Препоръчайте ми хотел в Банско ТЕМА 2

  • 68 274
  • 793
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 9 127
Писах ти на лично, обстойно за това как е било в Евъргрийн.
Както писах и по-нагоре заради този хотел в Банско повече няма да стъпя.

Последна редакция: вт, 27 авг 2019, 00:54 от fanfanito

# 196
  • София
  • Мнения: 5 960
Това с ваучери предполагам,  и на ниска цена.  Ако е така кое ви е чудно? Няма как да е хубаво с изпилени цени.

# 197
  • Мнения: 9 127
Това с ваучерите е 45 лв на човек уж ол инклузив.
За мен не е евтино и съм била пак в Банско при това с повече звезди хотел, с по-качествена храна и по-евтино (без обяд обаче, но нас не ни бърка това, ние и не пием алкохол)
Та хич не е евтино, защото и на морето в Слънчев бряг, четризвезден хотел платих 59 лв в пик сезон и база за сравнение няма, ама никаква, съвсем никаква.

# 198
  • София
  • Мнения: 5 960
Това с ваучерите е 45 лв на човек уж ол инклузив.
За мен не е евтино и съм била пак в Банско при това с повече звезди хотел, с по-качествена храна и по-евтино (без обяд обаче, но нас не ни бърка това, ние и не пием алкохол)
Та хич не е евтино, защото и на морето в Слънчев бряг, четризвезден хотел платих 59 лв в пик сезон и база за сравнение няма, ама никаква, съвсем никаква.
Аз ви разбирам, имах предвид, че за гадния ОИ на Банско се обсъжда, и се знае и се говори от години, и всички се оплакват. То и по морето тези най-евтините ОИ са същата работа, в общия случай. Изобщо аз съм на мнение че евтин ОИ не си струва никак, веднага трябва да ви "светне", че не е добре. Или ако има и евтин и добър ОИ то това са изключения. И това е. Пък на Банско съвсем.
Отделно,  те и хората са си виновни донякъде, гледам ги и аз по морето бяхме, абе компания 5-6 семейства българи с куп деца. Обсъждат и коментират колко са нахални другите. А те,  като ги погледнеш отстрани и лошо ти става. Трупат по 3-4 чинии на човек, трупат чаши, Окупират дълги маси навън. И ресторанта затваря, те остават да ядат и пият до малките часове и да тормозят другите, пък някои почиващи  са немци и са с друга култура и предполагам се чудят и дразнят.... и хотела страда ... и бг туризма, и изобщо....
Тази година за пръв път  се замислих, бях ужасена от гледка, баща 120 кг., майка 120 кг, две деца доста дебели и са отишли всички на ОИ, ами трябва да има граници? Поне за децата? Гледката даже е кофти

# 199
  • Мнения: 9 127
Пак казвам, че не съм очаквала деликатеси и някакво разнообразие. Но да си на диня обед и вечер, защото другото просто не се яде... Не, че няма тави примерно с ориз и картофи, ама и те не се ядяха (не само ние, гледам и другите хора така бяха след първия ден) Не съм отишла да ям, но и да не почивам и нямам спокойствие да спя, да почивам дори през деня (все пак казах, че сме без деца и възрастна жена има с мен) То ние и не пиехме (освен кафето от машината, а майка ми мляко искаше на закуска), нямахме деца да са безплатно за тях и да им натоварваме разхода, не ползвахме дори там басейните, не искахме друго освен почивка, чист въздух и все пак нящо да хапнем макар и постно, да е прилично. Ми то мазнина изобщо нямаше, червен пипер не видях, а майка ми е добра готвачка-хайде аз не съм домакиня някаква. Бе казвам ви храната не съм виждала такава никъде. Крилца да готвят за обед и вечер и това да е месото. Салати мешана и останалото -морков, лук, домат, краставица, цвекло в чинийки. Може ли един десерт да няма нормален нещо направено дори кремче или знам ли. Супи да не казвам какви и не всеки ден, само два пъти имаше някаква борш и пилешка. И двете безвкусни, слагаш оцет, черен пипер, иначе доста солено всичко и пак не се яде. Предполагам, че нямаше готвач, не си го обяснявам по-друг начин. Деца се мятат с мокри крака от вътрешния във външния басейн и тичат мокри, пода мокър, няма кой да ходи и трие по тях. Може и така да хванахме с шума, веселбата и изобщо ...понякога и да е по-добре и за почивка. Но храната е ужасна. Междинната закуска са от тези сладки дето са малките, в пакетчета дето се продават и едни и също, кафе от машината и сок някакъв. Пък този сок да не казвам, то навсякъде има и това предлагат, ама този го спрях на втория ден и минерална вода взимах, а стомаха ми издъжа милия всичко. Не може да искаш всички да са доволни и да е оправдано да ми надуват свирки в 1ч през нощта деца и скачат по шезлонги, пищят и се гонят. Другите си седят на две големи съединени маси и си говорят и смеят силно , а и се провикват уж да си викат децата. Циганите съответно по шезлонгите и те си говорят и приказват и техните деца нещо се мотат, ама не толкова шумно. Ресторанта и басейна са един до друг -външните маси. Първата вечер направо гледах онемяло и зашеметена. Втората дойдоха и циганите и вече беше пълен и хотела, дори и вътре нямаше места за сяденае. Групата от 6ч заседваше и окупираше 3 маси и до 1 през нощта са те. Вътре няма много маси, малък е ресторанта. После видях, че и от Грабо да пуснали офертата и много са взели ваучери, съответно беше пълно.Ми то си има граници, дори и на морето в 11 ч. вече затварят и става тихо поне няма музика и изобщо да се крещи, вие, да си седят на маси пълни с чинии празни, носят си алкохол и върви спи. Навън горещо много дори вечер, не искам да затварям вратите, но го направих, пак се чува. На басейна дървени дъски е пода, познанйте какво се чува при тичане вечер по тях и то не 1-2 деца. Ако е бях се разправяла за стаите и шума , за храната щях да се разправям, ама.... си замълчах. Другите гледам и те се мръщят, ама никой нищо не казва.  Но пък и те са за 3 дни, някак не искат да си развалят настроението си мисля, ама 7 дни вече си е изпитание. Хубавото е, че имаше супери до хотела. Но пък те не бяха оставили посуда за готвене , иначе имаше печка, хладилник, дори в единия и пералня.Другите хотели в Банско пак са така, ние сме ходили пак лятото и сега имаше за тях -Орфей, Уинслоу, Белведере, Холидей, 3 планини, Гардения, Гранд хотел Банско, че и други... в поне 4 от тях сме ходили, сега са на същата цена или около тази дето платихме за този хотел. Да, храната не е нещо..ама поне това дето слагат се ядеше и гладен не оставаш. Как може изпръхнали и твърди филии да слагат (при това взимах от средата уж нарязан хляб). Много мога да пиша, ама се въздържах. То аз съм си виновна. Ама да е разнообразно , да видим и другия, отзиви добри, мястото го знаех, еми...ходих, видях и се върнах, но повече не стъпвам.

Последна редакция: вт, 27 авг 2019, 11:52 от fanfanito

# 200
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Билид сме във Вихрен Палас, Грийн ууд, Грами, Лъки - забележки към храната нямам.Аз харесвам много Банско.Чета си отзиви преди това, в някои от гореизброените, не бих отишла въобще- например Орфей, въпреки че близки са доволни.
Евъргрийн изобщо не ми е в полезрението, Зара.. Та така. 

# 201
  • София
  • Мнения: 673
Аз заради един хотел не бих се лишила изобщо от Банско. При все, че опита ми е свързан само с един-единствен хотел, а именно горе упоменатия Орфей. Тази година още не съм ходила, но доколкото разбрах, е доста слаб сезона за всички хотели. И доста от хотелите са развалили качеството на предлаганата услуга. Но бих се върнала с удоволствие в хотел, който ми е харесвал досега.

# 202
  • Мнения: 9 127
Лъки не ми е в ценовия диапазон, съжалавям, но и за там тук се писа за тишина и спокойствие май и вече разбирам напълно намека на съфорумката. Просто някои семейства трябва да си възпитат децата (извинявам се), ама възпитанието идва от семейството. Не може да не те е грижа за другите, а само на теб да ти е добре и всичко да е твое и ти да си доволен. Има норми на поведение, приличие дори, които би трябвало да се спазват, дори да не ти се иска.
В другите хотели дето съм ходила не е било така поне за храната. Все имаше какво да се яде, че и някакво разнообразие от единия за другия ден. Мда, аз лично не съм за ол инклузив, на мен закуска и вечеря ми е по-добре, другото дори не го ползвам, защото съм навън. Но сега реших, заради външния басейн да взема там, пък и мястото ми е удобно поне на мен за местата дето ходя и се мотам.
Не ми е храната проблем толкова, проблем ми беше тишината вечер, дори чистотата (не съм съгладна в 3-4 ч след обяд да ми идват да чистят и да е под напрежение другия човек кога ще дойдат) То и не ни смениха спалното бельо, ама може би защото на 3-тия ден се преместихме. Не ми се обяснява повече, който иска да ходи и види, може и да е различно. При мен така беше. Но да ми сравнявате Лъки с Евъргрийн и давате пример, ми аз тогава в Кемпински да отида , то и за там имаше ваучери. Хайде, моля ви се, не искам повече да се дразня, който където реши да ходи и дава пари за каквото иска

# 203
  • София
  • Мнения: 5 960
Въобще явно трябва да "обърнем" стила на писане в темата, и наистина да бъде само за положителни отзиви за Банско, т.е. само за хотели , от които сме доволни, било BB, HB, AI, ако някой е доволен от някой хотел , обслужване и храна, да пише само тогава. Някак ми се струва, че е рядко да има доволни от Банско.
Инак недоволствата са повече и все се повтарят.

# 204
  • Мнения: 896
Най-добрите ми впечатления бяха от гранд хотел банско преди 2 години (мисля тогава го обявиха за СПА-хотел на година). Доста време мина от тогава, но още ми държи влага.

# 205
  • Мнения: 6 300
fanfanito Абсурд е да очакваш в голям хотел да има нужната тишина и  спокойствие, особено ако е на база ОИ и с външни басейни и плаж. Непрекъснато има някакво движение, носене на храна и напитки, бурни компании и т.н. Точно както си го описала. Дори да не ни харесва, това е положението. Повечето хора смятат, че това е мястото за активна почивка и забавления, дори както знаеш основно се интересуват от анимация и други активности. Ако търсиш истинска почивка, то по-скоро трябва да резервираш в по-малки, тип семейни хотели без много екстри или в къщи за гости.

# 206
  • Мнения: 2 743
Защо да е абсурд. Няколко пъти посещаваме Пирин голф ( вес пак темата е за Банско и затова давам пример с него) , имат и ОИ имат и НВ, имат и външни басейни и шумни компании няма. Нито пък разочарования- качеството винаги е едно и също.

# 207
  • Мнения: 9 127
Фаталина, това ми е 4-тата почивка или посещение на хотел, или както искаш го наречи това лято. Избираме среден клас хотели, приблизително на еднаква цена (така се получава), защото искаме да разнообразим, да отидем на повече места и да си починем. Ако правехме една бихме избрали по-висок клас хотел, но не сме придирчиви, нито искаме лукс, нито деликатеси, за нас разнообразието е по-важно и да сменим. Бяхме в Приморско, после във Велинград, август в Сл. бряг и веднага почти заминахме за Банско (тук обаче бях с майка си) Повярвай ми, добре знам какво да очаквам от голям, малък, семеен хотел и т.н. Не ходим за пръв път някъде, нито за пръв път виждаме хотел, изхранване и т.н.

# 208
  • Мнения: 6 300
fanfanito Не казвам, че трябва да избираш по-висок клас хотели, а напротив по-малки, тип семейни хотели или къщи за гости. Просто там количеството туристи е драстично по-малко и не става чак такава лудница.

simpatiuh4e Възможно е в Пирин Голф да е по-различно, но там като цяло си е тихо като в санаториум. В предният пост имах предвид масовите големи хотели, които се посещават от много туристи, които търсят повечко забавления.

# 209
  • Мнения: 9 127
Фаталина, аз те разбрах, ама ти не.
То и затова само споменах, че сме разочаровани и не споделих подробности, ама пусто...
Ако желаеш ми прочети фермана по-назад и ще разбереш.
Яд ме е, че не отчитат желанието на гостите при това имат възможност, ами нарочно правят обратното, а други дето са по-нахални и нямат дори финансово полза от тях (по-малко дни са, с деца в диапазон безплатно) ги настаняват в тихата част, а възрастни без деца с изглед басейн и ресторант. Нито изложение спазено за изискване и потвърдено, че има възможност. Те просто преобърнаха земното кълбо и притегляде дори. За пръв път чувам, че слънцето залязва и следобяд грее на изток. Какво повече да пиша.
Хотелът не е малък, но не е и голям. Там има апартаменти, които не се дават и се ползват от собственици, видях една такава възрастна двойка. За шума, за пръв път чувам, че до 1 през нощта в големите хотели е разрешено да седят и пият под прозорците на хората и децата да тичат безконтролно. То това и в малък може да стане-семеен. Въпрос на политика на хотела и т.н. Отказвам се да обяснявам повече, няма смисъл..

Общи условия

Активация на акаунт