Рим - 22 тема

  • 36 195
  • 737
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 2 030
Няма лошо да отидат с агенция щом са решили. Руал имат добра организация, ходили сме един път с тях. Само хотелите са много мизерни, но с всички агенции почти е така.
Аз ви съветвам да пропуснете всички платени екскурзии. За Ватиканските музеи редовният билет е 21 евро и ще отидете с билет за 1.5 евро с метрото, за младежите е по-евтино. Другите екскурзии също можете  да ги направите сами, няма да имате екскурзовод, но има достатъчно информация да прочетете предварително.
Хотелите са всички около Термини, не знам дали има разлика в цената, но Кенеди и Римини ги пропуснете, просто са много близо до гарата, другите от към местоположение са по-добре, оценки не съм гледала.
Колизеума мисля, че само на 25 почива, така че можете да си купите билети и да го посетите.  Боргезе също почива на 25 само,така че щом имате желание можете да ги видите.

Последна редакция: нд, 20 окт 2019, 16:29 от Lady Vengeance

# 541
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Lady Vengeance  права си за хотелите .само за този прочетох някой и хубав отзив-хотел Andreotti *** и този Best Western Plus Universo ****  ,но цената става доста по висока.За Ватиканските музей видях ,че е доста по скъпа цената,а уж от агенцията пишат че е 20% надценката? Честно казано си е друго да ти разказва екскурзовод докато обикаляш ,но пък от друга страна не винаги се попада на свестен такъв.Даже доста често се случва на такива който просто претупват...

rebus99 Наистина е скъпо ,но по празниците навсякъде са кожодери... То пак ще си я организираме ние ,ще ползваме само самолетните билети,трансфера и хотела.

Syn Благодаря!

 Моля да се включи и някой който е бил по Коледа в Рим.

# 542
  • Мнения: 47 963
В тази или миналата тема имаше мнение за нова година, главно проблем ще ви е че може би магазини и заведения ще са затворени.
Иначе януари времето беше приятно, музеи и всякакви неща са много приятни за разглеждане Simple Smile

# 543
  • IT
  • Мнения: 3 704
26 декември в Италия е Св. Стефан и е неработен ден, но миналата година в центъра не беше така отчайващо  положението имаше отворени заведения и магазини. Повечето фирми затварят от 22 декември и отварят към 6 януари, но мисля  че по центъра е различно, а не е като  преди.Иначе реално почивни са само 25 и 26 , 1ви и 6 януари

# 544
  • Мнения: 173
От кога до кога е коледния базар тази година?

# 545
  • Мнения: 964
ЖП-стачка в петък?

# 546
  • IT
  • Мнения: 3 704
в петък има стачка на почти всичко-най вече АМА -боклука и АТАС-транспорта, някой от музеите, училища, комуналните аптеки и тн. Но сега прочетох, че ще е национална  и влаковете и те няма да пътуват, а и ще вали на всичкото отгоре, което означава още по-зле.

# 547
  • София
  • Мнения: 267
Къде я гледате тази информация за стачките, само за петък ли е? В неделя (27.10) ще ползваме влак до Чивитавекия, трябва ли да се притеснявам за тогава?

Кои превозни средства се включват в " АТАС-транспорта" - автобусите и метрото в града ще работят ли?

# 548
  • IT
  • Мнения: 3 704
Аз знам, защото живея в града, но на първа страница има линк за това.
Мисля, че съм написала  петък, това е ден различен от неделя,  до колкото аз знам.
Градският транспорт (метро, автобуси и трамваи) няма да се движат след 8 часа сутринта до 17 часа и от 20 до полунощ в петък 25.10.2019

# 549
  • Мнения: 47 963
Много лошо
От термини до парка и галерия боргезе как е най-удачно тогава да се пътува в петък? Точно за тогава са билетите Sad

# 550
  • IT
  • Мнения: 3 704
пешком, зависи от подвижноста около 30 мин е в не бърз тръст.  След 8 може и да има някой друг автобус, но е съмнително. Има коли споделени, които са смартове и фиати  500, обаче точно тогава ще са кът.

# 551
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
♥ HAPPY ♥ - благодаря за включването! Два километра е разстоянието от галерията до гарата,ако само това ще ви е пътуването през деня...
allexa.7 а , ресторантите дали работят за Бъдни Вечер ?
  Някак си  ми е много кофти , че няма да си имаме кухня в хотела и няма да си имаме вечеря за Бъдни вечер...От фирмата казаха ,че ще предложат варианти в края на месеца за Коледна вечеря .
  Още не съм внесла капарото и много се чудя...,но не намирам по добра алтернатива.
  Предполагам поне за Коледа музеите няма да са препълнени с туристи?

 Много гадно това със стачката.Че постоянно ли стачкуват в тази Италия,че даже си имат сайт Worried

# 552
  • Мнения: 47 963
Според мен по добре си вземи жилище с Airbnb ,цял апартаменти, например в треставере. Така ще имате кухня. Така и така ще даваш хиляди левове. От агенцията само билети
За боргезе...мои близки са в момента в Рим...аз навъртам там километри и километри, никога не съм се качвала на рейс Joy ама те са някакви кекави, днес се измориха от посещение САМО на форума и Колизеума...аз съм омг...та се чудя как ще им дойде чак до Боргезе...

# 553
  • IT
  • Мнения: 3 704
На почивки ще го карат, в колко часа им е билета?
kras8204 ще има ресторант за бъдни вечер. Лично аз за толкова години никога не съм оставала в РИм за Рождество и нямям на идея как е сега, за преди е ясно че нямаше.
Погледни във https://www.thefork.it/ristorante+natale+roma там има

# 554
  • Мнения: 47 963
В 15 часа Joy. Все ще се завлекат. Ще предложа сладолед и тирамису по пътя...Wink

Общи условия

Активация на акаунт