Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 482
  • 787
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 382
Определено ще разгледам, но аз толкова съм свикнала с шума в Лондон, че не знам дали може да е по-зле.

@Kölsches Mädel на 200-300 метра от спирката Ал.Малинов. До колкото съм запозната към Рума е по-скоро около Балан? Аз също в началото си мислех, че е там, а знам, че има свлачищен район в близост.

Сега ми писаха от агенцията цената за гаража е 12000 евро.

# 61
  • Мнения: 18 498
Гараж или паркомясто?

# 62
  • Мнения: 3 746
Здравейте, бих искала да ви помоля за съвет и мнение.
 Попаднах на прекрасен 3стаен апартамент на 200-300 метра от метростанция Ал. Малинов, 149 000 евро. Има 2 спални с две бани и тоалетни, чиста площ е 108м2 на 2ри етаж в началото на Улица Свети Киприян. Необзаведен, но баните са страхотни и паркета е нов. Блока е от 2014 година и според брокера досега не е живяно в него, с което мога да се съглася понеже няма никакви мебели, кухня или инсталирани радиатори.
Понеже живеем в чужбина на нас ни се струва разумно като цена, но искам да чуя вашето мнение. Разбира се ще продължаваме да се информираме, но исках да чуя и вас.
Благодаря!

Голяма част от Киприян е разлом. Документи има навсякъде - потърсете ги.
В мазетата на блоковете работят помпи, които изпомпват водата, която няма спиране. Затова и си стоят непродадени от години. Цената хубава, като се слезе в мазето истината лъсва.
Ако пуснете търсене за укрепване на блокове на тази улица, ще ви излязат входирани документи в община Младост, за пропукани блокове ново строителство и желанието на "щастливи" новодомци общината да им реши проблема.

Ако видите ново строителство на 5 години, без да е продадено, честно не се ли замисляте, че нещо куца?

Ето ви регистър на свлачищата , за Киприян:

http://gz-pernik.mrrb.government.bg/landslide/700/

# 63
  • Мнения: 3 293
Щом 150 хиляди само с баните и без гараж е добре, трябва да очаквам да има скоро и по 200 холяди с всичко направено и гараж. И говорим за Младост.. чак се чудя кой би купил

# 64
  • Мнения: 382
Здравейте, бих искала да ви помоля за съвет и мнение.
 Попаднах на прекрасен 3стаен апартамент на 200-300 метра от метростанция Ал. Малинов, 149 000 евро. Има 2 спални с две бани и тоалетни, чиста площ е 108м2 на 2ри етаж в началото на Улица Свети Киприян. Необзаведен, но баните са страхотни и паркета е нов. Блока е от 2014 година и според брокера досега не е живяно в него, с което мога да се съглася понеже няма никакви мебели, кухня или инсталирани радиатори.
Понеже живеем в чужбина на нас ни се струва разумно като цена, но искам да чуя вашето мнение. Разбира се ще продължаваме да се информираме, но исках да чуя и вас.
Благодаря!

Голяма част от Киприян е разлом. Документи има навсякъде - потърсете ги.
В мазетата на блоковете работят помпи, които изпомпват водата, която няма спиране. Затова и си стоят непродадени от години. Цената хубава, като се слезе в мазето истината лъсва.
Ако пуснете търсене за укрепване на блокове на тази улица, ще ви излязат входирани документи в община Младост, за пропукани блокове ново строителство и желанието на "щастливи" новодомци общината да им реши проблема.

Ако видите ново строителство на 5 години, без да е продадено, честно не се ли замисляте, че нещо куца?

Ето ви регистър на свлачищата , за Киприян:

http://gz-pernik.mrrb.government.bg/landslide/700/

Благодаря ви, аз също съм гледала този регистър, но си мислех, че е само в отбелязаната зона. Защото блока е доста по на север от там и в близост  до метрото и си мислех, че няма да има проблем, но определено ще погледна и в мазето и цялостната фасада. Иначе това е единствения апартамент в блока, който се продава, в другите си живеят семейства.Понеже питах брокера дали имат по- малки на по-ниски цени.

Ще имам едно на ум. Познати живеят близо до Киприян и ще попитам за мнение.

# 65
  • Мнения: X
Здравейте, бих искала да ви помоля за съвет и мнение.
 Попаднах на прекрасен 3стаен апартамент на 200-300 метра от метростанция Ал. Малинов, 149 000 евро. Има 2 спални с две бани и тоалетни, чиста площ е 108м2 на 2ри етаж в началото на Улица Свети Киприян. Необзаведен, но баните са страхотни и паркета е нов. Блока е от 2014 година и според брокера досега не е живяно в него, с което мога да се съглася понеже няма никакви мебели, кухня или инсталирани радиатори.
Понеже живеем в чужбина на нас ни се струва разумно като цена, но искам да чуя вашето мнение. Разбира се ще продължаваме да се информираме, но исках да чуя и вас.
Благодаря!

Голяма част от Киприян е разлом. Документи има навсякъде - потърсете ги.
В мазетата на блоковете работят помпи, които изпомпват водата, която няма спиране. Затова и си стоят непродадени от години. Цената хубава, като се слезе в мазето истината лъсва.
Ако пуснете търсене за укрепване на блокове на тази улица, ще ви излязат входирани документи в община Младост, за пропукани блокове ново строителство и желанието на "щастливи" новодомци общината да им реши проблема.

Ако видите ново строителство на 5 години, без да е продадено, честно не се ли замисляте, че нещо куца?

Ето ви регистър на свлачищата , за Киприян:

http://gz-pernik.mrrb.government.bg/landslide/700/

Благодаря ви, аз също съм гледала този регистър, но си мислех, че е само в отбелязаната зона. Защото блока е доста по на север от там и в близост  до метрото и си мислех, че няма да има проблем, но определено ще погледна и в мазето и цялостната фасада. Иначе това е единствения апартамент в блока, който се продава, в другите си живеят семейства.Понеже питах брокера дали имат по- малки на по-ниски цени.

Ще имам едно на ум. Познати живеят близо до Киприян и ще попитам за мнение.
Само за отбелязаната зона е. А тя пък от своя стране е сравнително малка.

# 66
  • Мнения: 5 639
Младост е центъра на планетата.

# 67
  • Мнения: 3 293
Младост е центъра на планетата.
Да беше само той, има доста по-скъпи квартали, за мен Младост е от средно скъпите в София. Проблема е, че им а мераклии, един продал ниви, друг работил като вол години в чужбина, трети крал и т.н.,. да не забравяме и стотиците прекупвачи, които първи ще залязат, като спре супер търсенето и всичко ще се намести.
Не виждам как и кой дори с нормални доходи би купил апартамент за по 150-200 хиляди евро.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 59
Има нещо сгрешено с цените в София. Все едно да си купиш трабантче за 50 000 лв. Такова е чувството.

Това за мен е подигравка:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b155729817356166

Не проумявам икономическата логика зад подобна цена. Какво качество на живот носи това жилище? Каква доходност има, ако го отдаваш под наем?

# 69
  • Мнения: 382
Благодаря на всички, които се отзоваха и ми дадоха съвет и идеи.
Относно цените в София, не искам да навлизам в полемика. Мога да кажа за себе си, искаме да купим жилище не за да го даваме под наем или препродаваме, а да живеем в него. С моят приятел правим всичко възможно да се върнем в България в най- скоро време.
Цените са високи да, но според мен често хората виждат просто една сума , но не правят съпоставка на цена-качество-локация и т.н. Ненормално е да дадеш 150 000Е за панел или блок пред разпад от 1978г. 90квадрата, но аз лично не очаквам 100кв ново жилище до метро/в хубав квартал да е 80 000 евро.

# 70
  • Мнения: 2 681
Израза "до метро"  в случая е доста разтеглив.
На мене не би ми пречило да походя до метростанцията.
Но доста хора не обичат да вървят пеша по-дълго време.
Видяхте ли лично имота, разходихте ли се из квартала?
Ако ви харесва - парите са си ваши и не е важно какво пишат анонимни във форума.
За връщането - дано ви се получи.

# 71
  • Мнения: 40 899
Не проумявам икономическата логика зад подобна цена. Какво качество на живот носи това жилище? Каква доходност има, ако го отдаваш под наем?

To ако всичко се водеше от логиката и рационалността нямаше да има нито балони, нито сривове на борсите или на имотния пазар. Да, ама не, логиката и разума се заместват от емоции и това движи пазарите - страх и алчност основно. А при продажбата на имот винаги има грандиозно разминаване  в оценката в зависимост от това кой какво място заема в сделката - продавачът натоварва цената с личната си привързаност, а купувачът таи същата привързаност към парите си Twisted Evil
Ето една картинка за илюстрация Wink

# 72
  • София
  • Мнения: 311
На мен този в Изток ми харесва. С лека отстъпка от цената и един готин ремонт ще стане екстра. Мястото е супер (само да не се чува метрото де), става за модерно преустройство. Цената като за елитен квартал е ок. Ако някой работи в чужбина и планира да се върне след пенсия на нисък етаж в почти паркова среда, но на суперкомуникативно място, може спокойно да му плаща вноските за кредит, взет от чужда банка и да си помага с наем. Хората са наясно с цените на съпоставима локация в европейска столица. Разликата е в пъти, напълно съответстващи с пътите по-кофти живот у нас. Да не говорим и колко са тези с пари в брой, получени по различни начини. За тях алтернативите са ясни и най-лесната и безстресова е покупката на имот. Така че логика има за участниците в пазара Simple Smile

# 73
  • Мнения: X
Не ми допада първия етаж, но иначе бих казала, че човек плаща и за квартал, състояние на блок, местоположение, квадратура и т.н. Та, не виждам драма в цената на този апартамент за ремонт в Изток. Такива са цените, това е положението. Явно народа има пари, защото купува.

# 74
  • Мнения: 18 498
Няма как да се чува метрото от апартамента в Изток.
Като гледам това е през два двора от Цветан Цветанов, та и битовата престъпност ще е около нулата.
Само сутрин е малко натоварено движението когато водят децата на училище. За друг минус не се сещам.

Общи условия

Активация на акаунт