Рев за всяко нещо

  • 1 956
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 270
Първо, честита ти рожденничка   bouquet   bouquet   bouquet
После, извинявам се, че се намесвам, защото детето ми е по-малко. Но ще споделя собствения си опит.
Майка ми имаше по-агресивен подход към нас, подобно на този на Петрова ( поне според това, което прочетох). Ако се тръшкаш за нещо, биваш завеждан зад ъгъла и добре ошамарен. Ако не си гладен за вечеря, ще ядеш, независимо от мнението ти...и ред подобни възпитателни мерки. В резултат на това аз съм крайно неуверен в себе си човек, отказвам се от всичко много лесно, притеснителна съм и с лошо самочувствие.
На съпруга ми никога нищо не му е отказвано, не е бит. Той и досега не умее да губи. Знае, че рано или късно ще получи това, което иска и се бори до край.
Лично аз избирам да възпитавам детето си, както него са го възпитали, пък незнам дали е по-правилно.

# 16
  • София
  • Мнения: 888
Първо, честита ти рожденничка   bouquet   bouquet   bouquet
После, извинявам се, че се намесвам, защото детето ми е по-малко. Но ще споделя собствения си опит.
Майка ми имаше по-агресивен подход към нас, подобно на този на Петрова ( поне според това, което прочетох). Ако се тръшкаш за нещо, биваш завеждан зад ъгъла и добре ошамарен. Ако не си гладен за вечеря, ще ядеш, независимо от мнението ти...и ред подобни възпитателни мерки. В резултат на това аз съм крайно неуверен в себе си човек, отказвам се от всичко много лесно, притеснителна съм и с лошо самочувствие.
На съпруга ми никога нищо не му е отказвано, не е бит. Той и досега не умее да губи. Знае, че рано или късно ще получи това, което иска и се бори до край.
Лично аз избирам да възпитавам детето си, както него са го възпитали, пък незнам дали е по-правилно.
Искам  само да кажа,че не БИЯ и не ШАМАРЯ детето си. Твърдо съм против това!Не я завеждам до ъгъла с вдигнати ръце. Просто с тих и благ тон  й казвам, че няма да получи това,което си е наумила и дори да се тръшне нейн си е избора - нека се тръшка,ако ще й да отнеме цял ден. А с яденето имаше чудодеен ефект - и трите ястия са на масата  и тя не избира.Колкото хапне, но от всичко. Не я насилвам да яде цялата храна.В резултат на това тя е  лакомо и всеядно дете  и не се налага да крия десерта и да я гоня с лъжицата,докато хапне.

# 17
  • Мнения: 5 647
Първо, честита ти рожденничка   bouquet   bouquet   bouquet
После, извинявам се, че се намесвам, защото детето ми е по-малко. Но ще споделя собствения си опит.
Майка ми имаше по-агресивен подход към нас, подобно на този на Петрова ( поне според това, което прочетох). Ако се тръшкаш за нещо, биваш завеждан зад ъгъла и добре ошамарен. Ако не си гладен за вечеря, ще ядеш, независимо от мнението ти...и ред подобни възпитателни мерки. В резултат на това аз съм крайно неуверен в себе си човек, отказвам се от всичко много лесно, притеснителна съм и с лошо самочувствие.
На съпруга ми никога нищо не му е отказвано, не е бит. Той и досега не умее да губи. Знае, че рано или късно ще получи това, което иска и се бори до край.
Лично аз избирам да възпитавам детето си, както него са го възпитали, пък незнам дали е по-правилно.

Точно и аз от това ме е страх и за това търся така да се каже "златната среда". Въпросът е, че когато аз съм изнервена и уморена ми идва в повече непрекъснатия рев и тръшкане. И все пак си мисля, че не е правилно да им се позволява абсолютно всичко, защото има опасност да се разглезят и ефекта може да е обратен. Виждала съм разлигавени деца, които не могат да направят нищо сами, защото никога не им се е налагало да се борят и защото всичко са получавали лесно.

# 18
  • София
  • Мнения: 270
Незнам, момичета. Много е трудно да уцелиш правилния метод. Никога не знаеш кое как се отразява на детето ти. И ако в момента подхода работи добре, не се знае дали в бъдеще няма да се отрази по някакъв лош начин на детето. Аз също не искам детето ми да е глезено. Надявам се, че няма да го допусна. Но как да стане това  newsm78. Рецепти няма, сигурна съм.
Извинявам се на Петрова, че я сравних с майка ми   bouquet
А се извинявам и на майка си, която изкарах някакъв цербер, какъвто не е  Heart Eyes. Много от приложените й методи са били сполучливи.

# 19
  • Мнения: 819
И ние сме същите. Снощи се тръшка у нас  само, защото съм му измила главата с шампоан. Вече нямам нерви за това безпричинно тръшкане, реване, мрънкане за всевъзможни дреболии.

Това за шампоана при нас го имаше от 1 до 3 години  Shocked - на всяко миене на косата-рев, истерия и накрая почти винаги повръщаше от рев.Вече си мислех, че вечно ще си е така.Сега е на 4 г. и от близо година не реве / за това/.Всичко премина без и аз да разбера как точно  newsm78

# 20
  • Мнения: 49
 слава богу не съм сама baby_neutral, имало и други мами като мене!ние сме на 4 години и при нас е същото положение- рев и тръшкане за всяко нещо! Мислех, че причината е във нас, вече се депресирах че съм ужасна майка! ooooh!шьзи сутрин се повтори поредната истерия преди тръгване на детска градина-35 мин. рееевв! И то защо, заради една рокличка, последваха 1ч. благи обяснения от мен и от баща и и нищо!!!! Изчакахме да се нареве, защото думите не помогнаха и отидохме на детска с 1ч. закъснение #Crazy мисля, че сме тежък случай. С ходенето по магазините имаме същия проблем, а ако обещаеш нещо става страшно. Не знам какво да правя, направо съм в безизходица, дайте някакъв съвет? Praynig

# 21
  • Мнения: 3 271
И все пак си мисля, че не е правилно да им се позволява абсолютно всичко, защото има опасност да се разглезят и ефекта може да е обратен. Виждала съм разлигавени деца, които не могат да направят нищо сами, защото никога не им се е налагало да се борят и защото всичко са получавали лесно.

Разбира се, че не позволяваш всичко!!! И таз добра! Но опитваш да търсиш положение, което удовлетворява и двете страни, вместо просто да стъпкваш детето. Мое лично мнение. Аз му викам контролиран избор. И щом при упорито малко диваненце като Катето започва да дава резултати, при всеки ще даде. Въпроса е да превъзмогнеш нашето възпитание, че така го разглезваш.
Знаеш ли колко много неща не давам. Но като поиска сладолед обяснявам защо не го давам и предлагам да си забъркаме кисело мляко с плодове, тя да ми помага, или друго и т.н. Ако се тръшне категорично за неще абсолютно недопустимо, което е опасно за нея и т.н. както казах обяснявам 5-6-7 пъти, но ключа е да успея да съм спокойна. След това й казвам, че съм й обяснила и ако избора й е да не ме чуе, а да реве - ОК. Но тогава рева продължава само 2-3 минути и категорично не е истерия. Повярвайте ми, добре познавам разликата!

# 22
  • Мнения: 3 271
И то защо, заради една рокличка, последваха 1ч. благи обяснения от мен и от баща и и нищо!!!!

А какъв беше проблема с рокличката? Защото и при нас има такива и може би мога да помогна  Hug

# 23
  • Мнения: 49

вечер си приготвяме дрехите за следващия ден за детската, обаче малката госпожица иска да наложи своето мнение по въпроса и сега сме на фаза "всичко е гадно" ако е по различно от това което тя харесва или иска! аз и предлагам 2 варианта и тя трябва да избере единия от тях, друг избор няма, обаче това работеше до време-сега вече не помага. зодия овен-4 април и мисля, че голям зор ще видиме с нея! #Crazy

# 24
  • Мнения: 49
давам и право на избор, например три неща от които задължително трябва да избере едно, обаче децата са сташно нахитрели и много изобретателни. сутринта исках да скоча от балкона-пълна безсилие
Разбираш ли, голям инат е! ooooh!

# 25
  • Мнения: 819
И ние понякога имаме проблем с дрехите, но важното е да има и компромисни варианти, а не просто да се каже"не може". Снощи например дъщеря ми заяви, че иска да ходи на градина с еди коя си пола / но тя винаги пита може ли/ Аз и казах, че може, но само ако е топло,зависи от времето.Е, тази сутрин тя се събуди с думите "топло ли е навън?Може ли да ходя с полата?"- разреших и. И съм сигурна, че нямаше да има проблем, ако беше студено и бяхме облекли друго.При нас поне това действа-ако предварително се договорим при какви условия може и при какви-не и винаги и обяснявам причините.Това важи и за сладолед и т.н.

# 26
  • Мнения: 3 271
Разбираш ли, голям инат е! ooooh!

Естествено, че разбирам, гледай колко пъти писах в темата. Защо не можеше да се облече въпросната рокля? Нямаше ли вариант да сложиш нещо отдолу и да я сложите все пак? И аз винаги опитвам с убеждение за друга дреха (ако намирам избора й неподходящ като сезон). След сложна последователност от тръшкане обикновено се убеждаваме (виж се на огледалото, виж как еди-какво-си ти отива на чорапките, гледай, гледай, панталонки с цветенце... ако се включи и тати с някое "това ти стои страхотно, ела да се огледаш" или "не ти харесва ли, ще го облечем на куклата тогава" и прочие). Но целият този цирк го правим само, ако поиска лятна рокля през зимата примерно  Peace

# 27
  • Мнения: 3 271
И съм сигурна, че нямаше да има проблем, ако беше студено и бяхме облекли друго.При нас поне това действа-ако предварително се договорим при какви условия може и при какви-не и винаги и обяснявам причините.Това важи и за сладолед и т.н.

И аз така. Като свикне, че не шикалкавиш, постепенно се успокоява. И пак се случват големи истерии като да реве, че иска да нарисувам "еди-какво-си" докато гледа как го рисувам... Такива моменти са ми адски трудни! Искат неимоверно много пъти повече търпение отколкото обикновено имам  Tired

# 28
  • Мнения: 49
много трудно защото беше тип "плажна" и нямаше как, пробвахме с чорапки-не, с якенце -не, предложихме друг вариант пак не. И накрая склони на панталона след като рева от инат защото не можа да получи своето1 вечер разговаряме за времето на следващия ден като Вас, лягаме си и всичко е О.К, обаче на сутринта е вече друго нещо Tired. Четох в едно списание за хиперактивните деца, които имат същия проблем. мисля, че трябва да мине време за да проумее нещата друг начин не виждам Thinking

# 29
  • Мнения: 3 342
Той реве , а аз се правя на глуха.Той тропа в магазина, хващам го за ръка, излизаме и все едно че не се дърпа. Позволих си и да го накажа като го лиша няколко вечери от сладолед. И смея да твърдя ,че близо от седмица като че ли е друг човек.
Да ама не.Само дето е тя.Същия случай.При мен обаче не мина седна си в прахта пред сергията насред Приморско за една надуваема миниатюрна костенурка и седя точно докато ми стопи нервите близо 2 часа издържах скрита зад ъгъла.Нито се сети за мен,нито ме потърси,търпеливо чакаше да се върна и да купя проклетата костенурка. #Cussing out
Ще ти кажа какво бих направила аз:  ще й купя играчката и като се приберем ще я счупя пред нея. Знам,че е агресивно, но имаше действие:)

Това е не просто агресия, това си е чиста жестокост. Никога не бих постъпила така  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт