Рим - 22 тема

  • 36 294
  • 737
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 393
Здравейте.
Можете ли да ми препоръчате читав шатъл, който мога да ангажирам от хотела до летище Чампино?
На връщане полета е в 8 сутринта и предпочитам да се мине без прекачвания и т.н., Резервирания хотел е това, надявам се да е ок като разположение, тъй като подаряваме 3 дневно пътешествие за РД
https://www.booking.com/hotel/it/st-peters-relax.en-gb.html?labe … 8a33a9111;swres=1
Благодаря предварително! ☺

# 421
  • Мнения: 2 031
Здравейте.
Можете ли да ми препоръчате читав шатъл, който мога да ангажирам от хотела до летище Чампино?
На връщане полета е в 8 сутринта и предпочитам да се мине без прекачвания и т.н., Резервирания хотел е това, надявам се да е ок като разположение, тъй като подаряваме 3 дневно пътешествие за РД
https://www.booking.com/hotel/it/st-peters-relax.en-gb.html?labe … 8a33a9111;swres=1
Благодаря предварително! ☺

От първа страница https://www.airportconnection.it/rome/airport-shuttle.html. Ползвала съм ги преди години, всичко беше ОК.

# 422
  • Мнения: 491
Здравейте,
може ли за малко помощ?Наближава моето пътуване в Рим и се чудя как да организирам дните.Имам две неща ,над който се чудя.Двама възрастни и едно дете на 9г.
1. Имам купени билети за Колизеума в 13.30 , как според вас е добре да организирам този ден ?Ще спим до Треви.
2.Удачно ли е да посетим Ватиканските музей и Свети Петър в един ден или по -добре да ги разделим.Мен ми се въртеше нещо като 10 часа във Ватикана и после Свети Петър и Купола и евентуално после Сант Анджело.
3.Въпросите станаха повече .Има ли смисъл да посетим Боргезе  при положение , че английския не ни е ок и няма да ползваме аудио гид и т.н.


mimira , би ли споделила 9 годишната девойка от какво се впечатли?Плащахте ли билети някъде ?
Благодаря

# 423
  • Мнения: 47 981
За моите близки съм планирала първо свети Петър сутринта, после музеите около обяд.
Съответно същото с форума и Колизеума- първо форума, и запазен час малко след обяд за Колизеума. Ако искат повече да гледат, ако искат- да излязат и хапнат
За боргезе и аз се чудя

# 424
  • Мнения: 491
В колко часа мислиш да вземеш билет за музейте?В 14.00-15.00 добре ли е?Първо мислите да се влезе във Форума и Палатин и после в часа на Колизеума ли?Ако така става ще е супер.Но как се издават билетите тогава, аз имам закупен вече за 13.30?

# 425
  • София
  • Мнения: 2 846
За моите близки съм планирала първо свети Петър сутринта, после музеите около обяд.
Съответно същото с форума и Колизеума- първо форума, и запазен час малко след обяд за Колизеума. Ако искат повече да гледат, ако искат- да излязат и хапнат
За боргезе и аз се чудя

Не е ли по-удачно първо музеите, после св. Петър. Пред базиликата има опашка, а от музеите през входа за групи се попада направо в базиликата или купола, ако ще го изкачват.

Колизеумът може да се съчетае със Сан Клементе, ако имате интерес към гроба на Св. Константин Кирил философ.

nnnn82, ако не се лъжа часът на билетите се отнася за Колизеума, а не за Форума и Палатин. Т.е. в 13.30 трябва да влезете в Колизеума.

# 426
  • Мнения: 47 981
Идеята е да отидат сутринта много рано до църквата. Дъщеря ми направи така, и си бяха самички на терасата Simple Smile А аз като бях, нямаше влизане...
Като идея просто
За форума няма часове, влизаш си. Часа е за Колизеума.

# 427
  • Мнения: 275
nnnn82 - ние имахме 2-3 часова обиколка с екскурзовод и тя ни започна от Испанските стълби, Ди Треви, монумента на Виктор Емануел, една площадка зад монумента от която се разкрива чудесна гледка към римския форум и после покрай форума към Колизеума  - това пеша за около 2 часа - вие само пропускате стълбите и тръгвате от фонтана. След Колизеума - може Сан Клементе и гроба на Кирил или Устата на истината (ние нея не можахме да я видим).
И за мен най-добре е музеите и после базиликата - при нас музеите бяха от 15 часа и  се притеснявах дали ще имаме време за купола и затова предпочетохме да разделим в два дни.
Опашката за базиликата колкото и стряскаща да изглежда бързо минава

Колкото до 9-годишната девойка - трябваше да дойде с нас за да разбере че не беше за нея 🙄 - вярно че си е до дете,но за моето тази дестинация не е.  Преди да тръгнем гледа клипчета на изкачване на купола и това беше единственото нещо, което наистина държеше да направи и да види. През цялото време беше доста изморена, повечето неща които виждаше не ги разбираше, от исторически неща не се впечатлява, екскурзоводката в музеите на Ватикана доста я оттегчи - общо взето си беше мъка. Доста от нещата дори й се струваха плашещи  - особенно подземието с гроба на Св Кирил. Всеки след обед я прибирахме и дори поспиваше. От две излизания сутрин и късен следобед три пъти на ден ползвахме метрото - хотела ни беше на една спирка на метрото в обратна посока спрямо центъра. За градски транспорт/метро билет за нея не трябва, за купола и подземието за гроба на Св. Кирил - също е безплатно.
Пак казвам всичко си е до дете - моето лесно се изморява и си е малко тип кокона.

# 428
  • Мнения: 491
Благодаря много за съветите Simple SmileRelaxed
Преди 4 години бях в Рим ,но с приятелки .В 10 или 11.00  влязохме в Мизейте на Ватикана  и в 13.30-14.00 излязохме прегладнели.Седнахме да хапнем ,  та стана 15.30 -16.00 и разбира се не остана време за Купола и Св. Петър.Та затова си мисля дали не е по- удачно първо да е Св. Петър , ама ако изтървем часа.Ох, ще мисля.
Притесняват ме билетите за Колизеума .Аз ги показвам на Форума и Палатин ( тогава бях само в Колизеума , не влизах във Форума и Палатин) и влизам , после остават ли в мен , за да ги покажа в Колизеума?Това не ми е ясно?
mimira, надявам се да му хареса , моето е момче и може и да се впечатли от Колизеума.Твоята коконка може би щеше да я впечатли галерия Дириа Панфили  и то може би апартаментите.Надявам се много да му хареса имахме уговорка или Рим или празнуване на рожден ден .Представям си като не му хареса , как ще ме кара да го празнуваме , то това с тея детски центрове ще е втора екскурзия .

# 429
  • Мнения: 2 031
Остават си във Вас билетите, на Палатин или Форумът само сканират бар кода и влизате.

# 430
  • Мнения: 504
Благодаря много за съветите Simple SmileRelaxed
Преди 4 години бях в Рим ,но с приятелки .В 10 или 11.00  влязохме в Мизейте на Ватикана  и в 13.30-14.00 излязохме прегладнели.Седнахме да хапнем ,  та стана 15.30 -16.00 и разбира се не остана време за Купола и Св. Петър.Та затова си мисля дали не е по- удачно първо да е Св. Петър , ама ако изтървем часа.Ох, ще мисля.
Притесняват ме билетите за Колизеума .Аз ги показвам на Форума и Палатин ( тогава бях само в Колизеума , не влизах във Форума и Палатин) и влизам , после остават ли в мен , за да ги покажа в Колизеума?Това не ми е ясно?
mimira, надявам се да му хареса , моето е момче и може и да се впечатли от Колизеума.Твоята коконка може би щеше да я впечатли галерия Дириа Панфили  и то може би апартаментите.Надявам се много да му хареса имахме уговорка или Рим или празнуване на рожден ден .Представям си като не му хареса , как ще ме кара да го празнуваме , то това с тея детски центрове ще е втора екскурзия .
Нашият час за музеите беше 9:30. Излязохме след 14:00 - 14:30 часа. Обядвахме и може би към 15:30 бяхме в базиликата. Първо изкачихме купола (качихме всички 550 стъпала, и доста се мотахме по площадките, вкл. и междинната, там където са статуите на апостолите). После почти затворихме църквата. Снимахме се на празния площад св. Петър и така. Докато стигнем до замъка Сант Анджело вече беше станало 19:00 часа, но ние така или инъче не планирахме да влизаме в него.

# 431
  • София
  • Мнения: 2 846
Ами явно ние много-много не сме се задълбали в музеите. Сутринта бяхме в тях, после купола и базиликата и към 14-15 ч. вече бяхме навън.

# 432
  • Мнения: 103
Здравейте, планирала съм семейно(с момиче на 8 и половина години) пътуване в периода 14-18 октомври. Одавна ви чета и доста неща съм набелязала. Имам само едно огромно притеснение - ранният полет в 7.40 часа на връщане. Приятелка ме посъветва, да поискам човекът, от който сме наели апартамента да ни извика такси рано сутринта (те са отсядали на същото място и имат опит), но пак ме притеснява, че може нещо да се обърка и да не пристигне такси.
Инсталирах приложението, което тук сте споделили, както и юбер такситата, но пак ми е притеснено. Ще отсядаме тук https://www.booking.com/hotel/it/kings-of-rome-apartments.bg.htm … 06ea2b47827bbdeab Идеи за друг превоз от тази локация сутринта до летище Чампино, освен такси?

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 10:34 от bob4o_f

# 433
  • Мнения: 491
И мен това много ме притесняваше и намерих хотел с трансфер .57 евро ще ни вземе от Треви до Чампино,като на всичко отгоре промениха полета да е от 6.35😥 и отпаднаха  всякакви размишления за метро ,шатали  и т.н.Но сега харесах апартамент до Пантеона така че и мен ме интересуват такситата.Възможно ли е да не дойде?щом полета ми е в 6.30 в колко да го викна.
Вижте какво измислих
1. Първи ден-лежерна разходка-Пантеон,Треви,Стълби ,площада на народа
2.Втори-ватикана и ако останат сили Базиликата Трастевере
3.Трети-Форум,Палатин ,в 13.30 Колизеум ,портокалови градини , ключалка
4.Базилика(ако не сме я минали),Сеинт Анджело,Само на
5.Капитолия,Виктор емануел ,Каракал
Приемам предложения

# 434
  • Мнения: 103
на всичко отгоре промениха полета да е от 6.35😥 и отпаднаха  всякакви размишления за метро ,шатали  и т.н.Но сега харесах апартамент до Пантеона така че и мен ме интересуват такситата.Възможно ли е да не дойде?щом полета ми е в 6.30 в колко да го викна.
Приемам предложения

Как разбра, че полета е променен, информира ли те някой? Защото аз съм запазила още от юни месец билетите, и сега не съм гледала дали всичко е ок.

Общи условия

Активация на акаунт