Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 449
  • 787
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X
И преди съм казвала - причините човек да търси в точно определен район, точно определен етаж и т.н., може да са съвсем различни и съвсем не се изчерпват с краткосрочно или дългосрочно отдаване под наем.
Пак давам за пример класическа ситуация с търсене на малък апартамент за възрастен човек/семейство - разбрали са се с децата младите да живеят в/продадат големия апартамент, в който сега живеят старите, и да им купят малък, на нисък етаж в същия или близък квартал, или в квартала на младите, за да могат да ходят всеки ден да им напазаруват/изчистят/помогнат за едно друго, без да се налага да се ползва (губи време с) кола/ГТ. Или пък възрастните (и младите) искат да са близо един до друг, за да може бабите/дядовците да помагат за водене/вземане от ясла/градина/училище пак без да се налага ползване на ГТ.
На следващата спирка след Плиска има факултети на Софийския университет, малко жилище в района би било атрактивно и за студенти в тези факултети или дори в централната сграда с всичкия ГТ от Плиска.
Така че житейски ситуации всякакви. Компромисът с банята и мивката в кухнята може да е съвсем приемлив за възрастни хора, малкото жилище на тях може да им е достатъчно, а по-ниската цена е направо дюшеш в тази хипотеза. Разликата в парите може да отиде за приличен ремонт, да речем.
Така е, но не мога да се съглася, че компромисът с банята и с мивката е приемлив за възрастни хора - точно обратното, за млади хора без ангажименти може и да е приемлив, ако не готвят вкъщи и не мият чинии, и си хвърлят набързо по един душ между работа и купони, но за възрастните е точно обратното, те си искат удобствата, на които са свикнали в предишното си голямо жилище. Изобщо възрастните хора са по-малко гъвкави и по-малко способни на компромиси, според мен. Иначе ако е за студенти под наем, става, но жилище се купува с потенциал за различни приложения, според мен, все пак е сериозна инвестиция и за мен е добре да може да се ползва и за живеене, а и за продажба един ден да е атрактивно. Затова и такива компромиси за мен са приемливи само на много по-ниска цена за района, да кажем, наполовина, а тази не е такава. 
Искате ли малко цифри, около ап. в Гео Милев: 2 дни - 17 огледа, 3-ма купувачи, които искаха да го купят. Цената стигна 71 000 евро. Днес е третият ден и понеже все още не е излязла актуалната информация, че е продаден обажданията са вече само 2 срещу по 30 за първите 2 дена,  ако обявата стои и утре най-вероятно може да няма повече обаждания. Т.е. една разумна цена генерира огромен интерес и позволи да се вземе максимална цена.
Факт е, че от 17 огледа с наистина много мотивирани купувачи/ без нито един "турист"/ само 3-ма го оцениха като добра сделка.

Значи, все пак не е продаден все още, така ли? И аз мисля, че не е добра сделка, заради съотношението цена/качество. Иначе такива малки жилища на хубавите места излизат рядко, а цената им е ниска като обща сума и предизвикват голям интерес, по мои наблюдения, независимо от цената, защото всеки се надява, ако му хареса, да се пазари. И ако документите са наред и жилището е с малко компромиси, бързо се продава, но това специално  не е с малко компромиси. Което не значи, че няма да се продаде. 

# 136
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Продаден е, нали написах.

# 137
  • Мнения: X
Продаден е, нали написах.
А, не съм разбрала, още не е отразено, че е продаден. За 71 К евро, каза.
За мен не е добра сделка, написах защо, но пък си давам сметка, че малки жилища на хубаво, тихо и зелено място, а същевременно с добър ГТ, рядко излизат и като сложиш, че може да има проблем с документите и че понякога продавачите се отказват, и чакането на малко жилище без компромиси може да се проточи дълго. Но аз съм търпелива Simple Smile

# 138
  • Мнения: 19 482
Абе от моя опит с миналата покупка - много странни документи за собственост имат жилищата за продан. Един от тях беше и като обявата на Томева - очевидно отделен от друго жилище и явно несомостоятелен, иначе апартамент на отделен етаж, обаче водомер и електромер общи, входа общ, след това се разделя стълбището на два апартамента уж самостоятелни. Цената....като за Изток огромна, обаче не ни показват НА преди да платим едни пари дето не са и стоп капаро, ама да покажем че сме сериозни. И ние съвсем сериозно се отказахме да се занимаваме с тая работа. Та преустроени тавани са ми показвали в НА пише "таван-градина" - съвсем прилично жилище на последен етаж с усвоени балкони, всъщност само това като видим недостатък, иначе на добра цена в топ квартал. Какви ли не екзотики има, как се навиват нотариуси да издават такива документи не знам.

# 139
  • Мнения: 12 473
Интересно ми е мнението ви за тази обява?

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c155568273333825

# 140
  • Мнения: 2 681
Няма обява, излиза 1 стр. на сайта.

# 141
  • Мнения: X
Angel_wing, липсата на асансьор, както и последния етаж за мен са минус категорично. Цена-квадратура също не ми се струва обоснована. В момента съм в процес на търсене на апаратамент - може и старо строителство, но за тази цена съм попадала на обяви за нови, тристайни апартаменти.

# 142
  • Мнения: 12 473
Да, това са минуси. Но локацията е прекрасна, както и самото жилище изглежда супер.

# 143
  • Мнения: X
На това място на тази цена няма нови тристайни апартаменти - тов апо повод коментара на Тотто. Иначе 6 етаж без асансьор е убийство, освен това, това е някакъв таван с не знам какъв статут, защото на скицата на дневната пише, че е със светла  височина 2,38, което е под всякакъв норматив за жилище, та вероятно е със статут на ателие. И е с усвоявана тераса, не знам колко законно и дали тази квадратура са я сметнали в тези 80 кв, за които пишат.
Освен това е много шумно място, има движение по Милин камък и по Крум Попов също, а и от 35-то също така се вдига шум, а вероятно и Евлоги се чува толкова нависоко. Не пречи да го видиш, иначе мястото е много удобно, но навътре в уличките.

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 15:58 от Анонимен

# 144
  • Мнения: X
Сигурно е така, вероятно на живо е по-привлекателно, защото не снимките ми се стори притъмнено. Но като човек, който живее в момента на последен осми етаж вече 11 години, разбрах, че в новото жилище не искам да съм зависима от асансьори и да бера ядове с течащия покрив и нехайството на останалите собственици. Отделно не мога да си представя, ако реша да купувам това например - как точно ще се случи ремонта,пренасяне и т.н. За това и мисля, че цената не е коректна.
В други квартали съм гледала обяви за тристайни, Лозенец харсвам в частта около пл. Журналист, но определено не гледам приоритетно обяви в този квартал.

# 145
  • Мнения: X
Сигурно е така, вероятно на живо е по-привлекателно, защото не снимките ми се стори притъмнено. Но като човек, който живее в момента на последен осми етаж вече 11 години, разбрах, че в новото жилище не искам да съм зависима от асансьори и да бера ядове с течащия покрив и нехайството на останалите собственици. Отделно не мога да си представя, ако реша да купувам това например - как точно ще се случи ремонта,пренасяне и т.н. За това и мисля, че цената не е коректна.
Това е най-вероятно ателие, притъмнено е, защото е с много ниски тавани, с височината на гараж е, а етаж 6 без асансьор е кошмар, с открити тераси е, отделно, че си абониран за покрива. Затова и цената му е такава, за мястото е ниска. Това е на 10 мин пеш от Журналист.

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 16:02 от Анонимен

# 146
  • Мнения: 9 774
Това е тавански етаж на 5 етажна кооперация. До 5 ет. вкл. нямаше изискване за асансьор. Ниската височина на таваните се вижда и от снимките - над вратите има около 40 см. макс, а вратите са 2 м. по стандарт. Но има скица, истинска, не брокерска, на последната снимка в обявата. Това е скица като част от строителната документация. Там съвсем точно си е описана квадратурата, вкл. отделно на терасата, както и 40% от терасата, което се включваше като площ към апартамента по ЗТСУ, май.
Ако е апартамент по документи, макар и допълнително надстрояван, единственият проблем е липсата на асансьор. За някои хора и до определена възраст това няма значение. Но естествено ограничава кръга на потенциалните купувачи. Цената не коментирам, не се чувствам подготвена за това.

П.С. Не знам к`ви 5 кьошета са осенили брокера Scream Мястото няма нищо общо нито с (големите) 5 кьошета, нито с малките 5 кьошета. И чак сега научих, че това място се казва пл. Йоан Павел ІІ.

# 147
  • Мнения: X
mandarinka, напълно си права, но не мисля, че има статут на апаратмент, независимо дали е надстрояван, много е ниско.
Не се казва пл. Йоан Павел 2, казва се Акация 1, а са си наистина 5 кьошета, ама нито големите, нито малките, просто там се събират Крум Попов, Милин камък и Акация, и правят 5 кьошета. Йоан Павел 2 е по-надолу, има градинка и площадче на Евлоги, срещу сградата на Мтел (бизнес сграда България 2000 май се води), то беше площад Свобода, сега е Йоан Павел 2, преименуваха го по случай посещението на папата преди години. А сега се мъча да се сетя как се казваше преди 1989, върти ми се, че беше нещо трето..

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 16:26 от Анонимен

# 148
  • Мнения: 25 737
Никой ли не забеляза, че в спалнята е протекло.

# 149
  • Мнения: 9 774
Поправям се - на скицата си пише "Застроена площ на апартамента", така че вероятно е апартамент. Това, че е по-ниско от 2,50 м., не значи нищо. Една позната - брокер в далечната 1991-1992 г. беше ходила на оглед в строена по времето на соц-а къща в полите на Витоша и каза, че височината на етажите е към 1,80-1,90 м.

Попеа, то може да има 5 ъгъла, ама 5-те кьошета  са едни в София, други няма. То и затова едните са 5-те кьошета, а другите - са "малките 5 кьошета". Аз по Крум Попов или по Христо Смирненски ходех до 35-та.
То според брокерите има и "Мадарска" баня и "Заимовия" парк, ама к`во да се пра`и, аз като оптимист, ще кажа, че положението може да става и по-лошо.

Аз забелязах теча, но това нещо се оправя. Иначе помещенията са, предполагам бивши тавани, спалните и кухнята са по ~ 10 кв. м. и малко. Ако не бях на тези години, и ако имах парите, естествено, етажът без асансьор хич нямаше да ме притесни. Терасата е чудесна, а си в центъра на София и Лозенград. Тази част на Лозенец ми е една от любимите.

Общи условия

Активация на акаунт