия месец мина под надслов "хранене", имаме над 20 кърмения на ден, но пък добре е наддала. Заспива на цица, храни се леко и спи малко(най-много 1,30 дори през нощта). Общо взето съм изтощена! Сега ще се пробвам да регулираме храненето с някакъв режим, съответно да се научим да заспива и по друг начин. Определено е трудно.
Въпрос - как приспивате вашите бебчета? И ако ви се пише и имате време, споделете как минава един обичаен ваш ден, какви ритуали си имате?

# 679
  • Мнения: 992
Слинга в тези жеги навън си е мор, факт. Аз не го ползвам за разходки засега, само вкъщи на климатика и то само при колики. Навън не бих си го причинила, нито на мен, нито на бебо.
За спането ми той заспива или на цица, или в слинга, та после го слагам в кошарата и той си спи...

# 680
  • Мнения: 609
Момичета още малко ще влезем в раздела родени, като се изпише тази тема

# 681
  • Мнения: 5 563
Зизу, нашият ден минава по следният начин:
В 8.00 има сутрешен тоалет /мия му очичките, ръчичките, дупето; правим гимнастика, давам капки за колики/, кърмя го и или будува спокойно и аз се занимавам с него, или има колики. В 10.30-11.00 пак го кърмя и излизаме на разходка в парка до 12.30-13.00. След това, заради големите жеги отново го поосвежавам с тоалет, кърмим се и спи. Събужда се различно, но попринцип прави голяма пауза до към 17-18.00, кърмя го и излизаме на следобедна разходка, по време на която почти винаги будува. Точно накрая на разходката към 19.30 задремва за малко. В 20.00 (най-късно в 21.00) го къпя, масажирам, кърмя и заспива за вечер. Събужда се в 1.00 и в 5.00 за хранене през нощта, като в 5.00 има леки колики понякога. И всичко отначало. Докато той спи аз си върша домакинската работа, гледам и понякога да дремна с него.

# 682
  • Мнения: 164
Моето ежедневие варира много, защото през деня все имам някаква задача или час някъде (лекар, физиотерапия,  ходене за паспорт, и тн). В общи линии,  ако нямам външни ангажименти протича така:
Кърмене към 8:00  в леглото и после си поспиваме до 10-11ч, когато аз ставам - душ, закуска,  кафе, пускам пералня и тн. Бебето се буди, преоблича, кърми и излизаме на разходка към 12ч, която се съчетава с пазар накрая. Към 14:30 сме вкъщи,  аз си правя нещо за обяд, кърмя и тя заспива, а аз отхвърлям задачи на компютъра или в по-мързеливи дни стигам и до книжка. Към 18ч отиваме да вземем каката и после в парка до към 19:30. Бърз душ на голямата, баня на бебето, а) с каката приготвяме вечеря и бебето спи, или б) бебето реве и каката се занимава с него, а аз приготвям вечеря. Вечеряме, каката тръгва да си ляга към 21:30 и  аз надзиравам процеса, чета книжки и чакам да заспи (използвам времето да чета и пиша тук Joy )
Бебето през това време спи на дивана, мм оправя кухнята, преобува бебето и като го накърмя го приспива. Аз ако съм успяла да се измъкна от стаята на голямото се просвам с книжка в леглото, заспивам към 12-12:30. После имам едно нощно кърмене към 4:30-5ч.
(Следобедните хранения не съм ги писала, но нямам идея кога са- в общи линии и другите часове за кърмене са ориентировъчни) Blush

# 683
  • Мнения: 148
Мами, не знам дали тук трябва да питам, но от 2 дена имам обрив по ръцете. Понеже кърмя и не консумирам никакви млечни продукти. Моята дунда е с атопична кожа (заради моята алергия към пеницилин) и ползваме продуктите на Мустела за атопична кожа. Тези обриви сърбят ужасно. За сега ги третирам само със студено вода и някакъв крем с алое вера. Прилагам снимка. Ако някоя се е срещала с подобно нещо ще се радвам да чуя как е процедирала? Да спомена само, че други алергии освен към пеницилин нямам. Благодаря ви момичета предварително! ❤️

# 684
  • Мнения: 179
Секцио мами, с какво мажете белега, за да се заличи по-успешно?
Нашия ден минава така: в зависимост кога й е било последното хранене вечерта се кърмим към 1-2-3, после се буди към 5-6, в повечето случаи след хапване заспива мигновенно, следващото хранене е 8:30-9 правим преди него тоалет и гимнастика (ако е в настроение) после има два варианта запива до 12 или реве до 12 като тогава се опиваме да се разходим за час-два. Около 12 е следващото хранене, после ако имам късмет ям и аз. В хубавите дни спи цял следобед, играем час и после спи, като става само за хапване около 15-16 и 18-19 След храненето в 18 обикновенно е кисела до банята. Ходим на кратка разходка. С мм ако можем вечеряме заедно(рядко се случва, а е трудно да се храниш докато бебето се дере Sad ). Къпем в я около 21-22 и хапва, заспива и после пак наново.
Но вчера например кърменето беше хаотично и рева от 9 до 13, спа 4 часа и после пак рева до 21.
Нещо или детето ми е по-гладно от обикновено или кърмата ми пак намаля драстично. Два месеца вече и още не може да се установи.
И аз не ям млечни, яйца, бобви, домати, банани заради екзема на детето и повръщане понеже има вероятност да е алергия. Ужасно е, трудно намирам какво да ям. Освен това симптомите идват и си отоват и не мога да разбера от какво е.

# 685
  • София
  • Мнения: 5 727
Asya05 може нещо дребно да те е полазило и да реагира така кожата ти. Прилича на охапване отнякакво добиче. Мисля няма проблем да мажеш локално с противолергично, питай педиатърката.
Всеки ден ми е различен, няма режим бебето. От снощи например ми разкатава играта през 2часа рев и единствено гърда го успокоява, но преяжьа, повръщ, напъват го газове. Горе долу часовете са 6-9-13-16-18/19-22 - 2 или 4ч. Тия дни се налага вечер да го будяза баня към 9и нещо. Не я пропускам, че има бешешко акне, и останових, че след баня старите пъпки по бързо изчезват. Когато имам възможност готвя,  пера, гладя и се старая да не убия домашните. След няколко дни ще съм сама с  децата и не знам каква откачалка ще съм в края на деня.

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 12:33 от trikitil

# 686
  • София
  • Мнения: 856
Ася, ако обривът е само на ръката, нещо те е полазило. Може за сърбежа да мажеш Калмдерм  https://apteka.framar.bg/30049869/калмидерм-крем-40-гр , то е като финистила, но билково. Или се намажи с крема на детето, нали стелатопията я дават , че облекчава сърбежи.
Днес беб става на 2 месеца  🥳 и го измерихме. Станал е 4750 гр. Колко бързо минава времето

# 687
  • Мнения: 228
Мамчета, давахте ли кавит на един месец - ако да, как го давахте и какъв купихте, че гледам най-различни опаковки...
Нашият ден минава много мрънкащо и основно на ръце, успяваме да излизаме по веднъж на ден заради жегите, а днес и вчера мрънкаше дори в количката. Иначе хапва на 3 часа АМ и кърма, давам инфакол и биоамика и пак много се гърчи и мрънка, а вечер докато заспи си реве по един час Sad....
А откакто се е родил много му хърка едната ноздричка, правя промивки с физ. разтвор, но няма промяна...

# 688
  • Мнения: 5 563
Titti, за хъркането питах моята педиатърка - каза, че ако не е постоянно не е проблем.

# 689
  • Мнения: 2 461
Май и аз успявам да увелича интервали за ядене на бебка. Има много какво още да се желае Simple Smile Ние се събуждаме и веднага ядем, после тоалет, малко игра и спане. Преди обяд гледам да излизаме на разходка, кърмя я и тръгваме, в количката спи. Към 7 часа я къпем, тоалет,ядене и спи. После яде, спи, яде, спи, както дойде.
Я кажете за погачата какво (ще) предложихте. Търся идеи. Засега съм решила погача с мед, торта, меденки, бонбони и мъфини. Друго какво?

Общи условия

Активация на акаунт