Препоръчайте ми хотел в Банско ТЕМА 2

  • 67 957
  • 793
  •   1
Отговори
# 615
  • Сф
  • Мнения: 10 586
Не помня дали писах. Лифта го спират за хора, които не могат при качване и слизане. Също е безплатно за хора с увреждания. Аз съм много зле с вестибуларния и то се и вижда де, та винаги ми спират . Дори и на кабинката в Банско. Как се качих на открития..не питайте, на отиване беше по гадно за мен , на връщане по- леко го преживях. Повечето хора, нямат такъв проблем , та няма нищо плашещо в лифта, особено ако имате затруднения и помолите да спират.Тъй - като не мога да си позволя много забавления, това беше голямо приключение за мен , особено заради красотата горе. Там може и никъде да не ходите , ние разбираемо поседнахме. Между другото аз си бях проверила колко е пътя с лифта, какви са преходите оттам ( заради детето и мм) и не знам  да е лек до Попово езеро. Но може просто малко да се покатерите
.За протокола 100% с ч.п. съм и наистина съм зле и с координацията и вестибуларния и не мога и 50 м. сама. Но трябва да кажете ако искате да ви спре. На мен даже  не се наложи да казвам , то се вижда, бяха много любезни хората.

# 616
  • Мнения: 112
До парка с мечките последните 2 км са чакъл , но се минава и с ниска кола.  Ние видяхме 12 мечки и сме доволни. Влакчето на фън парка беше забавно.

# 617
  • Мнения: 4 354
От х. Гоце Делчев първия баир носи милото име "Душевадката". За около 20 мин се изкачва, но си заслужава - от него се вижда цялото езеро и хижата, разстлани като на длан, същинска картичка.
Ето:


От х. Вихрен има леки маршрути до езерата - за  30 мин. ходене сте до езеро Окото. Лек маршрут. Още 45 мин г//д и е второто езеро  - Рибното. Следващите и те са през ~30 мин.
Има маршрутка до хижата, с автомобили май може преди 8 сутринта.

# 618
  • Мнения: 19 364
Много благодаря за инфото за маршрутката. Имате ли идея откъде в Банско се взима тя?

# 619
  • Мнения: 4 354
Много благодаря за инфото за маршрутката. Имате ли идея откъде в Банско се взима тя?
https://visit-bansko.bg/bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD% … D1%80%D0%B5%D0%BD

Цена на еднопосочен билет - 8.00 лева

Телефон за контакт: + 359 886 436 956

# 620
  • Мнения: 19 364
Още веднъж благодаря!

# 621
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 652
До парка с мечките последните 2 км са чакъл , но се минава и с ниска кола.  Ние видяхме 12 мечки и сме доволни. Влакчето на фън парка беше забавно.
Добре, че са го ремонтирали. Ходихме преди 7-8 години и беше ужас. В началото имаше коловози от камионите, които извозват дървени трупи. Надолу не беше също добър. Ние бяхме към края на октомври и само се молех поне да видим мечки, че ММ щеше да ме убие иначе. Точно беше ремонтирал ходовата част на колата и хич не беше доволен да мине по разбития път.
Относно цените в Банско - за средностатистическия българин цените в механите са леко високи. Но в дядо Пене ни отрязаха главите преди години. Платихме близо 200 лв за 4 салати, 4 безалкохолни, 1 агнешко бутче и порция агнешка дроб-сърма. Само бутчето беше 90 лв.
Аз харесвам Барякова механа, но не знам сега как е, преди беше поносимо.

# 622
  • Мнения: 523
А с кола нагоре към Вихрен докъде е разрешено? До Бъндеришка поляна разбрах, че може. По-нагоре преди х.Вихрен имаше преди едно заведение, много приятно (мисля че е и къмпинг), много вкусно готвеха преди. Има поляна, люлки, голям паркинг... Сега дали може до там с кола, ако се сещате за кое заведение говоря?

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 19:21 от Eni27

# 623
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 746
И до самата хижа може с кола. Аз съм стигнала, вероятно до въпросното заведение. Има голям паркинг. И с 2 мин катерене е Байкушевата мура. От там нагоре също може, но в моя случай бяха празници и имаше адски много коли и просто нямаше как. Но и пеш стигнахме.

# 624
  • Мнения: 112
А с кола нагоре към Вихрен докъде е разрешено? До Бъндеришка поляна разбрах, че може. По-нагоре преди х.Вихрен имаше преди едно заведение, много приятно (мисля че е и къмпинг), много вкусно готвеха преди. Има поляна, люлки, голям паркинг... Сега дали може до там с кола, ако се сещате за кое заведение говоря?
Може до хижа Вихрен с кола  , но трябва да се качите преди 8 сутринта или след 16 часа , тъй като затворят пътя точно до разклона за Бъндеришка поляна.

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 20:48 от tali_ana

# 625
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Само на мен ли ми се вижда странно в темата за един прекрасен планински курорт (по спомените ми), с чист въздух, простор, баири всякакви, възможности за разходки в планината или града, всеки трети пост да е как да влезем още по-навътре в планината с кола??

# 626
  • Мнения: 19 364
E ако искаме да стигнем до хижа Вихрен без кола или автобус трудно би се получило, поне за мен. Иначе до Безбог има лифт, което е голямо удобство. До Бъндеришка поляна също има лифт мисля /миналата година не успяхме да го пробваме/. Мисля си, че Банско е прекрасно разработен и за летните месеци. Иначе зимата ние не сме скиори и предпочитаме други дестинации като Велинград например.

# 627
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 746
Мисля, че е добре да има удобен транспорт от Банско до близки дестинации. Бих разгледала много в района, ако имаше обществен транспорт. Искам да си почивам и наслаждавам на гледки, а не да шофирам. До х.Вихрен, до езерата, но да е организирано, до  Безбог, Добърско, Лещен, Ковачевица...Ето вчера до мечките. А няма. Голяма ниша е това, но не се случва. Аз не бих се наела сама да ходя до езерата, но пък бих искала да ги видя и покажа на детето си. Ама ц.

# 628
  • Мнения: 3 315
Мисля, че е добре да има удобен транспорт от Банско до близки дестинации. Бих разгледала много в района, ако имаше обществен транспорт. Искам да си почивам и наслаждавам на гледки, а не да шофирам.
В момента хората се притесняват да ползват обществен транспорт и може би за това няма. Някъде из темите споменах за безплатен шатъл от хотела до аква парк и веднага ми отговориха, че колите са им затова, да се придвижват с тях, а не да ползват обществен транспорт.
Аз също не съм фен излишното ползване на автомобил.

# 629
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 746
То не е само сега. Просто няма и не е имало такъв транспорт. А има нужда.

Общи условия

Активация на акаунт