Великобритания - Тема 78 Пролетно - Лятна

  • 31 401
  • 731
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 1 464
Момичета, някой ходил ли е тук на зъболекар? Аз си имам стоматолог от повече от 10 години в България, знае многобройните ми проблеми със зъбите отлично, но ми е невъзможно да се върна, а имам много силна болка в зъбите, стига до ухото и окото, главоболие силно от седмица, Нурофен не помага изобщо. Каква е практиката тук? Една колежка ми препоръча при нас стоматологичен кабинет, но не и конкретен специалист ... Имам nhs номер, какво още ми е нужно в понеделник ще отида ... дали знаете каква част се поема от касата и каква аз трябва да платя?

# 316
  • Мнения: 1 923
Да, аз ходя, нямам възможност да се прибера до Бг в момента. Има 3 пакета чрез NHS. Може да ги разгледаш тук:
https://www.nhs.uk/common-health-questions/dental-health/how-muc … dental-treatment/
За мен е много глупаво, че NHS поема бели пломби само на предни зъби, другото - метални.
Аз всеки път си плащам, все едно съм на частно. Може да разгледаш рейтингите на стоматолозите около вас и да си избереш при кого да се регистрираш.
https://www.nhs.uk/Service-Search/Dentists/LocationSearch/3

# 317
  • Мнения: 3 222
Аз съм много доволна от моята зъболекарка тук. 4 зъба са ми правени и всичките са с бели пломби по NHS на дъвкателни зъби, един от които е мъдрец, който излиза на части и всяка нова показала се част е с кариесче. Та много си зависи от самата стоматологична клиника. Приятели също са само с бели пломби в друга клиника.
Съветът ми е да четеш отзивите в Интернет преди да се запишеш. Както и в Бг, така и тук има некадърни.

Това, че до сега не си имала записан стоматолог, може да ти излезе скъпо. От никъде няма да те върнат, но ще те третират като частен пациент на съответната цена.
За да се запишеш в клиниката, първо се записва час (обикновенонима свободен за след няколко седмици). Прави се регистрация по документи, следва първи преглед със снимка на зъбите. (Аз съм донесла на моята всички налични ми снимки от Бг). И ако има проблем, вече се записва час по nhs.
Ако много те боли,звънни на 111 и ще ти запазят час още днес в дежурен кабинет.

# 318
  • Мнения: 8 891
Happy, виж в сайта на стоматологичната практика. Би трябвало да имат цени по каса и за частно лечение. Ревюта на практики гледах в гугъл и в сайта на НХС, но пак си е късмет.
Миналата година имах много силни болки в един мъдрец, който е умъртвен и със запълнени канали и под мост. Направиха ми снимка, изписаха ми АБ и ми дадоха час за след седмица с по-квалифициран специалист от клиниката, който да ми обясни вариантите за лечение, ако не се повлияя от АБ, а ако се повлияя - да откажа часа. В крайна сметка болката мина и не стигнах до кореново лечение тук, но си знам, че това е временно, все в един момент ще се наложи да се прави. 
Миналата седмица ходих за малко кариесче на 4-ти долен, който при мен е напред, защото съм с резец по-малко там (растеше зад другите и ми го извадиха като малка). За бяла пломба варианта беше само частно, но то е на съвсем видно място и избрах бяла. 

# 319
  • Мнения: 11 004
Здравейте, опитвам се да активирам sim карта, която е ваучер на Vodafone с предплатени минути, но не успявам. Ще ви бъда много благодарна, ако можете да помогнете.

# 320
  • София
  • Мнения: 1 464
Много ви благодаря, момичета! Прекрасни сте! Heart
 Днес се чувствам по-добре. Ще имам време да проуча специалистите наоколо и да не се хвърлям на който попадна. Крайно време е да се запишем с децата при стоматолог.

# 321
  • UK
  • Мнения: 3 959
И мен скоро за малко да ме заболи зъб и се бях изплашила, че трябва да плащам за зъболекар тук. Той не се знае кога ще ме заболи наистина, но засега е добре. Сестра ми е зъболекар, а майка ми - зъботехник и изобщо не ми се иска да плащам за нещо, което в България ще получа безплатно и доста по качествено, но и не знам кога ще ходя до България, вероятно няма да е тази година.

Аз имам дилема и е толкова глупава, че направо съм за бой. Май бях писала, че съквартирантката се изнесе и сега наема и сметките са на мое име. Идеята беше да ремонтирам нейната стая и да се преместя там, защото е по топла и няма влага и мухъл, а моята има. Боядисах, сменихме мокета и дори сложихме ново легло и сега стаята е бонбон, но аз от три месеца не се местя и плащам два наема и двойни сметки понеже не я харесвам онази стая и това е. Страшно е шумна, точно на голяма търговска улица е и в близост имам много барове и ресторанти и особено петък и събота вечерта е кошмар, освен това точно под прозореца сложиха един от онези безплатни телефони. Този телефон издава толкова силен шум от вентилатора си, и освен това разни  бездомници го ползват непрекъснато. Тук имаме много бездомни хора и е отвратително, има един, който спи пред вратата на един от магазините точно пред прозореца ми, и си върши нуждите в шахтите за дъждовна вода и мирише отвратително, непрекъснато е там и спи, като е отворен магазина просто се мести отстрани, буквално на улицата (пешеходна е). Нощем един друг крещи с цяло гърло псувни и заплахи и почти всеки ден се карат кой къде му е позволено да спи, понеже единия магазин пред който спят е точно до локалното теско и хората оставят повече храна и дребни монети. Моята стая няма такива проблеми, пак има шум и вентилатори, но те понякога се изключват и повечето шум е сутрин от камионите с доставка за магазините отдолу и не ми пречи толкова. От друга страна вероятно просто съм му свикнала и ще свикна на другите шумове. Мисля да пиша на каунсъла защото това минава всякакви граници, мръсотията им е навсякъде, а сега и вони на урина. На една минута от "спалнята" им има чиста и хубава обществена тоалетна, която не се заключва, но гадовете даже не си правят труда да отидат до там.

Нали ви казвам, за бой съм, да ми дойде акъла.

# 322
  • Мнения: 9 991
В кой квартал на Лондон мога да намеря голям H&M?

Последна редакция: ср, 03 юли 2019, 00:04 от adelinda

# 323
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
В кой квартал мога да намеря голям H&M?
Квартал на...? Предполагам,че за Лондон става въпрос, но е добре да се уточнява, защото много от нас не живеят там Simple Smile

# 324
  • Мнения: 9 991
В кой квартал мога да намеря голям H&M?
Квартал на...? Предполагам,че за Лондон става въпрос, но е добре да се уточнява, защото много от нас не живеят там Simple Smile
Разбира се. Бъгна системата, дори не разбрах, че се е публикувал отговора. Благодаря:)

# 325
  • Мнения: 1 478
МГМ, според мен изобщо не си за бой, аз това не бих могла да го издържа. Вих, ако мухъла е много и не мога да се справя с него, венага се местя и ще свиквам със шумовете, било то на камиони, вентилатори, просяци.

# 326
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ами то в дълго за разказване. Мухъла е доста по ъглите на тавана и зад мебелите, но сега имам три килера на мое разположение и мога да преместя всичко излишно там и тук да са само нещата, които са ми необходими. Предполагам пак ще има мухъл по тавана но сега редовно изхвърлям съсипани вещи, та поне това няма да се случва. Много е студено през зимата, но пък като намеря някой да живее тук мога да пускам парното почти постоянно и няма да е толкова зле. Иска ми се да ми е новичко и чисто като в другата стая, но шумът е ужасен. Дори като са затворени прозорците, пак си се чува доста. Мисля, че най големият ми проблем е че не обичам промени и ги приемам тежко и драматично. Ако бях решила още преди три месеца като се освободи стаята и бях намерила някого, нямаше да съм си изхарчила спестяванията за наем за стая, която използвам главно да си суша прането в момента. Даже щях да пестя повече от обикновено, понеже наем ми ще падне малко. Толкова съм свикнала с тази стая, че все едно ще се местя в друга държава, а не от другата страна на коридора. Даже местенето тук не беше такава драма.

# 327
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
А друга стая на друго място изобщо вариант ли е?
Ние живеем на 'улицата' буквално. Пътят, който минава пред нас е оживен. Но аз горе-долу свикнах. Тук поне няма просяци и деливърита, това няма да го издържа. За сметка на това пък си имаме една групичка бесни тийнове, които тероризират цялото градче.

# 328
  • UK
  • Мнения: 3 959
Иска ми се друга стая, но не е вариант в момента. Тук наемите са кошмарни и една стая с всички сметки започва от £450 на месец, и това са някакви префасонирани килери, в които няма как да се събера. Тук стаята е огромна и имам три допълнителни килера, и съм на пет минути от плажа. Имам магазин до входнта врата к спирка на автобуса до магазина. Наема ми, след като намеря някой да живее в другата стая, която и да е тя, ще е около £300 на месец, дори по малко, а и си го деля с приятеля ми, та става още по поносимо. Такива условия за тези при няма другаде, за съжаление.

# 329
  • Мнения: 9 991
Тва варим навсякъде. Колко малка държава а не е било да отида някъде в Лондон и да не чуя българска реч. Малката госпожица, завиждам ти че си на морето.

Общи условия

Активация на акаунт