Рим - 22 тема

  • 36 404
  • 737
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 120
Здравейте , планирам началото на септември да съм в Рим. Интересувам се в случай , че закупя Рома  пас за 72 часа , къде на сайта на Колизеума и Ватиканските музеи да си направия резервация ?

# 256
  • Мнения: 69
tcveteto, Мн. полезна информация! Имам питане - как се казва спирката на която се слиза от авт.520 за връзка с метрото. По напред се споменават две, вие на коя слязохте? И аз уточнявам последни детайли.. Мерси!!

# 257
  • Мнения: 69
Пак към tcveteto _ Къде се намира тераса Cafarrelli.

# 258
  • Мнения: 417
tcveteto, Мн. полезна информация! Имам питане - как се казва спирката на която се слиза от авт.520 за връзка с метрото. По напред се споменават две, вие на коя слязохте? И аз уточнявам последни детайли.. Мерси!!
Спирката е Чинечита, по спомени кратко беше пътуването до там
https://www.google.com/maps/@41.8491424,12.5748791,3a,75y,358.15 … 00!7i16384!8i8192
Билета се ползва еднократно за метро/трамвай и без ограничение за автобусите, всичко в рамките на 100 мин.
Терасата е на хълма Капитолий
https://www.google.com/maps/place/Terrazza+Caffarelli/@41.893492 … 6201!4d12.4816275
Приятно изживяване пожелавам !

# 259
  • Мнения: 2 034
Само едно уточнение, спирката е до сградата на Cinecitta, но се казва Tuscolana.

Рома пас не важи за Ватикана, за Колизеума се взема само резервация за дата и час за 2 евро.

Момичета, редактирайте си постовете, не пускайте два един след друг.

Времето октомври и ноември е дъждовно обикновено, но въпрос на късмет. Тълпите са огромни вече, просто някакъв ужас, но предполагам ще са по-малки тогава.

tcveteto, хубава програма, първият Ви ден е бил особено натоварен, браво на Вас.  А на Треви къде не е разрешено сядането, защото нали там има пейки по края специално за това? Хич не ме радва тази инормация за фонтана и стълбите.

victoria vassileva, а къде точно се заплащат тези 1.5 евро за прехода?

# 260
  • Мнения: 417
Не дават да се сяда на мраморния парапет на самия фонтан Ди Треви, иначе пред него може

# 261
  • Мнения: 264
Септември планираме и ние пътуване до Рим. Сутринта влизам в сайта на Колизеума, за да закупя билети и греда: всичко от 22 до 25 е изчерпано, 23 септември изобщо не ми отваря пък. Имате ли информация за някакво събитие. Да не вземем да идем точно този ден напразно. Какъв е шансът по-късно пак да се появят билети за тези дати?

# 262
  • Мнения: 417
Септември планираме и ние пътуване до Рим. Сутринта влизам в сайта на Колизеума, за да закупя билети и греда: всичко от 22 до 25 е изчерпано, 23 септември изобщо не ми отваря пък. Имате ли информация за някакво събитие. Да не вземем да идем точно този ден напразно. Какъв е шансът по-късно пак да се появят билети за тези дати?
И аз се чудех до последно дали предварително да купя, но всичко беше изчерпано. Вечерта преди да тръгнем се появиха и резервирах, за късмет.  Следете сайта, появяват се!
Още нещо - пробвах да букна билети и с панорамна гледка, но не беше активна опцията. Чак там разбрахме защо - правят реставрация на третото ниво на Колизеума.

# 263
  • Мнения: 264
Благодаря, да не се отчайвам съвсем. Навсякъде чета за опашки и часове висене по тях. Едва ли е приятно, септември си е топъл месец.

# 264
  • Мнения: 492
Здравейте,
Престой ми пътуване в Рим.Била съм преди години с приятелки ,но сега ще заведа мъжа ми и детето.Имам въпроси и Ви моля за помощ,защото предният път организацията беше в ръце на приятелка.
1.Какво Ви е мнението за отсядане в района на Трастевере, предния път бях отседнала на 2-3преки от Треви и беше много приятно вечер да се разхождаме.Трастевере подходящо ли е за разходки?Може да ми препоръчате и друг район.Притеснява ме ранният полет Рим-София,който е в 7 часа.
2.Как най-добре да се придвижи до летището?.Ако е с такси от къде да го хвана или поръчам?
3.Цена на транспорт за дете 9г.

Благодаря

# 265
  • София
  • Мнения: 3 166
За следващия път с ММ сме си обещали да търсим хотел точно в Трастевере. Таксито до Чампино е около 30 евро (общо), но мисля че си заслужава, на Термини хич не ми беше ОК.
За 4 дни станахме абонати на линия Н, много ни хареса там.

# 266
  • Мнения: 492
В Трастевере ви хареса ,така ли?На мен до Треви  ,всяка вечер седяхме на фонтана.До Трастевере ходихме за бързо и няма спомени,но чета че е хубаво.Такси от къде взимахте?Самолета е в неделя в 7.00,та това означава, че в 5.30 трябва да съм на летището, нали?Каква цена взимат апартаментите или хотелите за
летищен  транспорт?

# 267
  • София
  • Мнения: 3 166
Не сме ползвали такси, само автобуси и метро. Бяхме отседнали близо до Термини, на Виа Наполеон е, уж нелошата част, но не ми хареса. Скипнахме цял следобяд от програмата за да се мотаем из Трастевере, малките улички и заведения много ни харесаха. Само първата вечер не вечеряхме там. Доколкото знам такситата имат твърди тарифи до летищата, но не знам дали е трудно да се поръча/спре такси.
Нашият полет беше в 8 от Чампино, ползвахме Ситбус от Термини - 5:45, можеше и по-късно. Спокойно пихме кафе и пазарувахме във фрий шопа.

# 268
  • IT
  • Мнения: 3 704
Моето дете е на 9 години и ние от години се прибираме или връщаме с ранният полет, не му е проблем-в самолета спи. До 11 години не купувате билети за градски транспорт на детето.
От кое летище летите към София-Фюмичино ли?

# 269
  • Мнения: 492
Благодаря,и метрото ли е безплатно?Не ве притеснява ,как ще се чувства в самолета .Мисля ,че ще е превъзбуден,все пак ще му е първи полет и едва ли ще спи☺.Притеснява ме ,че е в 7.00 в неделя ,значи трябва да съм в 5.30 на летището .Не ми се отсяда до гарата ,мисля в Трастевере да търся.Толкова рано няма да успея с автобусите, нали?

Общи условия

Активация на акаунт