Препоръчайте ми хотел в Банско ТЕМА 2

  • 68 205
  • 793
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 520
Здравейте,

и аз ще съм благодарна за напътствия и отзиви за хотел в Банско - досега последните 4 години ходим в Орфей Пампорово, но тази сме се ориентирали към Банско . Прави ми впечатление , че цените са високи - търся за дете над 13 г и 2 ма възрастни , ако намеря нещо до 140-150 лв с нощувка и 3 хранения ще е супер . Държа на чистота на стаите и прилична храна ...по тези критерии как е примерно Орфей в Банско,  Гардения, Уинслоу Инфинити, Банско спа холидейз?
Благодаря

# 91
  • Мнения: 9 124
Уинслоу е от другата страна на реката, на Белведере примерно. Близо е до Каза Карина, лифта изобщо не е далеч. Има изход и от горната страна (не централния вход) и направо си на реката на 50 м примерно, не да обикаляш.
Водата в басейна (само вътрешен е) е топла и чиста много, а басейна е голям доста (много ми хареса на мен).  Няма детска част, не е много плитък, на нас ни е добре , имаше деца с поясче, ама не много. Игрушки за малките има в двора като кът направено и се виждат от ресторанта. Не са много, но е прилично. Има и бебешка стая до рецепцията помня. Има джакузи, парна баня, фитнес залата е отчайваща. В басейна си има съблекална, душове, хубаво и чисто е . Има и шезлонги-не са много, но не съм имала проблем, може и навън да ги сложиш и да си правиш бани (аз така бях) Не е далече от центъра, ама не е близо де съвсем, 10 минути някъде примерно до търговската улица началото, мноого бавен ход. Има и други хотели там, ама то много нещо и не ги помня, Орбилукс обаче е преди Уинслоу и го запомних. Някакъв 5 звезден има (Ланкашър или кво там беше) хубав и лъскав с хубав басейн и изглед, ама скъп. Храната е добра, ама ние сме си ящни. При нашето пребиваване там искахме в основната сграда, да гледаме планината и не знам какво си , хората ни настаниха, ама...там не взимайте. Не е лошо, ресторант, басейн е там, но има групи русначета (цял ден ги няма, ама кога са там...) всяка година идвали и май апартаментите там са техни или не разбрах. Много е топло , изглед страхотен, ама... Та те са май 3 корпуса (отделни сгради с общ двор) Не знам какво да те посъветвам, ама искайте да не е южно изложение според мен. И да не сте до деца (ако са там, те август ходели) Бяхме със закуска и вечеря и нямам оплаквания, но няма нещо кой знае какво на вечеря, гладни няма да останете. Хубав бар имат и евтин беше. Това преди 3 години. Апартаментите са хубави, големи, уредени с всичко вътре, обширни, хубави бани, заредена кухня с посуда, голяма много тераса през спалнята и кухньохола), с френски прозорци, нямам оплакване. Ние бяхме с ваучери и много изгодно беше. Нямахме намерение да ходим, но.. тогава беше май 27лв на човек със закуска и вечеря. После вдигнаха цените и затова сега гледам Белведере. За детето да си играе, имаше дечица, ама... вече не знам как ще случите. Сега се сещам и че бяхме над ресторанта и ми беше малко шумно, ама всичко ми беше под ръка. Хотела беше поддържан. То са апартаменти, дето дават под наем, но има вид на хотел с рецепцията, входа, има мека мебел, камини , бар писах, не помня вече, но е приятно. Даже фонтанче имаше в градинката, много е красива. Има паркинг, не знам ако е на подземен май се плаща. Халати не дават, плащат се мисля, аз не взех. Има иначе всичко заредено. Ако сте 4 човека ще ви дадат 2 спални и голям хол с трапезария и кухня (съседния беше такъв с безкрайна тераса) Бе хубав беше за парите дето платих. Друго не се сещам. Има асансььор.
Благодаря за споделеното за Белведере.

# 92
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Аз имам представа ориентировъчно, нагоре по Пирин е, но така и не стигнах до него да го разгледам. Петзвездният вероятно е Премиер Лъкшъри Интересуваше ме дали има хубав /подържан /озеленен двор, което е предпоставка да ходят с деца. Иначе е ясно, че каквото случим.

# 93
  • Мнения: 9 124
Да, дворът е хубав и има място да играе дете, даже люлки имаше, някакви катерушки, на мен ми хареса. Много е поддържан двора, цветята и зеленината, направо е красиво. Както е показано на снимките, така е в действителност. Даже май градинари си имаха, все чоплеха нещо и оправяха.
Да, така се казваше хотела Премиер Лъкшъри . Той е срещу него почти.

# 94
  • Мнения: 2 452
Дайте някакви отзиви за Катарино гледам пакетив букинг със закуска и вечеря. Как е храната че съм със злоядо дете? Интересувам се още дали е топла водата в басейните вътре и вън както и дали има детски кът.

# 95
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
fanfanito, пишеш, че вдигнали цените и затова гледаш Белведере. В момента в Белведере съизмерими оферти са по-скъпи от Уинслоу. И пишеш /за Уинслоу/, че  е на 50-тина метра от реката...Не е ли като се качваш нагоре по Пирин в ляво? В дясно остава лифта и след него е реката...

# 96
  • Мнения: 9 124
Ние искаме да е различен хотела. Цената на Белведере е по-висока малко в момента, ама след 27 лв за Уинслоу, сега да дам близо 50 за същото не ми се иска. В Белведере има ваучери и затова го заглеждам със закуска, обяд и вечеря за 54лв. Отзивите за него са много лоши напоследък и затова съм в чуденка, а не съм наясно какво да искам за резервация. Когато го видяхме (отвън само) беше пренаселен педи 2-3 години-народ, народ....
Ами не мога да обясня точно къде се намира Уинслоу, но не беше далече от лифта. Не помня улици, дори имена на хотели. Много ми идва. Виж картата и ще се ориентираш.

# 97
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Уинслоу са 3 броя в Банско. Двата - Елеганс и Хайленд са след центъра, нагоре към Пирин, вляво. Инфинити е вдясно от реката, преди лифта. Доколкото се ориентирам от сайта им,  само Инфинити работи целогодишно. Поне за другите два няма цени за лятото. Ние сме спали в Хайленд /най-далече е от центъра, но е най-близо до гората/ преди доста време. Едноспалният апартамент беше супер просторен и евтин. Пратихме около 40 лв нощувка в средата на октомври, но пък СПА-то не работеше. Нет и паркинг, ако искаш да спреш в двора, се плащаха допълнително. Но ние искахме нещо бюджетно с оборудвана кухня и тези условия ни допаднаха.

# 98
  • Мнения: 9 124
Еми не е в дясно от реката за мен, зависи как застанеш или знам ли. Като отидеш да се качваш на лифта примерно, се пада отляво, откъм хотелите Каза Карина, Орбилукс и т.н.
Сега си спомням, че има отбивка, нагоре завиваш в дясно, при една механа и преди хотел Елица. Май Пирин се казваше първия хотел за който писа elliee, ама не помня наистина. Следва нещо като заведение в дясно, после Орбилукс, отбивка за Премиер и е Инфинити. Ми близо е. А за лифта има и друг път от горната страна на хотела има врата и излизаш на черен път (тогава), минаваш пак някакъв хотел, следва Каза Карина и после е реката и пътя. Ама го обясних значи. Еми не мога по-добре. Помня, че имаше един много хубав хотел, имитира замък, даже писах тук в темата тогава, ама бил продаден, не знам какво си , нещо не помня кой си имал там апартамент (име пак не помня) Хотел Елеганс пак е техен и пак е там някъде наблизо -видях го. За този Хайленд нищо не знам и не съм го виждала.

# 99
  • Мнения: 1 429
Да дам малко инфо за Орбилукс.На нашите им харесва,забавното е,че са само те и май още едно семейство,това през седмицата,уикенда имало народ.Стаите били ок,вечеря си поръчват през деня какво искат и те им готвят-12 лв.на човек-първо,второ и трето.Сутрин им правят сандвичи разни,не са на блок маса,защото няма хора😀.Персонала бил ок.Ако някой го интересува нещо да пита.А,цената е 25 лв на човек,със включена закуска.Но и дъшеря ми я таксуват 50 процента от цената на възрастен,защото е над три години.Т.е. 75 лв им излиза на ден,за напълно оборудван апартамент,даже и с пералня (те са за 10 дена).Незнам,на мен не ми се вижда много евтино,все пак няма външен басейн....но те са доволни.

# 100
  • Мнения: 517
Дайте някакви отзиви за Катарино гледам пакетив букинг със закуска и вечеря. Как е храната че съм със злоядо дете? Интересувам се още дали е топла водата в басейните вътре и вън както и дали има детски кът.

Храната е хубава. Имат собствена ферма за месо и зеленчици. Басейна е хубав, но външния е прекалено малък за капацитета на хотела. Хотела се намира на 8 км от Банско и за разходки освем около хотела няма къде другаде. За тази цена бих предпочела Кемпински

# 101
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Като пиша Пирин и ам предвид улицата. Това е пешеходната, която тръгва от центъра и стига горе до Кемпински и още та до планината. Мисля, че обсъжданото Уинслоу е в  в ляво от страната на Каза Карина

# 102
  • Мнения: 9 124
elliee, точно така. Ейй, най-после се разбрахме)) А иначе има и хотел Пирин ама май е до Гардения в центъра и парка.
Нищо не мога да харесам или да се вместя с парите дето мога да дам. ((

# 103
  • Мнения: 6 298
elliee, точно така. Ейй, най-после се разбрахме)) А иначе има и хотел Пирин ама май е до Гардения в центъра и парка.
Нищо не мога да харесам или да се вместя с парите дето мога да дам. ((

Ако не държите да сте точно в Банско, може да разгледате хотели и къщи за гости в с. Баня. Някои от тях са с басейни с минерална вода и цените им са доста прилични. Лично ви препоръчвам семеен хотел Св. Никола. Много добра кухня в собствената им механа. Също Комплекс Изгрева, хотел Аквилон Резиденс и Спа, Севън Сизънс. Има и много други в и извън самото село Баня. Е, има и такива с доста високи цени, като Хот Спринг, Виля Виктория Термал и Спа. В последните два не съм почивала и нямам лични впечатления.  От с. Баня, което и на 5 км от Банско, винаги при желании можи да си направите една разходка до там. В района за хапване и също за много приятна разходка в Рила, с две ръце ви препоръчвам Къща за гости Асенова къща в с. Годлево над Разлог. В селото има много добра мандра, от която можете да си закупите хубаво сирене, кашкавал и гюбек(пресен, топъл кашкавал). Самата Асенова къща, също става за отсядане, но за хора, които търсят тиха и спокойна почивка в планината.

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 08:20 от fatalina

# 104
  • Мнения: 9 124
Фаталина, много благодаря bouquet
Ще разгледам и там. Знам с. Баня (минавала съм само), ама там ще полудея си мисля. Прекалено скучно ще ми е поне на мен. Другият човек не ходи много, ама аз си обикалям, сядам на кафе, влизам в магазини (не че купувам нещо толкова), бе моткам се.Хем искам да ми е тихо в хотелската стая и като мързелувам да си почивам (живея в блок и то шумен), хем да се поотпусна и разходя. Лошото е, че извън града ни, пътуваме без кола на по-дълги разстояния. Не е добре втория човек с крака и затова малко ми се вижда риск и се притеснявам. Днес ще видя вече, че то си върви времето и преценя къде да ходим. Тази година нещо се измъчих не знам защо с това избиране, преценяване, като съм запецнала и не помръдвам да реша нещо.

Общи условия

Активация на акаунт