В МАЙската група настана оживление-всички се стягат за родилно отделение!

  • 33 461
  • 726
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 132
И аз не мога да кърмя навън. Нося изцедена кърма, ако ще съм за по-дълго време.
ditmade, в какво съхрахняваш изцедената кърма за разходки, че се чудя в тия жеги няма ли да вкисне, защото ми се ще да извеждам малкото за повече от 3 часа, тъй като то си кара режим хапване на 2,30-3 часа?

# 661
  • София
  • Мнения: 4 011
В шишето и после в термо калъвче на томи типи за не повече от 3-4 часа. Храним се, излизаме, за следващото хранене имам мляко , още три часа навън и се прибираме.

# 662
  • Мнения: 988
На мен ми казаха,че срока е 2-3 часа и взимам пакета с хумана и вода топла в една Термо чанта(не знам на коя марка е,но водата изкарва по 5-6 часа топла) и ако се наложи правя малко и го залъгвам,докато се приберем,че нямам представа по колко яде на хранене.А нещо май съм объркала шишетата и съм взела за по-голями бебета,загледах едната биберона е с 2 дупки,другата е с голяма...И някой знае ли колко време е срока на отворен пакет хумана,че нашата е отворена от няколко седмици,а ми казаха,че май е до 3 седмици,ако се наложи да знам,че на тоя пакет не мога да разчитам.
На моя пантофчо май му мина почти жълтеницата,само да няма колики ще е много изряден.Днес на 2 часа и  половина е на линия за ядене.Опитва се да имитира другите какви физиономии правят,гука по малко и много се смее като е доволен.Само да няма колики се разбираме кога какво иска и като му угодиш е щастлив.Стискайте палци днес да няма такива колики като вчера,че цял ден го тормозя да орига.Айде да минават месеците поне да се приключва с тия колики,после със зъбките се надявам да е по-леко.
Нещо ми се струва,че само няколко човека пишем...къде ни изчезнаха всички мами...

# 663
  • Лондон
  • Мнения: 839
Тук сме Stuck Out Tongue Winking Eye Не съм компетентна по темата с кърменето и не се обаждам Grinning
За съжаление свободното ми време вече е мираж,чета ви,но не остава време да пиша.Сега използвам ,докато правя кардио вкъщи и двамата калпазани спят.
На мен май започва да ми идва първия цикъл след раждането.След няколко дни с Кристин сме на контролен преглед след раждането,тя е на почти 8 седмици, а със сестрата ще коментираме възмпжностите за контрацепция за мен.Желанието ми е да без използването на хормони,но така вариантите са мн малко.
Мн е забавно като трябва да ходя до Gp или да водя Кристин там,защото ходим 3-мата. Слагам баткото и бебето в двойната количка ( благодаря на Бог че си взех I Candy orange) и когато влезем при доктора 2-годишния реве от страх ( мисли си,че е за него),разревава и малката и сме един малък хор.Добре ,че тук хората са мн либерални и са свикнали на всичко,та не им прави впечатление.Не знам в Бг как е Grinning

# 664
  • Мнения: 988
Ами тук е трагедия.Ние бяхме на ортопед и лекаря закъсня за работа с 1 час,като дойде всички започнаха да обясняват как са за малко,имаше 3 бебета и ни прередиха поне 3-4 човека и на края лекаря вика"да влезнат възрастните и после бебетата"... Ако не беше за Криси изобщо нямаше да стоя,направо вдигах скандал и си тръгвах,ама тук само 2-ма са били ортопеди,а за другия се чакало много.

# 665
  • София
  • Мнения: 4 011
Явно зависи къде попаднеш. Нямахте ли записан час?

# 666
  • София
  • Мнения: 856
Айде да минават месеците поне да се приключва с тия колики,после със зъбките се надявам да е по-леко.
Личният ми опит е, че зъбите Са многоооо по-продължителен и болезнен процес 🤪

# 667
  • Мнения: 5 563
Честно казано, мен коликите ме отчайват сериозно... не знам за зъбите как ще е.  А пъпната херния ме плаши, заради плач било.. Е, как да не плаче като има колики.. С лепенка е, да видим. Някой да има опит с това, да ми каже дали лепенката помага? Лека форма е, но все пак..

# 668
  • Мнения: 1 155
Честно казано, мен коликите ме отчайват сериозно... не знам за зъбите как ще е.  А пъпната херния ме плаши, заради плач било.. Е, как да не плаче като има колики.. С лепенка е, да видим. Някой да има опит с това, да ми каже дали лепенката помага? Лека форма е, но все пак..

На моята дъщеря една педиатърка й залепи като беше на месец и половина. Нашата педиатърка беше в отпуск тогава. Като я погледна, веднага каза, че има пъпна херния и ни изпрати веднага до аптеката за лепенка, след което я залепи. И някакви други врели-некипели ни обясняваше, че още е с жълтеница и трябвало изследвания и при първа възможност след 2 дни си отидохме при нашата педиатърка. Питах я за пъпната херния, а тя каза: "Как го диагностицирана това колегата", казвам "Ами само огледа пъпчето", а тя казва:"За да е пъпна херния, трябва да е бръкнала с пръст и целия пръст да хлъъва". Отлепи лепенката, опита да пъхне показалец, видя, че не е пъпна херния и каза, че не е имало нужда и пъпчето ще се прибере само. Така и стана. Така че всички, които се притеснявайте, имайте предвид, че някои педиатри май се презастраховат с тия лепенки Simple Smile

# 669
  • Мнения: 529
Тук сме,тук сме 😏 ние от два дена пак не спим 😣 това с коликите направо е ужас. Тъкмо заспи детето и след малко хоп го свие корема и се събужда . Вече два дена спим по 15-20 Мин и се будим 🤷♀ То не бе дундуркане ,то не бе люлеене,то люлка-шезлонг купихме,не знам още какво и нищоооо! 🤦♀ Не знам за зъбите ама като чуя колики и се изприщвам. Как пък нищо не помогна за тях не знам 😫🤔🙏 А отделно свободното време е мираж ,а след толкова не спане 😑😑😑

# 670
  • Мнения: 423
Привет,
Ние сме си у дома от две седмици, след месец прекаран в педиатрията. Ходихме на някои прегледи.
Надявам се вече всичко да е наред. Кърма нямам, така и не ми дойде и я храня с адаптирано мляко. Вече е 3 кг. Мъчат я коликите, дано да отминат скоро.
Много се радвам за вас двете, shakri! Heart Eyes борец е твоето момиче! Heart
 
shakri, радвам се, че малката се е оправила и сте си вкъщи. Видя ли, че решението за Педиатрията се оказа правилно 🤗 Приятна нощ на всички будуващи 🤪
Благодаря ви! Heart  Да, доволна съм от грижите, които положиха лекарите там. Много са внимателни, знаят всичко за всяко бебе, все едно са техни. А докторката, която й се води лекуващ лекар винаги, когато и да й се обадя, е много отзивчива. Мога да им кажа едно голямо Благодаря.
_Bella_Mi_, ние го караме по-интровертно и за 40 дни ходихме на църква и у дома разчупихме една козуначена пита. Не го направихме както си трябва, но и това става. Събиране с приятелки - жени ще направя малко по-нататък.
Моето бебе много хълца, тя си хълцаше и като бях бременна. Аз много се дразня, нея също я дразни, но в различните моменти от различни работи минава. Засега не съм намерила универсална формула.
MARY90,An G - E моята яде различно, но повече от 75 мл на хранене не е яла. Горе долу 500 мл за денонощие яде по около 9 пъти на ден.
Средно по 50-60 мл на хранене.
Вчера й беше първата разходка с количката, която не беше много дълга, но спа през цялото време, въпреки калдъръмите, през които минахме. Simple Smile
За коликите давам абоколикен, на водата се мръщи. По някой път я пие, но обикновено време няма, през което да й давам, все или е гладна или е яла. А един път ми повърна, въпреки че й дадох водата час и половина след хранене  и то 20 мл макс. Отделно й давам омнибиотик панда. Купих и чай Блевит за храносмилане, но не го харесва и така си стои. Не смея да й давам от капките със симетикон, защото той запича (не при всички разбира се), но на мен не ми се рискува. В абоколикен има ензимът, който разгражда лактозата, масло от копър и колоцинт - растение, което действа слабително и предотвратява появата на запек. Хубаво е капките да постоят малко време в млякото преди храненето, защото те тогава почват да действат - т.е. разграждат лактазата в самото мляко. Аз, когато мога, ги оставям, но обикновено времето между събуждането и рева от глад е много малко и изчакването рядко се случва. Simple Smile
Иначе това, което аз правя, е да си я слагам на рамо,  много я успокоява, но не може много време да стои така. Другото - много леко масажче на коремчето от горе надолу (като гледам да не минавам през пъпчето) или си слагам ръката леко допряна или на 1 см от коремчето да се затопли. Или й духам няколко пъти топъл въздух с устата. Както ми дойде. Също така понякога й вдигам леко крачетата.  Това също я успокоява.


Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 02:33 от shakri

# 671
  • Мнения: 992
Препоръчвам слинг срещу коликите, ние така се спасяваме.. нищо ддруго не помАга.

# 672
  • София
  • Мнения: 4 011
При нас и слинга не помага. Като го сложа вътре и започва да се гърчи като гъсеница.
Абе и зъби и колики все си е кофи. Коликите поне са 2-3 месеца, но пък са почти всеки ден по доста време и почти нищо не помага. За сметка на това, зъбите са около две години...ама поне са от време на време и като ревне, буташ панадол или нурофен и се успокоява...

# 673
  • София
  • Мнения: 856
Не бях носила слинг, а сега ми подариха. Викам си тоя чершав как ще се омотам. Но на беб мн му хареса. Заспа веднага като го нацедих вътре. Но в тая жега бяхме после чисто мокри. Така се бях изпотила, че тениската ми беше все едно си ми сипал чаша вода в пазвата. Не знам как бих го ползвала За по-дълги разходки.
Нашият вече тотално не желае да спи в неговото легло. Заспива и след 10 Мин реве, и така на второто приспиване го слагам до мен и СПи по 4/5 часа. Ма не е ли малък за тия номера 🤨

# 674
  • Мнения: 5 563
Не бях носила слинг, а сега ми подариха. Викам си тоя чершав как ще се омотам. Но на беб мн му хареса. Заспа веднага като го нацедих вътре. Но в тая жега бяхме после чисто мокри. Така се бях изпотила, че тениската ми беше все едно си ми сипал чаша вода в пазвата. Не знам как бих го ползвала За по-дълги разходки.
Нашият вече тотално не желае да спи в неговото легло. Заспива и след 10 Мин реве, и така на второто приспиване го слагам до мен и СПи по 4/5 часа. Ма не е ли малък за тия номера 🤨
И моят син ги прави тези номера. В легълцето си не иска да спи. Уж е заспал, а когато го сложа там отваря широко очи и не заспива отново. А на ръце в мен или в количката спи с часове.

Общи условия

Активация на акаунт