Априлски бебета 2019 - Тема 1

  • 24 514
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Като ви чета колко се ядосвате на свекървите, че и аз почвам да се ядосвам. Grinning На мен ми е супер като няма наоколо такива видове:) Не знам социализма ли им е промил така мозъците, но повечето са още с убеждението, че на майката трябва да и е максимално тежко, защото на тях им е било така. Не се връзвам вече, но може би защото я няма тука, а тя като е тука, се грижи само за нейното си детенце така или иначе Grinning

# 676
  • Мнения: 775
Да, има логика за зъбчатата. Раничко си е. Моята свекърва пък иска да си ходи по моренца и хич не и е до гледаме на бебе😃 а честно казано много ми се иска някой да е с нас, ноооо да трябва да ни е макс трудно! Все за МАЛКО да отидем или за МАЛКО да дойде хахаха:))) майка ми милата не може да ми свикне на претенциите, та и тя не се натиска. Накрая ше им кажа, че ще си търся детегледачка! Те искат да го гледат като порасне, е тогава пък мерси за помощта!

# 677
  • Мнения: X
Това с детегледачките е оферта. Една позната с близнаци вместо на ясла, викаше детегледачка и им излизаше по-евтино дори. Та се чудя и аз, дали няма да е добре да викаме чат пат някой, преди да тръгна и аз на работа. Отделно ми казаха, че в София трябва отсега да подаваме документи за ясла? Някой по-запознат по този въпрос?

# 678
  • Мнения: 79
Вашите бебенца ядът ли по малко вече заради топлото? Или поради някаква друга причина?

# 679
  • Мнения: 381
Днес бяхме на ваксини и ЛЛ погледна зъбчето и много се озадачи. Прати ни на зъболекар и от там потвърдиха, че имаме зъбче и е тръгнало второ до него. Двата са кътници, дори не са предните зъбки. Така, че е възможно на 3 месеца да има зъби. ❤️❤️❤️
Хубавото е, че засега не е ревал заради зъбчето и не е имал температура. Иначе само си яде ръчичките и с единия пръст на прекъснато си човърка при зъбчето. Лиги почти няма, само на моменти прави малки балончета.
Коментара ми също не е заяждане само споделям 😘
На мен също ми е много странно да има зъбче толкова малък и още не ми се вярва.

# 680
  • Г. О.
  • Мнения: 1 731
   На синът ми вечер последното хранене преди сън задължително е по-малко количество, никога не си изяда 120мл. Много често и първото ядене след сън е така. Отдавам го на това, че много му се спи и затова не успява да хапне цялата доза.
   Често се буди с плач и то неутешим плач. Гушкам, приказвам, пея, милвам..плаче си човекът. Иначе колики вече няма. Все посяга да си лапне юмрука или палеца, но когато го видя, го махам.
  С какви играчки се заиграват вашите деца? Пеещи, шумолящи, цветни, всякакви имаме у дома, но най-голяма сенцазия е една жаба - ей, не отделя поглед от нея:)
   Казаха ми, че не трябва много често да се чистят ушите на бебето. Ноктите режа по два пъти в седмицата, растат много бързо и се драска.
   Дано всички бебенца понесат леко ваксините и да нямат странични реакции. Приятен ден, момичета:)

# 681
  • Sofia
  • Мнения: 340
За яслата трябва да се регистрира и подаде в системата документи през пролетта за септември посещение. Поне така беше с баткото. Също една комшийка изпуснала да си подаде документите, когато са ги класирали и имаше някакви месеци наказание не и приемаха наново кандидатстването.

# 682
  • София, България
  • Мнения: 3 623
Минахме ваксините. Всичко е наред за сега. Стискай те палци да е все така.
Качил е 1100гр и 6см. Доста е пораснал на сантиметри и малко шокира мед. сестра.

Уши не се чистят. Само мидата с тампонче Simple Smile

# 683
  • Мнения: 19 178
Минахме ваксините. Всичко е наред за сега. Стискай те палци да е все така.
Качил е 1100гр и 6см. Доста е пораснал на сантиметри и малко шокира мед. сестра.

Уши не се чистят. Само мидата с тампонче Simple Smile



От какво пък толкова се е шокирала. Моята на месец и 18 дни беше пораснала с 7 см от раждането и с 1100 гр. Никой не каза, че е ненормално. Сега е на 2 м и 14 дни и със сигурност е качила още, но смятам, че не излиза извън нормите за растеж. Бях гледала едни таблици за растеж на момчетата и момичетата по възраст, ще се опитам да се сетя къде ги гледах.

# 684
  • Мнения: 687
Днес бяхме на ваксини и ЛЛ погледна зъбчето и много се озадачи. Прати ни на зъболекар и от там потвърдиха, че имаме зъбче и е тръгнало второ до него. Двата са кътници, дори не са предните зъбки. Така, че е възможно на 3 месеца да има зъби. ❤️❤️❤️
Хубавото е, че засега не е ревал заради зъбчето и не е имал температура. Иначе само си яде ръчичките и с единия пръст на прекъснато си човърка при зъбчето. Лиги почти няма, само на моменти прави малки балончета.
Коментара ми също не е заяждане само споделям 😘
На мен също ми е много странно да има зъбче толкова малък и още не ми се вярва.
На братовчедка ми детето още няма годинка първият му зъб изникна на 5 месец и тя много се чудеше... Така че вярвам че е възможно.

# 685
  • Мнения: 19 178
Да, има бебета, които се раждат със зъби: https://history.framar.bg/%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D … D1%81%D1%82%D0%B0

# 686
  • Варна
  • Мнения: 256
Да, раждат се със зъбче някои, по учебник около 6 месец е първото... Но днешните деца са вече на такива крайности- я се раждат със зъбче, я чак н10 мес се появява.. Щерка ми по учебник ли е незнам, но 1 изникна точно на 6 месец, обаче още няма паднал зъб, а е на 6г. и половина. За мен е нормално да й падне на 6-7 вече и се клатят 2-та предни долни резци, но на всичките й приятелки изпадаха още в 2 група детската градина.. Същите тези са с по 6-7 паднали зъба.. Е кое е нормално и аз незнам. Храната е кофти, всичко е кофти.. Гени, фактори всякакви. Така че наблюдавайте детето и се водете според него и вашите усещания, най-добре всеки да си отсява от многото информация, защото на книга много неща и съвети различни от хората,но реалността понякога е друга 😊.
  Моят малчо му преминаха болежките от ваксината бързо и снощи спинка спокойно, в крайна сметка нищо не му давах, нито лепих лепенка Кул Пач.

# 687
  • София, България
  • Мнения: 3 623
От какво пък толкова се е шокирала.

Честно казано нямам представа. Но пита мъжа ми дали е сигурен, че главата е опряла в  горната част на метъра и че са много 6 см. Та повтори меренето. Но са си 6... Grinning

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 21:13 от Purple_Peanut

# 688
  • Мнения: 365
Здравейте! Извинявам се, че нахълтвам ☺️
Чета темата ви от самото начало и много се радвам за всички вас ❤️
Предстои ми да стана майка, живот и здраве началото на август.
Ще съм ви много благодарна ако ми съдействате - ще раждам със секцио и четох, че кърмата слизала до 2 - 3 - 4 дни, при тези от вас, при които е било така - давахте ли адаптирано мляко в болницата докато слезе кърмата (ще слагам бебето на гърда и ще цедя с помпа докато слезе), но все пак трябва ли и АМ?
Благодаря ви предварително!

# 689
  • Мнения: 19 178
Здравейте! Извинявам се, че нахълтвам ☺️
Чета темата ви от самото начало и много се радвам за всички вас ❤️
Предстои ми да стана майка, живот и здраве началото на август.
Ще съм ви много благодарна ако ми съдействате - ще раждам със секцио и четох, че кърмата слизала до 2 - 3 - 4 дни, при тези от вас, при които е било така - давахте ли адаптирано мляко в болницата докато слезе кърмата (ще слагам бебето на гърда и ще цедя с помпа докато слезе), но все пак трябва ли и АМ?
Благодаря ви предварително!

Аз където раждах, първия ден след секциото ги хранеше персоналът бебетата, родени със секцио, не са при майките, после вече ги дадоха, но пак те носеха приготвени от тях шишета с АМ и глюкоза да си ги хранят майките, и ги взимаха ги да им сменят памперсите, после пак ги връщаха при майките. Нямаше кой знае какви съвети за кърмене. Моето бебе имаше проблем и го преместиха в друга болница, цедях се, както можех, другите и те така, опити за кърмене, както могат правеха. На мен докторката ми беше сложила в списъка с неща, които да нося в болницата, и АМ, но не са ми го искали, ползваха си тяхно и в двете болници - и там, където родих, и там, където преместиха бебето.

Общи условия

Активация на акаунт