Пролетно слънце напича, ОКТОМВРИйче вече тича! - Тема 16

  • 51 208
  • 750
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 18 446
За какво става въпрос, Joony? Вие какво измислихте с яслата? Намерихте ли място в някоя от тези, които дават точка за градина?

# 286
  • Мнения: 1 716
За какво става въпрос, Joony? Вие какво измислихте с яслата? Намерихте ли място в някоя от тези, които дават точка за градина?



От въпросната ясла ги качили на Витоша и по думи на една свидетелка, детенце било зарязано на люлка 2 часа под слънцето и било изгоряло и слънчасало. Не е потвърдено нищо засега.

Ние с Мм решихме, че ние ще си я гледаме. Успяваме и не ми е зор за я пращам никъде защото не приемат на сериозно неща, за които съм се борила с месеци да станат - тоалетна, биба, ядене... тъпо е научено дете да го връщаш назад, защото те мързи. Това у работа и като имат против трябва за да обяви. Мрънка на майките че до 3 децата са с памперси ама те пръсна не си мръдват.

Ради също и е все тая, но почна да си ходи до гърнето и да си пляска сама като успее сама да седне, даже носеше гърнето да го видя аз и съответно понякога го изсипваше ха ха

# 287
  • София
  • Мнения: 685
Аз разбрах, че това е занималня в центъра. Уж госпожата е потвърдила случая. Дано детето е добре.
На гърнето реве и нищо не върши.
Давам АМ от томи типи 2 номер.

# 288
  • Мнения: 1 872
Без шише с биберон е от как стана на годинка. Преди няколко месеца махнах и сламките. Пие си от чаша или нормално шише.
Успява да изкара по цял ден с едно напишване (в яслата също са амбицирани да махат памперса), ама още не си казва като му се ходи. Номер 2 е тотал щета - докато подаде сигнал и е свършил работата в гащите.

# 289
  • София
  • Мнения: 5 617
И аз четох поста в Майките на София, за занималня на Кракра ставаше въпрос май? Ужасен случай, направо да те е шубе да си оставиш детето.

Дребен започна да има успех с гърнето като го сложа, ама съм толкова непостоянна и мързелива, че няма накъде. Вярвате ли, че имам точно един чифт бельо? Утре може би ще ходя да купя и от понеделник да се заема. Ама може би.
Иначе и той е с посинени крака, мрънкало, тръшкало, понякога ме е срам пред хората. Започнал е и да бута другите деца и съм в чуденка как да реагирам на агресията му.
А и продължава да не спи.

# 290
  • Мнения: 627
И нашият е същият. Нито спи, нито слуша, постоянно се тръшка и пищи на умряло, бута и хапе, говоря и използвам всякакви методи, за които чета, но нищо не помага. И краката му целите са в синини и рани. Не знам какво си мислят хората, като го виждат целия посинен и как се опитвам да го удържа в мен понякога, а той се гърчи и пищи на умряло. Шегуваме се, че ще ни изпратят стратегията вкъщи

# 291
  • Мнения: 1 872
Тия синки и рани са заради късите панталони. Докато беше с дълги пак редовно се плюскаше по очи, ама не оставаха белези.

# 292
  • Варна
  • Мнения: 917
Моля ви, дайте идея как да се справя с това тръшкане....Пищи до небесата ако му отнемем нещо, което иска. Обсебен е от вода, камъчета и пясък. Тръгваме нанякъде и като види локва, или купчина пясък или камъни и край- може и денонощие да изкара. Дръпна ли го, започва нечовешки скандал. Проблемът е и че като е навън и е зает с любимите си занимания,  не желае нито да яде, нито да пие вода. Онзи ден бяхме на плаж, през цялото време рови в басейнчето с вода и хвърля пясък, не желаеше да се храни и да пие вода. Накрая се изплаших, че ще припадне, вкарахме го в колата (крещя, рита, рева) и като се успокои изпи 2 шишета с вода. 

# 293
  • Мнения: 1 639
Ангела, търпение, друг начин няма. Ще му мине. Това е бебешкия пубертет, мислят си че всичко се върти около тях и това което те искат. След около 4,поне съдейки по големия стават по-озъзнати и се занимават сами с някакви неща. Дори в локви да са, може да му кажеш ако се намокриш се прибираме и спират. Ама докато са малко,Ц

# 294
  • Мнения: 18 446
Голямата щерка още се има за слънцето в хелиоцентрична система. А ето, вече в истинския пубертет влиза. Joy

Дайте идея за някоя занимателна игра/играчка. Поръчах разни неща от издателство Клевър бук, но разбира се, не седна ли да играя и аз, няма шанс сама да се занимава. Единствното, с което Фльорци играе сама, са дрехи и обувки.

# 295
  • Мнения: 1 716
Моята пълна раница й е любимата играчка :д отваря, затваря, носи, връща...

# 296
  • Мнения: 1 872
Обича да изкарва прането от пералнята и да бута легена към простора. На играчките почти не обръща внимание.

# 297
  • София
  • Мнения: 874
1:1 с прането, а също и с купчина дрехи, които си прехвърля от едната страна на другата! И чак се задъхва от вълнение!

...ай кажете ми как да се справя с този памперс, като тук се пишка по 48 пъти на ден, и се ака поне по 4. Ако 3 пиш са в гърнето, останалите 45 са на пода или в памперс навън или докато спи. Ако уцеля едно ако, съм супер щастлива, докато не започна да събирам останалите от пода. Тук е заприличало на тоалетна вече, а аз на чистачка на обществен кенеф. И седя и го гледам и той просто започва да си ака или пишка, без дори изражението да си промени. Ще се гръмна вече! Оплаках се!
 
Някой може ли да препоръча добър детски стоматолог?

# 298
  • Мнения: 18 446
Кейти, ми няма смисъл според мен. Изчакай месец-два и пробвай пак. А пък за памперс по време на сън, хептен няма смисъл да го махаш, освен ако не се буди сух. Там няма контрол, само до физиология е. При някои деца махането на нощния памперс става доста време след дневния.

Каката я водим в МДЦ Биодент. Похвалиха ни клиниката, а и ни е близо. От зимата я водя, нямам забележки досега. Даже ми пращат СМС да ме подсещат за наближаващ час или че е време да запазя час за профилактичен преглед.

# 299
  • София
  • Мнения: 874
Мерси, Попи. А за малките става също тази клиника, нали?
Да, за махане на памперс по време на сън не съм си и помисляла. Но явно и за дневния е рано. А така ми се искаше сега като е топло да го махна. Но и аз може би обърквам детето, като излизаме с памперс, а вкъщи е без. Всеки ден си сл казвам, ми ще излезем без, и като знам колко често пишка, се отказвам!

Общи условия

Активация на акаунт