Мартенски бебета 2019 ! Тема 1

  • 18 244
  • 729
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 480
Не съм се зареждала в гънките, направо ме разбихте 😯
Иначе, аз също изкарах летния кош преди 2-3 седмици, нямаше навършени 3м, но много му беше спарено в коша за новородено, сега разходките ни са много по-приятни.
Снощи нашия се обърна от корем по гръб, три пъти общо. Той изобщо не обича по корем и се тръшка, охка и накрая си намери начин да се обърне 😅 повечето бебета знам , че от гръб по корем се обръщат, ама ние сме с характер 😆

# 406
  • Мнения: 176
И моето не обича да стои по корем. Рекорда ни е 4 мин. Иначе максимум минута-две и започва да реве. Напоследък пък прави друго - обръща се от гръб по корем, стои така 30 сек и рев, защото се умаря и не може да се завърти обратно. И като я обърна - рев пък, че съм я обърнала. Направо ми омръзна да си "играем" така..

От 3-4 дни насам като се облегна и я сложа с гръб към мен полегнала започва да се набира до седнало положение. Придържам я, но не знам дали не е още рано за това упражнение. Тя сама иска, свива крака към корема и се набира. За сега само правим коремната преса до изправяне и веднага обратно полегнала. Утре сме на педиатър за мерките, ще попитам дали е ок да го правим това упражнение.

Иначе сме първа седмица от 4 мес. Храни се по 6-8  пъти, по 140 мл, но от топлината понякога яде само 60, 80, 100. Вие какво количество и колко често храните?  Мисля, че за месец е качила килограм, но утре ще видим точно. Все ми се струва много..

# 407
  • Мнения: 500
От 8 часа сутрин до 22часа- яде на 3 часа/3 и половина по 160-170мл. Но когато бяхме в Гърция от жегите изобщо нямаше апетит и едва по 70-80мл... върнахме се и нещата се оправиха веднага Grinning
Ем_еи, и бебчо беше 6100 на 3м, но 65цм, в сравнение с вас май сме анорексични малко 😂😂😂

# 408
  • Варна
  • Мнения: 725
Мамчетата на момчета, как се справяте със забелването ? Излиза ли нещо бяло ,когато забелвате (смегма май се нарича) ?
Ужасна ми е цялата тази процедура, та карам таткото , но не знам до колко се справя.....

# 409
  • Мнения: 367
Ами вече повече от месец след баня забелвам доколкото позволява и чистя с тампонче с физиологичен разтвор. Не се натрупва нищо. Но и няма напредък в забелването - не се показва главичката.
Относно количеството, което изяжда - 6 пъти по 140 мл. През последната седмица заради жегите много често яде по 80-100мл.

# 410
  • Мнения: 500
И ние забелваме почти всяка вечер след къпене. Главичката се показва с 5-6мм ноооо има още много. Sad

# 411
  • София
  • Мнения: 1 480
И аз забелвам всяка вечер след баня, но и при нас има много, незнам кога и дали ще успеем.
Сега се храним 5 пъти по 180мл,като  нямаме нощно хранене (по изключение ако се събуди сам, имахме 2 случая в жегите се събуждаше в 4 сутринта, в такъв случай се храни 6*150мл, което за 24ч е същото количество)
А ние сме от слабичките на 3м беше 6030гр, 61см. Сега е на 3м+10дни.

# 412
  • Мнения: 500
Аааа как така слабички??? 6кг и 61 цм не си го представям много слабичко 😁

# 413
  • Мнения: 1 378
Моята тогава какво да кажа ... На 3 месеца вчера я измериха 5550 и 57 см Simple Smile) Миньонче 😀
А иначе яде по 6 пъти 130 мл, но не ги изяжда всеки път, но ще ги увеличавам тези дни.

# 414
  • Мнения: 287
Както и да гледам гънките, ясно си личи разликата. Доки ни даде направление да видим таза и ако всичко е наред нямало нужда да ходим на ортопед.
Аз не знам колко изяжда малката като кърмя, но определено суче по-малко.
Има ли някой, който не е сложил ротавирусната? На нас ни сложиха 2рата ваксина на 3мес. и казаха ротавирусната след около 2 седмици да я приемем.

# 415
  • Мнения: 549
Конкурс за малки бебета ли правим. Моето мишле на 3 месеца я премериха 5000 гр, 56,5см. Понякога имам чувството, че никога няма да пораснем. Но и това време ще дойде все някога.

# 416
  • Варна
  • Мнения: 725
Както и да гледам гънките, ясно си личи разликата. Доки ни даде направление да видим таза и ако всичко е наред нямало нужда да ходим на ортопед.
Аз не знам колко изяжда малката като кърмя, но определено суче по-малко.
Има ли някой, който не е сложил ротавирусната? На нас ни сложиха 2рата ваксина на 3мес. и казаха ротавирусната след около 2 седмици да я приемем.
Аз не съм я слагала , но няма и да я слагам.Отказах я 🙂

# 417
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Аз също я отказах, защото точно тогава се мъчехме дя спрем повръщането и акото беше доста рядко.

# 418
  • Мнения: 1 472
И аз не сложих ротавирусна ваксина. Достатъчно си връща, че допълнително да го тормозя с вируси. А и температурата, която вдигна ми беше достатъчна 😁. Много е крив отниво, няма сън и това е, рев до припадък.
За кои гънки си гледате, че не успях да схвана 😀 безсънието си казва думата.

# 419
  • Мнения: 287
Гънките отзад на колената - на всяко краче отзад има по 2 гънки, където се свива коляното - при едното краче разстоянието м/у двете е по-голямо отколкото при другото, на едното краче е около 1 пръст, на другото около 2 пръста разстояние м/у тези гънки

Общи условия

Активация на акаунт