🍽️ MasterChef 🍽️ България - сезон 5, тема 3

  • 54 380
  • 947
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 15 313
...Радка готвеше според мен предварително подготвени й рецепти,

...След като съм убедена, че на Радка някой шеф  й е казал какво и как за сготви, какво пречи да са били дадени лоши съвети или рецепти на другите двама.
Чакай сега, аз мислех, че обсъждаме нормални, психично здрави хора, а не някакви дебили. На едната казали какво да готви, пък другите ги подхлъзнали и те горките, нали са хванати от гората, съвсем наивно са се подвели. Ох, бе. Joy

И Радка била подготвена, ами каква да е. Предполагам не сте очаквали, както си боядисва косата да я дръпнат и да и кажат - Радке, ти ще готвиш на финал, ставай, тръгвай, ще измисляш рецептите в движение, да те видим ние тебе. И Радка, ко да прай - хуква, ей, така, пък каквото стане.

Разбира се, че всички бяха се подготвили, то остана и да не се. И не бързали, ами закъде да бързат, да не гонят бърз влак, имат един час за едно ястие, предостатъчен им е.

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 11:55 от Джаста Праста

# 766
  • Мнения: 2 821
През цялото предаване бяха подготвени за всяко готвене, остана на финала да не са.

# 767
  • Мнения: 11 545
Живи и здрави да са всички! Успех!
Никой ли не чу, че Радка е новият МШ на 2017  Simple Smile 
На 2017 не, но на Цирк Булман - България 2019- да. Само дето главният клоун в програмата не беше пуФкавата Радка с развален български, а триото шефове. Да си градил име години наред за да го сринеш  заради някаква Радка. Ми смешно си е.

# 768
  • Мнения: 580
На всички им е крива Радка, но готви най -вкусно.. На финал с грис халва или с мляко с ориз не се тръгва.. 🤔🙄😅

# 769
  • София
  • Мнения: 1 139
Не бях за Радка като краен победител, защото цялостното й представяне не ми хареса, иначе ми беше много забавна и весела, ако и да ме дразнеше на моменти. Но щом готви вкусно, щом не се отказа в нито един момент и след като се е справила най-добре на финала, защо не?
Не мисля, че е чак пък толкова нагласено- видях явните симпатии на Роу, но не смятам, че еднолично тя е решила Радка да спечели.
 Поздравления за всички участници, такова нещо би било голям стрес за мен, така че им се възхищавам на хъса да участват и да се борят.

# 770
  • Мнения: 5 111
Вчера в ХК шеф Ангелов показа нещо като крем Брюле с аспержи, пък Радка в МШ - панакота с аспержи... СлучаЕност Joy Някой с много добър поглед върху висшата кулинария е подготвил Радка, само да я беше научил на точните термини... Че много блю бльо стана Joy
На доктора поне всичко му беше оригиналдЪ, на финала ми хареса това момче, през цялото време беше усмихнат, браво!
Съжалявам много че на финал не бяха Добрин, Николай и Красимира или още по-добре Даниела!

# 771
  • Мнения: 15 313
И да не беше Радка победител, а да бяха избрали някой от другите двама, пак щеше да има същите коментари.
Нагласено, добутано, набутано. Срам, позор, няма да гледам повече, подигравка, ние зрителите сме обидени. Дрън-брън. Все една и съща песен, всяка година, всеки сезон. Като ми се гледа - гледам, като не ми се гледа - не гледам. Като се почувствам обидена - просто сменям канала, не са ми сложили нож на врата, я. Ето, аз спрях да гледам Капките, защото идиотщините превзеха предаването и изгубих смисъла му. Нито мога да чуя журито какво казва, нито как и защо оценява, заради малоумщините на основно единия водещ, нито ми е приятно, нито забавно. Щрак бутона и ... премествам вниманието си на нещо, което ми носи позитив.

Ако беше Лора, щеше да се почне - рибата сурова, селски гювеч, грис халва, все едно сме в детската градина. Ма муцуни правила, ма самочувствие без покритие имала, ма сладкар не била.
Ако беше Николай - рибешки глави, прекалено фюжън, иновативно, шоколад с пръжки, все едно сме на космически кораб. С нищо не изпъкна, иронично имитира другите участници. Сервира патешки глави, крака, плаценти. Бррр.
Радка като е, пак недоволни, ромка била, неука била, проста била. Да не била у тях си, Торстен тва ли яде, а, а, а...

В крайна сметка все един щеше да е, пък на нивото на което протече сезона, какво да придиряме за победителя. Каквото нивото -  такъв и победителя.

# 772
  • Мнения: 1 141
Не бях фен на Радка по време на сезона. Но не може да се отрече, че тя беше земен и борбен човек, който понякога може и да се заяждаше с останалите, но никога по ехиден и подигравателен начин като останалите двама финалисти.
В МШ действат определени правила и най-важното от тях е, че те оценяват не по цялостното ти представяне, а по готвенето към момента. Именно затова отпаднаха Сияна, Даниела и Красимира.
Та на финала смятам, че Радка се представи повече от достойно, да не кажа най-добре. Ястията на Николай бяха новаторски, но не особено привлекателни, поне за мен, като не знаем и какви са били на вкус. Лора подходи несериозно или подцени ситуацията - грис халва не е за финал, а рибата трябва да е перфектна.
Особено ми хареса борбеността на Радка и това, че не се отказва докрай - както на финала, така и в епизода с макароните, макар да осъзнаваше, че има минимален шанс спрямо другите.
Що се отнася до това, че някой друг й е измислил менюто и й е помогнал с подготовката, убедена съм, но и това не е забранено от правилата на МШ. И вероятно всеки финалист през годините е прибягвал до съвет от професионалист.
Така че - да й е честита победата на Радка! Ако направи ресторант в България, бих отишла да опитам как готви.

# 773
  • Мнения: 14 830
А вие нали не мислите че тези изкилифарчени манджи на Николай, той самият ги е измислил на момента. Че не е тренирал или потърсил помощ.
Не бях фен на Радка, но не мога да отрека чудесно то и представяне на финала. Пък дали е търсила помощ, дали някой мега добър и е изготвил меню и и е показал как точно да го направи няма значение. Тя успя да го сготви и го направи добре.
Ако говорим за бутане, то за мен най толерирана беше Таня.
И както някой по горе спомена, който и да беше спечелил пак щеше да се мрънка че е нагласено.

# 774
  • Мнения: 6 604
На Радка било най - вкусно менюто, защото.....? 🤔
Значи, сигурни сме, че нейните ястия са вкусни, но нямаме идея за тези на Николай. 😜
Аз не чух някой от шефовете да каже, че не е вкусно. Напротив.
А основното на Радка вече сме гледали май- на финала, който спечели Елена. 🤔
И до сега винаги са отбелязвали, ако нещо не се е получило както трябва - било то и част от декорацията. Аз поне видях, че и втория опит на Радка беше неуспешен и тя сложи 2те счупени парчета от първия опит. Остана без коментар май.

# 775
  • Мнения: 17 986
Ако направи ресторант в България, бих отишла да опитам как готви.


Аз също, нейните ястия най - са ми по вкуса, срамувам се да призная ама тези пяни и тем подобни халосии никак не ме изкушават. Снощи спомена, че си мечтае да отвори такъв ресторант в България, днес казва, че още не знае какво ще направи с парите, ще видим

# 776
  • Мнения: 13 766
И аз към доволните от финала Simple Smile
Отдавна я харесах Радка. Може и обикновена женица да беше, не особено учена, умна, грамотна, да викаше "пуФкав", да не знаеше особено имената на сосове, храни и подправки, и да се раздаваше на 360 градуса Wink, но пък се показа като жена с воля и хъс, борбена и упорита, и най-вече - явно целуната от бога, което е най-важното в този формат. Готвеше жената, имаше усет, имаше дарба, имаше и желание да се учи! Тя наистина израстна най-много от всички участници за времето на предаването и изпревари всички останали!
А снощното й представяне беше несъмненно най-доброто от трите. И като избор на продукти, и като меню, и като аранжиране и поднасяне. Лора се поизложи, доста бозави и никакви й бяха нещата. Ордьовърът пък ептен - пържена риба с руска салата (не разбрах какво им беше изненадващото на картофите, но си приличаха баш на това). Николай беше много по-добър, но мисля, че стремежът му към оригиналност го подведе. В такива случаи наистина или печелиш, или гориш! При него за съжаление се получи второто. Мисля, че още с предястието изостана - рибешката глава в чинията и още 2 малки купчинки!? Не бяха никак вдъхновяващи и апетитни. Може да е много смело и много иновативно, ама някакси не за тук, не за този формат. Аз лично го виждам при Хестън. Мисля си, че точно там ще е на мястото си това търсещо и способно момче! И дано журито му помогне и го свърже с него!
Що се отнася до помагането на Радка за финала, мисля, че още от първия сезон, на всички финалисти им се помага, за да подготвят впечатляващо меню. И не мисля, че някой очаква или иска от тях авторски рецепти. Все пак са любители готвачи! Така че е съвсем естествено да готвят с малко съвет и насоки и като използват максимално знанията и техниките, научени за тези 2-3 месеца.
За журито. Наистина Силвена се оказа находка за формата. В началото не я харесвах, но тя разчупи предаването, размърда другите двама шефове, вкара повече хумор, закачки и свежест в епизодите. И как сладко дегустираше и похапваше направо... сладокусница сладка Heart Eyes

Оф, аман от тази Даниела! Какво толкова видяхме от Даниела, та толкова жалим за нея. Отпадна рано-рано, не можа да се справи! За съжаление, и в това предаване е като в живота като цяло - всичко е въпрос И на късмет.

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 14:11 от птица

# 777
  • София
  • Мнения: 2 239
На Радка било най - вкусно менюто, защото.....? 🤔
Значи, сигурни сме, че нейните ястия са вкусни, но нямаме идея за тези на Николай. 😜
Аз не чух някой от шефовете да каже, че не е вкусно. Напротив.
А основното на Радка вече сме гледали май- на финала, който спечели Елена. 🤔
И до сега винаги са отбелязвали, ако нещо не се е получило както трябва - било то и част от декорацията. Аз поне видях, че и втория опит на Радка беше неуспешен и тя сложи 2те счупени парчета от първия опит. Остана без коментар май.

Ако говориш за Елена от първия МШ, не спечели тя, а Симеон. Двамата бяха на финала.Simple Smile

# 778
  • Мнения: 1 286
Аз също харесах финала и одобрявам избора на журито! Един въпрос обаче ме мъчи...Simple Smile
Като казаха "имате 10 минути за пазар" и хукнаха да "пазаруват" с кошниците, какво взеха от този пазар? Да не би там да е имало глави от щука , горски мъх или филе от елен? Значи са си ги донесли предварително и нямаше нужда да ни заблуждават, че са си ги взели от "пазара".

# 779
  • Мнения: 11 545
На Радка било най - вкусно менюто, защото.....? 🤔
Значи, сигурни сме, че нейните ястия са вкусни, но нямаме идея за тези на Николай. 😜
Аз не чух някой от шефовете да каже, че не е вкусно. Напротив.
А основното на Радка вече сме гледали май- на финала, който спечели Елена. 🤔
И до сега винаги са отбелязвали, ако нещо не се е получило както трябва - било то и част от декорацията. Аз поне видях, че и втория опит на Радка беше неуспешен и тя сложи 2те счупени парчета от първия опит. Остана без коментар май.

Сигурни сме, че Радка готви вкусно, защото триото шефове се опитваше цял сезон да ни убеди в това. Wink Така както се опитваше да ни убеди преди време, че мИсото на Севда е перфектно приготвено и овкусено. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт