Кой поставяте на първо място - половинката или детето/децата

  • 8 268
  • 334
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 10 634
Аз не съм на етап съвместно съжителство и просто си мисля и разсъждавам.
Значи, баща им може да ги зареже, за да си брули сливите и всичко е ОК. Обаче аз, понеже не съм си заебала "наследството", трябва да поема отново цялата отговорност, цялата негативна помия, която би се изляла, да се съобразявам с 120 мнения, виждания, преценки и пр. Мъжът си взима оная работа и повече не го интересува, ни деца е питал дали я харесват, ни пък се съобразява с това, че не я харесват. Обаче никой не му вика: "Ааа, щом не я харесват, стой си дома", нали?
Ей, тва много ме човръчка.
Объркано пиша, ама и в главата ми така.

# 271
  • Мнения: 19 088
A аз се сетих за един съвсем реален случай. Моя приятелка, разведена съвсем млада,  забременя, когато дъщеря й беше на около 14 години. Голямо тръшкане и чудо беше - дъщеря й не искаше бебето. Заплашваше да избяга от къщи, не иска бебе и край! Молеше майка си да не ражда в никакъв случай.

Разбирам и приемам, че Таис и Иза биха казали "Добре, маме" и биха махнали бебето. Но моята приятелка го роди и каката го обожава буквално. Това дете вече е голямо, затова знам за какво говоря Simple Smile Е, трябваше ли майката да направи аборт, за да угоди на дъщерята? Не мисля.

И още нещо. Таис - майка ти е имала едно дете. Ти също имаш едно дете. Нито една от вас двете не е била дори веднъж в ситуация двете й деца да искат различни неща.

Ако се налага да заминеш с децата си например в чужбина и едното иска много, а другото реве и те моли да не заминавате, защото то ще избяга, какво ще направите вие, които задължително бихте се съобразили с детето? Все ще излезе, че предпочитате едното от двете деца, каквото и да изберете, нали?

# 272
  • Мнения: 7 006
Аз не съм на етап съвместно съжителство и просто си мисля и разсъждавам.
Значи, баща им може да ги зареже, за да си брули сливите и всичко е ОК. Обаче аз, понеже не съм си заебала "наследството", трябва да поема отново цялата отговорност, цялата негативна помия, която би се изляла, да се съобразявам с 120 мнения, виждания, преценки и пр. Мъжът си взима оная работа и повече не го интересува, ни деца е питал дали я харесват, ни пък се съобразява с това, че не я харесват. Обаче никой не му вика: "Ааа, щом не я харесват, стой си дома", нали?
Ей, тва много ме човръчка.
Объркано пиша, ама и в главата ми така.
Мда..Голяма несправедливост спрямо жената..
За това,най-добре,мъжът вдигне ли си чукалата,веднага и жената да стори същото,и децата да се оправят сами.Тъй де,никой не ги е молил да се раждат,ми като са се пръкнали на тоя свят,да си се оправят..
И после душата в кошница,а вселенската справедливост е възстановена,щото нали викат,че баланса е майката на всичко...

п.п.Родител да иска "разрешение" от детето си,за да роди втори дете, е меко казано неадекватно и психарско.
Децата ми може и да са на първо място,но не са собственици нито на волята ми,нито на душата,нито на тялото ми.Откъде на къде,един незрял индивид,ще контролира живота на двама възрастни?Тотален родителски провал..

# 273
  • София
  • Мнения: 39 168
Между другото, дъщеря ми не е особен фен на брат си.
Когато имаш две деца, просто се научаваш да балансираш с желанията и на двете.

# 274
  • Мнения: 7 006
Аз не разбирам как така чужд муж ще играе ролята на бащата. Децата си имат бащи. Защо изисквате и очаквате някак автоматично функциите на баща да се заемат от друг мъж.
Елементарно е,ама хайде ще ти обясня.
Доста често,биол.баща,след раздялата,отива да живее в друга квартира.Понякога - отдалечена от настоящата.
А понякога биологичните татковци,създават и втори семейства.И макар и при огромно желание от тяхна страна,просто не са слънце,че да огреят навсякъде..Междувременно детето трябва да бъде взето от градина/училище,иска да поиграе в градинката,или пък трябва бъде заведено на курс/тренировки.А смените на майката не позволяват нейното физ.присъствие в този момент.Тук идва ролята на втория баща.
Или когато е болно и има нужда от действие,а биол.татко не може да отреагира мигновено..И още и още и още..Всяка майка  знае,че децата имат нужда от родител,непрекъснато.И когато в семейството се появят нови фигури,ами и те трябва да се включат в отглеждането на децата,инак за какво ми е втори мъж?!?
В повечето случаи,жените с деца се събират с мъже и очакват от тях някакви функции,различни от тази на фикус и вибратор.Функции които са полезни в чисто битов план и олесняват ежедневието.

Между другото, дъщеря ми не е особен фен на брат си.
Когато имаш две деца, просто се научаваш да балансираш с желанията и на двете.
Купон ще е ако искаш 3то и щерката ти разрешава,а синът забранява:) 

# 275
  • Мнения: 17 416
Ама защо го наричате втори баща? Бащата един, а кого децата  ще усеща като такъв е съвсем друго нещо.
Понякога примерът на “чуждия” мъж се оказва по-важен и ценен, въпреки липсата на биологична връзка Wink
Dicewithoutnumbers, не си обърквай главицата още повече, не ти е моментът.

# 276
  • Мнения: 6 622
След раздялата с бащата на голямото ми дете имах няколко връзки, но не запознах  всички с детето. Усеща се кой е положително настроен към детето и кой не. ММ прояви инициатива да се запознаят и се постара тя да го харесва. В един момент малката плачеше, че той си тръгва вечер. Но това се дължи на огромни усилия от негова страна да се сближат. Тогава я попитах иска ли Х да остане при нас. С времето Х се превърна в "татко" и с детето много се обичат, но ММ не спира да се старае да гради връзка между тях. През цялото време малката беше настройвана срещу ММ и мен по брутален начин, но с правилният подход и много любов детето не се повлия от манипулациите. Сега е голямо момиче и много се радва на малката си сестричка. Грижи се за нея и много ми помага. Подходът към децата е ключов. Едно добре възпитано дете не би се инатило на пук на всичко.

# 277
  • Мнения: 1 414
Четейки част от коментарите , се сетих една позната как казваше на друга - "остави децата при баща им бе, ще си развалиш новата връзка. Казвам ти, знаеш ли колко хора си провалиха връзката заради децата."
И жената а-ха, а-ха да ги остави при смотания си бивш.

# 278
  • Мнения: 7 006
Четейки част от коментарите , се сетих една позната как казваше на друга - "остави децата при баща им бе, ще си развалиш новата връзка. Казвам ти, знаеш ли колко хора си провалиха връзката заради децата."
И жената а-ха, а-ха да ги остави при смотания си бивш.
Правилно!
Вселенския баланс е над всичко:)

# 279
  • Мнения: X
Ама защо го наричате втори баща? Бащата един, а кого децата  ще усеща като такъв е съвсем друго нещо.
Понякога примерът на “чуждия” мъж се оказва по-важен и ценен, въпреки липсата на биологична връзка Wink
Dicewithoutnumbers, не си обърквай главицата още повече, не ти е моментът.
Не подценявай пропагандата, заливаща детското мозъче. Знам за такъв пример - родителя постоянно говори новия си партньор, пренарежда детските неврончета с украсени истории, всички нови подаръци са уж от него, започва едно окачване на общи снимки навсякъде в къщата, едни общи опознавателни излизания дори и детето да не иска.. Всичко наподобява една агресивна предизборна кампания 😄 Аз съм в приятелския кръг на този родител и съм също част от пропагандата за новия партньор, но горкото дете е подложено на това (за мен чист тормоз) 24/7. Умишлено не казвам какъв е пола на самотния родител, за да няма спекулации - виждал съм това и при двата пола самотни родители.

# 280
  • Мнения: 7 006
Ами баща е,ако будува цяла нощ заради температура,ако помага за домашни,превръзва рани,изслушва детските тревоги и радости,споделя ги,ако възпитава с обич и всеотдайност..Има и такива случаи,и тогава ,тези хора наистина заслужават титлата.Парадокса,е,че обикновено,тези които я заслужават,хич не държат да се кичат с нея,понеже се грижат от любов и как ще бъде наречено това,дали бащинство,дали просто обич,за тях няма значение.
Има и такива които искат само титлата без да са я заслужили.
Доста често подобни претенции имат биологичните създатели,които дори не помнят датата на раждане на децата си..Но пък в ранното им детство са сменили 8 пъти памперс,два пъти са помогнали в къпането и са похарчили цели 300 лв за креватче.И смятат,че названието "баща" им се полага автоматично.


Братане,идиотщината не подбира нито етос,нито пол.


Четейки част от коментарите , се сетих една позната как казваше на друга - "остави децата при баща им бе, ще си развалиш новата връзка. Казвам ти, знаеш ли колко хора си провалиха връзката заради децата."
И жената а-ха, а-ха да ги остави при смотания си бивш.

Милото има един лаф..Жените обичат к*ра повече от хляба.
За съжаление,правотата му се отнася до голям % от женското съсловие

Последна редакция: нд, 05 май 2019, 09:45 от Какво?

# 281
  • София
  • Мнения: 39 168
Абе все си го чувстват бащата.
Аз нали толкова се възмущавах за бащата на мм, дето не го беше погледнал, пък мм се утрепа 5 г да се грижи за него.
Тогава пък, признавам, аз сложих децата на първо място.
В смисъл, не исках да гледат болен човек вкъщи и да си дадат стаята.

# 282
  • Мнения: 7 006
Абе все си го чувстват бащата.
Аз нали толкова се възмущавах за бащата на мм, дето не го беше погледнал, пък мм се утрепа 5 г да се грижи за него.
Тогава пък, признавам, аз сложих децата на първо място.
В смисъл, не исках да гледат болен човек вкъщи и да си дадат стаята.
И да и не..
Децата,както и хората са с различна емоционалност и вътрешен свят.
Имам и от двата примера пред очите си.Хубавото е,че и в двата случая,възрастните са достатъчно разумни за щадят чувствата на децата и в семейството където биол.баща неглижира детето,а пастрока се утрепва от грижи,но детето въпреки това го "мрази" и си иска неговия си татко,майката и пастрока,правят всичко възможно да не се очерня образа на биол.баща и неглижирането му бива прикривано и оправдавано по всякакъв начин,само и само таткото да остава "бял и добър" и малкото да не страда..Детето е на 5.Мъничък е още.
Веднъж дори пастрокът,лъже,че той е помолил таткото да не идва,защото искал специално време с детето,само за тях двамата.А те всъщност отивали на среща с таткото,но той така и не дошъл (за пореден път) и за да не е същата лъжа (има работа/болен е),човекът прибягнал до това..Разбира се,че той обира негативите после,но според думите му,детето ще порасне и само ще разбере и казва "той не ме мрази ,а е много гневен и сърдит и има пълното право.Ние трябва да му помогнем да се справи с гнева,а не да подклаждаме нов"..И е напълно прав.Мъдър човек.
Ми кой е бащата в този случай?
И какво би било  ако и двамата родители се възползваха от ситуацията,за да настроят детето срещу биологичния му създател,така то освен всичко друго, много по-лесно ще приеме и новия татко..Но хората избират единствено да щадят психиката му.Прави ли са?

# 283
  • Мнения: 4 497
Какво, а защо се спестява на детето истината?

# 284
  • София
  • Мнения: 39 168
Свеки си мърмореше, че оня си е кътал заплатата. И с право, защото после свекъра ми разказа същата история.

Общи условия

Активация на акаунт