Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 59

  • 34 049
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 43
Здравей, Marthina. При бременност глюкозата на гладно е добре да не надвишава 5.1
Консултирай се с ендокринолог.
Поздрави,

# 16
  • Мнения: 100
Привет момичета,
Някой по - запознат ще ми каже ли имам ли причина да се притеснявам за глюкозата? Другото ми изглежда наред (май).
Скрит текст:

Аз като си праввих ПКК преди няколко месеца, глкозата ми излезна 6.2.което си беше над горната граница. Казаха ми да я повторя и ако пак е така, че ще ме пращат на ендокринолог. 2рия път излезе 4.6 някъде. Явно е било нещо моментно, може би е по-добре първо да я повториш.

# 17
  • Мнения: 161
Здравейте. Днес си пуснах пкк +урина и суе.всичко е  в норма, освен СУЕ е 59 при норма 25.в 6 г.с.някой имал ли е същия проблем?? Притеснено ми е а чак на 14 ти съм на лекар

# 18
  • Мнения: 561
При мен също ММ присъства на всеки преглед. Той даже повече се вълнува от мен и разпитва лекаря кое какво е 😀 З😊На последния преглед в 31ва гс се видя уникално добре личицето и как бебчо се прозява, но ММ точно тогава не успя да дойде, защото беше на командировка в друг град. Като му разказах си умря от яд 😅

# 19
  • Мнения: 256
Момичета да ви попитам някоя от вас имала ли е световъртежи докато спи, а и през деня? В 21 г.с. съм, ПКК и урина са в норма, единствено хемоглобина е 112 при долна граница 120, но предният месец пиех Тотема, а от вчера АГ ми изписа по-силен препарат.

# 20
  • Мнения: 4 999
Благодаря, момичета.

# 21
  • Мнения: 3 747
Лаленце, благодаря ти Heart

Марти, моята беше 4 и нещо, ендокринолога ми каза, че е доста добре и ако я задържа така през цялото време ще е супер, но всеки месец трябва да си правя това изследване, за съжаление Sad
Преди изследването не трябва 12 часа да си яла/пила нищо различно от вода. Ако не си го спазила, може това да я е покачило.

# 22
  • Мнения: 4 999
Лаленце, благодаря ти Heart

Марти, моята беше 4 и нещо, ендокринолога ми каза, че е доста добре и ако я задържа така през цялото време ще е супер, но всеки месец трябва да си правя това изследване, за съжаление Sad
Преди изследването не трябва 12 часа да си яла/пила нищо различно от вода. Ако не си го спазила, може това да я е покачило.
За съжаление съм го спазила.. Ще видим другиден какво ще каже лекарката.

# 23
  • Мнения: 256
Marthina, не се притеснявай Simple Smile Принципно АГ искат да е под 5 захарта, но твоят резултат не е чаак толкова завишен. Аз от 12 г.с. насам съм над 5 (5.04, 5.14) При 5.28 ендокриноложката ми пусна обременяване с глюкоза и всичко беше наред. Захарта ти ще се коригира с лека диета - ограничи плодовете, може до 2 кисели плода (напр. ябълки грейни смит) намали въглехидратите (ориз, картофи, никакъв бял хляб), без газирани напитки и не яж рафинирана захар - шоколади, кроасани и т.н.

# 24
  • Мнения: 5 468
Привет момичета,
Някой по - запознат ще ми каже ли имам ли причина да се притеснявам за глюкозата? Другото ми изглежда наред (май).
Скрит текст:

Малко е завишена. В такива случаи, когато има съмнение за ГД, се назначава натоварване с глюкоза. Само с това изследване не може нито да се потвърди, нито да се отхвърли проблем. Натоварването с глюкоза на мен дори са ми го назначавали първата бременност при перфектна кръвна захар, но заради проблеми с щитовидната жлеза. Обясниха ми, че гестационен диабет може да има дори и без да излезе завишена кръвна захар. Дори в някои страни натоварването с глюкоза е задължително изследване за всички бременни.

Здравейте. Днес си пуснах пкк +урина и суе.всичко е  в норма, освен СУЕ е 59 при норма 25.в 6 г.с.някой имал ли е същия проблем?? Притеснено ми е а чак на 14 ти съм на лекар

И при мен беше завишено и ми обясниха, че е съвсем нормално по време на бременност. Затова няма смисъл да си разчитаме изследванията сами и да се шашкаме преди да сме ги коментирали с лекар.

Момичета да ви попитам някоя от вас имала ли е световъртежи докато спи, а и през деня? В 21 г.с. съм, ПКК и урина са в норма, единствено хемоглобина е 112 при долна граница 120, но предният месец пиех Тотема, а от вчера АГ ми изписа по-силен препарат.

Ако лежиш по гръб е възможно да ти се вие свят. При мен се случваше, дори погледът ми се премрежваше. И моят хемоглобин беше паднал до 112, но не усещах промяна или виене на свят. До края на бременността пиех желязо(Малтофер 2х1)и до раждането беше станал идеален- 119. Най-добре да обсъдиш с лекаря си проблема със световъртежа. За всеки случай може да си проследиш и кръвното.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Здравейте, някой сеща ли се за сайт, в който може да се търси лекарство по активно вещество според групите на безопасност за бременни?

# 26
  • Мнения: 45
Здравейте! Бременна съм в 6 г.с. Преди 3 дни бях на лекар(на 13-я ден от закъснението) и се видя плоден сак и ембрион, но ме глождят думите на доктора че ембриона отг на 1 седмица закъснение, т.е. все едно съм в 5 г.с. Каза че може да съм забременяла по-късно, но аз имам зацапване по време на ОВУ и този месец се случи на 15 ден от МЦ, което си е нормално време за овулация. Цикълът ми последния път(преди забременяването) беше 31 дни. На преглед съм пак след 2 седмици, когато трябва да съм в 8 г.с.  Опитвам се да не го мисля и да чакам спокойно, но нещо не ми се получава Simple Smile  Само да вметна, че прегледа ми направи  лекар по репродуктивна медицина, т е би трябвало техниката и той самия да знаят какво виждат....

# 27
  • Варна
  • Мнения: 854
Здравейте! Бременна съм в 6 г.с. Преди 3 дни бях на лекар(на 13-я ден от закъснението) и се видя плоден сак и ембрион, но ме глождят думите на доктора че ембриона отг на 1 седмица закъснение, т.е. все едно съм в 5 г.с. Каза че може да съм забременяла по-късно, но аз имам зацапване по време на ОВУ и този месец се случи на 15 ден от МЦ, което си е нормално време за овулация. Цикълът ми последния път(преди забременяването) беше 31 дни. На преглед съм пак след 2 седмици, когато трябва да съм в 8 г.с.  Опитвам се да не го мисля и да чакам спокойно, но нещо не ми се получава Simple Smile  Само да вметна, че прегледа ми направи  лекар по репродуктивна медицина, т е би трябвало техниката и той самия да знаят какво виждат....
Успокой се и си изчакай следващия преглед. Моята бебка, понякога я изкарват напред, понякога назад.. нужно е само едно потреперване и ето ти разминаване... Ти си и в доста ранна седмица, може ембриончето да си навакса за тези две седмици. Успех и леко бременеене

# 28
  • Мнения: 2 833
Момичета, споделете методи за раждане, за да не се стига до преносване (че ми остава около седмица до термина)

# 29
  • Мнения: 5 468
Много разходки, изкачване и слизане по стълби, седене и подскачане върху гимнастическа топка, а най-естественият начин е секс. Тези методи биха помогнали да родиш, ако бебето вече е готово. Ако не е, нищо няма да помогне. Grinning Нищо не ти пречи да опиташ, защото изброените спомагат и за по-леко раждане. Разходките, стълбите и топката помагат за наместването на бебето в таза, сексът предизвиква контракции, а простангландините, които се съдържат в семенната течност спомагат за омекването на шийката на матката. Общо взето, природата си го е измислила. Успех и леко раждане.

П.П. Спонтанното раждане най-често се случва от седмица преди термина до седмица след термина.

Общи условия

Активация на акаунт