Лятна жега или бурен дъжд, НОЕМВРИ ще си дойде изведнъж

  • 13 752
  • 276
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 815
Момичета, искам публично да похваля кмета на БОТЕВГРАД- днес имахме един матерал как давал на майките с висше образование еднократна помощ при раждане 600 лв, на тези със средно- по 500, основн-300 и по 250 за тези без образование. БРАВО НА КМЕТА!!!  Не са кой знае какви пари, но все пак са нещо- важен е и жеста- сетил се е човека и е намерил начин да го направи

Мина, и аз малко се разочаровах, като не ми потвърдиха за момиче, но съм сигурна, че каквото и да е ще си го обичам-. имам си едно прекрасно момченце и ще ти кажа, че и да имаш син е супер- освен това момчетата 99 процента приличат на майките си  Wink

# 31
  • Мнения: 3 214
Честита ти девойка, Raliar! Със сигурност знам колко си щастлива - аз все още се нося из облаците  Grinning! Сега, ако във Варна и трети доктор ми каже момиче, ще бъда вече сигурна (пък живот и здраве, като родя, ще бъда съвсем сигурна  Joy)
Мина, разбирам как се чустваш, но ще видиш, че с времето ще свикнеш с мисълта, че ще имаш момченце и ще го обичаш също толкова много, защото си е вашето слънчице. Пък и имате време за втори опит  Wink.  Аз по принцип винаги съм искала момиче, но първият път всички около мен искаха да имам момче (мъжо, баби и т.н.), та някакси свикнах и аз с мисълта, че момче ще да е по-добре. Всъщност най-важното е да са ни живи и здрави и всичко да бъде наред!
Много целувки и  Hug

# 32
  • Мнения: 3 034
Добро утро на всички !
Момичета, имам спешен въпрос към тези, който са ходили на фетална при Томова.  Аз днес трябва да ходя и се чудя този запис, който се спряга на какъв носител е и ние ли си го носим или те ни го дават - в смисъл диск, дискета... newsm78 И има ли разлика в цената, ако те ни го дават или ние си го носим? Не че това е най-важното, разбира се, в момента ме вълнува бебето как е, но пък ако има такава опция, защо не.... Laughing

Мерси  предварително.  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 90
Добро утро на всички !
Момичета, имам спешен въпрос към тези, който са ходили на фетална при Томова.  Аз днес трябва да ходя и се чудя този запис, който се спряга на какъв носител е и ние ли си го носим или те ни го дават - в смисъл диск, дискета... newsm78 И има ли разлика в цената, ако те ни го дават или ние си го носим? Не че това е най-важното, разбира се, в момента ме вълнува бебето как е, но пък ако има такава опция, защо не.... Laughing

Мерси  предварително.  bouquet
iviche , дано не съм закъсняла с отговора Wink Снимките доц. Томова ще ти запише на дискета, каквито там имат. Разлика в цената няма и само трябва да я предупредиш че искаш снимки преди да почне прегледа, че при мен стана гаф и я затрудних Blush
Успех и бъди спокойна- Томова е много мила и внимателна !

# 34
  • Мнения: 708
здравейте и от мен,
радвам се 4е бени е добре и ве4е никакво влизане в болница до ноември   bouquet

Аз другата седмица съм на фетална и моя док ни6то не каза дали да нося диск или касета та и аз се 4удя дали пък да не си занеса  newsm78
та тези които имат опит да казват на какво правят записите,4е аз идея нямам.

Ина4е аз съм добре,днес сутринта отново  Sick ,ама то явно 4е при мен 6те е докрая.....свикнах с мисълта и това е.

А ина4е на разо4арованите от пола на бебо само 6те кажа колкото и гадно да зву4и да надникнат във форума на Искам бебе или Проблемно забременяване и 6те видите как набързо 6те сте благодарни на съдбата,4е можем да си имаме де4ица,а пола е не6то съвсем несъ6тествено......аз ли4но преминах през форумите на Родители преживели загуба и после в Искам бебе, та ви уверявам хи4 не е лесно да си има6 рожби4ка за голяма 4аст от моми4етата.Така 4е оби4айте беб4овците и само радост и усмивки от това 4е са добре....никакво страдание да не 4увам   bouquet

цунки по корем4етата за вси4ки и много,много
   bouquet

# 35
  • Мнения: 1 986
 Аз съм утре на преглед и много се надявам най-после бебо да се обърне,та да видим Цвети какво щъркелче ще слага Wink Относно пола-аз много искам момиченце,дори името й сънувах Grinning,но всички таблици досега,предчувствия и прогнози на хората около мен са ЗА момченце...Таткото и той такова усещане има...въпреки,че майка му и баща му все си пожелават момиче/че двама сина са отгледали/.Разбирам напълно Мина,съвсем нормално е в началото да почувства нещо като разочарование/сигурно и аз ще го изпитам,ако ми кажат,че е момче/,но съм АБСОЛЮТНО сигурна,че това е временно състояние/не забравяйте хормоните все пак Grinning/ и до края на бременността ще свикне с мисълта за СИН  bouquet

# 36
  • Мнения: 206
Здравейте, мамчета!
Ама мноооооогоооооооо добре умеете да стискате палци!  Hug
Вчера феталната при Томова мина страхотно. Потвърждаваме, бебонка Е! Всички органи функционират. Изпреварва термина с 5 дена, а плацентата на мама работи на пълни обороти. То бяха пируети, танци ... едно е сигурно съвсем не е срамежлива-показа си всичко  Wink.
Iviche, дано не съм закъсняла с отговора, можеш и ти да си носиш дискети. Аз вчера имах 2 бр. и Томова ми записа всички снимки  Grinning.
По- късно може да кача снимки да се изфукам с моята сладурана.
Много ви благодаря за подкрепата   bouquet

# 37
  • Мнения: 167
Мина,добре дошла в отбора! HugРазбирам разочарованието ти- толкова ми се искаше да вързвам панделки!Ама са прави момичетата - имаме време и за второ,че и за трето Simple Smile
Да питам аз за тези витамини- защо ви ги изписват?На база изследвания или задължително се пият?Моята лекарка нищо не споменава за това - е и аз нямам кой знае какви оплаквания,но само с поглед може ли да прецени какво ми липсва в организма?! newsm78

Честито на всички,които сега са научили пола на бебока!  bouquet

# 38
  • Мнения: 3 034
grig  и bebonina, мерси за отговорите  Peace  не е късно,  следобяд съм на преглед - от 16.40 ч. Така че и на мен ми стискайте палци / да не остана по-назад от общия дух  Wink /

Точка, на мен витамините ми ги изписват "на око", без изследвания или не знам, може да има предвид тези първоначалните, които и занесох. Май при всеки лекар е различно, но при всички случаи не се притеснявай, ако си се доберила на лекаря си, слушай го него.

# 39
  • Мнения: 289
            И на мене не ми препоръчват допълнителен прием на витамини, ако се храня пълноценно.
Да си призная и аз лекото разочарование от новинката, че е "100% мъж"  - звучи по-категорично от съмнението, че Цвети ще има момиченце, та надеждата за нея е по-голяма Hug. Разбира се, че ще са обичани дечица, толкова са чакани и желани, просто човек крои разни планове и предполага, а Господ разполага Praynig. Живи и здрави да са, но е нормално да споделяме различни емоции, то не е липса на обич, със сигурност.
Цвети, чудесно е да се популяризира примера на този кмет - дано и други намерят форма и начин да стимулират майчетата като него.

# 40
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Момичета, искам публично да похваля кмета на БОТЕВГРАД- днес имахме един матерал как давал на майките с висше образование еднократна помощ при раждане 600 лв, на тези със средно- по 500, основн-300 и по 250 за тези без образование. БРАВО НА КМЕТА!!!  Не са кой знае какви пари, но все пак са нещо- важен е и жеста- сетил се е човека и е намерил начин да го направи

Мина, и аз малко се разочаровах, като не ми потвърдиха за момиче, но съм сигурна, че каквото и да е ще си го обичам-. имам си едно прекрасно момченце и ще ти кажа, че и да имаш син е супер- освен това момчетата 99 процента приличат на майките си  Wink
Цвети, ето малко инфо от Ботевград, инициативата е похвална,   bouquet;

Местните депутати утвърдиха еднократна финансова помощ за майките на новородени и осиновени деца. Условието е да имат постоянен и настоящ адрес на местоживеене на територията на община Ботевград не по-малко една година преди раждането или осиновяването. Критерии за размера на средствата е образованието на майката. По 200 лв. еднократна помощ ще получават майки без начално образование, 300 лв. са предвидени за майките с основно образование, 500 лв. се дават на майки, завършили средно образование. 600 лв. са определени на майките с висше.
Помощите ще се отпускат до трето дете включително, като близнаци и повече едновременно родени деца се считат за второ или трето дете. Право на парична помощ ще има всяко от тях. Това важи и за осиновяването на деца до 18-годишна възраст.
Отпускането на финансова помощ са част от мерките за насърчаване на раждаемостта в община Ботевград. Изчислено е, че годишно за тази цел ще бъдат похарчени около 50 000 лв.
Идеята за насърчаване на раждаемостта в нашата община е взаимствана от община Приморско. Кметът на курортния град отпуска по 2000 лв. за новородено.
 В Ботевград има новоизградена детска ясла, детска градина, седем детски площадки и училище!

Относно пола на бебо, аз исках момченце, бебо е мадама, ама аз не се обезкуражавам - мисля да имаме и второ ... и трето, ако ни даде Господ толкова много щастие!   bouquet

# 41
  • sofia
  • Мнения: 8 938
.......освен това момчетата 99 процента приличат на майките си  Wink
За моя все казват, че бащата не би могъл да е под съмнение, само майката Laughing
И ние сме мъже....от двама лекари потвърдено....надежда никаква.....освен в третото Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 2 332
.......освен това момчетата 99 процента приличат на майките си  Wink
За моя все казват, че бащата не би могъл да е под съмнение, само майката Laughing
И ние сме мъже....от двама лекари потвърдено....надежда никаква.....освен в третото Rolling Eyes

Имам приятелка, която е с 3 момчета... Каза, че ако и 4-тото не е момиче ще сменя майстора  Laughing. А това, че момчетата приличат на майките си - не е задължително наистина.

# 43
  • Мнения: 3 034
Еееех , да имасхе повече такива кметове, като тези на Приморско и Ботевград... Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 2 332
Еееех , да имасхе повече такива кметове, като тези на Приморско и Ботевград... Rolling Eyes
Бат'Бойко, мисля, няма да се навие... множко ще му дойдем  Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт