Великобритания - Тема 78 Пролетно - Лятна

  • 31 421
  • 731
  •   1
Отговори
# 465
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Илейн Simple Smile, какъв е протоколът за кандидатстване за сетълд, след като имаш пре-сетълд?

# 466
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Пускаш отново по същия начин, нищо различно. Съответно на ММ му излезна че ще го одобрят за сетъл, на мен ми искаха доказателства, обаче ми пуснаха период от години в който едната е преди петгодишния период и всъщност чаках да ми пратят мейл с нов набор години, така ми казаха когато им звънях, а вместо това останах без документи Simple Smile

# 467
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Ние кандидатствахме - от 9г съм тук - искат ми допълнително доказателства. ММ също не можели да му потвърдят статуса и също искат доказателства. Нямали достатъчно данни..WTF?? Не знам. Ако не си бил плътно емплойд 5г, явно не става лесно.
Надявам се да се оправим.

# 468
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Деми и аз така предполагам. ММ не е спрял да работи от първия ден тук на постоянен договор е бил винаги, докато аз от раждането до преди Коледа си бях в къщи с детето.

# 469
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Да, мм плътно работи от 9г, но като селф. Аз работих първите 2 г, после гледах малката до април мин.г, когато започнах работа. Но съм взимала и чайлд бенефит, и такс кредитс, не е като да не съм в системата. А за мин.г. имам и подадени данни към hmrc от компанията, а те ми искат и нея да доказвам.

# 470
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Кой беше писал също тук, че са му искали доказателства при положение, че не е спирал да работи и май на договор. Явно сме от късметлиите с доказателствата. Добре че поне доста неща се приемат като такива.

# 471
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Демек пак през приложението със всички салтанати. 🙂 Аз така и не разбрах кога се навършват 5-те години. Тук сме от септември 2014, НИН имам от октомври 2014, работа почнах декември 2014. Някой да ме упъти в гората плийс🙂

# 472
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Ами най-добре от когато работиш. Т.е. пусни декември.

# 473
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Ние сме от юли 2014, пуснахме началото на август, от тогава ни беше договора за къщата и имахме и писмото за кансъл такса и договора на ММ, аз почнах работа малко по -късно.
Така или иначе се доказват по шест месеца от всяка година, прецени си октомври или декември.

# 474
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Адресна регистрация имам от септември, със сметки за всичките комунали, ако това е от значение

# 475
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Ами пускай сега септември, пък ако ти търсят някой месец, ще снимаш и пращаш доказателство.

# 476
  • Мнения: 1 923
Аз съм тук от август 2013, първо лтд, после селф..до март 2018г,  когато го спрях и ми дадоха сетъл, без да ми искат доказателства. Взимам детски от 2016, и преди това Такс кредити. Не знам на каква база ги определят и защо и как искат доказателства за липсващи периоди...

# 477
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
То с мен няма да е проблемът, аз си имам всички финансови документи, ами с мъжа ми вероятно, че аз като видна кариеристка работех, пък той гледаше детето.

# 478
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Не виждам логика. А и не търся. Просто се нося по течението вече. Да става каквото ще. Лекинко ми писва..

# 479
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Чиста лотария си е кой ще се падне да му искат доказателства, аз се надявам след гафа с документите поне да не ме тормозят с това 😂

Общи условия

Активация на акаунт