Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 488
  • 787
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 180
Лирично уточнение за брокерите Sunglasses къде аджеба е центъра на София!
за да спрем да пробутваме на гостите на Столицата фейк инфо от типа НДК /бившите казарми в края на града

# 241
  • Мнения: X
Лирично уточнение за брокерите Sunglasses къде аджеба е центъра на София!
за да спрем да пробутваме на гостите на Столицата фейк инфо от типа НДК /бившите казарми в края на града
Нямам идея какво пробутват на гостите на града, но определено ми е мъчно за тези, които са се излъгали да нощуват в района на Мария Луиза.

# 242
  • Мнения: X
На всички обяви около Лъвов мост е написано в големи букви център, къде е проблема? Интересното е че много често липсват други подробности, което е странно, предвид колко хубав е станал квартала там последните години според списващите тук.

# 243
  • Мнения: 40 905
На всички обяви около Лъвов мост е написано в големи букви център, къде е проблема? Интересното е че много често липсват други подробности, което е странно, предвид колко хубав е станал квартала там последните години според списващите тук.

Май никой не е казал, че около Женския пазар и на Лъвов мост е хубаво. То и не е - малки и неподдържани къщички, евтини магазинчета за какво ли не, изкорубени тесни тротоарчета. Това никой не отрича, кварталът има голям потенциал, но трябва да се презастрои с хубави сгради, тогава ще стане хубав, защото и обитателите ще се сменят. За сега просто вече не е толкова гаден с оглед на движещите се по улицата хора, аз не видях друг да казва друго. Да не говорим, че има огромна разлика между Женския пазар и прилежащите му улички от една страна и "Триадица", "Веслец" и "Сердика" от друга, но това много съзнателно се пропуска от някои пишещи тук.

# 244
  • Мнения: X
В една от темите и района на Лъвов мост се спрягаше като променен и спокоен. Иначе си права, че не може да се слага всичко под общ знаменател, аз не го и правя. Изобщо не смятам уличките под „Дондуков” за кофти място, даже обратно. Просто ми стана чудно, защо се дълбае къде точно бил стария център, при условие, че няма никакво значение в момента.

# 245
  • Мнения: 1 711
То се знае стария център на София къде е. Това е джамията Баня Баши. Главната улица е била Мария Луиза, а също така и Витоша. По-заможните са живяли около пресечката на Витоша и Солунска, както и на площад Славейков. Най-южната част на града е била ул. Гургулят. На който му е интересно препоръчвам книгата “Моят роден град” на Райна Костенцева. Там се описват старите махали на София след Освобождението.

# 246
  • Мнения: 40 905
OK, ама какво значение има това наистина? Каквото било, било, днес нещата се променят и не ги разбирам тези спорове за това къде баш бил геометричният център на София.

# 247
  • Мнения: 18 499
Книгата е хубава, чела съм я. Но наистина е за времето преди 150 г., когато СУ е било даже след гробищата, където днес е НС, а от "римската" стена са махали за довиждане на пътниците на юг.

# 248
  • Мнения: 8 881
Така и така се обсъждат локации, някой има ли идея каква ще бъде съдбата на циганските гета около К.Величков и Стамболийски? Районът е комуникативен откъм метро, транспорт, на пешеходно разстояние до Св.Неделя, но в същото време е неприятен за живеене поради "местното население" - законни ли са тези съборетини?

# 249
  • Мнения: 1 711
Мисля, че там местното население притежава земята, за самите постройки не знам до колко са законни. Това там е циганска махала от преди 100+ години. Едва ли скоро ще се махнат.

# 250
  • София
  • Мнения: 878
Така и така се обсъждат локации, някой има ли идея каква ще бъде съдбата на циганските гета около К.Величков и Стамболийски? Районът е комуникативен откъм метро, транспорт, на пешеходно разстояние до Св.Неделя, но в същото време е неприятен за живеене поради "местното население" - законни ли са тези съборетини?
Татарли- циганската махала от страната на Разсадника си е законна- имат си документи за собственост и също за къщите (къщите може да са с удостоверение за търпимост повечето  ама ако някой иска да ги разкара ще се наложи да изкупи цялата махала на пазарни цени). Гетото в квартал Сердика (Баталова Воденица) е напълно незаконно и бяха подготвили бутане но се намесиха някакви правозащитници и евродепутати и кмета (май беше ББ) спря бутането на гетото и то сега май даже се разраства.

# 251
  • Мнения: 9 872
Може да ги задължат разни работи, за да има по- малко неугледен вид. Ама избори идват, кой ще рискува

# 252
  • София
  • Мнения: 9 920
Според вас ако есента дам първа вноска "на дупка" да кажем 900Е/м2 (при пазарна цена на готов имот в района 1100Е, грубо) и 18мес по-късно цените вече са спаднали с 20-30% (~850E на акт 16) - пак ли ще ми е 900Е - където съм заробил една камара пари (поне 60%)?
Чудя се към коя схема да се насоча - готов (НС от последните 1-10г), от чси (слабо вероятно да излезе нещо читаво) или стар панел или тухла? Засега този на зелено ми се струва най-добър, но прогнозите са че след 2г цените ще са доста паднали, а мен не ми се чака 2г (евентуално да се случи това).
 За южни и източни квартали говоря.

 
Пропуснах да добавя и че в строителството навлизат нови технологии и това оскъпява. Строи се по качествено от преди 10-20г, така че новото няма как да поевтинява. За парцелите имах в предвид, че и те поскъпват. Каквито и да са като мащаб.
Как си сигурен/на, че (ще) използват качествени материали и че няма да чуваш стенанията на съседката ти?
 
 

# 253
  • Мнения: 25 739

Как си сигурен/на, че (ще) използват качествени материали и че няма да чуваш стенанията на съседката ти?
 
 
Ако съседа е много "добър" ще се чува сигурно, не знам. Поне се надяваш, че като е по ново ще се чува по малко отколкото във стар панел.

# 254
  • Мнения: 30
Може да стене, щото не е много добър, но както и да е. Само прогнозата за 30% спад не разбрах откъде се появи ?

Общи условия

Активация на акаунт