Гломерулонефрит - как да се преборим! 2

  • 11 191
  • 101
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 433
merrynem от колко време сте с тази диагноза и при кой лекар се следите?

# 76
  • Мнения: 296
Април 2019 г. ми беше биопсията. Симптомите ми се появиха  в началото на март 2019 г.
Следя се при д-р Генов от Св. Иван Рилски (там са и болничните ми пролежавания -общо 3бр. през 2019 г.), но ходя и веднъж годишно в частния кабинет на доц. Джераси. Ходих веднъж в началото, когато ме диагноцистираха и бях тотално объркана и много уплашена и при проф. Богов, но нещо не ми допадна. Стори ми се, че малко ме претупа.

# 77
  • Мнения: 27
Здравейте, в болница съм с генерализирян оток...гланорулонефрит...в понеделник биопсия.
Бихте ли споделили за ензимите? Откъде се закупуват, действието им!
Благодаря предварително!
Бъдете здрави!

# 78
  • Мнения: 80
Здравейте! При мен няма развитие, поддържам се с хранителни добавки и минерали.Пия си хапчетата за кръвно, цинк,магнезий,вит.С и Д , ако имам болки при уриниране пия червена боровинка и Д-маноза. Нямам все още поставена точна диагноза, но се сдобих с още автоимунни - псориазис и хашимото, преддиабет. Картината се усложнява.Но моята ЛЛ не ми дава направление за ревматолог, 2 пъти вече й искам, а тя  ми казва,че не съм за ревматолог. Ще трябва да се ходи в София май. Мисля, че изкарах Ковида, доста зор беше и се влоших, но правих 2 теста и бяха отрицателни. Точно  в началото,като се усетих,че може да е К... започнах да пия ензимите, но от вируса ми се раздразни стомаха и повръщах, цял ден не можах да хапна нищо, само вода. И ги спрях, явно не беше подходящо точно тогава да ги пия. Засега не съм опитвала отново. Бях си купила Леспедеза  от маг. Лечител  и изпих 1 шише, но ЛЛ каза,че няма да има ефект, щом нямам бъбречна недостатъчност. За нефролог ли трябва да взема направление, за да отида в София за биопсия? Къде са най-добри и е сигурно,че ще е успешна? Някой в Турция бил ли е на лечение или консултация?

Вие как сте? Как се поддържате ? Някакво ново лечение няма ли?

# 79
  • Мнения: 433
Най-добрите никой не може да каже къде са. Всеки намира някъде своето спасение. Съпругът ми посещава Бъбречен център във Варна. Всичко е платено, никога не смв ходили там с направление, защото трябваше да чакаме 3 месеца за час. За щастие успя да влезе в ремисия и си живее нормален живот без да се съобразява с каквото и да е. Но когато обмисляхме за биопсия ни предложиха Плевен и София.

# 80
  • Мнения: 80
Здравейте, в болница съм с генерализирян оток...гланорулонефрит...в понеделник биопсия.
Бихте ли споделили за ензимите? Откъде се закупуват, действието им!

Ензимите са Серапептаза 120000 и Бромелаин 500мг., а третият е Натокиназа. Пият се на гладно 1 час преди ядене или 3 часа след храна. Това са храносмилателни ензими, но далеч от храна действат като четка и изчистват всички натрупвания по кръвоносните съдове и органите.Има отделна тема във форума, разрови се и чети.Купуват се от Айхерб, но можеш да ги намериш и в здравословните магазини или за фитнес добавки .Цените варират,избираш си.Напиши в търсачката и ще ти предложи различни сайтове.

# 81
  • Мнения: X
Прогресията на хроничния гломeрулонефрит до ХБН може да бъде забавена чрез приложението на различни мерки включително: агресивен контрол върху захарния диабет, хипертонията и протеинурията. Диетичната протеинна рестрикция, ограничението на приема на фосфати, и намаления прием на храни богати на липиди имат сигнификантно значение за намаляне прогресията на болестта. Специфичните терапии за някои глумерулни заболявания (като лупус)също допринасят за забавяне прогресията на гломерулната увреда. Наличната анемия и хипокалемия трябва да се лекуват радикално, същото се отнася и за наличните придружаващи заболявания като сърдечни проблеми и диабет
Целта на антихипертензивната терапия при пациенти с протеинурия над 1 гр/дневно е поддържане на кръвно налягане по-ниско от 125/75 mm Hg; при пациенти с протеинурия над 1 гр/дневно целта на антихипертензивната терапия е поддържане на кръвното налягане около 130/80 mm Hg. Инхибиторите на ангиотензин конвертиращия ензим са лекарство на първи избор при терапия на хипертонията на пациенти с хроничен гломерулонефрит, защото този клас препарати имат изразено ренопротективно действия също. ACE инхибиторите ефективно редуцират протеинурията чрез редуциране на еферентния васкуларен тонус, което намаля гломерулната хипертония, поради което този клас препарати се ползват като част от общата терапия за нефрозния оток дори при нормотензивни пациенти със сигнификантна протеинурия.
Ангиотензин ІІ рецепторните антагонисти намалят прогресията на гломерулната увреда подобно на АСЕ инхибиторите.
Диуретиците намалят клирънса на свободната вода и се ползват за контролиране на отока и хипертонията и се включват когато гломерулната филтрация спадне до и под 25 мл/мин.
Бета-блокери, блокери на калциевите канали, централни алфа 2 агонисти (Clonidine), алфа 1 антагонисти и директни вазодилататори (Minoxidil, нитрати) се ползват за контролиране на кръвното налягане.
Реналната остеодистрофия се овладява чрез ранното приложение на витамин D3 и фосфатни хелатори. Трябва да се търсят и лекуват неуремичните причини за анемията, като железен дефицит преди да се започне терапия с еритропоетин.
Ако е налична хиперлипидемията трябва да се лекува, за да се намали кардиоваскуларната коморбидност.
Към хемодиализа/перитонеална диализа се престъпва когато клирънса на серумния креатинин спадне трайно под 20-25 мл/мин.
Диета: ограничения прием на протеини (0.4-0.6 g/kg/дневно) намаля прогресията на гломерулната увреда и намаля хиперфосфатемията. Пациентите подложени на протеинна рестрикция трябва да се мониторират за поява на малнутриция. Ограничава се също приема на храни богати на калий.

# 82
  • Мнения: 27
Как сте? Споделете!
Има ли сред вас с нефрозен синдром...?

# 83
  • Мнения: 433
Туту, тепърва ли се сблъскваш с болестта?

# 84
  • Мнения: 27
Да, с нефрозен синдром...

# 85
  • Мнения: 276
Здравейте, един страничен въпрос - при нашите проблеми с бъбреците (гломерулосклероза и ХБН) поставяте ли ваксини за ковид? Май повечето лекари съветват да се постави ваксина, но коя сте избрали тези, които сте се ваксинирали? И имате ли промяна в изследванията?

# 86
  • Мнения: 3
Здравейте, един страничен въпрос - при нашите проблеми с бъбреците (гломерулосклероза и ХБН) поставяте ли ваксини за ковид? Май повечето лекари съветват да се постави ваксина, но коя сте избрали тези, които сте се ваксинирали? И имате ли промяна в изследванията?
.

Да, аз си поставих още преди няколко месеца - Пфайзер. Имам гломерулонефрит, не съм имала проблеми след ваксината. Единствената странична реакция при мен беше сънливост в продължение на ден и половина след първа доза. След втора доза нямах никакви странични реакции. По отношение на бъбреците - нямам промяна в изследванията след ваксината. Не съм имала съмнения дали да се ваксинирам, защото смятам, че една ковид - инфекция би била доста по-опасна. Споделям също, че баща ми е с бъбречна недостатъчност и ходи на хемодиализа и също е ваксиниран отдавна без да е имал каквито и да е проблеми.

# 87
  • Мнения: 27
Здравейте,

Споделете как сте? Какво приемате?

# 88
  • Мнения: 296
Tutu, изчисти си пощата, че ти е пълна и не можеш да приемаш съобщения на лични!
На останалите - много здраве пожелавам!

# 89
  • Мнения: 1
Здравейте! Нова съм тук и не знам от къде да започна, от 7 години съм с много често уриниране и трудно задържане. Креатинин без месо- 95, т.е. в норма на границата, а като ям всичко-малко над норма. От нормална урина всичко наред, от 24 в една лаборатория -Статус Варна 289 mg/24 'h, при норма до 150- т.е. много над норма,в Лаборекспрес-0,10g/24h, т.е. нормална, а са от една и съща порция урина, повторих в Статус -пак 295 mg/24 'h. Може ли някой да ми каже дали са му правили скоро биопсия във Варна и нефролог тук от който е доволен? Координати на проф. Робева или мнения за д-р Василев ВМА? Във Варна къде си пускате изследвания?

Общи условия

Активация на акаунт