Пролетно слънце напича, ОКТОМВРИйче вече тича! - Тема 16

  • 51 193
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 18 699
Елени не пие ам,но за сметка на това всеки ден по две кофички кисело мляко опуква.

# 721
  • София
  • Мнения: 5 617
За много години, момичета. Живи и здрави бъдете вие и семействата ви.

Аз проблеми с яслата нямам, ходи с желание, не плаче, търси я в почивните дни. Понякога сутрин трудно става и мрънка малко, но е минимално.
Да чукна на дърво, не боледува кой знае колко, въпреки че изкара няколко градински сопола, ларингит, конюктивит и отит. За 2-3 дни му минава. Антибиотик не е пил от родилното Simple Smile

АМ не пие от една година вече.

Избиха му два кътника и чакам последните два. Много е жален, идва при мен и се почва "мамоо, боли зъбчето, устата миии, дай го ми гелчетоо" (пак го мажа с дентинокс). И той говори много, структурира изречения от по 4-5 думи, пее, въобще пълен цирк. Беше ми напрежение докато проговори, сега искам просто да замълчи за 2мин..

# 722
  • Мнения: 35 110
Значи, черна ми е тая ясла.. За 4 дни се връща с кашлица и сополи. Направо бял ден не съм видяла откакто ходи. Пил 3 или 4 антибиотика за 2 месеца. И всички бактерии са в носа. Сега допива пак един Ксимебак и мисля пак д апусна носен, че последната бактерия се оказа доста страшна. Не знам кога ще го пусна пак , но ще е със свито сърце. Толков амного искам да ходи, а той толкова много да се разболява. И не е само той, приятелчетата му все ги няма.

# 723
  • София
  • Мнения: 685
Пийкок същата работа, чакам резултата от носния секрет, тези които не боледуват са късметлии, аз започнах работа от вчера, спокоен е с баба си, но от понеделник се започва отново...и аз не искам. Пие АМ всяка вечер преди да заспи по 150мл.

# 724
  • Мнения: 35 110
Значи, за вас лъжа, за мен истина...вече си мисля да го спра от ясла и да "наема" майка ми по проект към бюрото по труда и да го гледа. макар, че бягах много от това, но то това не е човешко просто.

# 725
  • София
  • Мнения: 685
Здравейте, момичета, да съживя малко темата. Малкият след едномесечната пауза от яслата изведнъж му хареса от първия ден, не плаче, влиза с кеф, спи там. Изкара до онзи ден някаква херпангина за 4 дни, но само с гранофурин се оправи, аз ходя на работа, правим схеми с баща му и баба му и така. С гърнето напредък няма, ходи само сутрин и следобед като стане, през останалото време не си казва, но когато тогава.
Как сте вие?

# 726
  • Мнения: 18 442
С гърнето и ние сме до никъде. Обяснява ни, че си има памперс, на тоалетната ходят само мама, тати и кака. Точка. Joy

Нищо ново при нас, в някаква въртележка сме. Отделно съм в сатурнова дупка и ми е чоглаво. Другия уикенд ще се качим малко на планина да се пускаме с шейни, поне да разнообразим. Да чукам на дърво сме здрави, пу-пу. Засилила съм ги и двете с витамини, дано тази зима ни е по-лека откъм болести, че миналата беше тежка.

# 727
  • Мнения: 35 110
Бого ползва гърне само при голяма нужда.
Ако му се пиша, ползва тоалетната прав, стъпала на стъпало.
Мисля да го пусна без памперс другата седмица, да му слагат само, когато спи. Бях го пуснала ама се изпуснал и ми се скараха лелите..  напикал им бил килима..

# 728
  • София
  • Мнения: 18 699
Не се ползва гърне,смуче се биба и всичко е не.В забавачката изкара един цял ден,но се буди много крива и вкъщи и там и реве и се тръшка.
Аз се върнах на работа.Големия ходи сам на училище и на английски,пупу  оправен е слава богу.

# 729
  • София
  • Мнения: 5 617
И аз си работя, дребен ходи на ясла. Общо взето съм в такъв режим с работа, детска градина и домакински задължения, че не помня за кога последно се изкъпах без да бързам Rolling Eyes
Без памперс е, нощния също му махнах.

# 730
  • София
  • Мнения: 18 699
Браво,скпро нма да го махне мойта хубавица,но и аз не я натискам де.
И става рано рано сутрин,не е поспалана з жалост.

Ще вкареат ваксина за варицела,ще я скагате ли!

# 731
  • Мнения: 35 110
Ако я вкарат- слагам!  Но аз очаквам всеки момент да прихване, защото в яслата му е една постоянна карантина по групите и е въпрос на време и той да цъфне.

# 732
# 733
  • София
  • Мнения: 18 699
Само 1500 бр.ще вкарат пъррвоначално.Аз ще сложа,само да мине този сезон .

# 734
  • Мнения: 18 442
Миднайт, има ли новини за ваксината за варицела? Лятото четох, че едва ли ще е и през 2020г, дано да има раздвижване. Ще я сложа. Ние сме с латентен вирус в организма, който може при всеки спад на имунитета да се изяви, не виждам причина поне на дребната да не го спестя. Да не говорим, че още ми се изправя косата, като се сетя голямата щерка как я изкара.

За ставането сутрин доскоро не можех да се оплача, само бях чувала за деца, които спят до късно. Е, няколко месеца и моето преди 8:30-9 не се излюпваше в почивните дни. За съжаление приказката свърши и от няколко дни не изкарва и до 6:30. А днес не знам колко беше, май нямаше 6.

Сутрин почти винаги се буди със сух памперс. Но няма намерение да се раздели с него през деня.

Общи условия

Активация на акаунт