Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 496
  • 787
  •   1
Отговори
# 120
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Попея, искаш да кажеш, че някой ще даде 90000 евро за 50 кв.м. с баня 1 кв.м. ???

# 121
  • Мнения: X
Попея, искаш да кажеш, че някой ще даде 90000 евро за 50 кв.м. с баня 1 кв.м. ???
Банята на стандартна тухлена гарсониера не е 1 кв, а е над 2 кв, има спокойно  място за нормална душ-кабина, прилична мивка и тоалетна чиния. Има гардероб в коридора, без преход е и е с един или два хубави балкона (4-5 кв м), на 2-3 етаж в малка сграда, изток или юг изложение, на тихо и зелено място. С нормална мивка в кухнята и обикновено няма проблем водата да се отведе до спалнята, която да стане холокухня, а кухнята на спалня, ако има такова желание собственикът. За такова нещо, но не в Гео Милев, а на по-хубаво място, бих дала 90 К, дори и да е за ремонт. Но такова нещо на хубаво място излиза веднъж в годината и то ако имаш късмет. За такова нещо в Гео Милев вероятно ще е около 78-80 К. Това, което се е продало за 68 К в Гео Милев, няма да го купя поради вече описаните недостатъци - всъщност за около 30 К ще го купя Simple Smile. Лично мнение. Но щом някой го е купил, жив и здрав да е!

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 11:59 от Анонимен

# 122
  • Мнения: 3 293
Всичко е възможно, особено, ако купувача е убеден и е чул, че ще взима 1000 лв наем.
Аз лично видях как продадоха не саниран панел във Варна за 100к евро миналото лято, точно защото беше в букинг и вадеха пари. Сметките за ток дори с климатици бяха много високи, понеже беше външен, но кой ги гледа тези неща..

Та сметката не излезе, защото  вече е пълно с апартаменти в букинг и не се вади и на половина, но пък купувача го плати и беше уверен, как е ударил от тотото.

# 123
  • Мнения: 25 739
Аз пък бих купила компромисен апартамент, ако е -30% от пазарната цена и компромисите са поправими. Посочения от Томева беше такъв, само цената не е баш 30% надолу, а може би 10%.

# 124
  • Мнения: X
Аз пък бих купила компромисен апартамент, ако е -30% от пазарната цена и компромисите са поправими. Посочения от Томева беше такъв, само цената не е баш 30% надолу, а може би 10%.
Въпросът е в оценката на поправимостта на компромисите Simple Smile Преходът е непоправим в случая, банята от 1 кв (бивша тоалетна) - също, мивката в кухнята - също. Отделно, че на това място не търся.  Това от изнесената информация, ако има скица и снимка на коридора с мивката и на банята, ще е добре, ама няма, което ме навежда на мисълта, че ситуацията е по-скоро непоправима. Ако ги видя, може и да си променя мнението. Цената му е с около 10 К надолу, което е около 15 % .

# 125
  • Мнения: 19 485
На мен апартаментът ми хареса и ако търсех, можеше да се възползвам. Цената ми се стори добра за района. Оттатък Цариградско в Изток цените са двойни, особено за по-малките жилища.

# 126
  • Мнения: X
На мен апартаментът ми хареса и ако търсех, можеше да се възползвам. Цената ми се стори добра за района. Оттатък Цариградско в Изток цените са двойни, особено за по-малките жилища.

Така е, навсякъде в топ кварталите цените на малките са много високи. Аз искам на пешеходно разстояние от южния център (10-15 мин), така че Гео Милев е извън фокуса ми, но за който търси там, мястото е ок. 
Цената му е за непоправими компромиси, това е присопосбяван за самостоятелно живеене имот, който няма даденостите за това, и затова  според мен е висока. Но всеки си знае.

# 127
  • Мнения: 19 485
На пешеходно разстояние от южния център е районът около Пирогов, но и там всичко е в небесата като цени, а не е толкова тихо и спокойно вече.

# 128
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Аз пък бих купила компромисен апартамент, ако е -30% от пазарната цена и компромисите са поправими. Посочения от Томева беше такъв, само цената не е баш 30% надолу, а може би 10%.
Въпросът е в оценката на поправимостта на компромисите Simple Smile Преходът е непоправим в случая, банята от 1 кв (бивша тоалетна) - също, мивката в кухнята - също. Отделно, че на това място не търся.  Това от изнесената информация, ако има скица и снимка на коридора с мивката и на банята, ще е добре, ама няма, което ме навежда на мисълта, че ситуацията е по-скоро непоправима. Ако ги видя, може и да си променя мнението. Цената му е с около 10 К надолу, което е около 15 % .
да си миеш чиниите в коридора и да се къпеш в клозета, тя София станала като централен Париж, бе, е гати мизерията

# 129
  • Мнения: X
На пешеходно разстояние от южния център е районът около Пирогов, но и там всичко е в небесата като цени, а не е толкова тихо и спокойно вече.
На пешеходно разстояние от южния център са всички квартали по южната дъга на центъра - от запад на изток - Медицинска академия, Иван Вазов, долен Лознец, Яворов, Докторски паметник. Това са и кварталите, които ме интересуват, вкл. и центъра  около НДК и Евлоги Георгиев.  Цените им са в небесата, а хубави тухлени гарсониери на тези места излизат веднъж на високосна. Но тихи и спокойни места има доста из тези райони - личен опит.
Скрит текст:
Аз пък бих купила компромисен апартамент, ако е -30% от пазарната цена и компромисите са поправими. Посочения от Томева беше такъв, само цената не е баш 30% надолу, а може би 10%.
Въпросът е в оценката на поправимостта на компромисите Simple Smile Преходът е непоправим в случая, банята от 1 кв (бивша тоалетна) - също, мивката в кухнята - също. Отделно, че на това място не търся.  Това от изнесената информация, ако има скица и снимка на коридора с мивката и на банята, ще е добре, ама няма, което ме навежда на мисълта, че ситуацията е по-скоро непоправима. Ако ги видя, може и да си променя мнението. Цената му е с около 10 К надолу, което е около 15 % .
да си миеш чиниите в коридора и да се къпеш в клозета, тя София станала като централен Париж, бе, е гати мизерията
И не само, няма пералня и няма място за нея, няма и миялна машина/място за нея. Виждала съм жилища по 40 кв, в които има място и за пералня, и за миялна машина. Това просто не е добре разпределено, но то не е проектирано за самостоятелно жилище, а е отделяно от по-голямо и в него са останали компромисните части - голямата баня с ВС е останала в другата половина, кухнята с водата и възможностите за пералня/миялна - също.

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 14:02 от Анонимен

# 130
  • София
  • Мнения: 878
 Радвам се че се е продало, обаче е купено на тази цена толкова бързо заради поредният купувач не мислещ рационално. Цената с комисионна и разходи по прехвърляне излиза 140 000 лева. Спомена се наем 750 лева- 180 наема след приспадане на данъци правят 120 000 лева- значи НЕ Е добра инвестиция. Ако е купено за живеене не е много по-обмислена покупка. За тези пари може да се купи стандартен апартамент примерно на Окръжна Болница: https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15538034908966 … k=4kjnlu&f1=1  а и на други места в София. Суетата да живеем в Гео Милев обаче е голяма работа, нищо че примерно Окръжна е само на една спирка нагоре с бързите автобуси (с 84 на повече).

# 131
  • Мнения: 969
Може ли на такъв апартамент да сложиш такива плочки, че и не само те?!
https://m.imot.bg/details/1e155748550625364

# 132
  • Мнения: 9 787
И преди съм казвала - причините човек да търси в точно определен район, точно определен етаж и т.н., може да са съвсем различни и съвсем не се изчерпват с краткосрочно или дългосрочно отдаване под наем.
Пак давам за пример класическа ситуация с търсене на малък апартамент за възрастен човек/семейство - разбрали са се с децата младите да живеят в/продадат големия апартамент, в който сега живеят старите, и да им купят малък, на нисък етаж в същия или близък квартал, или в квартала на младите, за да могат да ходят всеки ден да им напазаруват/изчистят/помогнат за едно друго, без да се налага да се ползва (губи време с) кола/ГТ. Или пък възрастните (и младите) искат да са близо един до друг, за да може бабите/дядовците да помагат за водене/вземане от ясла/градина/училище пак без да се налага ползване на ГТ.
На следващата спирка след Плиска има факултети на Софийския университет, малко жилище в района би било атрактивно и за студенти в тези факултети или дори в централната сграда с всичкия ГТ от Плиска.
Така че житейски ситуации всякакви. Компромисът с банята и мивката в кухнята може да е съвсем приемлив за възрастни хора, малкото жилище на тях може да им е достатъчно, а по-ниската цена е направо дюшеш в тази хипотеза. Разликата в парите може да отиде за приличен ремонт, да речем.

# 133
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Искате ли малко цифри, около ап. в Гео Милев: 2 дни - 17 огледа, 3-ма купувачи, които искаха да го купят. Цената стигна 71 000 евро. Днес е третият ден и понеже все още не е излязла актуалната информация, че е продаден обажданията са вече само 2 срещу по 30 за първите 2 дена,  ако обявата стои и утре най-вероятно може да няма повече обаждания. Т.е. една разумна цена генерира огромен интерес и позволи да се вземе максимална цена.
Факт е, че от 17 огледа с наистина много мотивирани купувачи/ без нито един "турист"/ само 3-ма го оцениха като добра сделка.

# 134
  • София
  • Мнения: 1 869
В една фейс група видях сега качен 2-стаен в Гео Милев за 79к, който е хол, спалня, кухня и 2 балкона със сменена дограма, другото за ремонт.
Всичко опира до бюджет и доколко държиш да си на определена локация - ако имам 80 к бих избрала този пред онзи, ако ги нямам, но много държа да живея в Гео Милев - компромис с вида на апартамента.
Но липсата на мивка за мен също е доста голям компромис или съм твърде претенциозна...

Общи условия

Активация на акаунт