Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 526
  • 787
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
Попеа,
не знам защо реши, че споря? Нямам никава идея какъв му е статута и тн. Купен е за апартамент и така се води.
Имотът е на фирма- ЕООД.
Angel_wing, адмирации, от мен - така се прави!  Hug

Последна редакция: сб, 11 май 2019, 18:16 от Анонимен

# 181
  • Мнения: 9 876
Бях силно предубедена за общежитията на БДЖ. Оказа се, че се продават ужасно бързо, по 7-8 на ден. Днес отидохме да видим, и ако ни хареса, да капарираме едно. Ние бяхме 20-тите за оглед днес. Взехме две. Много ни харесаха. Точно до входа на метрото са. Високите етажи са с гледка. А старата сграда до блока предстои да се събори, и да стане на автомивка. В ниското тяло на блока аптека, Билла. С инфраструктура, до болница и ДГ. Ще има и басейн.

Едната сграда е разпродадвна, в другата има още няколко останали. Реално са със статут на гарсониери. В 10- Ина вече се живее, в останалите внасят мебели.
Бях ужасно предубедена, до снощи отвивах ММ изобщо да тръгваме.

Това, предварителната нагласа, е голяма работа. Действителността е друго нещо.

Надявам се на наем от порядъка на 450 лв. 40 квадрата са, с две помещения, нова баня, ремонт, врати и дограма. Трябва сушилня, защото няма тераса.

Сградата е добре направена, има още за довършване, но като цяло е добре. С акт 16 са всички, нямат частен паркинг но имат метро.

Какво мислите за такъв наем, предвид всичко.

# 182
  • София
  • Мнения: 878
Бях силно предубедена за общежитията на БДЖ.
За блока на смелите в Банишора на МС Мария Луиза ли става въпрос? Ако е това- това не са общежития на БДЖ ами на градски транспорт.
Цитат
Сградата е добре направена, има още за довършване, но като цяло е добре. С акт 16 са всички, нямат частен паркинг но имат метро.
Kaк разбрахте че е добре направена???

# 183
  • Мнения: 9 876
Имах предвид на външен вид. Климатизирана е, тоест всички имат изводи за климатици.  А телата на климатиците са на една тераса, няма да се пляскат по фасадата.
Не знам друго.
Ново вик, ток, ще е с 3 нови асансьора за всяка сграда. Общо 6 броя. Единият - панорамен/!!!

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 03:32 от rumka833

# 184
  • София
  • Мнения: 878
Имах предвид на външен вид. Климатизирана е, тоест всички имат изводи за климатици.  А телата на климатиците са на една тераса, няма да се пляскат по фасадата.
Не знам друго.
Ново вик, ток, ще е с 3 нови асансьора.
  Питам защото ако става дума за общежитията на градски транспорт, едното беше наклонено и затова му викаха блока на смелите. Сега предполагам че тоя проблем някак е разрешен и ми е интересно как се оправиха с това.
 Иначе за 450лв сигурно ще върви добре- има си метро и трамваи, предполагам ще е обзаведен. За колко купувате, ако не е тайна?

# 185
  • Мнения: 9 876
Те са два вида.
 Вид 1- една стая с малка баня, все едно тоалетна. 39000.
Вид 2 и вид 3 са идентични. Но едните гледат посока гарата и са по-слънчеви, другите на запад.
Тези към гарата са 49, към другата посока са 45. Обаче тези към гарата са разпродадени. Или поне по високите етажи, където се интересувахме ние.
Представляват малко антре към 2 кв може би? Спалня 2.80 на 2.90. Всекидневна 4,5 на 2.9 м.
Банята е почти колкото на двустаен панелен. Не знам квадратите колко са.

Някои хора си ги преправят. Ние не планираме да преправяме.
Дадоха ни малка отстъпка, защото така се стекоха обстоятелствата. Ни иначе не дават отстъпка.

А които гледаха преди и след нас, чух едната двойка, че са го харесали и в понеделник ще капарират. Брокерът им каза, че тогава може да е късно. И му вярвам, защото ми разказаха колко е интензивно всичко.

Единствено не ми харесва, че трябва да слагаме плочки в антрето и кухненския бокс, защото сега е с ламинат. Но хората предложиха да ги сложат те, ако платим. Или ние да си намерим вариант.
Но и нищо да не направиш, пак може да се влезе и живее.

Другият проблем е, че антрето е малко. Но все пак, като за един човек, се слага закачалка за палто, примерно на едната врата на едната стая. И малко шкафче за обувки.

Нещо такова.

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 03:34 от rumka833

# 186
  • София
  • Мнения: 4 251
Angel_wing, ти май живееше преди време до 35-то.
Би трябвало да си запозната с цените наоколо. Wink

# 187
  • Мнения: 1 731
Тия общежития изобщо не са добра идея. А вие сте купили две. Абсолютно мисля, че не трябва да се купува само за идеята да се дава под наем. Трябва да се гледа жилището да е качествено - така ще се продаде и после лесно. Общежитията винаги са били най-евтини и най-нежелани. Именно защото нямат тераси и защото са по-много апартаменти. Уцелили са моментът да ги оправят, при тези високи цени, на хората им се вижда евтино. А не е. Преди няколко години за 40-50 000 евро можеше да се вземе много хубаво жилище.

# 188
  • Мнения: 19 485
За дългосрочно живеене не се търсят, обаче за под наем и аз мисля, че ще има кандидати.

# 189
  • Мнения: X
Angel_wing, ти май живееше преди време до 35-то.
Би трябвало да си запозната с цените наоколо. Wink
Подробности... Wink
Обаче, за компрометирания комин е пак подробност!

# 190
  • Мнения: 7 120
Не малко, а много се е изхвърлила angel_wing с цената, но човек трябва да пробва, никога не се знае Innocent

Последна редакция: сб, 11 май 2019, 22:02 от Rosita

# 191
  • here and now
  • Мнения: 4 229
Ако се води на фирма и фирмата е регистрирана по ЗДДС ще трябва да се плати 20%данък при продажбата. Вероятно са си го калкулирали в цената, ако не купуват друго де.

# 192
  • Мнения: X
Не малко, а много се е изхвърлила angel_wing с цената, но човек трябва да пробва, никога не се знае:innocent:
  То вече има панелки в Дружба с цени по над 1000 е/м2. Румката пък се радва на 1000 е/м2 в блок на гарата. Та е този контекст 1650 е/м2 за долни Лозенец не звучат като изхвърляне.

# 193
  • Мнения: 39
А кой мислиш, че ще плаща наем 450 лева за такъв малък и грозен апартамент в Банишора?

# 194
  • Мнения: X
Къде я видя тази цена, Нико? Цената е над 2000 лв./кв.м. Което реално не е много, ако етажа не беше последен без асансьор.

Общи условия

Активация на акаунт