Рим - 22 тема

  • 36 366
  • 737
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 47 996
Да, и на мен ми се случи да се напълни, веднага пратиха друг автобус, така че спокойно. Иначе си говорихме с едни дами да се комбинираме за такси- по 10на евро на 4 човека и готово, няма да останете Simple Smile

# 466
  • Мнения: 7 876
Благодаря за отговорите, че това ми беше кахър. 😊
Току що анулирах една резервация, че от Букинг ме предупредиха, че съм направила много и оставих 3 хотела.
Единият е до гара Термини - Corallo, другият е близо до Ватикана и сп. Отавиано- Аl SanPietrino и един религиозен 😊 с чудесни отзиви за сестрите,  но е доста далече- La Casa Di Nazareth.
Може би ще го анулира по-късно да не заемам напразно места за други желаещи, а и ще се оглеждам за други хотели също, защото до май месец има много време. 😊

# 467
  • Мнения: 110
Здравейте,
планирам Рим на пролет и се оглеждам за квартири.
Връщането ни е с ранен полет, но предвид коментарите Ви относно района около гара Термини, не ми се иска да отсядаме там. Харесах няколко квартири около метростанция "Испания", май е около 2 км. пеша до гарата, дали е добър район според вас? Много ми се иска да отседнем в Трастевере, но май ще е по- сложно до гарата.
Огледах и Монти, но дали е спокоен район не можах да се ориентирам.
А за шатъла споменавате 5:30 като час, на сайта видях че първият е 4:30 от Термини или бъркам?
Благодаря предварително.

# 468
  • Мнения: 554
Здравейте,
скоро ни предстои пътуване до Рим и решихме да наемем апартамент (airbnb) в района на Трастевере.
Бих искала да помоля, ако някой от вас е ползвал airbnb апартамент в този район, да сподели / препоръча използвания апартамент.
Благодаря!

# 469
  • Мнения: 491
Здравейте,  направих една върховна глупост.Изтрих си билетите за Колизеума.Дали могат за ми ги изпратят наново или да купувам нови.

# 470
# 471
  • Мнения: 155
Здравейте, ние утре заминаваме.  За 06.10 - безплатния ден на музеите май не са останали места за по - популярните забележителности, за това моля за съвети какво друго, което да си заслужава може да се посети?

Ако баните на Каракала са опция - за мен са много впечатляващи и си заслужават.

# 472
  • Мнения: 393
Чирко Массимо е бил някога хиподрум и се ползва за много събития доста често. Включително там беше и прожекцията на филма гладиатор и оркестър на живо и присъствието на Ръсел Кроу.
Bus Shuttle мисля че имаха шатъл от Ватикана до Чампино, може да си купите билети онлайн и така ще ви е най-удобно, вместо са отивате до Термини
Може ли линк към Bus shuttle? Излизат ми няколко. Те може би могат да се ползват и от летището директно до Ватикана?
Благодарв

# 473
  • Мнения: 2 033
Аз доколкото знам Sitbus shuttle спират на Ватикана, но само за Fiumicino, не за Ciampino.

Ние много обичаме "голата поляна" Чирко Массимо, всеки път ходим да и се любуваме и я изминаваме от край до край. Много хубаво се вижда от Палатин.

# 474
  • Мнения: 393
И аз така прочетох, затова попитах, може да бъркам. Ако има шатъл в близост до Ватикана до Чампино ще е супер, моля ако някой е ползвал да сподели

# 475
  • София
  • Мнения: 436
Скрит текст:
За шатъла от Термини в 5.30 сутринта има ли нужда да се отиде много по-рано, за да не се окаже, че няма места. 😊
Ако се напълни, пращат следващ след 10-15 минути и пак времето е повече от достатъчно за да стигнете до летището. Иначе имаше много хора през март когато ние пътувахме.
Благодаря Ви! Теравижън ли позлвахте?
А в колко стартира метрото?  И поседен въпрос, може ли на място да се вземат билетите за автобуса?

Скрит текст:
Здравейте.
Можете ли да ми препоръчате читав шатъл, който мога да ангажирам от хотела до летище Чампино?
На връщане полета е в 8 сутринта и предпочитам да се мине без прекачвания и т.н., Резервирания хотел е това, надявам се да е ок като разположение, тъй като подаряваме 3 дневно пътешествие за РД
https://www.booking.com/hotel/it/st-peters-relax.en-gb.html?labe … 8a33a9111;swres=1
Благодаря предварително! ☺

От първа страница https://www.airportconnection.it/rome/airport-shuttle.html. Ползвала съм ги преди години, всичко беше ОК.
Между другото тези ми искаха 65 евро на посока за двама,.. по-евтино е човек да вземе такси според мен. Много се изненадах

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 10:47 от AnMary

# 476
  • Мнения: 2 033
Хотелът е далече и в обратна посока на Чампино и със сигурност и такси ще ви вземе много повече от 30 евро.
Тези шатъли са по-удобни за повече хора.

# 477
  • София
  • Мнения: 3 163
За шатъла от Термини в 5.30 сутринта има ли нужда да се отиде много по-рано, за да не се окаже, че няма места. 😊
Ако се напълни, пращат следващ след 10-15 минути и пак времето е повече от достатъчно за да стигнете до летището. Иначе имаше много хора през март когато ние пътувахме.
Благодаря Ви! Теравижън ли позлвахте?
А в колко стартира метрото?  И поседен въпрос, може ли на място да се вземат билетите за автобуса?
Ситбус ползвахме. Още оттук взех билети, но се оказа все същото, и на вратата на автобуса продават. За метрото не мога да помогна.

# 478
  • IT
  • Мнения: 3 704
за шатълл бус

за жената , която ще се настанява в Прати-вие сте извън аурелиановите стени, което означава, че таксито ви няма да е 30 евро до Чампино или 50 до Фюмичино,  и ще ви таксуват с нормална тарифа. В Рим живея на 14 км от Чампино и таксито за сутрешния полет ми излизало 35 евро с повикване и първоначална тарифа и зони и т.н. Вие си преценета за 35 километра колко ще ви излезне

# 479
  • Мнения: 2 033
Е, супер е това, че вече има шатъл бус от Ватикана, много удобно за настаняване, след като има директен транспорт до Чампино.

Общи условия

Активация на акаунт