Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По-добре да са заедно. От опит, детето ми много страда, когато го разделиха с приятелчето му.
За какви групички говорите на тази възраст Shocked Когато са малки няма такова нещо изолация и недопускане на други. Когато имат близък до себе си адаптацията е по-добра и нови приятелства ще има.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 762
За адаптацията на децата към новата среда ще е по-добре да са заедно.

# 17
  • Мнения: 5 183
Страх ме е да не сгреша, но истината е, че никога не мога да знам правилното решение предварително.
Ще очаквам още мнения  Hug

Трудно е 4овек да вземе правилното решение. Можеш да полу4иш още 100 мнения, но те ще са все противоре4иви, защото децата са разли4ни, ситуациите и семействата едно с друго не си прили4ат. Ако дадено нещо работи при едни, при други може да има обратния ефект. Обмисли добре темперамента на двете деца, какс е държат в присъствието на други деца и т.н.
Успех! Дано вземете най-доброто решение!

# 18
  • Мнения: 1 383
И аз мисля, че е по-добре да са заедно. Мънички са, за тях е шок отделянето от всичко познато. Като преодолеят периода на адаптация ще започнат да играят и с други деца.

# 19
  • Мнения: 1 210
Категорично не.
Така сами си създавате проблема, който имат всички близнаци, които учат/играят заедно. Чустват се САМОДОСТАТЪЧНИ един на друг. Това ще повлияе много на общуването им с другите дечица.

Аз не бих го направила.

# 20
  • Мнения: 2 751
Ето как виждам аз нещата, след като премислих:
Моето дете се адаптира трудно, много е привързан, чак до зависимост от приятелчето - Стефан.
Когато са на площадката го търси само него, иска да играе само с него и въобще не иска с другите деца.
Ако плаче, се успокоява, ако  Стефан е на близо; ако някое дете тормози Стефан, той отива и го удря; ако Стефан играе с други деца, той се дразни, иска го само за него.
А Стефан обича да играе с другите деца и много лесно се адаптира.
Ето тези факти ме притесняват и вече малко клоня към идеята да НЕ са заедно.
Като поговорих и с мъжа ми, си помислих, че може присъствието на Стефан да го дърпа по-скоро назад в адаптирането. Да, по-спокоен ще е в негово присъствие, но ме е страх, че няма да се сприятели с никой друг.
А и той много гледа и се влияе от Стефан. И си мисля, че ако той не спи, и Калоян няма да спи. И ей такива мисли.
Май по-скоро клоня към НЕ засега.
Ама не знам, има време да помисля. Нещо съм малко объркана  Embarassed

# 21
  • Мнения: 113
Аз имам близначки. Едната е по-адаптивна от другата, но това им помага. Ние си имаме доста приятелчета в детската, дори гаджета.Не се изолират и не са си самодостатъчни. Просто присъствието на другата ги успокоява.

Мисля, че дори в момента да е зависим от това приятелче, нещата се променят, когато набере самочуствие всичко ще се оправи.

# 22
  • Мнения: 1 117
Моят син, също се адаптира по-трудно в нова обстановка, но е отворен към всички деца, макар че си има приятелче в групата в детската градина , което като отсъства , Валери определено тъжи. Но, ако аз бих избирала , не бих разделила сина си в нова среда от приятелчето му.

# 23
  • Мнения: 544
kalli  и аз мисля, че е по-добре да са в отделни групи. А като прочетох и пояснението ти - още по-убудена съм.

Детските приятелства се менят. Може Стефан да е заинтригуван от друго дете и да започне да пренебрегва синчето ти, а той да страда, да откаже да ходи на ясла (защото яслата му отнема другарчето).. А и щом толкова много се влияе от Стефан, може в даден момент това влияние да не ти се струва толкова положително. Винаги има риск да си усложните отношениятя и с родителите покрай децата..
Щом сте толкова близки сега, по-добре в отделни групи, а след ясла пак ще си играят. Grinning

Мисля, че при близначките е различно - все пак родителите са едни и мислят, възпитават и обичат децата еднакво.

# 24
  • Мнения: 2 751
kalli  и аз мисля, че е по-добре да са в отделни групи. А като прочетох и пояснението ти - още по-убудена съм.

Детските приятелства се менят. Може Стефан да е заинтригуван от друго дете и да започне да пренебрегва синчето ти, а той да страда, да откаже да ходи на ясла (защото яслата му отнема другарчето).. А и щом толкова много се влияе от Стефан, може в даден момент това влияние да не ти се струва толкова положително. Винаги има риск да си усложните отношениятя и с родителите покрай децата..
Щом сте толкова близки сега, по-добре в отделни групи, а след ясла пак ще си играят. Grinning

Мисля, че при близначките е различно - все пак родителите са едни и мислят, възпитават и обичат децата еднакво.


Ами, аз по принцип не харесвам, че е толкова зависим от него, защото като ги водихме напр. зимата в Патиланци, той ходеше постоянно след Стефан и когато Стефан не искаше да си играе с него, Калоян започваше да нервничи и искаше да излиза оттам. Или започваше да плаче...
Е, сега е по-голям и не плаче, но пак само след него търчи из парка и не поглежда друго дете.
Напоследък обаче, когато сме без Стефан, се заиграва и с други деца.

# 25
  • Мнения: 1 210
Според мен решението вече ти е узряло. Даже ако трябва използвай си връзките, за да са в различни групи (ако все пак директорката "неволно" ги събере).
Реването 2 седмици няма да го пропуснете - със или без Стефан.

# 26
  • Мнения: 1 680
И аз мисля, че е по-добре да са заедно. Мънички са, за тях е шок отделянето от всичко познато. Като преодолеят периода на адаптация ще започнат да играят и с други деца.
Подкрепям!!!

# 27
моят съвет е да са заедно. синът  ми тръгна на детска заедно с цялата "тайфа''и нито едно от децата не е плакало.ходят с огромно желание всяка сутрин.

# 28
  • Мнения: 5 183
моят съвет е да са заедно. синът  ми тръгна на детска заедно с цялата "тайфа''и нито едно от децата не е плакало.ходят с огромно желание всяка сутрин.

"С цялата тайфа" е разли4но от това да са заедно с ЕДНО дете, което на вси4ко отгоре явно доста му е влезнало под кожата и ... има някаква зависимост от него...

# 29
  • Мнения: 2 751
"С цялата тайфа" е разли4но от това да са заедно с ЕДНО дете, което на вси4ко отгоре явно доста му е влезнало под кожата и ... има някаква зависимост от него...
Да, и аз така мисля.
Когато са много деца, е супер.
Тея дни го наблюдавам. Играе си добре, не се заиграва кой знае колко с децата, но все повече започва да ги гледа отстрани, понякога търси контакт. Но дойде ли Стефан, само за него се лепва и изобщо започва да не ме слуша.
Освен това бие другите деца, които се въртят около тях.
Ние си изкарваме добре двете семейства, но започвайки да мисля за това как ще се държи в градината при това положение, май се разколебавам все повече.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт