Лятна жега или бурен дъжд, НОЕМВРИ ще си дойде изведнъж

  • 13 822
  • 276
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 247
Gugi, добре дошла и леко бременеене!  bouquet

Напиши си годините и къде живееш, както и първо детенце ли чакате, за да може Цвети да те включи в нашия списък!  Grinning

# 61
  • Мнения: 1 328
За изследванията...
Явно вече сме в месеците, в които тия неща се проявяват.

Онтачало и моят хемоглобин си беше ОК - 120.
Но от миналата седмица изследването ми показа 104 Sad
Трябвало да пия /дъвча/ Малтофер, но четох из форума, че при мамите, които са го взимали нямало ефект.
И к'во тогава?

Но вчера на слънцето наистина усетих, че мога да се свлека всеки момент - явно с тия показатели анемията си е сериозна.
Как се отразява това на бебето, някой знае ли?
Търсих из нет-а, но не попаднах на точно обяснение.

Аз също имах много нисък хемоглобин - 94 и анемия и ми дадоха Малтофер. Пих го 20 дни и на изследванията ми излезе че е 114 вече.. И желязото ми беше 5.4, а вече е 15.9.
За Малтофера аз доколкото знам - няма ефект, ако не се дъвче.

# 62
  • Мнения: 815
така е- аз го пиех и си докарах единствено киселини- но когато започнах да го дъвча- даде резултат.

Честито момиченце на ивиче!!! Добре дошла на Гуги- с нейната девойка женския отбор нараства!!!

# 63
  • Мнения: 1 986
 Iviche-ЧЕСТИТА ДЕВОЙКА  bouquet Аз току-що се връщам от консултация-бебо е наред,шава напред-назад/дори и в момента Grinning/,мериха му главичката,бедъра Wink-всичко отговаря на седмиците,но.......отново не узнахме пола Laughing-стисна крачета и това е Laughing,явно ще ни държи в напрежение докрая Grinning
  Поздрави и лек ден на всички Hug
  Добре дошла на новата мама  bouquet

# 64
  • София
  • Мнения: 1 067
Хи-хи... здравейте, гледам чакат новини Simple Smile

Е да, ама за пола нищо не мога да ви кажа поне...

Та така, Др. Димитрова беше много внимателна, гледа си ме на 2Д, ама пускаше и 3Д то от време на време, та поне успях да му видя бебешката физиономийка ... сладурче. иначе си имаме всичко, по 5 пръстчета, органчета пълен брой, 4 камери на сърцето...

Бебето беше застанало в ужасно комична поза, на главата си, а дупето беше нагоре, а краката изпънати и кръстосани, образуващи буквата Г с тялото... Та това просто не даде ниакъв шанс да се види пола... Ех, ще ме държи в напрежение до края Wink

Др.Димитрова каза че рядко и се случвало да не разбере пола, и каза че бебето е голям инат, и го човърка, човърка, разбутва ама никакъв успех... то дори не помръдна... хем не спеше, ами ме боксираше с ръка...

Да... това са хубавите неща. Оказа се че плацентата ми е ниско закрепена... което за сега не знам какво е, ама като чета по форума ми става страшничко, дано се оправи, защото имало и такъв шанс.  Ще ходя при моя Доки на 11ти, та тогава ще разпитам как да се пазя...ама ако някой знае нещо превантивно да каже.

# 65
  • Мнения: 2 332
...
Да... това са хубавите неща. Оказа се че плацентата ми е ниско закрепена... което за сега не знам какво е, ама като чета по форума ми става страшничко, дано се оправи, защото имало и такъв шанс.  Ще ходя при моя Доки на 11ти, та тогава ще разпитам как да се пазя...ама ако някой знае нещо превантивно да каже.

Това ли било... Ами - и аз съм с ниска плацента, а не поиска ли да те види пак? На мен ми каза че иска да ме види контролно в 30-та седмица - дано дотогава се вдигне плацентата, защото, доколкото разбрах, ако не се вдигне може да се стигне до секцио... А за превантивни мерки - че не трябва да пътуваш продължително с кола/автобус (самолет - може  Mr. Green), друго не знам. Другия четвъртък съм на преглед по ЗК и ще питам д-рката за плацентата.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 067
Това ли било... Ами - и аз съм с ниска плацента, а не поиска ли да те види пак? На мен ми каза че иска да ме види контролно в 30-та седмица - дано дотогава се вдигне плацентата, защото, доколкото разбрах, ако не се вдигне може да се стигне до секцио... А за превантивни мерки - че не трябва да пътуваш продължително с кола/автобус (самолет - може  Mr. Green), друго не знам. Другия четвъртък съм на преглед по ЗК и ще питам д-рката за плацентата.

Да и на мен каза 30тата пак да ходя...
И че може да се оправи, ама аз като си знам късмета, по-скоро всичко накъм това секцио върви... Sad

Продължително пътуване - не...отиде ми почивката, а? Освен до Бургас със самолет... Sick

# 67
  • Мнения: 247
И на мен д-р Димитрова ми каза същите неща.
Затова почивката ще е със самолет.
Нашите пътища са си истинска беля в този случай!  ooooh!

Иначе ниската плацента засега може да се прояви с кървене и то в случаи на натоварване, вдигане на тежко и друсане от МПС Sad
На бебчовците си им е добре - така ме увери д-р Димитрова.  Grinning

Най-лошото е, ако наистина не се оправи плацентата по-натам, защото аз искам да раждам нормално  #Cussing out

# 68
  • Мнения: 2 332
И на мен д-р Димитрова ми каза същите неща.
..

Е, добре - има ли някоя мама, на която д-р Димитрова да е казала че и е наред плацентата тогава? Малко съмнително вече започва да ми се вижда...

# 69
  • Мнения: 247
При мен е сигурно, че е така, защото и в ЖК-то в Шейново, както и докторката ми пак там, която живот и здраве ще помоля да води разждането на бебчо, ми го потвърдиха Simple Smile

А д-р Димитрова ми обясни, че това е нещо, което се среща при 20-30% от бременностите...
И наистина би трябвало да се коригира, ама да видим!

# 70
  • Мнения: 195
От София съм, това ще е първото ни детенце и го чакаме наистина с нетърпение! От момента в който решихме, че искаме да ставаме родители до забременяването минаха 4 месеца. Но всичко беше много спокойно, така че елемента изненада все пак го имаше когато видях положителния тест  Simple Smile
За момента всичко върви като по учебник, бебочка от 2 седмици рита много усърдно, което само ме радва Simple Smile Всички изследвания са ми ок, БХС е 1 / 10000, предстои ми фетална морфология при д-р Димитрова във Фемина и така.
Скоро ще има и ново включване от мене  Grinning

# 71
  • Мнения: 2 673
     Здравейте! Имам за споделяне само кофти емоции, но трябва да отбележа, че близначките са справили многодобре на изпитите и се надяваме да влязат в добро училище. Абе, здраве да е...Аз отново се раздвижвам след болничен престой, пък да видим дали отново ще провокирам болки.. Нали трябва да е чисто вкъщи, сготвено и т.н. Аз адски държа на това - особено на манджите. Радвам семейството по този начин, приятно ми е.
     Мамета зациклили сте само на проблеми, проблеми...време е да се поразсеем със странични теми. Нещо съвсем странично да обсъдим...
     Интересува ме някоя от вас ИЗБЕЛВАЛА ли си е зъбите с гел, или в стоматолог. център newsm78

# 72
  • Мнения: 195
Забравих за протокола, на 26 години съм  Simple Smile
Видях , че Цвети ме е прибавила в списъка, за което и благодаря! Бях забравила да си напиша възрастта, а нека да ми е пълна информацията като на другите мами  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 328
И на мен д-р Димитрова ми каза същите неща.
..

Е, добре - има ли някоя мама, на която д-р Димитрова да е казала че и е наред плацентата тогава? Малко съмнително вече започва да ми се вижда...

На мен нищо не ми каза за плацентата и не знам дали не ми е "претупала" прегледа в такъв случай. Даже за 30-та седмица нищо не ми каза. Само за консултация с кардиолог - ако аз преценя, но не е наложително. само за по-голяма сигурност.

За МАЛТОФЕР-а и МАГНЕЗИЯ!!
забравих да кажа за тези, които пият и двете - магнезия пречи на усвояването на желязото и затова трябва да се приемат с разлика - 2-3 часа.

# 74
  • Мнения: 2 332
И на мен д-р Димитрова ми каза същите неща.
..

Е, добре - има ли някоя мама, на която д-р Димитрова да е казала че и е наред плацентата тогава? Малко съмнително вече започва да ми се вижда...

На мен нищо не ми каза за плацентата и не знам дали не ми е "претупала" прегледа в такъв случай. Даже за 30-та седмица нищо не ми каза. Само за консултация с кардиолог - ако аз преценя, но не е наложително. само за по-голяма сигурност.
...

Е, не, jenny_b - щом не ти е казала значи ти е ок, пък и моята теория пропада  Laughing. А 30-тата седмица иска да ни види именно заради ниската плацента, не заради нещо друго...

Общи условия

Активация на акаунт