Рим - 22 тема

  • 36 249
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 690
Можете ли да ми дадете отзиви за Omnia card? Утре пътуваме и се чудя дали да купувам?

https://www.romeandvaticanpass.com/?aid=189&utm_medium=searc … jtTxoCahgQAvD_BwE

# 61
  • Мнения: 7 106
Някой резервирал ли е през сайта на Райън? На доста от хотелите цените са по-добри от Booking. Чудя се защо обаче, да не би да не включват такси и други подобни?! Моля, ако някой има опит да сподели!
Аз резервирах хотел през Ryanair,  заедно със самолетните билети и не включваше само градската такса от 4 евро на човек, на ден, която заплатихме когато си тръгвахме, но пак ми излезна по-евтино с около 50 евро за 3 нощувки. Хотела беше "Terminal" на Термини и сме доволни.
Освен това ти се връща обратно 5 % от цената, която си заплатил,  като кредит за следващо пътуване.
Беше 10 %, ако не греша. Райън ти ги "слагат" в профила още при напускане на хотела, а с Уиз - в повечето случаи доста по-бавно. А иначе т.нар. "градска такса" почти винаги се плаща отделно.

# 62
  • София
  • Мнения: 26
Имам питане. Пътуваме в понеделник на 20. Попадна ми някъде, че електропреносната мрежа е различна,. Трябва ли да си закупя адаптор да зареждам телефоните например. Отсядаме в апартамент, не в хотел

# 63
  • София
  • Мнения: 2 623
Имам питане. Пътуваме в понеделник на 20. Попадна ми някъде, че електропреносната мрежа е различна,. Трябва ли да си закупя адаптор да зареждам телефоните например. Отсядаме в апартамент, не в хотел

В нашия хотел, контактите бяха съвсем нормални. Аз обаче винаги нося щепсел с 3 гнезда, защото зареждаме повече устройства.

# 64
  • IT
  • Мнения: 3 704
Съвсем еднаква е. Имаме по-различни щепсели ние и е проблем с тукашни уреди навън, обратното не

# 65
  • София
  • Мнения: 127
Хайде и аз в тази тема! Ще пътуваме в началото на август. След като уредих билетите сега е време за хотела. Ориентирала съм се и аз в района на Термини, предпочитам да е хотел, че с това ранно пристигане и ранно тръгване, така ми изглежда по-удобно.
Някой резервирал ли е през сайта на Райън? На доста от хотелите цените са по-добри от Booking. Чудя се защо обаче, да не би да не включват такси и други подобни?! Моля, ако някой има опит да сподели!
Направихме си резервацията през букинг. Хотела ни се казва Инфинто на Виа Еторе Пероне 1 на 600 метра от МА1, тук някой го беше споменал. Беше чисто, приятно с прилична закуска. Всеки ден влизаха да почистват. Малко е маломерен /стаята и банята/, но на нас ни беше уютно и приятно. Наблизо имаше супермаркет и заведения за хранене. До терасата на покрива не стигнахме, или валеш, или бяхме преуморени, но не съжалявам за този пропуск!

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Споделям си пътеписа както обещах.
Давам линк към страницата си във Фейсбук, където съм качила и доста снимки от обиколката
https://www.facebook.com/2213527022192698/posts/2237955189749881/

# 67
  • София
  • Мнения: 127
MISS JULI, блягадаря за чудесния разказ! Още ми е приятно да попивам тук от атмосферата и емоциите на Рим, макар че вече мисля за следващо пътуване.

# 68
  • Мнения: 5 440
Привет! За галерия Барберини дали се купуват отнякъде предварително билети?

# 69
  • Мнения: 727
Нашето пътуване съвсем наближи. Пристигаме следващата седмица и естествено възникват още и още въпроси в главата ми 😁 Първо към тези, които са там в момента какво е времето? Гледам прогнозата е около 20 градуса с превалявания, предполагам вечер си е студено. Когато планувахме в кое време да пътуваме, всички приятели, които бяха ходили в Рим казаха пригответе се за жега, много ще е топло края на Май, дори се опитваха да ни убедят да пътуваме по-рано. Както става ясно бях се приготвила за жега, в главата си прехвърлях летни тоалети и най-много дънково яке  Joy, но вече почвам да се чудя дали не ни трябват по-пролетни, съответно и багажа ще набъбне..
Друго, което се сещам да питам е за посещенията на Ватикана и Колизеума. Някъде бях чела за дългите дрехи, покрити крака и рамене за жените, а за мъжете? Можем ли да носим чадър примерно в себе си ? Ще има и още сигурно, но за сега това Grinning
Благодаря Ви предварително, че сте толкова отзивчиви, досега много ми помогнахте Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 127
  какво е времето? Гледам прогнозата е около 20 градуса с превалявания, предполагам вечер си е студено.
Друго, което се сещам да питам е за посещенията на Ватикана и Колизеума. Някъде бях чела за дългите дрехи, покрити крака и рамене за жените, а за мъжете? Можем ли да носим чадър примерно в себе си ?

Когато ние тръгвахме гледах 3-4 различни прогнози, на никоя нямаше дъжд, а там ни валя два пъти все следобед. Във Ватикана имахме чадър в раницата, не е имало проблем. Не съм обърнала внимание на облеклото, но като цяло в храмовете се влиза не разголен. В Колизеума имаше страхотно течение, поне на мен ми беше многооо студено.  Погледни на камерите как са облечени хората сутрин на обед и вечер. Хубаво изкарване!

# 71
  • Мнения: 4 127
харесах си хотел на този адрес  Via Ruggero Bonghi, 5e
хубав ли е района
за деца освен зоологическата, какво друго бихте ми препоръчали /то почти тийн де, на 12/

# 72
  • Мнения: 727
Благодаря, nelva Blush
Взели сме и дъждобрани, дано не ни се налага да ги ползваме.

# 73
  • Мнения: 2 031
Някой може ли да ми каже дали метро станция Република е отворена вече?

# 74
  • IT
  • Мнения: 3 704
Мога да ти кажа в четвъртък за Република, тогава ходя в офиса.обаче в една статия от 9 май прочетох, че ще трябват 8 седмици да се отвори

Времето е гадно вали, за студено не е студено, аз съм с къс ръкав и пролетно лятно яке.

Общи условия

Активация на акаунт