Аборта винаги ли започва с кървене ?

  • 2 174
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
Здравейте отново,

аз звъннах на моят лекар, но той ми каза да отида утре към обяд........притеснява ме да не е късно.
Бихте ли ми препоръчали някои /тел.../, които "ще се навие" да ме прегледа днес.

Ама много Ви благодаря, че ме окуражавате и за съветите, всъщност той беше един Wink

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 08:46 от Аурелия

# 16
  • в джунглата
  • Мнения: 916
здравеи минала съм по този път и знам какво е , и аз като теб какво ли не си въобразявах че ще ми се случи. вече чакам да раждам.
ако си имала бяло течение е възможно от него да са тези "парченца като сопол" и да са се оцветили от кръвта и затова да са червени. ако направиш аборт кръвта е многоооооо повече, за 1 месец престои в болницата се нагледах на какво ли не. наистина трябва да те види лекар но честно да ти кажа в наи добрия случаи освен да ти предпише дуфастон/утрогестан и да лежиш няма каква друго да направи, а не даи си боже в наи лошия ще ти насрочи аборт за някои друг ден(ако е нужен при такава малка бременност) и пак трябва да чакаш.
така че с една дума за момента си в безизходица, да чакаш до утре.
надявам се да не ти прозвуча много коравосърдечно но наистина е така.
не прави моята грешка да ходиш всеки божи ден/вечер по всевъзможни доктори само и само да те успокоят, защото това ще те травмира за бъдеще. при мен резултата беше 9 месеца на легло , хапчета и всеки ден плакох, едвам издържам вече психически толкова се наплаших в началото че само черни мисли ми минават през главата. даи боже и при теб всичко се оправи
успех
това е мое мнение не ангажирам никои с него, и в никакъв случаи не се самолекуваи и не отлагаи ходенето на лекар, просто ти казвам да не прибързваш с нещата и да се поуспокоиш.
като бях в болницата лекарите  ми казваха че ако нещо има да става то ще стане каквото и те да правят, и да гледам по философски на нещата(тогава ми звучеше много грубо но сега мисля че са прави)
пиши какво е станало и си почиваи

# 17
  • София
  • Мнения: 4 966
да-каквото и да става-ще става.Я стига глупости.Аз ако не бях отишла на лекар най вероятно в момента нямаше да си имам бебче.Тогава можех да си кажа"Абе какво да ходя-каквото има да стане...бла бла"Добре че отидох.
 
Между другото първия път бях направила спонтанен аборт и така и не прокървих.Затова че не е задължително,та да има изказвания"ако е аборт-ще е мн кръвта".Всичко е индивидуално.

Може да не  е нищо страшно,но все пак най добре консултация.
В кой град си-та няма лекари?

# 18
  • Мнения: 544
Писах ти един телефон на лични. Звънни веднага!
Аз съм очарована от него, много е внимателен.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 826
Отивай при друг лекар,това не е шега работа.При мен започна със съвсем малко кървене(две-три капки),ходих на лекар,но за съжаление той само потвърди спонтанния аборт.
Пожелавам ти всичко да е наред и да нямаш повече проблеми.Ще ти стискам палци Praynig.

# 20
  • Мнения: 1 516
С притеснения не си помагаш, ако можеш намери лекар още днес , ако не можеш лягай си и си почивай , не се движи много и утре лекарят ще каже какво става. Сигурна съм , че всичко ще е  Hug

# 21
  • Мнения: 2 381
Непременно потърси друг лекар!Всъщност дано вече си намерила и не се окаже най-лошото Praynig Praynig

# 22
  • Мнения: 683
на лекар, мила, много е вероятно да не е нещо страшно и тревогите ти да не са основателни...

ние тук, колкото и да искаме, не можем да помогнем, освен да стискаме палци всичко да е наред.

ако нямаш доверие на лекаря, потърси друго мнение.
Той ще ти каже кое какво е.

# 23
  • Мнения: 1 860
 Гледам че вече е късно и сигурно си се консултирала с лекар. Аз бях бременна с близнаци и така загубих едното в трети месец. За щастие другото е едно здраво диване на 10 месеца, но не чакай да те заболи. Аз си спомням, че мен дори нищо не ме болеше само кървенето което се усили изключително много. Стискам палци всичко да е наред.  Praynig

# 24
  • Мнения: 1 084
Предполагам, че вече си се консултирала с лекар и искрено се надявам всичко да е наред. Ако все още не си го направила, непременно отиди при добър специалист (и с добър видеозон) утре.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 966
Ако не отивай в най близката болница.Аз ходих няколко пъти до Окръжна и то защото не усещах ритниците на бебо EmbarassedАма важното е че си ми обръщаха внимание лекарите,преглеждаха си ме обстойно и така.
Няма начин да не намериш лекар.
Надявам се всичко да е ок.
То ние как те стреснахме SadДано е било напразно Praynig Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 36
Здравейте майки,

Искам да Ви кажа, че вчера ходих на лекар.... Прегледа ме внимателно и ме успокои като каза че не вижда нищо притеснително и че бебето е добре. Най-вероятно е от бялото течение, както ми каза Dundy....посъветва ме да се успокоя, защото явно ми личеше притеснението /то направо си беше криза/ и каза че най-важното е да сме спокойни, защото от притеснения матката се свива, предизвиква болки и изтласкване на плода. Ще продължа още 2 седмици с утрожестан, после още 2 дуфастон, нямало нужда, но нали съм го приемала в доста големи дози - 3х2 и затова .........

Сега мисля да го послушам........

И искам мноооооооооого да Ви благодаря са всичко, за това че откликнахте веднага, благодаря и за препоръчания лекар ..........абе за всичко

Целувки и пак ще си пишем ...............


Пишете на кирилица!!!

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 11:16 от Аурелия

# 27
  • Мнения: 36
..............още нещо...........

вас бъркали ли са Ви .........с онези металните неща и с ръка? Този тип преглед не е ли опасен ?
И видеозоните също, казаха ми че не е хубаво да се облъчва бебето........... колко често е нормално да се преглежда с него?

чао .........




----------------------
Пишете на кирилица!!!

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 11:17 от Аурелия

# 28
  • Мнения: 1 336
Прегледът с ултразвук не е вреден нито за майката, нито за бебето и няма нищо общо с облъчването, незнам кой ти го е казал, но му кажи да попрочете малко повече ... аз бях с проблемна бременност и от 7-ма до 16-та седмица ме гледаха всяка седмица, после през седмица , но аз си ходех по собствено желание и за мое успокоение Simple Smile така че спокойно, а преглед с ръка по принцип не се препоръчва до 16-та гестационна седмица , но когато се налага се прави не е опасно щом е преценил лекаря. мен лично за цялата бременност са ме прегледали 2 пъти вагинално.

# 29
  • Мнения: 492
Много се радвам, че всичко е наред и си  се успокоила!Видеозонът НЕ е опасен, не се притеснявай!Леко бременеене!

Общи условия

Активация на акаунт