Към мамите с парно

  • 2 991
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
е и аз затова се безпокоя- как ще се затварят врати да не мръзнем Crazy

# 16
  • Мнения: 4 668
Не само не е било студено , а напротив - мъжът ми се скъса да мърмори , че щял да "умре от жега"  Laughing

# 17
  • Мнения: 1 975
От написаното до тук ми става ясно, че повечето сте доволни от парното, но и че в София май е доста по-евтино от останалите градове Sad. Аз съм от Бургас. В нашия блок са предимно пенсионери, които нямат възможност да ползват парно и най-вероятно ще е доста скъпичко тук Confused. Но за дърва не мога да си помисля с тези малки мази и вече незная. Миналата зима с татито си карахме на ток - духалка и радиатор, но по цял ден на работа, връщаме се към 19h и тогава ги пускаме, а сега ще трябва непрекъснато да поддържаме топло заради малкия човек, а на ток май ще е през кръста #Crazy
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 18
  • Мнения: 1 190
На нас за тристаен апартамент от 79 кв.м. + тоалетна + баня + бойлер /и него загряваме с парното/ ни излиза 100лв. на месец или иначе казано 1 тон дърва месечно. Като се има предвид, че не го гасим цяла зима и другото важно е, че топлината от парно и топлината от климатик напр. не могат по нищо да се сравняват Peace

Успех Peace

# 19
  • Мнения: 1 975
Вече ще полудея, не мога да взема решение какво точно да правим, а зимата наближава  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 125
Е при мен защо е толкова скъпо newsm78 #Crazy
62 кв.м., отоплявам като кубатура (в бележката е така)- 140 куб. м. и средната месечна сметка тази година е 140 лв., а най високата беще 185 лв. Shocked. В тази цена влиза и топлата вода, ама един радиатор съм пуснала само...и от време на време другия.
Ха, имо нещо гнило при мен Thinking #2gunfire

# 21
  • Мнения: 1 680
200лв за парно и топла вода, 72квадрата, дървена дограма, вътрешен апартамент. Беше доста топло, но не чак за къси панталони.

# 22
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
аз съм плащала най-много 85 лева - парно+топла вода за двустаен апартамент и не сме пестили включването на радиоаторите. Накрая на сезона се оказа, че даже сме спестили 83 лева. Определено парното е за предпочитане пред климатика за оптопление.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
АЗ пък изобще не мога да разбера колко плащаме Joy Едни сметки и лихви се нижат....ужас. Мислим за климатици, но цял живот си мечтала за парно и сега, когато го имаме...не знам. Нещо много нерегламентирано има в тези сметки. Ние май сме от много скъпо плащащите. Не знам от какво зависи в различните райони на София, но ние сме в центъра и имаме големи сметки. Искам да си платим всичко към Топлофикация/въпреки, че като гледам как са крали ме е яд Confused/ и да знам какво се случва с тези сметки...

# 24
  • Мнения: 1 975
аз съм плащала най-много 85 лева - парно+топла вода за двустаен апартамент и не сме пестили включването на радиоаторите. Накрая на сезона се оказа, че даже сме спестили 83 лева. Определено парното е за предпочитане пред климатика за оптопление.
Това за София ли е или за Бургас newsm78

# 25
  • Мнения: 46 520
Е при мен защо е толкова скъпо newsm78 #Crazy
62 кв.м., отоплявам като кубатура (в бележката е така)- 140 куб. м. и средната месечна сметка тази година е 140 лв., а най високата беще 185 лв. Shocked. В тази цена влиза и топлата вода, ама един радиатор съм пуснала само...и от време на време другия.
Ха, имо нещо гнило при мен Thinking #2gunfire

А на какава степен го беше пуснала и 24 часа ли работеше?
Вкъщи е топло и нашите не сме ги пускали на повече от 2 и то по няколко часа не ден ...

# 26
  • Мнения: 4 473
Вчера ми дойде изравнителната сметка за сезона. Общата сума е 740лв, от които отопление 660лв и топла вода 80лв - това за периода 01.10.05г - 30.04.06г. Отопляваме 2 стаи, като в едната радатора е бил на минимума.

# 27
  • Мнения: 2 125
Е при мен защо е толкова скъпо newsm78 #Crazy
62 кв.м., отоплявам като кубатура (в бележката е така)- 140 куб. м. и средната месечна сметка тази година е 140 лв., а най високата беще 185 лв. Shocked. В тази цена влиза и топлата вода, ама един радиатор съм пуснала само...и от време на време другия.
Ха, имо нещо гнило при мен Thinking #2gunfire

А на какава степен го беше пуснала и 24 часа ли работеше?
Вкъщи е топло и нашите не сме ги пускали на повече от 2 и то по няколко часа не ден ...

В спалнята, стоеше на 3 топломера постоянно (но там е външна стена и си е студено), а в хола (понеже съм си в къщи) го пусках само когато ставаше много студено. В кухнята радиатора никога не е пускан Crossing Arms
Според мен кубатурата ми прави тези големи сметки. Всички останали съседи (виждала съм бележките), плащат за 60-70 куб. м., а аз 140 куб.м. #Crazy #Cussing out
Не знам дали може вече да се намалява кубатура, но ще трябва май да говоря със фирмата Техем.

# 28
  • Мнения: 46 520
В спалнята, стоеше на 3 топломера постоянно ...

Тогава ми се струва нормално, но ти си провери, ако искаш.
Кубатурата при нас има значение само първата година, след това сметките идват на база миналогодишно потребление и накрая има изравняване за реалното потребление.

# 29
  • Мнения: 1 520
Някъде около 100 лева с топлата вода ни излиза за 80 кв. приблизително.
И да достатъчно топло е, изключвам само най-най-най-студените дни, какввито винаги има с някакви рекордни температури. Тогава се е случвало за няколко часа да пускам и печка заради детето.
Да уточна че топломерите седят на 3.

Кубатурата мисля може спокойно да се намалява. Молба вероятно за ново премерване се подава. На нашите бележки пише 193 кубика.
И за късмет обикновено накрая все имат да ни връщат по малко пари.

Общи условия

Активация на акаунт