Пролетно слънце напича, ОКТОМВРИйче вече тича! - Тема 16

  • 51 366
  • 750
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 411
Супер ме разсмяхте с псуването Simple Smile и ииибати хихи Simple Smile .Аз някой път не се усещам и говоря глупости,но ще трябва да спра .И ние бяхме на моренце ,беше супер ,освен по заведенията ...мисията невъзможна е с него ,винаги единият се разхожда от нас и такам Simple Smile Сега ще започвам да опитвам с памперса ,поне така съм решила .Ще ви кажа ,като имаме успех, а за бубата много ме е яд започна супер много да ги търси вика им бу ,даже по 2 иска,а преди изобщо през деня не ги търсеше само за сън.Ще е е голяма мъка да го откажем май май.

# 316
  • Мнения: 836
Съвсем я изпуснах темата, ще се връщам да прочета повечко.
Надявам се всички да са добре и да се радвате на лятото 🌊☀

Ние сме добре, влезнахме трайно в режим с работа и ясла и всичко е наред. Неда учи много неща от другите деца там и съм доволна, че се решихме да я пуснем.

Опитваме се да пътуваме често, тя се адаптира бързо към нови места и хора и засега всички пътувания са ни общи.
Няколко пъти вече остава с бабите за уикенда, ходи с тях по вилите.

И ние през август ще пробваме да махнем памперса, но да видим. Ще пиша за резултати.

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 07:40 от Schnappsyy

# 317
  • София
  • Мнения: 5 619
Хитрушана, а ти как си? Изгуби се.

# 318
  • Мнения: 834
Влизам в седми месец след два дни. Тегаво вървят нещата. Все съм изморена, нямам сили, задъхвам се лесно, пулсът ми все е ускорен. Нормално било. На изследвания всичко е ток и жица. А най- трудното тепърва предстои. С предишната бременност не се спирах от пътувания и движение, a сега доброволно и самостоятелно се отказвам от всичко. Просто нямам сили. Не мога да стоя дълго права. Дори едно приятно пребиваване в мола ми идва в повече. Миналата седмица така ми прилоша, че едва се добрах до първото кафе и се пльоснах. Едва след час и наливане с много течности се освестих. Така, че май ще си ги спестявам развлеченията. У дома, колкото и да ме трови детето е за предпочитане. Дълги следобедни дрямки и прохлада на дивана не ги заменям за нищо.
А вие как сте, момичета? Все по-рядко пишете, а децата сега са толкова интересни.
Моята въпреки, че много се тръшка и налага от самото си начало, много ме забавлява. Вчера си дошъл татко й от работа и тя ни гушнала двамата и ни натиска главите, за да се целуваме. Вика му: -“Цункай мама” и си умира от кеф и тя се промушва между целувките. Пълно щастие.
А за прословутото “Бобо”, (шоколадови бонбони и прочие) е готова на чудеса. Ако й обещае баща й, защото аз не давам за нищо на света, се прави на циркаджийка колкото пожелае. Вчера й казва, че ще даде, ако му изпее нещо и тя почва чинно да пее на масата цял репертоар - twinkle, twinkle little star, baa, baa black sheep, happy birthday... Шашнах се. Е заслужи си лакомството. По-късно се опитах да я запиша докато пее, но като усети, че снимам млъква веднага.

# 319
  • Мнения: 18 498
Hitrushanka, мислила ли си за помощ? Детегледачка поне за няколко часа на ден?

Ние сме в коловоза. Закуска, развозване, работа, прибиране, вечеря, разходка, сън. Очовечи се дребното, не е вечно изнервена и ревяща, инати се в приемливи граници. Проявява страховете на сестра си на същата възраст - от миене на коса и от гърмежи. Сестра ѝ я е научила, че ако има чудовище се прави “ха-яяяя” с ритане. Joy Голяма любов са двете.

# 320
  • София
  • Мнения: 5 619
Хитрушана, почивай колкото можеш и включвай всички налични роднини да помагат максимално.

И при нас е рутина, вече имам нужда да се почувствам малко и човек, не само майка. Имам чувството, че ще изгния на площадките, че мозъкът ми го няма, че трайно съм забила и че не мога да свържа едно правилно изречение. Накратко - нямам търпение да започна работа Joy .
Дребното е добре, напоследък е много любвеобвилен, тича и ми вика "гуш", целува ме, гали ме.
Говори доста - знае 15тина животни, може да брой до пет сам (до десет с моя помощ) на български и на английски пак с моя помощ. Ако му пиша числата на дъската - едно, ту, три, фор, пет, шест, седем, осем, найн, десет Joy . Познава си буквата измежду останалите. Поздравява винаги, когато някой му каже "заповядай", той отговаря с "будати" (благодаря ти) . Прави изречения - къде си (нещо или някой), това е (нещо или някой), дай вода, икам (нищо си), няма никой, не го искам, опа падна Joy
От говора не мога да се оплача, физически е много активен, здрав да е, ама с това безсъние вече не издържам понякога. Пример от снощи - бяхме навън до 20ч, нахраних го, изкъпах го, поигра си и го приспивах от 22 до 23, тъкмо седнах да вечерям и аз и той се разрева. Така 45мин, в които умирах да хапна нещо и да отида до тоалетната Confused
Ох, разписах се, ама това е, защото спах цели четири часа непробудно Joy

# 321
  • Мнения: 35 119
Ау, на моя не му спират устата, честно!!  В по-голямата част са си негови си работи. Но основно е : няма ; кака; баба;мама;тати; бау бау; там; како е това; тук ( чук- когато иска вода). Абе, доста са. Ама направо ми продънва ушите. Вечер сядам в тишина поне 1 час. Мисля да го водя малко на село, че да се разнообразим. Ще видим как ще се държи. Още малко остана. Хем ми се иска да се върна на работа, хем ми се иска да съм с него. Но е време и той да се социализира повече. На площадката е много активен, играе с всички и като го гледам как общува си е баш за ясла вече.

# 322
  • Мнения: 1 639
Здравейте,Хитрушке ти си герой:) НОрмално е да си мега нямаща сила защото сега освен бременна и по цял ден се занимаваш с дребната. Стани е голяма фога, постоянно се тръшка,иска,вика,хвърля. Говори много но на неговия си език,обикновенно сочи и става ясно какво иска да направим,но е голям глезан. Иначе от 1 месец 2 ангини вирустни изкара,минахме без антибиотик,обаче пакне влезнал в цикъл. Ужило го пчела по врата и си остави жилото,нямаше реакция и съм страшно щастлива,винаги от това ме е било най-страх че отивам на море ужилва го нещо и сме в джаза. Мъжа ми замина преди малко за Индия,ужас в потрес съм вече хаха. Мисля като се върне 1 месец в инкубация:))) Дано всичко е наред. Големия за сметка на това много се очовечи и изведнъж почна да се държи много адекватно. Абе деца, преминавам през периоди и е важно да нацелиш тактиката в тези моменти за да го измъкнеш от кръга на тъпотия:) Бях на тийм билдинг в Боровец и беше уникално,бяха извикали някаква фирма която беше оргабизирала страшна игра,търсене на улики, агенти ни чакаха,иьпитваха различни умения,бяхме 100 човека и беше супер яко. Аз съм влезнала във фаза никаква бира и не повече от 8-10 цигари на ден че ми писна да се тровя и да ми е тегаво на следващия ден с тенденция до няколко месеца да съм махнала цигарите. Иначе тъй както си пия и пуша онзи ден изплувах 2 км, бях час и 30 на фитнес и тичаш цял ден из боровец,катерих:) Даже хората викат е как пушиш и пиеш толкова много и ги правиш тези неща. Викам тренинг, ама оше малко и няма да мога сигурно:) Та така

# 323
  • София
  • Мнения: 18 710
Реакция към ужилване може да се прояви винаги,цял живот да няма проблем и на 40 оп анифелаксия.Wink

# 324
  • Мнения: 1 639
Да знам го това, имам даже познати при които е ставало. Все пак за мен си е добър знак че нито се поду мястото, нито нещо му имаше,а вече че следващия път може да, ама пак си е някакъв вид успокоение. Моя си е алергичен към храни слава богу досега поне от лекарства и ужилване не е реагирал.

# 325
  • Мнения: 18 498
При нас най-често ММ е ужилен, защото само той прави реакции.

Кажете марка баланс колелета за дребосъци? Тези, които гледам са все за 3+, а ММ иска да ѝ вземе. И тротинетка се каня от пролетта да взема, докато се наканя, тя вече хвърчи с чуждите. Продадох бебешкото креватче, от големите неща май само количката ни остана (поне зимният кош продадох отдавна). Обаче ми е много удобна за дълги разстояния или като сме на пикник да я приспя в нея, че хич не ми се продава.

# 326
  • София
  • Мнения: 685
Ние му взехме от айко, малко е, седалката се регулира и е стабилно стъпил на земята, но не го кара изобщо. А иначе Гепард, най-леки са и за най-малките има.

# 327
  • Мнения: 35 119
Аз взех тротинетка ама той кара малко, слиза и тръгва да ходи. Явно се нерви, че тротинетката го бави. И така си я мъкнем. Още ходим с количка за кухнята. После обикаляме квартала. Една- две площадки  , обяд и в леглото.

# 328
  • София
  • Мнения: 18 710
Догодина колело или тротинетка.Брат й я научи да се качва и да я вози на тротинетките и да не е луда сама да кара.Simple Smile
Иначе ходи ,тича де.


Ето я.
[

Последна редакция: сб, 27 юли 2019, 20:38 от midnightStar

# 329
  • Мнения: 18 498
И сестра ѝ я научи да се вози и сега не я оставя на мира. Като си говорихме за пчели, голяма днес настъпи пчела на една поляна и отнесе жилото.

Общи условия

Активация на акаунт