Всякакви въпроси относно пералнята - тема 5

  • 29 500
  • 735
  •   1
Отговори
# 480
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
Да внеса малко настроение.
Ако някой си е купил или смята да си купува пералня Горение, нека се възползва от тази игра: https://www.gorenje.bg/70-podaruka-ot-gorenje?fbclid=IwAR1zaZ2F7 … bjn1C-04pGOpJedus

# 481
  • София
  • Мнения: 3 776
Здравейте, момичета.
Имам малък проблем и ще се радвам на всякакви съвети. Купих нова пералня - Хотпойнт обикновена  без супер екстри, която трябва да седи в кухнята. Но самата кухня не е готова и затова майстора е закачи само за тръбите, докато дойде останалата част. Като я пусна обаче скърца брутално. Все едно гумата се опира някъде. Адски е шумна, а уж е нивелирана. Чудя се какво може да е.

# 482
  • Мнения: 1 207
Здравейте, момичета.
Имам малък проблем и ще се радвам на всякакви съвети. Купих нова пералня - Хотпойнт обикновена  без супер екстри, която трябва да седи в кухнята. Но самата кухня не е готова и затова майстора е закачи само за тръбите, докато дойде останалата част. Като я пусна обаче скърца брутално. Все едно гумата се опира някъде. Адски е шумна, а уж е нивелирана. Чудя се какво може да е.

Сигурна ли сте, че при монтаж майсторът е свалил транспортните болтове? Ако са свалени, погледнете да не би част от опаковката, като парче стиропор не е влязло в отвора към барабана от долната страна.

# 483
  • София
  • Мнения: 1 871
Тази сутрин пуснах пералнята на програма Mini 32 минути е, и при центрофугата се чу странен звук, сякаш има нещо метално и стърже ти силно, ту слабо. На 600 оборота я сложих, при други програми този звук не съм го чувала. Miele е машината, ако има значение това. Каква може да е причината?

# 484
  • София
  • Мнения: 3 776
Здравейте, момичета.
Имам малък проблем и ще се радвам на всякакви съвети. Купих нова пералня - Хотпойнт обикновена  без супер екстри, която трябва да седи в кухнята. Но самата кухня не е готова и затова майстора е закачи само за тръбите, докато дойде останалата част. Като я пусна обаче скърца брутално. Все едно гумата се опира някъде. Адски е шумна, а уж е нивелирана. Чудя се какво може да е.

Сигурна ли сте, че при монтаж майсторът е свалил транспортните болтове? Ако са свалени, погледнете да не би част от опаковката, като парче стиропор не е влязло в отвора към барабана от долната страна.

Мисля, че болтовете са свалени, защото беше оставил 3 от тях до самата пералня. Ще си навра главата в барабана днес да видя дали някъде нещо не опира. Иначе си пере, няма проблем, но този скърцащ звук се чува през 2 стаи

# 485
  • Мнения: 11 594
Според мен трябва да я наклоните и някой да погледне дали отдолу под казана няма парче стиропор.
Гледах сега едно упътване на модел на Хотпоинт и там транспортните болтове са 4 броя. В книжката ви трябва да са обозначени колко са.

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 10:30 от petiaivanov

# 486
  • Мнения: 1 207
Тази сутрин пуснах пералнята на програма Mini 32 минути е, и при центрофугата се чу странен звук, сякаш има нещо метално и стърже ти силно, ту слабо. На 600 оборота я сложих, при други програми този звук не съм го чувала. Miele е машината, ако има значение това. Каква може да е причината?

Случва се да засядат предмети, най-често банели от сутиени между казана и барабана. Светнете с телефона и през перфорациите ако има видимост огледайте дали е заседнало нещо.

# 487
  • София
  • Мнения: 3 776
Според мен трябва да я наклоните и някой да погледне дали отдолу под казана няма парче стиропор.
Гледах сега едно упътване на модел на Хотпоинт и там транспортните болтове са 4 броя. В книжката ви трябва да са обозначени колко са.

Ще ровя довечера книжката. При нас има 3 болта, освен да е останал още един. Лошото е, че не знам къде седят тези болтове, но ще се поровя. Не мога да си представя къде може да се завре този стириопор.
Благодаря за отговора и помощта Simple Smile

# 488
  • София
  • Мнения: 10 576
Транспортните болтове са 4,на гърба на пералнята, хванати в 4 края. Стиропора вероярно е между предния корпус и барабана. Но когато не бяхме махнали на нашата пералня стиропора, при центрофугиране се тресеше цялата пералня и щеше да изкърти шкафа.

# 489
  • Мнения: 11 594
Маркирани са на картинката в ляво.

# 490
  • София
  • Мнения: 3 776
Транспортните болтове са 4,на гърба на пералнята, хванати в 4 края. Стиропора вероярно е между предния корпус и барабана. Но когато не бяхме махнали на нашата пералня стиропора, при центрофугиране се тресеше цялата пералня и щеше да изкърти шкафа.

Точно това прави - тресе се и подскача и този брутален шум... страшна работа

# 491
  • Мнения: 1 207
Нито е обезателно да са 4, нито е обезателно да са болтове. Има различни подходи за фиксация на барабана при транспортиране. Прочетете си упътването и ще разберете, къде стоят, колко са, и как се махат. Има и перални с 2 шпилки, вместо болтове, въпрос до модел, в инструкциите всичко е описано и илюстрирано детайлно за конкретния модел, ние тук само може да гадаем.


Ето и 3 болтова версия:

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 11:42 от BM21

# 492
  • София
  • Мнения: 3 776
Скрит текст:
Нито е обезателно да са 4, нито е обезателно да са болтове. Има различни подходи за фиксация на барабана при транспортиране. Прочетете си упътването и ще разберете, къде стоят, колко са, и как се махат. Има и перални с 2 шпилки, вместо болтове, въпрос до модел, в инструкциите всичко е описано и илюстрирано детайлно за конкретния модел, ние тук само може да гадаем.


Болтове са, защото има 3 такива оставени до пералнята. Ама нали майстор ги прави и си викам - всичко е нагласил, докато не дойде този шум и... Истината е, че не съм чела упътването. Имам подобна пералня и й знам всички копчета, но явно в четенето е истината Simple Smile

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 22:06 от Не се сърди, човече

# 493
  • Мнения: 1 207

Болтове са, защото има 3 такива оставени до пералнята. Ама нали майстор ги прави и си викам - всичко е нагласил, докато не дойде този шум и... Истината е, че не съм чела упътването. Имам подобна пералня и й знам всички копчета, но явно в четенето е истината Simple Smile

Така е, обезателно трябва да се четат инструкциите, защото те не са само информация за употреба, а и за монтаж. При някои модели има обезателно условие маркучът за мръсната вода да е включен на не по-ниско или по-високо от определени сантиметри, най-често от 60см. до метър. Има някои детайли, които трябва да се съблюдават при монтаж. Също така ако не се махнат болтовете уредът може да се повреди, а гаранцията подобни проблеми не покрива, защото са по вина на потребителя. Корпусът на машината буквално може да се разкъса, ако се ползва без да са отстранени блокиращите елементи, или не е нивелирана правилно:

# 494
  • Мнения: 1 087
Болтове са, защото има 3 такива оставени до пералнята. Ама нали майстор ги прави и си викам - всичко е нагласил, докато не дойде този шум и... Истината е, че не съм чела упътването. Имам подобна пералня и й знам всички копчета, но явно в четенето е истината Simple Smile
Завърти барабана с ръка и виж да не стърже някъде по гумата, новите hotpoint i whirlpool често са с дефектни барабани и стържат, виждал съм 2 случая, затова при доставката трябва да завъртите барабана и да видите да не опира някъде по гумата.

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 22:06 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт